Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:26:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej  (Przeczytany 99170 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #180 dnia: Lutego 10, 2014, 18:15:10 pm »

Sadze, ze WTK wybiera tylko niektore wydarzenia emblematyczne wg sobie wiadomych kryteriow. Gdyby informowac do otwarciu, powiekszeniu, kupnie, budowie, remoncie etc. kazdego przeoratu, kosciola, szkoly czy kaplicy Bractwa na calym swiecie, to spokojnie by mozna wieszac jednego newsa dziennie.
Np.: "W zeszłym tygodniu odbyło się uroczyste poświęcenie kościoła podkupionego od diecezji X przez podstawionego pastora..." ;D
Czemu w Polsce nie zrobili nigdy takiego numeru z kupnem kościoła?
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #181 dnia: Lutego 10, 2014, 21:29:41 pm »

Sadze, ze WTK wybiera tylko niektore wydarzenia emblematyczne wg sobie wiadomych kryteriow. Gdyby informowac do otwarciu, powiekszeniu, kupnie, budowie, remoncie etc. kazdego przeoratu, kosciola, szkoly czy kaplicy Bractwa na calym swiecie, to spokojnie by mozna wieszac jednego newsa dziennie.
Np.: "W zeszłym tygodniu odbyło się uroczyste poświęcenie kościoła podkupionego od diecezji X przez podstawionego pastora..." ;D
Czemu w Polsce nie zrobili nigdy takiego numeru z kupnem kościoła?
Jestem za, np. ten: http://kosciol.wiara.pl/doc/1874150.Archidiecezja-chce-przejac-kosciol-garnizonowy
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #182 dnia: Lutego 21, 2014, 03:40:34 am »

Skoro pierwsza msza po święceniach to primicja, a msza na 50 lecie święceń to sekundancja, to co odprawiał x Marziac?

Cytuj
We Mszy św. uczestniczyli księża z Bractwa Św. Piusa X na czele z przełożonym generalnym bp. Bernardem Fellayem, który został poproszony o wygłoszenie kazania.
Normalnie język KEPu...

Księdzu Marziacowi z tak pięknej okazyi życzymy wszelkich błogosławieństw, niech mu spłyną jak olej na brodę Manassesa i a on niech dożyje powrotu ortodoxyjnej pobożności do katolickich kościołów.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #183 dnia: Lutego 21, 2014, 10:12:57 am »

Cytuj
We Mszy św. uczestniczyli księża z Bractwa Św. Piusa X na czele z przełożonym generalnym bp. Bernardem Fellayem, który został poproszony o wygłoszenie kazania.
Normalnie język KEPu...
Brak:
"przewodniczył", "ubogacił" itp.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #184 dnia: Lutego 21, 2014, 13:25:56 pm »

Cytuj
We Mszy św. uczestniczyli księża z Bractwa Św. Piusa X na czele z przełożonym generalnym bp. Bernardem Fellayem, który został poproszony o wygłoszenie kazania.
Normalnie język KEPu...
Brak:
"przewodniczył", "ubogacił" itp.


@Kefasz:

To nie nowość w pana wypowiedziach,  ::) ::)  czepiać się wszystkiego czy ma się rację czy nie.  Jak w przysłowiu; "jak się chce psa uderzyć to i kij się znajdzie" Proszę to sformułować wg. własnego języka.

@jp7:

Bp Fellay nie przewodniczył tylko uczestniczył w tej Mszy św. jak również i księża Bractwa. To ks. Marziac odprawił uroczystą Mszę św. dziękczynną z okazji diamentowego jubileuszu przyjęcia święceń kapłańskich.

Belki się panowie dopatrują, a drzazg u siebie nie widzą. Jesteśmy w okresie Przedpościa, Wielki Post przed nami i uważam, że warto się zastanowić z jakimi postanowieniami, intencjami wejdziemy w okres Wielkiego Postu, żebyśmy mogli odnieść jak największe korzyści duchowe. Może warto się zastanowić nad małym organem jaki jest język.
Zapisane
Jacques Blutoir
adept
*
Wiadomości: 33

Pod Mitrą, czyli Kościelne Safari
« Odpowiedz #185 dnia: Lutego 21, 2014, 18:41:32 pm »


Cytuj
We Mszy św. uczestniczyli księża z Bractwa Św. Piusa X na czele z przełożonym generalnym bp. Bernardem Fellayem, który został poproszony o wygłoszenie kazania.
Normalnie język KEPu...


Jestem otwarty na krytykę, ale żeby z niej skorzystać muszę wiedzieć, co Koledze się nie podoba i jakie zmiany proponuje.
Zapisane
"O praeclarum diem, cum in illud divinum animorum concilium coetumque proficiscar cumque ex hac turba et conluvione discedam!"
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #186 dnia: Lutego 21, 2014, 19:59:08 pm »

@Anna M
@Jacques Blutoir

Ja też nie widzę w tym zdaniu niczego, co mogłoby być uznane za "język KEP-u". W najmniejszym stopniu.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #187 dnia: Lutego 21, 2014, 20:15:53 pm »


Cytuj
We Mszy św. uczestniczyli księża z Bractwa Św. Piusa X na czele z przełożonym generalnym bp. Bernardem Fellayem, który został poproszony o wygłoszenie kazania.
Normalnie język KEPu...


Jestem otwarty na krytykę, ale żeby z niej skorzystać muszę wiedzieć, co Koledze się nie podoba i jakie zmiany proponuje.
Nie wiem o co chodziło panu Kefaszowi, ale mnie rozłożył ten fragment: "prezentacji dokonał Abdiasz d’Arrast – wnuk literata". Otóż d'Abbadie d'Arrast to nazwisko. Ciekawe skąd ten Abdiasz ;) (po francusku Abdiasz to Abdias). Poza tym arrière-grand-père to po francusku pradziadek.
Zapisane
Jacques Blutoir
adept
*
Wiadomości: 33

Pod Mitrą, czyli Kościelne Safari
« Odpowiedz #188 dnia: Lutego 22, 2014, 04:03:39 am »


Cytuj
We Mszy św. uczestniczyli księża z Bractwa Św. Piusa X na czele z przełożonym generalnym bp. Bernardem Fellayem, który został poproszony o wygłoszenie kazania.
Normalnie język KEPu...


Jestem otwarty na krytykę, ale żeby z niej skorzystać muszę wiedzieć, co Koledze się nie podoba i jakie zmiany proponuje.
Otóż d'Abbadie d'Arrast to nazwisko. Ciekawe skąd ten Abdiasz ;) (po francusku Abdiasz to Abdias).

Bardzo dziękuję, poprawiłem. "Abdiasz" to oczywiście efekt mojej nieuwagi -- umknęło mi d' i z nazwiska zrobiłem imię (Abdiasz wydawał mi się tak oczywisty, że nawet nie sięgnąłem do "Słownika imion", a widać, że trzeba było).
Zapisane
"O praeclarum diem, cum in illud divinum animorum concilium coetumque proficiscar cumque ex hac turba et conluvione discedam!"
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #189 dnia: Lutego 22, 2014, 07:11:39 am »


Cytuj
We Mszy św. uczestniczyli księża z Bractwa Św. Piusa X na czele z przełożonym generalnym bp. Bernardem Fellayem, który został poproszony o wygłoszenie kazania.
Normalnie język KEPu...


Jestem otwarty na krytykę, ale żeby z niej skorzystać muszę wiedzieć, co Koledze się nie podoba i jakie zmiany proponuje.

Mszy świętej którą z okazji 60 rocznicy swoich święceń odprawił x. Marziac wysłuchał x. bp. Bernard Fellay FSSPX i księża Bractwa Św. Piusa X.

Pani Anno, bardzo proszę o pomoc, tu o słuchanie mszy chodzi  :)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #190 dnia: Lutego 22, 2014, 09:56:42 am »


Pani Anno, bardzo proszę o pomoc, tu o słuchanie mszy chodzi  :)

Pisałam o słuchaniu i o uczestnictwie,  pisałam też jakie to uczestnictwo jest w pierwszym rzędzie, zacytowałam wypowiedź ks. Edmunda. Podałam inne przykłady  napisałam też; "Proszę uczestniczyć, a ja będę słuchać i uczestniczyć.".  A panu odpowiadam troszkę inaczej; "Proszę tylko słuchać, a ja będę uczestniczyć i słuchać"

Powtarzam w wielu przypadkach czepia się pan wielu spraw, jak rzep psiego ogona. Bp Fellay i ks. Bractwa na pewno nie mieli problemu w czym uczestniczą, czego słuchają. Tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2014, 09:58:44 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #191 dnia: Lutego 22, 2014, 13:51:59 pm »

Ależ pani Anno, ja ani słowem nie zwróciłem się do xięży jegomościów FSSPX! Zwróciłem uwagę na słowa, które tak często można usłyszeć po parafjach, w referatach ze spotkań KEPu (siedzibę mają w mojej dzielnicy), na pamiątkowych spotkaniach zwanych mszami tudzież z okazji pielgrzymek autokarowych na Jasną Górę.

Powtarzam w wielu przypadkach czepia się pan wielu spraw.

Cóż, Hippokrates opisał to jako temperament melancholiczny.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Jacques Blutoir
adept
*
Wiadomości: 33

Pod Mitrą, czyli Kościelne Safari
« Odpowiedz #192 dnia: Lutego 22, 2014, 14:02:29 pm »

@ Kefasz

Szanowny Kolego!

Od jakiegoś czasu świadomie i po namyśle nie używam sformułowania "wysłuchać Mszy". Uznaję to za zbędny i w pewien sposób szkodliwy archaizm; zbyt wiele osób w moim otoczeniu (tym nietradycjonalistycznym) interpretuje jego użycie jako dowód, że starej Mszy można jedynie "wysłuchać" i twierdzi, że uczestnictwo/branie udziału (participatio actuosa) to coś innego, bardziej... hmmm... dynamicznego, co oczywiście jest błędem. Prywatnie, owszem, czasami mówię i piszę, że wysłuchałem Mszy, ale w tekście oficjalnym będę tego unikać (chyba, że ktoś wysłuchał Mszy w radio), nawet kosztem zarzutu, że tekst przypomina info wydane przez KEP.

Oczywiście zawsze jestem otwarty na inne uwagi. Może kolega skorzystać z mego adresu jacquesblutoir@gmail.com -- wówczas nie będziemy zajmować uwagi użytkowników forum błahostkami.
Zapisane
"O praeclarum diem, cum in illud divinum animorum concilium coetumque proficiscar cumque ex hac turba et conluvione discedam!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #193 dnia: Lutego 22, 2014, 14:37:57 pm »

Cóż, Hippokrates opisał to jako temperament melancholiczny.

No cóż, a ja spuentuję przysłowiem: "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć" - a jak to rozumieć?, kiedy użyjemy? - odpowiada — Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski:

"Tego przysłowia użyjemy, gdy chcemy powiedzieć, że zawsze najlepiej wiązać się z ludźmi mądrymi, a w towarzystwie głupich nawet korzyść może się okazać pozorna."

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Lepiej-z-madrym-zgubic-niz-z-glupim-znalezc;6137.html

« Ostatnia zmiana: Września 10, 2018, 11:37:36 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #194 dnia: Lutego 22, 2014, 15:41:18 pm »

Miła pani, pisząc o melancholiku miałem siebie na myśli.
pozdrawiam z Mazowsza
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!