Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 14:16:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę  (Przeczytany 2982 razy)
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 21, 2023, 16:46:23 pm »

Cytuj
Ks. Kadziński odpowiedział na formułowane wobec niego zarzuty zawiadomieniem do Prokuratury Okręgowej w Płocku. Uważa, że został niesłusznie pomówiony i pokrzywdzony i oczekując czynności prokuratury, będzie unikał dalszych komentarzy w tej sprawie.

Słusznie, tak należy czynić.

Ks. Kadziński kilka lat temu miał wykład nt. edukacji domowej, na którym byłem osobiście. To co tam głosił było rozsądne. Pochwalam także ideę męskiej pielgrzymki z Jasnej Góry do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, którą to środowisko organizuje.
Z ks. Gomulskim styczności nigdy nie miałem. Wiem, że p. dr. Aldona Ciborowska go kiedyś chwaliła na łamach "Naszego Dziennika". Był on wikariuszem w parafii Izabelin, do której ona należy.

Myślę, iż pewne siły chcą się pozbyć niewygodnych kapłanów. Przypomnę, że ks. Kadziński wziął udział w filmie "Powrót do Jedwabnego".

Ja bym nie był taki pewien na pana miejscu niewinności księdza Kadzińskiego. Mam w rodzinie parę osób z głębokimi zaburzeniami osobowości, które na zewnątrz są towarzyskie, skore do pomocy i przemiłe a za zamkniętymi drzwiami stają się potworami gnębiącymi swoje rodziny. Psychopaci w prawdziwym życiu nie latają w pokrwawionych ubraniach z nożami do mięsa, są na pierwszy rzut oka nie do rozpoznania (gdyby tak nie było to w ogóle nie stanowiliby żadnego zagrożenia i nie zdarzałyby się co jakiś czas np. ataki nożowników).
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 23, 2023, 19:40:04 pm »

Pan Pospieszalski nakręcił propagandowy film o szkole ks. Kadzińskiego. Na zamówienie to zrobił. Po filmie Kostowskiego udaje?  czy faktycznie że nic nie wiedział i jest dopis:

"Świadomi zarzutów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w przestrzeni medialnej względem funkcjonowania wspólnoty Maximilianum i ks. Łukasza Kadzińskiego, podejmuje własne dziennikarskie próby ich wyjaśnienia. (...)"

Dalej pod tym jest tez zamieszczona treść oświadczenia, jakie ks. Kadziński przekazał redakcji magazynu “Do Rzeczy”.

I opublikowana jest odpowiedź na zadane pytania, jakiej udzielił rzecznik kurii warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński.

... wszystko tu:

https://afirmacja.info/2023/06/07/jak-chronic-dzieci/

Odnośnie tego oświadczenia jakie ks. Kadziński przekazał do redakcji magazynu “Do Rzeczy”, to przecież o czym to ma świadczyć? 
Prokuratura przyjmuje KAŻDE zawiadomienie, bo taki jej obowiązek. Później decyduje co z nim zrobić. Artykuł w "Do Rzeczy" sugeruje osobom nie znających się na przepisach, że to ma jakieś znaczenie procesowe. Prokuratura nie ściga "pomówień". Te są rozpatrywane przez sąd z powództwa cywilnego. Od pomówień są pozwy cywilne.


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 23, 2023, 20:15:31 pm »

Bardzo dużo jest różnych wypowiedzi. Jak czytamy w oświadczeniu Kurii były zarzuty już w 2008 roku, ja czytałam wypowiedzi poszkodowanych z 2011 i 2012 roku, bo googiel pamięta.

Na jednym forum (link w komentarzu niżej) wiele można poczytać, np.




https://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=334865#p334865

... czy to:




https://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=335022#p335022
Zapisane
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 24, 2023, 12:01:49 pm »

Nie mam powodów by wspomnianych księży oskarżać o cokolwiek, a w procesach również winno się kierować domniemaniem niewinności. Z kolei jeśli chodzi o ten zmontowany materiał na yt, to nawet p. Korwin-Mikke przestrzegał kiedyś, aby nie wyrabiać sobie własnego zdania na podstawie filmów.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 24, 2023, 13:47:20 pm »

A czy jest pan Urban z diecezji warszawskiej?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 31, 2023, 23:02:21 pm »

Proponuję posłuchać. Pani Monika Białkowska - doktor teologii fundamentalnej, w reportażu z wycinków świata sprawdza o co chodzi w zarzutach wobec księdza Kadzińskiego i wspólnoty. Co mówią świadkowie, co mówią obrońcy, co mówi on sam?  Pierwsze zarzuty pojawiły się wiele lat temu. Dziś wracają z większą siłą.  O co chodzi w sprawie wspólnoty, założonej przez ks. Łukasza Kadzińskiego?  Na czym miały polegać jej niebezpieczne mechanizmy?  Jak bronią się jej członkowie?  Co wreszcie wyczytać można z przekazów samego ks. Kadzińskiego?

https://www.youtube.com/live/gas4B-wxUYI?feature=share
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 10, 2023, 09:04:08 am »

Cytuj
Napisał o księdzu. Grożą mu procesem kanonicznym

Tomasz Terlikowski jest dziennikarzem zajmującym się tematyką katolicką. Kiedy opublikował treści, które dotyczą działalności ks. Łukasza Kadzińskiego, otrzymał pismo od adwokata księdza nawołujące do oficjalnych przeprosin i grożące procesem kanonicznym.

Treści, które napisał Tomasz Terlikowski opisywał działalność Kadzińskiego w dodatku do Rzeczpospolitej – "Plus Minus". Pojawiły się one także w mediach społecznościowych. Kadziński prowadzi Fundację Dobrej Edukacji Maximilianum. Zajmuje się ona domową edukacją dzieci pochodzących z rodzin zaangażowanych w życie wspólnoty.

Według Terlikowskiego wspólnota przypomina sektę. Według relacji byłych członków dochodzi tam do nagminnego aranżowania małżeństw, a także stosowania psychiczno-werbalnej przemocy, upokarzania kobiet, a nawet do nakłaniania mężczyzn do sypiania w tym samym łóżku, co ksiądz.

Pismo otrzymane przez Terlikowskiego nawołuje do natychmiastowego zaprzestania rozpowszechniania treści godzących w dobro księdza Kadzińskiego.

W tekstach można przeczytać o rzekomych przypadkach niemoralności seksualnej, w tym z udziałem osób nieletnich, jakich miał dopuszczać się mój mocodawca – napisano w liście przedprocesowym.

Oficjalne przeprosiny

Ciekawe są wytyczne dotyczące przeprosin. Mają być napisane czcionką Times New Roman o rozmiarze nie mniejszym niż 10 punktów. Polecenie to wydaje się być absurdalne. Użytkownicy mediów społecznościowych wiedzą, że w postach nie da się ustawić wybranej przez siebie czcionki.

Terlikowski dostał ostrzeżenie. Jeśli nie zastosuje się do absurdalnych wymogów zawartych w wezwaniu, zostaną wszczęte procedury kanoniczne. Co odpowiada na to oskarżony dziennikarz?

Chcą, żebym przepraszał za coś, czego nie zrobiłem. Ja nigdzie nie pisałem, że ksiądz Kadziński dokonywał nadużywań seksualnych wobec małoletnich – tłumaczy Terlikowski.

Proces kanoniczny osoby świeckiej?

Dodatkowo stwierdza, że sprawa procesu jest historyczna. Absurdem jest to, aby dziennikarz – człowiek świecki, który opublikował teksty w świeckich mediach, był ścigany kanonicznie za ujawnienie informacji pozyskanych od ludzi skrzywdzonych przez wymienionego księdza.

Co więcej, Terlikowski mówi:

Jeżeli doszłoby do procesu kanonicznego, to ja, jako dziennikarz, z ogromną przyjemnością się na nim stawię To będzie niewątpliwie proces historyczny i da mi ogromną wiedzę, którą jako dziennikarz wykorzystam. (…) Jednak jako katolik wolałbym, żeby do tego nie doszło. Byłaby to kompletna kompromitacja i ośmieszenie Kościoła – informuje Terlikowski.

Możliwą karą w wypadku przegrania procesu kanonicznego, może być kara grzywny. Sąd mógłby także odłączyć Terlikowskiego na pewien czas od sakramentów. Żona dziennikarza żartobliwie jako karę sugeruje prace społeczne w zakrystii.

https://www.o2.pl/informacje/napisal-o-ksiedzu-groza-mu-procesem-kanonicznym-6928975649999648a
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 10, 2023, 10:18:07 am »

Jeśli ten Terlikowski się angażuje przeciw, rośnie prawdopodobieństwo, że Ksiądz Kadziński jest w porządku.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 10, 2023, 10:57:34 am »

Nie ma w ogóle takiego prawdopodobieństwa.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 10, 2023, 11:34:43 am »

Jakieś uzasdniątko?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 10, 2023, 12:48:20 pm »

Ty stawiasz tezę więc ty masz obowiązek jej dowieść.
Rozumiem że lubisz Kadzińskiego. Ja również zauważam w nim pewne zalety. Chociażby to że on umie śpiewać. Co więcej jego ludzie też umieją śpiewać. Potrafi zorganizować mszę prałacką z grubą watykańską rybą. Ale o tym że to sekta słyszę od 2011 roku. Słyszałem to w Beninie, słyszałem to w Klemensie, słyszałem to w Instytucie Summorum Pontificum, słyszałem to w Una Voce Polonia, słyszałem to w seminarium warszawskim, słyszałem to w Pałacu na Miodowej, słyszałem to w katedrze warszawskiej. Wie to cała diecezja. Mówią o jego środowisku sekta także lefebryści-ratzingerysci, mówią lefebryści-felayści, lefebrysci-wiliamsonowcy.
Dwanaście lat, całe miasto, całe duchowieństwo diecezji, dziesiątki środowisk o całym przekroju poglądów
No ale wystarczy że ktoś kogo nie lubisz też tak uważa i to dla Ciebie już wystarczające by odwrócić się od rzeczywistości.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 10, 2023, 15:56:21 pm »

Nie wiem dlaczego ks. Kadziński nie wytoczył pozwu o pomówienie lub zniesławienie w sądzie cywilnym. Słaba jest jego linia obrony przeciwko Terlikowskiemu. W procesie kanonicznym sąd nie może sprzyjać żadnej ze stron procesowych, musi być bezstronny.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!