Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 06:40:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] Drukuj
Autor Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)?  (Przeczytany 79567 razy)
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #420 dnia: Grudnia 17, 2011, 16:14:05 pm »

nie wolno wysmiewac , a tym bardziej okazywac mu wrogosci, kogos kto stara sie znalezc odpowiedzi na wazne pytania.
Jeśli wynajduje ten ktoś  "ważne" pytania, to niestety jego próby znalezienia odpowiedzi sprawiają wrażenie wyjątkowo nieporadnych.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #421 dnia: Grudnia 17, 2011, 16:23:54 pm »

twierdzi on, iż używanie prezerwatywy podczas pozamałżeńskiego stosunku seksualnego nie jest grzechem (czy, inaczej, taki grzesznik popełnia tylko grzech cudzołóstwa, a stosowanie kondoma nie jest "dodatkowym" grzechem).
A pan, zdaje się, zarzuca posiadanie takich poglądów panu Fons Blaudi- który z nimi próbuje tu polemizować.

Prosze bardzo. Zrozumial pan na 100%n jak sadze wszyscy inni nieliczni czytajace ten nudny watek. A pana Kalebasiaka jak widze trudne zadanie czyatnia w jezyku polkim przerasta. Szkoda tylko, ze sam zarzuca to innym osmieszajac sie tym samym. Szewc bez butow, a analfabeta bez elemntarza chodzi.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #422 dnia: Grudnia 21, 2011, 13:45:14 pm »

Ubezpładnianie aktów małżeńskich jest złe i zakazane. Akty małżeńskie nie są złe i nie są zakazane. Złem w tym przypadku jest ich ubezpłodnienie, bo wypacza ich istotę.
Ubezpładnienie aktów pozamałżeńskich jest... złe i zakazane, bo złe i zakazane są akty pozamałżeńskie. Pozamałżeńskość (a czasem inne czynniki, np. gwałt) wypacza ich istotę. Ale - ubezpładnianie TEŻ wypacza ich istotę. Ks. Królikowski to zresztą potwierdził. Przyznał JEDYNIE, że TOLEROWAĆ można sytuację, kiedy dla uniknięcia większego zła można dopuścić mniejsze.


Cytuj
. Wydaje się, iż niemało teologów katolickich  twierdziło, iż istnieje moralne prawo do ubezpoładniania niektórych aktów pozamałżeńskich.
BZDURA. (znaczy zdanie prawdziwe - wydaje się, bzdurą jest teza o istnieniu jakiegoś prawa)

Cytuj
.Twierdził tak, m.in: bp Fliezer, który w sytuacji masowych zgwałceń dokonywanych na niemieckich kobietach w okresie kończącym II wojnę światową, bp Fliezer stwierdził, iż niewiasty tym dotknięte, powinny zaraz po owym zdarzeniu udawać się do lekarzy, by nie dopuścić do poczęcia.
Kontekst wypowiedzi biskupa poproszę.

Cytuj
Innym przykładem podobnego postawienia sprawy była opinia, jaką wyrazili m.in. biskupi Palazzini i Lambruschini oraz o. Hurth względem postawy, jaką powinny przyjąć zakonnice narażone na gwałt (w tym konkretnym wypadku chodziło o dramatyczne wydarzenia w Kongu belgijskim dziejące się w l. 60-tych XX wieku, gdzie bardzo często dochodziło do gwałcenia sióstr zakonnych). Owi hierarchowie i teolodzy w jednoznaczny sposób uznali, że w przypadku przewidywania takiego zdarzenia, zakonnice mają prawo zabezpieczać się przed ewentualną ciążą, stosując pigułki antykoncepcyjne.
Brawario manipuluje. Trzej w/w biskupi/ojcowie byli jedynymi pytanymi.

Cytuj
Identyczny pogląd (tyle, że w nieco szerszym, bo nie odwołującym się tylko do sytuacji zakonnic) kontekście zadeklarował też znany teolog moralny i specjalista w dziedzinie bioetyki, o. Giacomo Perico. W swym opublikowanym na łamach prestiżowego jezuickiego pisma "Civilta Cattolica" artykule, o. Perico jasno stwierdził, iż jest moralnie dozwolone użycie przez kobietę pigułki antykoncepcyjnej w przypadku niebezpieczeństwa, że zostanie ona zgwałcona.
J.w. Powoływał się on właśnie na w/w opinię.

Cytuj
Fakt opublikowania rzeczonego tekstu o. Perico w piśmie "Civilta Cattolica" jest bardzo znaczący. Otóż, ten wydawany przez jezuitów magazyn uchodzi za nieoficjalne stanowisko samego Watykanu, a wszystkie publikowane w nim teksty poddawane są badaniu i zatwierdzeniu przez Kongregację Nauki Wiary.
Kolejna manipulacja. Owszem - jest wydawany przez Jezuitów, ale tylko NIEKTÓRE teksty podlegają badaniu Kongregacji Doktryny Wiary. Znacznie częściej (acz też nie zawsze) jest to Sekretariat Stanu.

Cytuj
Tak też na łamach "Civilta Cattolica" nie może ukazać się żaden artykuł, który zostałby uznany przez Stolicę Apostolską za zawierający w swej treści błędy lub herezje.
Podać przykłady artykułów niezgodnych z doktryną? Np. uznanie na łamach CC "reformy" służby zdrowia USA został uznany owacyjnie, podczas, gdy "reforma" ta - raz że niesprawiedliwa, dwa - uznana za aborcjogenną.

Czyli - prawie prawda.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #423 dnia: Grudnia 21, 2011, 14:47:14 pm »

@ jp7 : w sumie ta "tradycja" alternatywna wobec nauczania oficjalnego Kosciola sprowadza sie do kilku barokowych moralistow laksystycznych (z ktorych niektorzy sa autorami tez potepionych przez Innocentego XI i Brawaria - podchodzacego jak widac nadzwyczaj wybiorczo do autorytetow), jezuitow hue, hue oraz posoborowcow, ktorzy od tomizmu i sw. Alfonsa odeszli w strone personalizmu.

Bajdurzenie o tym, ze Civilta Cattolica ktos czyta przed puszczeniem do druku jest tak smieszne, ze az przepona boli. Zwlaszcza jesli jest to argument za spuszczeniem do smietnika calej tradycyjnej moralistyki katolickiej nauczanej od kikluset lat w seminariach.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #424 dnia: Grudnia 21, 2011, 20:02:41 pm »


Prosze bardzo. Zrozumial pan na 100%n jak sadze wszyscy inni nieliczni czytajace ten nudny watek. A pana Kalebasiaka jak widze trudne zadanie czyatnia w jezyku polkim przerasta. Szkoda tylko, ze sam zarzuca to innym osmieszajac sie tym samym. Szewc bez butow, a analfabeta bez elemntarza chodzi.

Niech pan sobie nie zaluje. pewnie bedzie jeszcze wiecej powodow do wstydu.
Zacytowalem, zeby mial pan przyklad wlasnej nieomylnosci.
Rozumiem, ze rece sie trzesa, a czy monitor popluty?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #425 dnia: Grudnia 21, 2011, 20:34:15 pm »

Dalej pan brnie ? Przeciez to nie wstyd powiedziec "zle zrozumialem, przepraszam, przypisalem panu poglady pana Salwowskiego". Nawet "przepraszam" nie musi byc. Jak widze woli pan isc w zaparte. Szerokiej drogi.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #426 dnia: Grudnia 21, 2011, 20:43:25 pm »

Dalej pan brnie ? Przeciez to nie wstyd powiedziec "zle zrozumialem, przepraszam, przypisalem panu poglady pana Salwowskiego". Nawet "przepraszam" nie musi byc. Jak widze woli pan isc w zaparte. Szerokiej drogi.
Nic mi nie wiadomo o panskich pogladach. Bronilem pana Salwowskiego przed zarzutem propagowania prezerwatyw.
I przed traktowaniem go, jak kogos glupszego od kilku uczestnikow tego forum.
Jesli chodzi o brniecie, to moze jeszcze raz przeczyta pan swoje komentarze do mnie. Nie oczekuje przeprosin. Nie w internecie od osoby poslugujacej sie pseudonimem.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #427 dnia: Grudnia 21, 2011, 22:02:29 pm »

Fakt, ze moje poglady pana nie interesuja nie uprawnia pana do wkladania mi w usta, to raz.

Chec obrony wdow, sierot i slabujacych na rozumie jest bardzo zaszczytna rzecza, ale tez nie uprawnia pana do wkladania mi w usta, to dwa.

Nie mam za co pana przepraszac, to trzy.

Pan tez posluguje sie pseudonimem, ani lepszym ani gorszym od mojego. Fakt, ze sklada sie on z imienia i nazwiska o niczym nie swiadczy. To cztery.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Olaaa
bywalec
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #428 dnia: Stycznia 19, 2012, 17:04:33 pm »

Nie do końca wiem, czy tego typu tańce są tańcami d-m, ale za stroną http://www.most.salezjanie.pl , przytaczam ogłoszenie, o którym dowiedziałam się, gdy ksiądz chodził po kolędzie w moim akademiku i zachwalał duszpasterstwo akademickie :

Cytuj
Tańce żydowskie!
(aniami, 2012-01-15 12:56:50)
Hasania ciąg dalszy!
Jeśli czujesz niedosyt po czwartkowej imprezie karnawałowej i chciałbyś jeszcze popląsać w rytm wyjątkowej muzyki, to jest to wieczór specjalnie dla Ciebie.
Tańce żydowskie, to właśnie one umilą nam czas.
W języku hebrajskim jest wiele słów określających taniec, jednak głównym charakterystycznym słowem tańców żydowskich jest "hagag" co oznacza tańczyć po kole. Koło jest wyrazem równości, jedności, wspólnoty i integracji. Tańcząc w ten sposób Żydzi wyrażali swą radość i zadowolenie.

Chcesz się zrelaksować, odprężyć, spotkać ze znajomymi?
Przyjdź i daj się porwać w wir zabawy!
Zafunduj sobie odrobinę radości w tym trudnym dla Ciebie czasie!

Czwartek, godz.20.00, salka MOSTu.
Pierwszy raz w Moście! Nie przegap tego!

Wybiera się ktoś? :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2012, 17:09:21 pm wysłana przez Koralina » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #429 dnia: Stycznia 19, 2012, 20:49:29 pm »

Fakt, ze moje poglady pana nie interesuja nie uprawnia pana do wkladania mi w usta, to raz.

Chec obrony wdow, sierot i slabujacych na rozumie jest bardzo zaszczytna rzecza, ale tez nie uprawnia pana do wkladania mi w usta, to dwa.

Nie mam za co pana przepraszac, to trzy.

Pan tez posluguje sie pseudonimem, ani lepszym ani gorszym od mojego. Fakt, ze sklada sie on z imienia i nazwiska o niczym nie swiadczy. To cztery.
biedny czlowieku.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #430 dnia: Stycznia 19, 2012, 21:17:06 pm »

Meska Aga W.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 27 28 [29] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!