Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 09:34:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego.  (Przeczytany 11773 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #75 dnia: Grudnia 19, 2011, 22:42:20 pm »

:D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #76 dnia: Grudnia 20, 2011, 02:22:57 am »

Przeglądam ten temat z ciekawości, i co widzę... Ciągle jakieś uda, pośladki, brzuchy, piersi, stosunki seksualne... Ten wątek to dopiero okazja do grzechu...  ::)
Zapisane
Highlander
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #77 dnia: Grudnia 20, 2011, 02:35:09 am »

@ PT przedmowca
a na dodatek watek koedukacyjny.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #78 dnia: Grudnia 20, 2011, 06:43:35 am »

Panie Krzysztofie. Nie jestem specjalistą od XIX wieku, ale wydaje mi się że robiono wszystko aby łamanie zasad nie ujrzało światła dziennego. Dlatego uważam niedawny czasjeszcze(niekoniecznie wiek XIX) za czasy przesiąknięte hipokryzją. Sztuczną wiarą itp. Mam na myśli brak świadomości katolików. Na Zachodzie Ci świadomi spokojnie pozostali przy starym rycie a w Polsce wszyscy do NOM. Do tego jeszcze totalne zaangażowanie polityczne Kościoła w Polsce. Ale robi się kolejny bokotemacik.
Zapisane
kosma
adept
*
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #79 dnia: Stycznia 05, 2012, 22:23:57 pm »

"Dzienniczek" Św. Faustyny - 1486.

ROZMOWA MIŁOSIERNEGO BOGA Z DUSZĄ W ROZPACZY.

- Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest Miłością i Miłosierdziem samym.
- Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.
- Jezus woła powtórnie: duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego.
Budzi się w duszy odpowiedź: nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg Swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już ją Bóg pozostawi w stanie w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza światłem duszę i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie od niej zależy. Ona wie, że ta łaska dla niej ostatnia i jeżeli okaże drgnienie dobrej woli – chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

- Tu działa wszechmoc Mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która, skorzysta z tej łaski.

Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!