Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 07:47:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dlaczego na tym forum obraża się księży
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Dlaczego na tym forum obraża się księży  (Przeczytany 23411 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 14, 2012, 14:32:51 pm »

Cytuj
MANIPULANT!!!
OSZUST!!!
KŁAMCA!!!

Cytuj
To jest po prostu chamstwo, a od kapłanów chamstwa nie oczekujemy.

Takie słowa nie powinny paść na katolickim forum. Wybrałem dwa cytaty najbardziej jaskrawe.
Gdyby dobrze poszukać, znalazłoby się ich więcej. W dalszym ciągu proponuję dwudniowy namysł. Albo zmienić profil forum, żeby nie było katolickie.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 14, 2012, 14:50:53 pm »

Czy jakakolwiek forma upomnienia spotkała też duchownego autora skandalicznych wpisów o krzyżu papieskim?
Zdaniem Administracji, x. adaltare, wyrażając swoją opinię nt. feruli, nie złamał żadnego z punktów regulaminu Forum.
Przynajmniej mamy jasność: Można lżyć papieży, świętych, z pogardą wypowiadać się o aktach magisterium a nie można przeciwko temu zaprotestować.
Żenada.
Żenada to jest ten Twój powyższy wpis Kolego. I stwierdzam to z niekłamaną przykrością. Szczególnie gdy popatrzy się na zawarte w nim prostackie manipulacje rodem z paszkwili z Czerskiej.
 Jeśli odnoszę błędne wrażenie co do powyższego, to proszę mi łaskawie przypomnieć kiedy niby ks. adaltare "lżył papieży, świętych" ? Chyba, że jest inaczej, to proszę o wycofanie się z powyższych insynuacji.


Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 14, 2012, 14:59:23 pm »

@ animus60:
Dziwnie dobrał Pan kolejność tych cytatów. W tamtym wątku widać jak na dłoni kto pierwszy rozpoczął "naparzankę":

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6738.msg143905.html#msg143905
"Mimo wszystko, mimo tego, że wiem iż pastorał z krucyfiksem Pawła VI był sprzeczny z tradycją liturgii papieskich itd. Nigdy bym tak nie powiedział. To jest po prostu chamstwo, a od kapłanów chamstwa nie oczekujemy. Wydaje się księdzu, że jest mądrzejszy od Benedykta XVI, jego ceremoniarza itd. Żal mi księdza."

Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 14, 2012, 15:42:28 pm »

Tak, ma Pan rację, cytaty nie są dobrane chronologicznie. Uznałem, że kolejność nie ma znaczenia. Inicjator powinien być przywołany po pierwszym wpisie do porządku. Takich wpisów nie powinno być w ogóle i nieważne kto zaczął. Dociekanie tego jest bez sensu i nie usprawiedliwia tego, kto odpowiedział na zaczepkę.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 14, 2012, 19:27:48 pm »

Dociekanie tego jest bez sensu i nie usprawiedliwia tego, kto odpowiedział na zaczepkę.
W wyżej wzmiankowanym wątku ks. adaltare dostatecznie długo dawał odpór bezczelnym odzywkom niektórych uczestników tego forum. Nie dziwię się, że w którymś z rzędu wpisie nazwał sprawę po imieniu, bo ile w końcu można takich obelg wysłuchiwać, szczególnie wobec biernej postawy tutejszej moderacji.

Zapewne jakby ow x. OFM skrytykowal wiadome Bractwo to bylby wpisany do liber chamorum i roniez po nim pojechano by niemilosiernie.
Nikt nie poczęstowałby go na dzień dobry takimi wyzwiskami.




« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2012, 19:42:17 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 14, 2012, 22:56:29 pm »

Cpostac przedstawiająca rzekomo Jezusa Chrystusa  nie podobała.

Koledze też odbiło?
Tak, odbija mi się za każdym razem jak Pana czytam.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 15, 2012, 07:17:17 am »

Nie dziwię się, że w którymś z rzędu wpisie nazwał sprawę po imieniu, bo ile w końcu można takich obelg wysłuchiwać,
Również się nie dziwię, choć nie pochwalam. Nie chodzi o rozliczenia personalne, ale o przyjęcie pewnych reguł, których wszyscy będą przestrzegać. Tak, żeby nikt nie poczuł się urażony. Inaczej forum upadnie wcześniej czy później.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 15, 2012, 08:18:17 am »

Cpostac przedstawiająca rzekomo Jezusa Chrystusa  nie podobała.

Koledze też odbiło?
Tak, odbija mi się za każdym razem jak Pana czytam.

Kolega widzę z twego nurtu tradycjonalizmu, który jego istotą czyni gadanie niczym nie popartych głupot.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 15, 2012, 10:32:00 am »

Pan je też niczym nie popiera. Nie widze powodów dla których mam popierać stwierdzenie, że wydaje sie Panu, że Pańska wiedza upoważnia do atakowania i ustawiania kogokolwiek na tym forum. Pan w ogóle lubi zaklinać rzeczywistość zauważyłem. A za skórę zalazł Pan tu juz niejednej osobie. Więc Pan wybaczy, ale prosze sobie odpuścić przytyki i w moja stronę.. Niech Pan lepiej napisze jakiś kolejny "mądry" post atakujący np. jedyne "nieposłuszne" i wiadome Bractwo ::)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 15, 2012, 10:49:47 am »

Pan je też niczym nie popiera. Nie widze powodów dla których mam popierać stwierdzenie, że wydaje sie Panu, że Pańska wiedza upoważnia do atakowania i ustawiania kogokolwiek na tym forum. Pan w ogóle lubi zaklinać rzeczywistość zauważyłem. A za skórę zalazł Pan tu juz niejednej osobie. Więc Pan wybaczy, ale prosze sobie odpuścić przytyki i w moja stronę.. Niech Pan lepiej napisze jakiś kolejny "mądry" post atakujący np. jedyne "nieposłuszne" i wiadome Bractwo ::)

A może zamiast się puszyć trzy razy Kolega się zastanowi, zanim napisze krzyżu "rzekomo przedstawiającym Jezusa"?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 15, 2012, 11:03:51 am »

Nie wiem, naprawde nie widzę tam postaci Jezusa Chrystusa. powykrzywiana ludzka postać.To, że wiemy, ze to Jezus Chrystus nie znaczy, ze można wywnioskować załóżmy nie wiedząc o tym. Chodzi mi tu akurat o logikę. Z tego co kojarzę ze studiów mówiono tam o tym, że skąd wiemy, że okragła pomarańczowa plama z ciemniejszą plamką na sobie to gnijąca pomarańcz? Ano właśnie z tego, że mamy wiedzę, że to pomarańcz. A dla osoby takiej wiedzy nie posiadającej bedzie zwykłą plamą.  :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 15, 2012, 11:05:40 am »

A swoją droga to kto się najmocniej puszył, gdy Ojciec adaltare wyraził swoje zdanie na temat tego krzyża?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 15, 2012, 11:23:49 am »

Nie wiem, naprawde nie widzę tam postaci Jezusa Chrystusa. powykrzywiana ludzka postać.To, że wiemy, ze to Jezus Chrystus nie znaczy, ze można wywnioskować załóżmy nie wiedząc o tym. Chodzi mi tu akurat o logikę. Z tego co kojarzę ze studiów mówiono tam o tym, że skąd wiemy, że okragła pomarańczowa plama z ciemniejszą plamką na sobie to gnijąca pomarańcz? Ano właśnie z tego, że mamy wiedzę, że to pomarańcz. A dla osoby takiej wiedzy nie posiadającej bedzie zwykłą plamą.  :)

To tak. Jak coś jest zwieńczeniem papieskiego pastorału to naprawdę trzeba sie mocno zastanawiać, czy przedstawia Jezusa czy szympansa.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 15, 2012, 11:26:06 am »

Nie wiem, naprawde nie widzę tam postaci Jezusa Chrystusa. powykrzywiana ludzka postać.To, że wiemy, ze to Jezus Chrystus nie znaczy, ze można wywnioskować załóżmy nie wiedząc o tym. Chodzi mi tu akurat o logikę. Z tego co kojarzę ze studiów mówiono tam o tym, że skąd wiemy, że okragła pomarańczowa plama z ciemniejszą plamką na sobie to gnijąca pomarańcz? Ano właśnie z tego, że mamy wiedzę, że to pomarańcz. A dla osoby takiej wiedzy nie posiadającej bedzie zwykłą plamą.  :)

To tak. Jak coś jest zwieńczeniem papieskiego pastorału to naprawdę trzeba sie mocno zastanawiać, czy przedstawia Jezusa czy szympansa.
Gdyby na przykład Aleksander VI używał takiego pastorału, to na pewno jego wrogowie oskarżyli go o satanizm.
A przecież Paweł VI był gorzym papiezem od Aleksandra VI. Bardziej zaszkodził
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 15, 2012, 11:27:25 am »

Nie wiem, naprawde nie widzę tam postaci Jezusa Chrystusa. powykrzywiana ludzka postać.To, że wiemy, ze to Jezus Chrystus nie znaczy, ze można wywnioskować załóżmy nie wiedząc o tym. Chodzi mi tu akurat o logikę. Z tego co kojarzę ze studiów mówiono tam o tym, że skąd wiemy, że okragła pomarańczowa plama z ciemniejszą plamką na sobie to gnijąca pomarańcz? Ano właśnie z tego, że mamy wiedzę, że to pomarańcz. A dla osoby takiej wiedzy nie posiadającej bedzie zwykłą plamą.  :)

To tak. Jak coś jest zwieńczeniem papieskiego pastorału to naprawdę trzeba sie mocno zastanawiać, czy przedstawia Jezusa czy szympansa.
Gdyby na przykład Aleksander VI używał takiego pastorału, to na pewno jego wrogowie oskarżyli go o satanizm.
A przecież Paweł VI był gorzym papiezem od Aleksandra VI. Bardziej zaszkodził
I znowu rozpoczyna się konkurs "kto wypowie głupsze zdanie". Kwintesencja tradycjonalizmu.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dlaczego na tym forum obraża się księży « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!