Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:07:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dlaczego na tym forum obraża się księży
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Dlaczego na tym forum obraża się księży  (Przeczytany 23213 razy)
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« dnia: Lutego 11, 2012, 18:12:03 pm »

Obraża p. Barcikowski, obrażał kiedyś p. Tomek, który sobie poszedł, po nim pałeczkę przejął, wygląda na to p. Kalistrat wiernie dotrzymując kroku p. Barcikowskiemu. A administracja nic. Za każdym razem, gdy to się dzieje. A powinna reagować, moim zdaniem, bardzo zdecydowanie. Ja śmiem wątpić, obserwując to zjawisko na tym forum od długiego czasu, że to forum  jest katolickie. Czy katolik może obrażać kapłana? Atakować go? Z jakiegokolwiek powodu?

Pytam poważnie i proszę administrację o odpowiedź, dlaczego takie rzeczy tutaj toleruje. Mam nadzieję, że innych forumowiczów również to ciekawi.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 11, 2012, 20:15:09 pm »

Mam nadzieję, że innych forumowiczów również to ciekawi.
Ciekawi, jak najbardziej ciekawi.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 11, 2012, 20:15:59 pm »

a czy katolik może obrażać katolika? Nie
A tak bywa na tym forum.
Pytam administarcję dlaczego takie rzeczy toleruje
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 11, 2012, 20:17:00 pm »

A nie powinno. Nie powinno się nikogo obrażać, obojętnie czy jest katolikiem, czy nie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 20:18:59 pm wysłana przez animus60 » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 11, 2012, 20:38:58 pm »

Nie chcę nikogo bronić, ale tak jest praktycznie na każdym forum. Taka cecha wirtualnego światka - czego by człek nie powiedział prosto w twarz, to napisze, a i złośliwostkę jeszcze dołoży.  Nie pomaga też to, że FK to w większości męskie towarzystwo. 
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 11, 2012, 20:44:21 pm »

Nie chcę nikogo bronić, ale tak jest praktycznie na każdym forum. Taka cecha wirtualnego światka - czego by człek nie powiedział prosto w twarz, to napisze, a i złośliwostkę jeszcze dołoży.  Nie pomaga też to, że FK to w większości męskie towarzystwo.

Dlatego trzeba się kontrolować. Może najpierw pomyśleć i przemodlić to co chce się napisać.
Czasami lepiej milczeć, wszak milczenie jest złotem. Nie chcę nikogo pouczać, ale ostatnio nieprzyjemnie jest na forum.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 11, 2012, 22:48:26 pm »

Może najpierw pomyśleć i przemodlić to co chce się napisać.
Czasami lepiej milczeć, wszak milczenie jest złotem. Nie chcę nikogo pouczać, ale ostatnio nieprzyjemnie jest na forum.

Ale pan walnal!
Przeciez to jest forum dyskusyjne, a nie klasztor albo seminarium.
Gdybysmy chcieli "przemodlic" kazdy pomysl na wpis, to mozna zamknac ten interes i isc na ryby, bo kazdy komantarz jest bez sensu w Obliczu...
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 11, 2012, 23:08:05 pm »

Można dopisać w regulaminie: "przyjmuję do wiadomości, że od czasu do czasu będę obrażany".

Ale na poważnie, to na forum jak w boksie: nie odsłaniaj się, to nie oberwiesz  ;)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 11, 2012, 23:19:43 pm »

Może najpierw pomyśleć i przemodlić to co chce się napisać.
Czasami lepiej milczeć, wszak milczenie jest złotem. Nie chcę nikogo pouczać, ale ostatnio nieprzyjemnie jest na forum.

Ale pan walnal!
Przeciez to jest forum dyskusyjne, a nie klasztor albo seminarium.
Gdybysmy chcieli "przemodlic" kazdy pomysl na wpis, to mozna zamknac ten interes i isc na ryby, bo kazdy komantarz jest bez sensu w Obliczu...

Chodzi mi o wpisy naładowane emocjami, o to żeby najpierw pomyśleć, a potem napisać. W regulaminie też jest o tym w pkt 4. A modlitwy nigdy nie za dużo Panie KK. :)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 12, 2012, 10:14:35 am »

Niestety, księża też dają się ponieść emocjom. Byłem niedawno na rekolekcjach. prowadzący je ksiądz powiedział coś takiego:
Cytat z pamięci:

"Z natury jestem człowiekiem nerwowym i popędliwym, dlatego przyjąłem taką zasadę: Gdy się z kimś nie zgadzam, lub gdy coś mnie wkurza, to nie mówię od razu. Przemyślę to, przemodlę i powiem za dwa dni na spokojnie, kiedy opadną emocje."

Myślę, że miał rację.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 12, 2012, 13:13:36 pm »

Obraża p. Barcikowski, 
Nie bardzo rozumiem? Mam przeciwne wrażenie. Raczej broni, czasami dość ostro.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 12, 2012, 19:37:59 pm »

Ci co twierdzą, że się się tu obraża księży mają w 100% rację, tego publicznie robić NIE WOLNO!!!.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 12, 2012, 19:50:32 pm »

A jak się zdaży że jakiś ksiądz obraża publicznie w realu( a to się zdarza) to mu wolno?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 12, 2012, 20:32:40 pm »

Obraża p. Barcikowski, 
Nie bardzo rozumiem? Mam przeciwne wrażenie. Raczej broni, czasami dość ostro.

hmmmmm

Ja też będe wdzięczny za okiełznanie skądinąd bardzo ciekawego i cennego usera, jakim jest p. Kalistrat. Przegina pałę już kolejny dzień :(

Brak zgody. Ksiądz pozowlił sobie na wyjatkowo bezmyślne słowa a kol. Kallistrat po chrześcijańsku zwrócił mu na to uwagę. Ksiądz zamiast zastanowić się nad swoim jezykiem brnie nadal.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 12, 2012, 20:48:28 pm »

to dopiero chrześcijańska uwaga :D w takiej formie i tak.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dlaczego na tym forum obraża się księży « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!