Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:02:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123147 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #30 dnia: Grudnia 22, 2011, 10:58:36 am »

a co się stało z Mszą w, bodajże, Legionowie ?

Kapłan z inne diecezji był utrzymanie jednej  Mszy to był ogromny wydatek(intencja , bilet na pociąg w obie strony ,  taca , organista itd.). Podobny problem brak Kapłana . Gdyby Msza była  w Legionowie wcale bym się nie zastanawiał i stworzył prężne środowisko . Jak ci się udało zorganizować Mszę na skaryszewskiej . Wiem że już niema  tam Mszy ale jak ci się udało . Błagam o pomoc w znalezieniu kapłana . Jeśli kapłan  będzie to z automatu środowisko będzie . Bo kościoły kaplice puste są( zgodna jest )ale brak kapłana. 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2011, 11:01:09 am wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Grudnia 22, 2011, 11:04:29 am »

A może by tak postępować zgodnie z literą Summorum Pontificum ?!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #32 dnia: Grudnia 22, 2011, 11:15:54 am »

A może by tak postępować zgodnie z literą Summorum Pontificum ?!

Proszę doprecyzować ?

Nie da się zmusić kapłana do odprawienia Mszy trydenckiej . Brak Kaplana . Masz jakiś pomysł ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #33 dnia: Grudnia 22, 2011, 11:34:59 am »

To jest proste: list do proboszcza -> odmowa -> list do arcybiskupa -> skarga do Rzymu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #34 dnia: Grudnia 22, 2011, 14:56:13 pm »

a jeśli  podpisy nie są tylko z mojej parafii ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #35 dnia: Grudnia 22, 2011, 14:58:24 pm »

przecież nie ma problemu, chyba wyjaśnienia tegoroczne ED stanowią na ten temat
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #36 dnia: Grudnia 22, 2011, 16:29:47 pm »

a co się stało z Mszą w, bodajże, Legionowie ?

Kapłan z inne diecezji był utrzymanie jednej  Mszy to był ogromny wydatek(intencja , bilet na pociąg w obie strony ,  taca , organista itd.). Podobny problem brak Kapłana . Gdyby Msza była  w Legionowie wcale bym się nie zastanawiał i stworzył prężne środowisko . Jak ci się udało zorganizować Mszę na skaryszewskiej . Wiem że już niema  tam Mszy ale jak ci się udało . Błagam o pomoc w znalezieniu kapłana . Jeśli kapłan  będzie to z automatu środowisko będzie . Bo kościoły kaplice puste są( zgodna jest )ale brak kapłana.

Pisać do Rzymu i już. Kapłani są choćby z IDP, można to od razu zasugerować.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #37 dnia: Grudnia 22, 2011, 20:15:01 pm »

Bo kościoły kaplice puste są( zgodna jest )ale brak kapłana.

Niech Pan wymieni te puste koscioly i kaplice. Pisal Pan tylko niegdys o tym małym kosciolku w Płudach.
Zapisane
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #38 dnia: Grudnia 26, 2011, 16:14:26 pm »

Ostatnio zdarza mi się dość często uczestniczyć we Mszy św. w FSSPX w Radości i to co bardzo rzuca mi się w oczy to niekonsekwencja w postawach niektórych klemensowiczow. O. Krzysztof nie raz chciał ujednolicić postawy wiernych na Mszach śpiewanych, żeby nie było tak, że pół kościoła stoi a druga grupa rzuca się pokutnie na kolana, a osoby, które są pierwszy raz są kompletnie zdezorientowane i nie wiedzą co zrobić.
Argumenty o. Krzysztofa, że "tak zawsze było", "gdy lud rzymski śpiewał to stał", "jest to najpopularniejsza postawa" itd nie przemawiała w żaden sposób, sam byłem świadkiem dyskusji pod kościołem (jeszcze św. Benona), że to napaść i odejście od Tradycji. Tak w sumie jest do tej pory.
Tymczasem będąc w Radości zobaczyłem, że najbardziej zatwardziali zwolennicy klęczenia na Sanctus, pieśni na wejście śpiewanej po polsku itd. stoją tak jak wszyscy to robią w Bractwie i wcale (jak widać) nie traktują tego jako napaść na Tradycję. Dlaczego tak jest?


Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #39 dnia: Grudnia 26, 2011, 16:23:35 pm »

Myślę, że jest tak dlatego w Radości, że od samego początku powstania Przeoratu w 1994 roku x. Karol wpoił postawy liturgiczne wiernym i tak już zostało. Natomiast poprzednik ojca Krzysztofa ksiądz prałat Jan Szymborski nie zwracał na to większej uwagi celebrując KRR najpierw w kościele Dzieciątka Jezus, potem w kaplicy Res Sacra Miser oraz w kościele Nawiedzenia NMP. Dopiero ojciec Krzysztof w kościele św. Benona chciał ujednolić postawy w czasie KRR i nie bardzo to się udało.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #40 dnia: Grudnia 26, 2011, 20:24:20 pm »

Dopiero ojciec Krzysztof w kościele św. Benona chciał ujednolić postawy w czasie KRR i nie bardzo to się udało.
Wydaje mi się, że kilka lat temu postawy były jednolite, a później o.K. probował conieco usprawnić (stanie w Mszy spiewanej na wejście, Sanctus, Agnus Dei). Niestety warszawscy tradsi są  mniej wiecej w 50% uparci i nie uznali, że o.K. może im coś narzucić - nawet jesli sa to postawy, ktore takze FSSPX praktykuje.  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2011, 20:44:17 pm wysłana przez Jarod » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #41 dnia: Grudnia 26, 2011, 20:33:06 pm »

Z tego co pamiętam za księdza prałata Szymborskiego w czasie modlitwy u stopni ołtarza, Santus, Agnus Dei było na klęcząco. Może u osób pamiętających KRR z czasów młodości swojej wydaje się że powinno być na klęcząco. Zresztą już mało kto pamięta czasy przedsoborowe.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #42 dnia: Grudnia 27, 2011, 18:28:02 pm »

Był ktoś może dziś u św. Klemensa o 9.30 na KRR i poświęceniu wina w Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty?
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #43 dnia: Grudnia 28, 2011, 22:50:18 pm »

Tak był :)
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #44 dnia: Grudnia 28, 2011, 23:01:57 pm »

Tak był :)

I jak było ? Poprosimy relacje .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!