Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 21:05:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Włoski historyk ubolewa nad zaprzestaniem używania pastorału (feruli) Pawła VI
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Włoski historyk ubolewa nad zaprzestaniem używania pastorału (feruli) Pawła VI  (Przeczytany 32316 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #45 dnia: Lutego 09, 2012, 18:48:50 pm »

To ja przepraszam, panie Highlander. Faktycznie trochę mnie zdziwiła Pańska wypowiedź, teraz już rozumiem :P
Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #46 dnia: Lutego 09, 2012, 18:49:09 pm »

Krzyż Pawła VI jest krzyżem o wyrazie artystycznym związanym z epoką.
Nam kojarzy się z czasem kryzysu w Kościele. Ale abstrahując od kryzysu, jest on b. ciekawy i ładny.

Nie jest on "Ewangelią w obrazkach". Ale grudki stopionego metalu znakomicie oddają cierpienie, łzy, biczowanie, ściekającą Krew.
Kompletnie nie rozumiem o co idzie w tym sporze?

Trzeba być konsekwentnym, skoro te grudki metalu "znakomicie oddają cierpienie, łzy, biczowanie, ściekającą Krew",
 to znaczy, że ten "krzyż" jest wzorcowym symbolem Męki Pańskiej.
 Niestety nie mogę się zgodzić z taką oceną i jak pisałem wcześniej, dla mnie ten przedmiot jest symbolem, wskazującym na symbol krzyża.
Twierdze tak na podstawie takich faktów jak: niemożność zidentyfikowania osoby Chrystusa na tym krzyżu, oraz wątpliwości czy postać przedstawia człowieka.

 Pan oczywiście ma prawo do własnej opinii, co szanuje.
 Pozdrawiam.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #47 dnia: Lutego 09, 2012, 20:26:47 pm »

Xiądz Adaltare bardzo OK.

Dla mnie znak Pawła VI nie jest krzyżem Chrystusowym tylko znakiem krótkotrwałego tryumfu szatana nad Chrystusem. Ale minął już Wielki Piątek i Wielka Sobota Kościoła, jesteśmy u progu jego Zmartwychwstania
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #48 dnia: Lutego 09, 2012, 20:32:33 pm »

@Krusejder
A krzyż generalnie nie jest także znakiem krótkotrwałego triumfu szatana nad Chrystusem?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 09, 2012, 20:35:10 pm »

(...) dla mnie ten przedmiot jest symbolem, wskazującym na symbol krzyża.
Twierdze tak na podstawie takich faktów jak: niemożność zidentyfikowania osoby Chrystusa na tym krzyżu, oraz wątpliwości czy postać przedstawia człowieka.

Całkowicie się z Księdzem zgadzam.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #50 dnia: Lutego 09, 2012, 21:50:24 pm »

Normalnie żenujące: " Jak sobie na to zasłużył.." Tragedia, Pan Kalistrat uzurpuje sobie prawo oceny Ojca po jednym stwierdzeniu, kto Panu takie przywileje nadaje?Sam sie zgłoszę.. Mógłby Pan sobie przynajmniej nie dorabiać do tego dalszej historii o biednych wiernych... ::)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #51 dnia: Lutego 09, 2012, 21:54:29 pm »

A krzyż generalnie nie jest także znakiem krótkotrwałego triumfu szatana nad Chrystusem?

Czy takie ma Pan mysli zakladajac lancuszek na szyje, biorac różniec w rękę ... ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #52 dnia: Lutego 09, 2012, 22:00:59 pm »

Normalnie żenujące: " Jak sobie na to zasłużył.." Tragedia, Pan Kalistrat uzurpuje sobie prawo oceny Ojca po jednym stwierdzeniu, kto Panu takie przywileje nadaje?Sam sie zgłoszę.. Mógłby Pan sobie przynajmniej nie dorabiać do tego dalszej historii o biednych wiernych... ::)
Panie Kuraku spokojnie. Człowiek jest zatroskany ze cham poucza wiernych. To dobrze o nim świadczy.
To się nazywa odpowiedzialność świeckich za Kościół ;)
 
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #53 dnia: Lutego 09, 2012, 22:53:43 pm »


To się nazywa odpowiedzialność świeckich za Kościół ;)


By sie razem nadawali z tym  pólksiędzem, albo i ćwierćbiskupem   :)

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,257.15.html
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #54 dnia: Lutego 09, 2012, 23:04:15 pm »

A krzyż generalnie nie jest także znakiem krótkotrwałego triumfu szatana nad Chrystusem?

Czy takie ma Pan mysli zakladajac lancuszek na szyje, biorac różniec w rękę ... ?
Gdy to czynię różne myśli mi się nasuwają. Z resztą sam Chrystus rzekł: "Gdy codziennie bywałem u was w świątyni, nie podnieśliście rąk na Mnie, lecz to jest wasza godzina i panowanie ciemności"
Zapisane
Highlander
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #55 dnia: Lutego 10, 2012, 00:18:36 am »

Ciekawe czy jakby krzyz Pawla VI byl uczynion przed stuleciem albo i wczesniej, czy takiejze samej bylby poddawany krytyce.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #56 dnia: Lutego 10, 2012, 07:35:51 am »

No właśnie ludzie mówią, że był uczynion http://www.rense.com/general49/cross.htm

Paul VI also embraced a sinister symbol used by Satanists in the Sixth Century, which had been revived by Vatican Two.
 
This was a bent or broken cross on which was displayed a repulsive and distorted figure of Christ. Black magicians and sorcerers in the Middle Ages had used it for occult purposes. It represented the "Mark of the Beast."


... ale czy to prawda, czy urbanowa legenda, nie rozstrzygnę
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #57 dnia: Lutego 10, 2012, 08:32:44 am »

Xiądz Adaltare bardzo OK.

Dla mnie znak Pawła VI nie jest krzyżem Chrystusowym tylko znakiem krótkotrwałego tryumfu szatana nad Chrystusem. Ale minął już Wielki Piątek i Wielka Sobota Kościoła, jesteśmy u progu jego Zmartwychwstania

Cała sztuka zachodnia przedstawia cierpiącego a nie tryumfującego Chrystusa.
Naprawdę, chcecie przywalić znienawidzonemu papieżowi i posuwacie się do coraz bardziej żałosnych chwytów.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #58 dnia: Lutego 10, 2012, 08:39:46 am »

Michale, na przestrzeni minimum 8 ostatnich lat ani nie zmieniłem o jotę swojego stanowiska względem Pawła VI ani nie dowiedziałem się na jego temat żadnych nowych faktów, które rzucałyby inne światło na tę osobę.

A zatem, to Twoje reakcje zmieniły się diametralnie przez część ww. lat, tak mniej więcej - 1,5 roku.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #59 dnia: Lutego 10, 2012, 08:46:15 am »



A zatem, to Twoje reakcje zmieniły się diametralnie przez część ww. lat, tak mniej więcej - 1,5 roku.

Zamiast w nieładny sposób dezawuować przeciwnika może spróbuj przejrzeć jakikolwiek album z ikonograficznymi przedstawieniami Męki?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Włoski historyk ubolewa nad zaprzestaniem używania pastorału (feruli) Pawła VI « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!