Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:33:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ś. P. ks. Marian Piątkowski
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Ś. P. ks. Marian Piątkowski  (Przeczytany 958 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« dnia: Stycznia 04, 2012, 12:22:57 pm »

http://www.archpoznan.pl/content/view/2242/109/:

3 stycznia 2012 roku zmarł śp. ksiądz prałat dr Marian Piątkowski, rektor kościoła pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej w Poznaniu, wieloletni ojciec duchowny w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, wykładowca na PWT oraz WT UAM, posługujący wiele lat jako egzorcysta w Archidiecezji Poznańskiej.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Poznaniu w sobotę 7 stycznia 2012 roku.
 
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Poznańskiej Farze o godz. 10.30.
Pogrzeb na Cmentarzu Górczyńskim o godz. 12.30.

Requiem aeternam dona eis Domine et lux perpetua luceat eis
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 04, 2012, 12:28:50 pm »

+R+i+P+
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 04, 2012, 12:47:05 pm »

a ksiądz prałat dr Marian Piątkowski ,, był nasz ''?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 04, 2012, 13:05:48 pm »

+ RiP
Zapisane
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 04, 2012, 15:24:59 pm »

+RIP+

a ksiądz prałat dr Marian Piątkowski ,, był nasz ''?
Nie "był nasz", tylko był Chrystusa. Nie ma "nas" i "ich", bo Kościół jest jeden i Bóg jest jeden. I każdy służy Bogu jak umie (takie są założenia). Święty Paweł pisze w końcu w pierwszym liście do Koryntian, rozdział trzeci:

Cytuj
(3) Ciągle przecież jeszcze jesteście cieleśni. Jeżeli bowiem jest między wami zawiść i niezgoda, to czyż nie jesteście cieleśni i nie postępujecie tylko po ludzku? (4) Skoro jeden mówi: Ja jestem Pawła, a drugi: Ja jestem Apollosa, to czyż nie postępujecie tylko po ludzku? (5) Kimże jest Apollos? Albo kim jest Paweł? Sługami, przez których uwierzyliście według tego, co każdemu dał Pan. (6) Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost. (7) Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg.

A my się dzielimy na "naszych" i na "waszych". A że ludzie się różnią to zwykła rzecz. Ktoś kto był egzorcystą i ojcem duchownym w seminarium, z pewnością był człowiekiem wiary.
Zapisane
samotnik
rezydent
****
Wiadomości: 266

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 04, 2012, 16:29:36 pm »

+RIP+
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ś. P. ks. Marian Piątkowski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!