Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:59:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123184 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #480 dnia: Grudnia 08, 2020, 16:40:03 pm »

Słucham??? Na której to konferencji ministerialnej powiedziano, że msze czytane są zdrowsze od śpiewanych?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #481 dnia: Grudnia 08, 2020, 16:51:36 pm »

Słucham??? Na której to konferencji ministerialnej powiedziano, że msze czytane są zdrowsze od śpiewanych?

Podczas śpiewania wydobywa się mniej zarazków, niż podczas zwykłego mówienia. A czy praktycznie to robi większą różnicę, to nie wiem. Tak zapamiętałem, najlepiej osobiście zapytać ojca Krzysztofa.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #482 dnia: Grudnia 08, 2020, 18:05:00 pm »

Sprawa zakazu śpiewania i rozważania, ile się wirusów wydobywa przy śpiewaniu vs. przy mówieniu, to jeden z największych idiotyzmów obecnej covid-histerii.

Słysząc takie rzeczy zaczynam wątpić w inteligencję ludzkiego gatunku.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #483 dnia: Grudnia 08, 2020, 20:21:39 pm »

Słucham??? Na której to konferencji ministerialnej powiedziano, że msze czytane są zdrowsze od śpiewanych?

Podczas śpiewania wydobywa się mniej zarazków, niż podczas zwykłego mówienia. A czy praktycznie to robi większą różnicę, to nie wiem. Tak zapamiętałem, najlepiej osobiście zapytać ojca Krzysztofa.

Bo to zależy co się śpiewa albo co się mówi  ;) - tak zaczyna się pełzający totalitaryzm.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #484 dnia: Grudnia 08, 2020, 20:38:59 pm »

Słucham??? Na której to konferencji ministerialnej powiedziano, że msze czytane są zdrowsze od śpiewanych?

Podczas śpiewania wydobywa się mniej zarazków, niż podczas zwykłego mówienia. A czy praktycznie to robi większą różnicę, to nie wiem. Tak zapamiętałem, najlepiej osobiście zapytać ojca Krzysztofa.

Bo to zależy co się śpiewa albo co się mówi  ;) - tak zaczyna się pełzający totalitaryzm.

Podobno dużo wirusa wydostaje się podczas mówienia "p" i "d". Dlatego lepiej nie śpiewać "Panie, zmiłuj się nad nami", a "Kyrie eleison" (tu nie ma ani "p", ani "d"). ;)
Inna sprawa, że śpiewając komuś "Happy birthday" można sprawić, że to będą czyjeś "Last birthday". 
Last birthday I gave you my song...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2020, 20:42:36 pm wysłana przez Talerpimmut » Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #485 dnia: Grudnia 08, 2020, 21:16:41 pm »

To nie tylko w Warszawie.
Kraków też recytuje, przynajmniej dusztradłać... no dobra, śpiewa, tylko bez organów.  ::)

Ale to nie ze względu na czcicieli bożka Zdrufka, tylko żeby xięża z Dusztradłacia odprawili 4 msze i opędzili jeszcze Myślenice i Nowy Targ (po 2).
200% normy, a ludzi pomimo braku studentów nie ubyło. Chodzenie na novusa jest stanowczo mauvais genre w Krakowie.


Jakby ktoś chciał, to tutejsi lewacy postulują, żeby Kraków był miastem otwartym na imigrantów...



...mogą być nawet z Warszawy.  ;D
Zapisane
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #486 dnia: Grudnia 08, 2020, 21:26:50 pm »

To nie tylko w Warszawie.
Kraków też recytuje, przynajmniej dusztradłać... no dobra, śpiewa, tylko bez organów.  ::)

Ale to nie ze względu na czcicieli bożka Zdrufka, tylko żeby xięża z Dusztradłacia odprawili 4 msze i opędzili jeszcze Myślenice i Nowy Targ (po 2).
200% normy, a ludzi pomimo braku studentów nie ubyło. Chodzenie na novusa jest stanowczo mauvais genre w Krakowie.


Jakby ktoś chciał, to tutejsi lewacy postulują, żeby Kraków był miastem otwartym na imigrantów...



...mogą być nawet z Warszawy.  ;D

Można przypłynąć pontonami Wisłą?
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #487 dnia: Grudnia 08, 2020, 22:28:55 pm »

A czemu w Krakusowie bez organów? Jak to wyjaśniono?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #488 dnia: Grudnia 08, 2020, 22:59:04 pm »

A czemu w Krakusowie bez organów? Jak to wyjaśniono?
No bo organy jako instrument dęty generują ruch powietrza, a do tego niższe częstotliwości powodują dalsze rozchodzenie się fal dźwiękowych, a co za tym idzie transmisja wirusa jest wydłużona  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #489 dnia: Grudnia 08, 2020, 23:18:53 pm »

Słucham??? Na której to konferencji ministerialnej powiedziano, że msze czytane są zdrowsze od śpiewanych?

Podczas śpiewania wydobywa się mniej zarazków, niż podczas zwykłego mówienia. A czy praktycznie to robi większą różnicę, to nie wiem. Tak zapamiętałem, najlepiej osobiście zapytać ojca Krzysztofa.

dodam, że identycznie jest u ks. Wojciecha na pl. Teatralnym. Ludzie nie śpiewają, ale śpiewa znakomity Pan Piotr.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #490 dnia: Grudnia 08, 2020, 23:46:21 pm »

Słucham??? Na której to konferencji ministerialnej powiedziano, że msze czytane są zdrowsze od śpiewanych?

Podczas śpiewania wydobywa się mniej zarazków, niż podczas zwykłego mówienia. A czy praktycznie to robi większą różnicę, to nie wiem. Tak zapamiętałem, najlepiej osobiście zapytać ojca Krzysztofa.

dodam, że identycznie jest u ks. Wojciecha na pl. Teatralnym. Ludzie nie śpiewają, ale śpiewa znakomity Pan Piotr.

Za to Zielonka zdaje się być bardziej rozśpiewana.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #491 dnia: Grudnia 09, 2020, 00:32:51 am »

ech, żeby w Zielonce pozwolono śpiewać na Mszy polskie pieśni ....
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #492 dnia: Grudnia 09, 2020, 01:38:38 am »

ech, żeby w Zielonce pozwolono śpiewać na Mszy polskie pieśni ....

Albo gdyby czasami zmienili ton antyfon z uroczystego na prosty, to łatwiej byłoby je śpiewać. Polska pieśń jest tylko na sam koniec. Zielonkę pochwalę za obecność wody święconej (z jakich drobiazgów można się cieszyć), zaś w czysto novusowej parafii nie odnalazłem niczego ani do pokropienia, ani do odkażenia, sucho.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #493 dnia: Grudnia 09, 2020, 10:20:58 am »

A czemu w Krakusowie bez organów? Jak to wyjaśniono?
Nie wiem, ale się domyślam, że wierni (centusie!) mniej na tacę wrzucają, więc trzeba oszczędzać.
Przy tym jest szybciej. Dwie Msze w czasie dawnej jednej (ten drugi ksiądz spowiada w tym czasie), a potem... deep deep south i też po dwie; wszystko opędzają chyba czterej księża.
Chórzyści chyba byli studentami, bo ich nie widzę ostatnio, ani nie słyszę. Populus cracoviensis drze gęby jak potrafi i nawet do składu i do rymu.


ech, żeby w Zielonce pozwolono śpiewać na Mszy polskie pieśni ....
?!  ??? :o szok

Co kraj, to obyczaj. U nas z importowanych to tylko Christus Vincit.
WŚ też jest.

Można przypłynąć pontonami Wisłą?
W zasadzie można.
Z drugiej strony, NMP do Krakowa na ten przykład wcale nie przypłynęła, a jest.
Na większości obrazów pewne szczegóły wskazują jasno i wyraźnie, że nie była z Krakowa.
Np. wąż pod nogami, a nie w kieszeni...  ;D
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #494 dnia: Grudnia 09, 2020, 13:32:48 pm »

wszystko opędzają chyba czterej księża.

Tylko skąd w krakowskim FSSP czterech księży? Chyba, że są jacyś diecezjalni współpracownicy.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!