Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:39:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nabożeństwa Majowe.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Nabożeństwa Majowe.  (Przeczytany 14556 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 03, 2009, 01:05:02 am »

No to ja zadam jeszcze głupsze pytanie. Jak to "litanię śpiewa się w czasie Eucharystii"? Czy chodzi Pani może o Mszę świętą? Bo to nie to samo.
A mnie sie wydaje, ze jednak w gruncie rzeczy jest to to samo.

Proszę księdza, jeśli tylko ksiądz chce, można o tym dyskutować. Tylko trzeba by założyć nowy wątek. Na starym forum dyskusja na ten temat zajęła kilkanaście stron...

...a po niej nawet część naszych forumowych "Neonów" przyznało, że jednak to nie to samo... ;)
Zapisane
mayenna
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Maja 03, 2009, 07:30:58 am »

Dokładnie tak jak napisałam. Zaraz po Przeistoczeniu nasz proboszcz intonuje litanię i resztę obrzędów Komunii, łącznie z odmówieniem Ojcze Nasz i pozostałymi modlitwami, odmawia sam wraz z ministrantami, po cichu, a kościół śpiewa litanię. Wierni w odpowiednim momencie podchodzą tylko po Ciało Pańskie. Błogosławieństwo na koniec - i już.
Dokładnie po Przeistoczeniu, po odpowiedzi na "oto wielka tajemnica wiary"
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2009, 07:36:58 am wysłana przez mayenna » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #17 dnia: Maja 03, 2009, 07:47:42 am »

dziwne jakiej te nabożeństwo o którym Pan pisze. Ojcze nasz po cichu nawet w Novus Ordo, a w tym czasie litania loretańska
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #18 dnia: Maja 03, 2009, 07:49:44 am »

Dokładnie tak jak napisałam. Zaraz po Przeistoczeniu nasz proboszcz intonuje litanię i resztę obrzędów Komunii, łącznie z odmówieniem Ojcze Nasz i pozostałymi modlitwami, odmawia sam wraz z ministrantami, po cichu, a kościół śpiewa litanię. Wierni w odpowiednim momencie podchodzą tylko po Ciało Pańskie. Błogosławieństwo na koniec - i już.
Dokładnie po Przeistoczeniu, po odpowiedzi na "oto wielka tajemnica wiary"
Ale antyNOMowo! Szok!

Ten Ksiadz to jakis kryptolasandrysta! Po cichu? Lud nie musi wszystkiego slyszec? Tylko z ministrantami? :)
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 03, 2009, 21:31:31 pm »

Zaraz po Przeistoczeniu nasz proboszcz intonuje litanię i resztę obrzędów Komunii, łącznie z odmówieniem Ojcze Nasz i pozostałymi modlitwami, odmawia sam wraz z ministrantami, po cichu, a kościół śpiewa litanię.
Zapachniało Tridentiną. Tylko że litania do tej częsci mszy nie za bardzo pasuje.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 03, 2009, 21:37:28 pm »

Mi tylko nie pasuje jak po odśpiewaniu litanii jest jakieś kazanie na którym każą siadać a na "ołtarzu" jest wystawiony Najświętszy Sakrament.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2009, 22:56:47 pm wysłana przez mac » Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #21 dnia: Maja 03, 2009, 22:54:01 pm »

Mi tylko nie pasuje jak po odśpiewaniu litanii jest jakieś kazanie na którym każą siadać a na "ołtarzu" jest wystawiony Najswietszy Sakrament.

Zgadzam sie z Panem w stu procentach. Czytalem na forum, ze powinno wowczas monstrancje przykrywac sie specjalnym przedmiotem, ale w zadnej parafii, za mojego krotkiego zycia, jeszcze tego nie spotkalem.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #22 dnia: Maja 03, 2009, 23:31:28 pm »

No to ja zadam jeszcze głupsze pytanie. Jak to "litanię śpiewa się w czasie Eucharystii"? Czy chodzi Pani może o Mszę świętą? Bo to nie to samo.
A mnie sie wydaje, ze jednak w gruncie rzeczy jest to to samo.
Proszę księdza, jeśli tylko ksiądz chce, można o tym dyskutować. Tylko trzeba by założyć nowy wątek. Na starym forum dyskusja na ten temat zajęła kilkanaście stron...
...a po niej nawet część naszych forumowych "Neonów" przyznało, że jednak to nie to samo... ;)
Szczerze mowiac nie mam ostatnio ochoty (z pewnych powodow) na dyskusje - tym bardziej niekonczace sie  ;).
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #23 dnia: Maja 03, 2009, 23:51:11 pm »

Szczerze mowiac nie mam ostatnio ochoty (z pewnych powodow) na dyskusje - tym bardziej niekonczace sie  ;).

 ;D Szczerze mówiąc - odetchnąłem z ulgą. Rzuciwszy temat, wypadałoby mi się włączyć w dyskusję, a z czasem ostatnio u mnie kruchutko... ;)
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 10, 2012, 10:55:21 am »

Czy na majówce można zamiast litanii loretańskiej odmówić coś innego, np. tzw. nabożeństwo fatimskie.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #25 dnia: Maja 10, 2012, 12:08:24 pm »

(...) Lubię majowe. Ale Rorat nic nie przebije.
Szczególnie tych rorat, dla których inspiracją był Pamiętnik Anioła Stróża bł. Jana Pawła II ;D
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #26 dnia: Maja 10, 2012, 12:23:29 pm »

(...) Lubię majowe. Ale Rorat nic nie przebije.
Szczególnie tych rorat, dla których inspiracją był Pamiętnik Anioła Stróża bł. Jana Pawła II ;D

To nie jest śmieszne !! >:(
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #27 dnia: Maja 10, 2012, 17:31:11 pm »

Czy na majówce można zamiast litanii loretańskiej odmówić coś innego, np. tzw. nabożeństwo fatimskie.?
Zdaje się, że nie ma przeszkód, aby odmawiać jakąś inną litanię maryjną- byle była zatwierdzona do użytku publicznego. Swojego czasu np. w mojej byłej parafii raz na jakiś czas śpiewano litanię śląską.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 12, 2012, 22:35:47 pm »

(...) Lubię majowe. Ale Rorat nic nie przebije.
Szczególnie tych rorat, dla których inspiracją był Pamiętnik Anioła Stróża bł. Jana Pawła II ;D

To nie jest śmieszne !! >:(
Niby co nie jest śmieszne? Sam Pamiętnik ... czy ... np. wikary przebrany za anioła?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Maja 01, 2013, 20:41:28 pm »

Dziś 1 Maj, rozpoczynamy piękny miesiąc poświęcony Maryi, Matce Najświętszej ...   

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej.


Nabożeństwa majowe - znaczenie i tradycja
(...)
http://www.sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=603&kategoria=


Litania loretańska śpiewana w języku łacińskim

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ecd7xMnmWv0#!


To Matka ukoić może

http://www.youtube.com/watch?v=6noDNACv15M
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2013, 20:53:59 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nabożeństwa Majowe. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!