Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:04:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123170 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #270 dnia: Lutego 02, 2013, 12:09:36 pm »

A czy mój imiennik nie korzysta także z posługi Duszpasterza Tradycji Łacińskiej AW na terenie Piaseczna? :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #271 dnia: Lutego 07, 2013, 19:06:34 pm »

http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/ogloszenia/242-requiem-za-p-jozefa-kard-glempa
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #272 dnia: Lutego 14, 2013, 07:17:49 am »

Módlmy się o zdrowie o. Krzysztofa i o to, by miał pomocniczego kapłana w duszpasterstwie. Wczoraj na mszy o. Krzysztof przerwał czytanie Ewangelii i udał się do zakrystii na kilka minut. Na dłuższą metę prowadzenie duszpastertwa przez jednego kapłana w tak wielkim mieście może pewnego dnia skończyć się katastrofą. Przecież każdemu człowiekowi z biegiem lat ubywa sił, co jest zrozumiałe, dlatego drugi kapłan jest niezbędny.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #273 dnia: Lutego 14, 2013, 08:32:22 am »

Cytuj
A czy mój imiennik nie korzysta także z posługi Duszpasterza Tradycji Łacińskiej AW na terenie Piaseczna?
Nie ma takowego na terenie Piaseczna. Nawet na papierze.

Cytuj
dlatego drugi kapłan jest niezbędny.
Ojtam, ojtam, przez 10 lat na całą archidiecezję wystarczył jeden i było bardzo dobrze. Celebracje na czas choroby kapłana mozna zawiesić. W Klemensie są celebrowane ważne Msze św. o różnych godzinach. W czym problem?
Duszpasterstwo to sposób na utrzymanie jedności z bp-em miejsca. Nie moze Pan z zasady odmówić chodzenia na NOM. Dlatego dla "higieny" należy łączyć się z diecezja na novusie. Taka jest filozofia i praktyka.
Przed rokiem, na kazaniu w Piasecznie padły mniej więcej takie słowa:  "Triduum będzie w kościele na Karolkowej o takich a takich godzinach. Kto może serdecznie zapraszam. Kto nie ma mozliwości dojechania, daleko trudne godziny, proszę o uczestniczenie w swojej parafii. Różnicy wielkiej nie ma w liturgii Triduum." - nie chodzi mi o to czy róznica jest duża czy mała, ale o "Ducha" wypowiedzi. Czy to można nazwać misyjnością liturgii łacińskiej? Zdecydowanie nie.

Apel o dodatkowego kapłana, to niech Pan wysyła do Nycza a nie do nas.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #274 dnia: Lutego 14, 2013, 08:40:11 am »

Zastanawiam się dlaczego Pan tak nie lubi o.Krzysztofa Stępowskiego, a jednocześnie korzysta z posługi tego samego o. Krzystofa w Piasecznie. Czy ktoś inny odprawia tam msze?
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2013, 08:45:02 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #275 dnia: Lutego 14, 2013, 09:05:38 am »

m, na kazaniu w Piasecznie padły mniej więcej takie słowa:  "Triduum będzie w kościele na Karolkowej o takich a takich godzinach. Kto może serdecznie zapraszam. Kto nie ma mozliwości dojechania, daleko trudne godziny, proszę o uczestniczenie w swojej parafii. Różnicy wielkiej nie ma w liturgii Triduum." - nie chodzi mi o to czy róznica jest duża czy mała, ale o "Ducha" wypowiedzi. Czy to można nazwać misyjnością liturgii łacińskiej? Zdecydowanie nie.

Apel o dodatkowego kapłana, to niech Pan wysyła do Nycza a nie do nas.

Wydaje mi sie, ze wlasnie tu jest pies pogrzebany. Jesli kaplani widza, ze wiernym tradycji chodzi tylko o cechy zewnetrzne Mszy, to nic dziwnego, ze nie za bardzo chca uczestnicyc w takich dzialaniach.
Widza oni wlasnie "Wiernych Tradycji", teskniacych do zapachu kadzidla, starych ornatow, itp.
Jesli tacy "W.T." trafia na pasjonata, to ok, beda mieli fulwypas, ale jesli ksiadz widzi, ze chodzi im tylko o drobiazgi, to moze nawet zaczac ich nie lubic, lacznie z nielubieniem klopotliwej Mszy.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #276 dnia: Lutego 14, 2013, 09:15:11 am »

@ Krzysztof Kałębasiak
Cytuj
teskniacych do zapachu kadzidla, starych ornatow, itp.

Dobrze, ale co w tym złego? Czy tęsknota do piękna liturgii to coś złego?

Gesty ale i ornaty to znaki, z których składa się dawny język. Język to zespół znaków - także materialnych... oraz zmysłu powonienia.

Być może przyszły Papież.... Kardynał Ravasi o tym mówił. 8) Nie wiem czy Ravasi to dobry kandydat dla Tradycji....

Kilku wiernych jeszcze do Jazgarzewa przyjeżdżało do ks. Kielana, by "zobaczyć jeszcze raz stare ornaty, bo na te nowe gałgany juz patrzeć nie mogą" - osoby starsze :)

Ja z dzieciństwa pamiętam "słony zapach" chłodnego kościoła i "szept modlitewny" pozaliturgiczny. Były to czasy gdy w W-wie, ludzie chodzili do kościoła nie tylko na Msze św. ale tak by pomodlić się przed ukrytym Bogiem w tabernakulum.
Extrema się stykają: łatwo od ostrej ortodoksji przejść do ruchu liturgicznego - wymagając wkucia na blachę tekstów - bo stare kadzidła nie są tak ważne.

« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2013, 09:20:29 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #277 dnia: Lutego 16, 2013, 00:04:38 am »

Z wielkiem smutkiem dowiaduję się o kłopotach zdrowotnych Ojca Krzysztofa. Wspierajmy Go modlitwą

+++
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #278 dnia: Lutego 18, 2013, 12:14:00 pm »

Wywiad o. Krzysztofa dla pisma w ,,Drodze"
http://rebelya.pl/forum/watek/61616/
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #279 dnia: Marca 04, 2013, 10:37:29 am »

kalendarz celebracji na marzec
http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/terminarz-mszy-trydenckiej
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #280 dnia: Marca 04, 2013, 18:58:42 pm »

Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego wlk czwartek z wlk sobotą mamy PO novus ordo, zamiast PRZED?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #281 dnia: Marca 04, 2013, 20:22:31 pm »

Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego wlk czwartek z wlk sobotą mamy PO novus ordo, zamiast PRZED?
A dlaczego nie? Nie trzeba się przynajmniej spieszyć, żeby zdążyć przed NOMem. Poza tym Wigilia Paschalna w KRR chyba też musi być po zachodzie więc jak niby zrobić ją przed NOMem?
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #282 dnia: Marca 04, 2013, 21:46:36 pm »

Triduum Paschalne można odprawić według ksiąg z przed 1955 roku to wtedy będzie rano i przed NOM :) :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #283 dnia: Marca 05, 2013, 19:33:42 pm »

Triduum Paschalne można odprawić według ksiąg z przed 1955 roku to wtedy będzie rano i przed NOM :) :)
Nie można.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #284 dnia: Marca 05, 2013, 21:49:02 pm »

brakowało tu Pana :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!