Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:53:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Msza Święta Trydencka w Opatówku
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Msza Święta Trydencka w Opatówku  (Przeczytany 3509 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« dnia: Maja 17, 2012, 23:34:23 pm »

Panie i Panowie z dalszych i bliższych okolic Kalisza, zapraszamy na Mszę Świętą Trydencką, która zostanie odprawiona 10 czerwca w kościele pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku.
Celebransem będzie oczywiście x. Jarosław Powąska

Prawdziwy hit - będzie to suma parafialna, godzina 10:00  ;D

Zapraszamy!

Więcej informacji -> http://tradycjakalisz.blogspot.com/2012/05/msza-swieta-trydencka-w-opatowku.html


Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 18, 2012, 06:09:26 am »

Bardzo się cieszę. W tym kościele miałem właśnie Chrzest święty.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 10, 2012, 20:47:14 pm »

Jesteśmy po Mszy.
Generalnie tak:
- pełen kościół, suma niedzielna, kilkaset osób w tym kilka osób z "grupy kaliskiej";
- na organach Pan Profesor Kazimierz Madziała - czyli również Kalisz;
- ministranci również Kaliszanie (bardzo ładnie sobie poradzili  ;D ), lokalni tylko do podglądu :]
- celebrans oczywiście x. Jarosław Powąska, kazanie wygłosił proboszcz - xiądz Prałat dr Władysław Czamara;
- ołtarz 5 schodów + jeden do prezbiterium (bardzo wysoko) więc pięknie było wszystko widać mimo nieodstawionego "stolika";
- zadziwiająco dobrze wierni radzili sobie z postawami, co prawda "grupa kaliska" rozmieściła się strategicznie w celu "kierowania postawami", trzeba jednak przyznać, że starsi parafianie całkiem nieźle sobie radzili i bez tej pomocy;
- kręcony był film więc pewnie Piotr wrzuci to gdzieś do sieci;

Generalnie wrażenia bardzo pozytywne z jednym małym zastrzeżeniem -  kilka(jeśli nie kilkanaście  ;) ) razy powtórzono wiernym, że jest to stary ryt, jednorazowo tutaj dozwolony, który odprawiać mogą tylko w wyjątkowych sytuacjach specjalne grupy.
Szkoda, dokładnie 9,4 km od kościoła w Opatówku (według google.maps) "taka Msza" sprawowana jest regularnie a nikt z obecnych na Mszy tłumów wiernych się o tym nie dowiedział.

Nie od razu Rzym zbudowano, wielki + dla kolegi Piotra za "wymęczenie/wypracowanie" tej celebracji  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 12, 2012, 16:56:32 pm »

Nie mogłem dotrzeć. Jarmark archeologiczny. I tak to jest jak nie ma Mszy co tydzień. Pozostaje NOM.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 14, 2012, 08:38:36 am »

Nagranie Wideo.
Ponowne podziękowania dla kolegi Piotra :]

http://www.youtube.com/watch?v=fqkLSEq-pNI&hd=1
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 14, 2012, 10:39:18 am »

Nagranie Wideo.
Ponowne podziękowania dla kolegi Piotra :]

http://www.youtube.com/watch?v=fqkLSEq-pNI&hd=1

Odniosłem wrażenie (po przejrzeniu relacji, ze szczelnym uwzględnieniem wprowadzenia i kazania) ze x. prałat Władysław Czamara wpadł na pomysł zachowawczego czarowania/złożenia samokrytyki oprzędzającej reakcje kurialno-prezbiterialnego betonu VII - aż tak źle w diecezji kaliskiej? Do tego wszystkiego stuła iście prałacka...
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 14, 2012, 12:23:19 pm »

Nagranie Wideo.
Ponowne podziękowania dla kolegi Piotra :]

http://www.youtube.com/watch?v=fqkLSEq-pNI&hd=1

Odniosłem wrażenie (po przejrzeniu relacji, ze szczelnym uwzględnieniem wprowadzenia i kazania) ze x. prałat Władysław Czamara wpadł na pomysł zachowawczego czarowania/złożenia samokrytyki oprzędzającej reakcje kurialno-prezbiterialnego betonu VII - aż tak źle w diecezji kaliskiej?
To wie Pan, zależe wie Pan jak spojrzeć wie Pan  ;)
Jest pewnie jak wszędzie, ani lepiej ani gorzej  ;)

Do tego wszystkiego stuła iście prałacka...

 ;D ;D ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 14, 2012, 22:01:36 pm »

Zaklęcia i gawędy księdza proboszcza bardziej bawiły niż wkurzały.
Mnie pozytywnie zaskoczył ksiądz czytający wymienianki.
Odmieniał nazwiska!!!To się już właściwie nie zdarza.
Dzisiaj msza św.była klasycznie "za duszę świętej pamięci Jana Nowak w trzecią rocznicę śmierci".
Wierni rzeczywiście dobrze sobie radzili.Pozostaje czekać na przerzuty.
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 14, 2012, 22:44:21 pm »

Ja niestety nie mogłem być. Obowiązki.
Ks. Prałat rozróżnił ryt normalny(NOM) od nienormalnego zapewne(czyli my) myląc się zresztą jakoby NOM (tak sugerował) powstał wraz SVII. Potraktował, przynajmniej ja tak odczułem nas tradycjonalistów z ks. Jaarosławem na czele jak jakąś grupę archeologii żywej( za tydzień coś takiego będzie w grodzisku archeologicznym w Kaliszu-odnośnie nocy Kupały). To mówi wykładowca seminaryjny.
Ale co najważniejsze pierwsze lody zostały przełamane i wyszliśmy poza Kalisz. Dzięki wielkiej liczbie ludzi wielu się też może Mszą tzw. "starą" zainteresuje.
Wielkie podziękowanie dla Piotra który praktycznie to zorganizował a mam nadzieję że to zaprocentuje w przyszłości.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Msza Święta Trydencka w Opatówku « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!