Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 20:58:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego.  (Przeczytany 11850 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #60 dnia: Grudnia 18, 2011, 10:51:39 am »

Ja bym dodał protestanckiego podatnika, przecież oni są bardziej moralni. Nie to co my - jawnogrzesznicy.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #61 dnia: Grudnia 18, 2011, 13:52:11 pm »

Ja bym dodał protestanckiego podatnika, przecież oni są bardziej moralni. Nie to co my - jawnogrzesznicy.
protestanci nie oddaja czci obrazom itd., a swe wafle przyjmuja kleczac (w polsce); katolicy przyjmuja komunie na stojaco, a klekaja i caluja krzesla itp. uzywane przez jp2...


( ;))
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2011, 13:54:17 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #62 dnia: Grudnia 18, 2011, 16:07:20 pm »

a co za różnica, pokój czy mieszkanie ??
Może różnica pomiędzy pokojem a mieszkaniem nie jest duża, ale już pomiędzy pokojem, a wielkim pałacem owszem. Ostatnią z sytuacji, w której przypominam sobie nocowanie pod jednym dachem z niewiastami było zaś właśnie nocowanie razem w jednym wielkim pałacu.
Bez wątpienia mogło to stanowić okazję do grzechu...
Gdyby było to połączone z tańcami d-m, nadużyciem alkoholu i opowiadaniem sprośnych dowcipów, to najpewniej tak.
Wierzaj mi Waćpan, tańce do tego wcale nie sa potrzebne. Dajmy na to koedukacyjne akademiki sa stokroć wiekszą okazją do gerzechu aniżeli tańce, a nie słychać, aby Pan je potępiał.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #63 dnia: Grudnia 18, 2011, 16:10:47 pm »

A co dopiero koedukacyjne licea. W moim na podłodze można znaleźć używane prezerwatywy.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #64 dnia: Grudnia 18, 2011, 16:16:16 pm »

jakby to  było dysedukacyjne liceum, to takie znalezisko świadczyłoby o nim jeszcze gorzej
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #65 dnia: Grudnia 18, 2011, 16:28:23 pm »

Co nie zmienia faktu, iż dysedukacyjne szkoły były, są i będą dużo lepszym pomysłem na szkołę.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #66 dnia: Grudnia 18, 2011, 17:18:39 pm »

@ Guldenmond
Cytuj
protestanci nie oddaja czci obrazom itd., a swe wafle przyjmuja kleczac (w polsce); katolicy przyjmuja komunie na stojaco, a klekaja i caluja krzesla itp. uzywane przez jp2...

Ano tak, parszywy prześmiewco! Na tych krzesłach ostały się bowiem partykuły jp2.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #67 dnia: Grudnia 18, 2011, 21:18:07 pm »

a co za różnica, pokój czy mieszkanie ??
Może różnica pomiędzy pokojem a mieszkaniem nie jest duża, ale już pomiędzy pokojem, a wielkim pałacem owszem. Ostatnią z sytuacji, w której przypominam sobie nocowanie pod jednym dachem z niewiastami było zaś właśnie nocowanie razem w jednym wielkim pałacu.
Bez wątpienia mogło to stanowić okazję do grzechu...
Gdyby było to połączone z tańcami d-m, nadużyciem alkoholu i opowiadaniem sprośnych dowcipów, to najpewniej tak.
Wierzaj mi Waćpan, tańce do tego wcale nie sa potrzebne. Dajmy na to koedukacyjne akademiki sa stokroć wiekszą okazją do gerzechu aniżeli tańce, a nie słychać, aby Pan je potępiał.
Uważam, że zarówno akademiki jak i szkoły powinny być rozdzielnopłciowe.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #68 dnia: Grudnia 18, 2011, 21:26:12 pm »

Dla tej jakże lotnej konkluzji potrzeba było cytatu na 5 poziomów zagnieżdżenia?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #69 dnia: Grudnia 18, 2011, 21:47:55 pm »

Dla tej jakże lotnej konkluzji potrzeba było cytatu na 5 poziomów zagnieżdżenia?
Proszę tym razem docenić  Pana Salwowskiego - tak zwięzła wypowiedź nie przychodzi mu łatwo i nie zdarza się często.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #70 dnia: Grudnia 18, 2011, 21:53:58 pm »

Cytuj
Uważam, że zarówno akademiki jak i szkoły powinny być rozdzielnopłciowe.

Też tak uważam. ;)
We współczesnym swiecie brak mi tych romantycznych podchodów. Skradać się do ogrodu akademika, udawać słowika nawołując dziewczynę... by w końcu przestała zakuwać do egzaminu i wychynęła przez okno... i to jest Tradycja.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Highlander
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #71 dnia: Grudnia 19, 2011, 02:49:25 am »

Panie Bravario!
A koedukacyjne: przedszkola, zlobki, kapieliska, przychodnie lekarskie etc,etc...
No i do tego tanczaco-modernistyczne Forum K.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #72 dnia: Grudnia 19, 2011, 07:01:19 am »

Ja jestem w zasadzie za niektórymi szkołami jednopłciowymi. Mam na myśli niektóre szkoły średnie. Sam do takiej chodziłem a było to Niższe Seminarium Duchowne. I właśnie takie szkoły mam na myśli. Do tego jeszcze licea wojskowe itp.
Nie cofajmy się do XIX wieku który jak dla mnie był wiekiem hipokryzji.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #73 dnia: Grudnia 19, 2011, 07:20:40 am »


Nie cofajmy się do XIX wieku który jak dla mnie był wiekiem hipokryzji.

Owszem, byl.
Tylko, ze lamanie zasad bylo lamaniem zasad.
"Hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek."

 
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #74 dnia: Grudnia 19, 2011, 22:07:51 pm »

Bez wątpienia mogło to stanowić okazję do grzechu...
Gdyby było to połączone z tańcami d-m, nadużyciem alkoholu i opowiadaniem sprośnych dowcipów, to najpewniej tak.

O jejku!
Ależ Pan potrzebuje zestawu żeby się nakręcić!
Takie piorunujące połączenie?! Tyle trujących grzybków w jeden barszcz?!
PRZERAŻAJĄCE!
 ;D
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!