Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:58:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świętość Jana Pawła II
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Świętość Jana Pawła II  (Przeczytany 11205 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 12, 2012, 13:58:58 pm »

Jeśli chodzi o Ecclesia Dei to można dwojako interpretować ten argument. Powiem krótko: w jakiś sposób obieło to instytucje które skupiły tradycyjnych kapłanów(po za FSSPX). Natomist ekskomunika na abp M. lefebvre to raczej niekorzystny rzecz dla Kościoła-chociaż był papieżem i mógł zrobić co mu sie podoba, jednak wydaje mi się, że na jego decyzje mieli też wpływ modernistyczni biskupi.
A co ma wspólnego Jan Paweł II z ekskomuniką (o ile taka zaszła) abp. Lefebvre???

Że ją zadeklarował.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:10:10 pm »

Po powiększeniu robi się zupełnie nieczytelne. Jutro postaram się wrzucić w lepszej rozdzielczości.
A próbował Pan powiększyć go przytrzymując "ctrl" i jednocześnie obracać rolką myszki. Wtedy przeglądarka odpowiednio reguluje rozdzielczość obrazka.
Ale może to przez mój wzrok wyćwiczony na mikroskopach ;)

Nie zmienia to faktu, że sprowadzanie całej pielgrzymki do tego wydarzenia i od razu interpretowanie go w możliwie najbardziej niekorzystny dl;a bł. Jana Pawła II sposób jest po prostu nieuczciwe.
Uczciwość od nas wymaga brania pod uwagę każdego wydarzenia, które miało miejsce podczas pielgrzymki, w przeciwieństwie do traktowania sprawy wyrywkowo przez wyłączne skupianie się tylko na samych homiliach, wygłoszonych na tę okazję

Może skoncentrujecie si na przytoczonych przez mnie katolickich homiliach papieża z tej samej pielgrzymki?
Właśnie czytając tę homilię http://www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/homilies/1985/documents/hf_jp-ii_hom_19850808_lome-togo_it.html, tym bardziej jestem rozgoryczony tym dziwnym postępowaniem papieża.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2012, 14:17:25 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:23:33 pm »

Wiemy, że wielu biskupów miało modernistyczne poglądy a niektórzy utrzymywali kontakty z masonerią. Myślę, że na wiele decyzji papieża mieli wpływ owi biskupi.

W tym ówczesny biskup Rzymu, też bywał w siedzibie B'nai B'rith.
No, ale to przecież... przecież musiał, bo gdyby nie, to byłby antysemitą, wszak to żydowska masoneria.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:31:59 pm »

Po powiększeniu robi się zupełnie nieczytelne. Jutro postaram się wrzucić w lepszej rozdzielczości.
A próbował Pan powiększyć go przytrzymując "ctrl" i jednocześnie obracać rolką myszki. Wtedy przeglądarka odpowiednio reguluje rozdzielczość obrazka.
Ale może to przez mój wzrok wyćwiczony na mikroskopach ;)

Nie zmienia to faktu, że sprowadzanie całej pielgrzymki do tego wydarzenia i od razu interpretowanie go w możliwie najbardziej niekorzystny dl;a bł. Jana Pawła II sposób jest po prostu nieuczciwe.
Uczciwość od nas wymaga brania pod uwagę każdego wydarzenia, które miało miejsce podczas pielgrzymki, w przeciwieństwie do traktowania sprawy wyrywkowo przez wyłączne skupianie się tylko na samych homiliach, wygłoszonych na tę okazję

Może skoncentrujecie si na przytoczonych przez mnie katolickich homiliach papieża z tej samej pielgrzymki?
Właśnie czytając tę homilię http://www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/homilies/1985/documents/hf_jp-ii_hom_19850808_lome-togo_it.html, tym bardziej jestem rozgoryczony tym dziwnym postępowaniem papieża.

A pod ostatnim zdaniem to akurat mogę się podpisać.
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:43:18 pm »

A to niby fotomontaż?


Krzyż św. Piotra?
Nie, oczywiście, że nie.

Jestem w małym szoku. No ja wiem, że Krzyż św. Piotra... Ale bez przesady... To tak samo jakby zacząć chodzić w koszulce ze swastyką i powoływać się na niehitlerowskie skojarzenia z nią związane. Da się...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:44:52 pm »

Jeśli chodzi o Ecclesia Dei to można dwojako interpretować ten argument. Powiem krótko: w jakiś sposób obieło to instytucje które skupiły tradycyjnych kapłanów(po za FSSPX). Natomist ekskomunika na abp M. lefebvre to raczej niekorzystny rzecz dla Kościoła-chociaż był papieżem i mógł zrobić co mu sie podoba, jednak wydaje mi się, że na jego decyzje mieli też wpływ modernistyczni biskupi.
A co ma wspólnego Jan Paweł II z ekskomuniką (o ile taka zaszła) abp. Lefebvre???
Że ją zadeklarował.
A ja naiwny myślałem, że zrobił to J.Em. Bernard kard. Gantin...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 12, 2012, 15:08:25 pm »

Jestem w małym szoku. No ja wiem, że Krzyż św. Piotra... Ale bez przesady... To tak samo jakby zacząć chodzić w koszulce ze swastyką i powoływać się na niehitlerowskie skojarzenia z nią związane. Da się...
Za tronem papieskim była też ładna kikona ("Wielki Brat Franek patrzy"):
:)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2012, 18:57:53 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 12, 2012, 18:32:22 pm »

Cytuj
W tym ówczesny biskup Rzymu, też bywał w siedzibie B'nai B'rith.
No, ale to przecież... przecież musiał, bo gdyby nie, to byłby antysemitą, wszak to żydowska masoneria.
Może Pan wytłumaczyć o co Panu chodzi z tym B'nai B'rith bo jestem zbyt nie kumaty. A dalej jeżeli Pan ma na myśli czyny papieża w stronę żydowską(pojednanie, ściana płaczu) to nie wszyscy żydzi to masoni(nawet chyba to niewielki %) - proszę wytłumaczyć jeśli źle zrozumiałem kontekst.

A to niby fotomontaż?


Krzyż św. Piotra?
Nie, oczywiście, że nie.

Jestem w małym szoku. No ja wiem, że Krzyż św. Piotra... Ale bez przesady... To tak samo jakby zacząć chodzić w koszulce ze swastyką i powoływać się na niehitlerowskie skojarzenia z nią związane. Da się...

Z drugiej strony co wtedy miał zrobić papież??? Miał wziąść młot i rozwalić ten odwrócony krzyż?

Cytuj
Za tronem papieskim była też ładna kikona ("Wielki Brat Franek patrzy"):

Chodzi panu o św. Franciszka czy o osobę przedstawioną na ikonie? Bo mnie się wydaje, że to ikona naszego Zbawiciela
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2012, 18:35:37 pm wysłana przez Blej » Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 12, 2012, 18:46:18 pm »

Chodzi panu o św. Franciszka czy o osobę przedstawioną na ikonie? Bo mnie się wydaje, że to ikona naszego Zbawiciela
Chodziło mi raczej o pewnego hiszpańskiego egocentryka, który bardzo lubi siebie samego portretować ;)
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 12, 2012, 18:51:02 pm »

Mógłby Pan sprecyzować?(trochę się już wystraszyłem że Pan wypowiada się o świętych z lekką ironią czy ogółem bez czci :) )
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 12, 2012, 18:53:48 pm »

Niech Pan spojrzy na nazwisko autora cytatu umieszczonego w moim podpisie a potem rozpocznie własne poszukiwania ;) Nic więcej nie powiem. Nie twórzmy bokotematu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2012, 18:58:34 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 12, 2012, 19:06:12 pm »

ok
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 19, 2012, 13:49:58 pm »

Dzięki Jego beatyfikacji ten koran , który on ucałował stał się relikwią II klasy. Warto go odnaleźć!!
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 19, 2012, 15:00:45 pm »

Cytuj
Warto go odnaleźć!!
i wrzucić na allegro... 8)

Panie darl, gdyby znalazł Pan taki/podobny to niech Pan da znać na priv ;)
50/50 ?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #44 dnia: Marca 01, 2012, 17:01:22 pm »

Panie Blej, B'nai B'rith to żydowska organizacja masońska. Po co, po co, po co? No po co papież odwiedza ich siedzibę????????? Nie ma ani jednego dobrego argumentu za.

Pana jeszcze tu nie było, gdy pisałem o wudu: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,469.msg113095.html#msg113095

Ogólnie problem z wypowiedziami JP2 wynikał z uzasadniania sofizmatów w duchu "hermenełtyki ciągłości".
Pierwszy przykład z brzegu. Ogólna prawda: Droga Kościoła to nasz Pan, Jezus Chrystus. To od dawna znana rzecz.
Papież przy jakiejś okazji mówi "Człowiek jest drogą Kościoła". Tłumaczy dalej , że skoro Kościół służy ludziom poprzez ewangelizację ich i katechizację a także przez pomoc ubogim i cierpiącym, to ludziom służy i stąd powyższe wynika. Tłumaczenie niby dobre. Ale nagłówki krzyczą "Papież powiedział", a wyjaśnień nikt nie przytacza. W ten sposób trafia informacja, że papież zmienia nauczanie Kościoła. Hermeneutycy krzyczą "czytajcie wyjaśnienia", ale to już mało kto czyta. Pytanie brzmi: No po co wygadywać sofizmaty, uzasadniać je i przez to mącić ludziom w głowach???????
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świętość Jana Pawła II « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!