Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 07:02:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Czy Kościół powinien ingerować w politykę? prof. Bartyzel Poznan 31 maja
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Czy Kościół powinien ingerować w politykę? prof. Bartyzel Poznan 31 maja  (Przeczytany 1854 razy)
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« dnia: Maja 22, 2012, 20:15:38 pm »

Szanowni Państwo,
 
Mam zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie odbywające się w ramach Poznańskiego Klubu Polonia Christiana. Naszym gościem, tym razem, będzie wybitny intelektualista, historyk myśli politycznej, publicysta i działacz społeczny: pan profesor Jacek Bartyzel.
 
Spotkanie odbędzie się 31 Maja o godzinie 18:30.
Temat spotkania brzmi:
 
"Czy Kościół powinien ingerować w politykę?"
 
Kilka słów o zaproszonym gościu:
Jacek Bartyzel: profesor w Instytucie Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, teatrolog, historyk myśli politycznej, publicysta i działacz społeczny. W latach 70. członek Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela od 1979r. współzałożyciel i rzecznik Ruchu Młodej Polski, internowany podczas stanu wojennego. Prezes Klubu Konserwatywnego w Łodzi, członek Kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.
 
Spotkanie odbędzie się w Muzeum Archidiecezjalnym, ul. J Lubranskiego 1 (obok katedry).
 
Na spotkaniu Pan Profesor przedstawi odpowiedzi na kilka ważnych dla zrozumienia procesu postępującej laicyzacji w Polsce pytań:
Jaka jest geneza przeświadczenia o powinności wycofania się Kościoła z wywierania wpływu na życie społeczne i polityczne?. Jaka w konsekwencji tego przeświadczenia wprowadzana jest wizja państwa w Europie w tym również Polsce. Komu zależy na biernej i spolegliwej postawie katolików i dlaczego tak łatwo Kościół rezygnuje z ingerencji w ważne dla obywateli decyzje państwowe. Jaka jest rola mediów i w jaki sposób kontrolowany jest proces laicyzacji? Jakie są sposoby przeciwdziałania? - historyczne przykłady udanej kontrrewolucji. Czy istnieje związek wycofania się Kościoła z walki o kształt Państwa z interpretacją postanowień Soboru Watykańskiego II? A także szereg innych zagadnień.
 
Po wykładzie, jak zwykle, będzie możliwość dyskusji oraz zadania pytań prowadzącemu spotkanie, a także nabycia dwumiesięcznika Polonia Christiana oraz publikacji związanych z Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
 
W linku poniżej znajduje się plakat. Będę wdzięczny za przekazanie wiadomość o spotkaniu w ramach państwa środowisk oraz, w miarę możliwości, wydrukowanie plakatu i zamieszczenie go w widocznym miejscu.

http://photoupload.pl/images/qFNhr.jpg
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 30, 2012, 23:09:07 pm »

Przypominam o jutrzejszym spotkaniu.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 03, 2012, 21:25:35 pm »

Byłem i mam pytanie: widziałem, że ktoś rejestrował na kamerze. Nagranie będzie gdzieś udostępnione?
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 05, 2012, 01:34:53 am »

Byłem i mam pytanie: widziałem, że ktoś rejestrował na kamerze. Nagranie będzie gdzieś udostępnione?
Bedzie na youtube, ale kiedy, to nie wiem. Wkleje tu link.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Czy Kościół powinien ingerować w politykę? prof. Bartyzel Poznan 31 maja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!