Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 01:33:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Całkiem poważnie o Janie XXIII
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Całkiem poważnie o Janie XXIII  (Przeczytany 5622 razy)
mateusz2011
adept
*
Wiadomości: 28

« dnia: Marca 13, 2012, 18:06:39 pm »

http://www.ultramontes.pl/posoborowi_1.htm

Przyznam, że jest to całkiem ciekawie napisany tekst o papieżu, o którym kard. Siri miał powiedzieć, że naprawienie szkód jegoż pontyfikatu miało zająć 25 lat. Mało kto wie, że ów Papież  określił mianem szarlatana Ojca Pio i zwalczał kult Miłosierdzia Bożego wg objawień s. Faustyny.  Nie bez powodu był tak opłakiwany przez komunę. W jego przypadku wszystkie próby penalizacji ,,spiskowej teorii dziejów" wydają się komedianctwem. Z drugiej zaś strony, był to papież który sprzeciwiał się zbytniej wyniosłości kleru (miał mówić, że ubierają go jak perskiego satrapę), dokonał rewolucyjnych przemian w opisywaniu osoby papieża, wstrząsnął Kurią Rzymską na tyle, że doprowadziło to do szoku największy ,,beton", że papież może zachowywać się inaczej niż w jakichś paragrafach przewidują. No i nie on dopuścił do majstrowania przy Mszy takich gości jak Bugnini. Przyznam że moja własna opinia o Janie XXIII nie jest jednoznacznie zła, choć wydaje się dostrzegalnym, że za jego pontyfikatu najwięcej masonów wtargnęło do przybytków pańskich i Leon XIII rzeczywiście mógłby być zawiedziony. A jaka jest Państwa opinia?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 13, 2012, 18:30:12 pm »

Nie był również (eufemistycznie mówiąc) zbyt przychylny objawieniom w Fatimie. Podobnież na łożu śmierci miał powiedzieć: "wstrzymajcie ten sobór".
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 13, 2012, 18:30:22 pm »

Nie mam wątpliwości, że był papiezem formalnym y materjalnym.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 13, 2012, 20:45:23 pm »

Cytuj
Papież  określił mianem szarlatana Ojca Pio i zwalczał kult Miłosierdzia Bożego wg objawień s. Faustyny.

Gdzie, kiedy?

Jakieś dowody? pytam z ciekawości. ??? ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 13, 2012, 20:56:35 pm »

Jeśli chodzi o objawienia s. Faustyny Jan XXIII nie był wyjątkiem. Inni hierarchowie w tym polscy także działali przeciwko uznaniu objawień i tego kultu.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #5 dnia: Marca 13, 2012, 20:58:26 pm »

Ale co tak naprawdę mieli przeciwko. Medjugorie jasna sprawa, ale w Fatimie o co konkretnie mogło im chodzić.?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 13, 2012, 21:19:52 pm »

Cytuj
Jeśli chodzi o objawienia s. Faustyny Jan XXIII nie był wyjątkiem. Inni hierarchowie w tym polscy także działali przeciwko uznaniu objawień i tego kultu.
I o. Pio też. Jeszcze gdzieś w latach 80/90 w Włoszech bywali krzywo patrzący na pielgrzymki do San Giovanni Rotondo. Kojarzę jednego biskupa ale nie pamiętam nazwiska ani diecezji.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 13, 2012, 22:48:35 pm »

Ale nikt nie nakazywał zakładać podsłuchu w konfesjonale...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
mateusz2011
adept
*
Wiadomości: 28

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 14, 2012, 09:25:06 am »

http://www.tvn24.pl/12691,1526101,wiadomosc.html
perfidne zarzuty nie mające potwierdzenia w istocie. spluń, a zawsze coś zostanie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedziela_Mi%C5%82osierdzia_Bo%C5%BCego#Historia_.C5.9Bwi.C4.99ta
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 14, 2012, 13:49:06 pm »

Nie mam wątpliwości, że był papiezem formalnym y materjalnym.

Ja mam wątpliwości...okoliczności wyboru, "Pacem in terris"..okoliczności "czwartkowych obiadów" w Paryżu...sporo ostentacyjnych zachowań...no i przede wszystkim "porozumienie w Metz - 1962"...w sumie sporo tego...dobra jest pozycja X.Villa "Giovanni XIII beato ? ".... co zaś do tego że "zdjął Bugniniego"...to warto poczytać , kto faktycznie się do tego przyczynił i wprost owego przed Papieżem dekonspirował...Jan XXIII nie miał wyjścia...to tak jakby powiedzieć że np. "Paweł VI zdymisjonował Bugniniego" co oczywiście jest prawdą jednakże zwyczajnie częściową...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #10 dnia: Marca 29, 2012, 17:28:40 pm »

Słyszałem że J23 odprawiał po staremu Wielki Tydzień. Przywrócił katolickie psalmy. W liturgji był jego pontyfikat chwilą oddechu po P12.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 29, 2012, 20:05:48 pm »

Mając na względzie wprowadzenie św. Józefa do Kanonu, trzeba stwierdzić, że był to oddech cokolwiek nieświeży

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #12 dnia: Marca 29, 2012, 21:24:15 pm »

E tam, lepszy Józef niż jacyś tam papieże.
Swoją drogą zaburzył J23 ilość świętych kanonicznych. Wedle logiki kanonu powinien zamian za to innego usunąć.
Zresztą, czy któryś z nas jest xiędzem? to kogo obchodzi jedno imię którego prócz Pana Boga nikt nie słyszy? Za to nowe psalmy to już moderna w czystej postaci, rzutująca na miliony ludzi którzy odmawiają brewiarz i niszcząca dwa tysiące lat dziedzictwa kulturalnego powiązanego z psalmami.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 29, 2012, 23:36:47 pm »

Przywrócił katolickie psalmy. 
a to sa psalmy niekatolickie?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #14 dnia: Marca 30, 2012, 01:15:38 am »

Przywrócił katolickie psalmy. 
a to sa psalmy niekatolickie?
Akurat są psalmy niekatolickie - ...apokryficzne psalmy syryjskie.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Całkiem poważnie o Janie XXIII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!