Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 21:14:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Na Forum Frondy o niektórych sprawnościach w ZHR
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Na Forum Frondy o niektórych sprawnościach w ZHR  (Przeczytany 10414 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #45 dnia: Maja 06, 2009, 09:16:23 am »

Skuteczność bojowa - bardzo duża. (...) Chyba nikt nie chciałby "powtórki".

Jesli to prawda z ta skutecznoscia bojowa (co jest dyskusyjne), to powrotka bylaby wskazana. Oczywiscie w polskim wojsku, a nie niemieckim.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #46 dnia: Maja 06, 2009, 09:23:32 am »

Mimo powszechnej niechęci i obrzydzenia  do tej jednostki, większość źródeł podkreśla jej wysoką skuteczność.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2009, 09:26:20 am wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #47 dnia: Maja 06, 2009, 09:45:07 am »

Była taka jednostka, bardzo dobrze znana Polakom, rekrutująca się ze zdemoralizowanych osobników (niekoniecznie młodzieży). Sam dowódca i jej twórca odsiadywał wyrok za pedofilię. Skuteczność bojowa - bardzo duża.

Potraktuję to jako swoisty żart.
Jednostka ta miała skuteczność, owszem, ale w mordowaniu cywili. Nie wykazała się zupełnie niczym walcząc przeciwko regularnej armii (co czyniła baaardzo rzadko) skupiając się na operacjach przeciwpartyzanckich (czyt. rzezie osób cywilnych).
Skuteczność na polu walki- praktycznie żadna.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #48 dnia: Maja 06, 2009, 10:01:01 am »

Zgadza się, to była jednostka specjalna do walk przeciwpartyzanckich i "wsławiła się" właśnie mordowaniem ludności cywilnej. Nieprzypadkowo IPN do tej pory (bezskutecznie) usiłuje odnaleźć i przesłuchać byłych, żyjących jeszcze , jej członków. Ale w początkowym okresie jej istnienia, składała się z wypuszczonych z więzień i obozów koncentracyjnych morderców i kłusowników, którzy "urządzali sobie" zawody strzeleckie, a poza tym nie mając alternatywy, musieli wykazywać się "walecznością" (w cudzysłowiu - bo celem jej istnienia nie była walka na pierwszej linii frontu). W Powstaniu Warszawskim brygada Dirlewangera walczyła jednak także z powstańcami, niestety bardzo skutecznie. Podobnie resztki jednostki, walcząc w obronie Berlina, nie miały nic do stracenia. Rosjanie nie brali do niewoli jej żołnierzy.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #49 dnia: Maja 06, 2009, 13:23:52 pm »

czas chyba przypomnieć definicję harcerza ...
Harcerz - dziecko ubrane jak kretyn pod przywodztwem kretyna ubranego jak dziecko

Bee, nie podoba mi sie takie obrażanie.
3 maja w parku chorzowskim było pole harcerzy - różnych maści - i mój syn świetnie się bawił.
To chyba lepsze niż łyse kibole na stadio... hm, na ulicach.
Jedna z drużyn to była strażacka  - Szymon rozwijał i zwijał prawdziwe sikawki, latał w kasku i zdobył dyplom.
Kretynów tam nie zauważyłem (może schowali się przede mną w namiotach?).
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #50 dnia: Maja 07, 2009, 12:21:04 pm »

Rosjanie nie brali do niewoli jej żołnierzy.

Rosjanie generalnie nie brali do niewoli ;)

Nie wiem w czym przeszkadza chodzenie chłopaków w mundurach a nawet uczenie ich strzelania. Jak w zamierzchłych czasach ojciec przejmował wychowanie syna i uczył go strzelać jakoś było w porządku...
Musimy mieć mężczyzn a nie facetów. Teraz mamy społeczeństwo kobieto-chłopków i faceto-bab.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #51 dnia: Maja 07, 2009, 12:43:09 pm »

Nie wiem w czym przeszkadza chodzenie chłopaków w mundurach a nawet uczenie ich strzelania.

Problem właśnie polega na tym, że harcerze nie mają sprawności typu "strzelec", "miotacz" i "wojownik". Jeśli sobie sami nie zorganizują paramilitarnych zajęć, to nie będą ich mieli.

Gdyby harcerze chodzili w normalnych mundurach, to już kompletnie bym się nie czepiał, ale gdy widzę trzydziestoletniego harcmistrza w krótkich zielonych spodenkach, trudno mi zachować powagę. Ten mundurek mogliby zmienić:


Z mojego punktu widzenia to właśnie uczynienie z harcerstwa organizacji pacyfistycznej jest problemem. Harcerze powinni wyglądać jak żołnierze, powinni być szkoleni po części jak żołnierze, aby poczuli, jak to jest być w wojsku i to polubili.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #52 dnia: Maja 07, 2009, 12:48:14 pm »

A tacy są ok?

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #53 dnia: Maja 07, 2009, 12:49:02 pm »

To chyba Skauci Piwni ?  ;D
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #54 dnia: Maja 07, 2009, 13:52:01 pm »

czas chyba przypomnieć definicję harcerza ...
Harcerz - dziecko ubrane jak kretyn pod przywodztwem kretyna ubranego jak dziecko

Bee, nie podoba mi sie takie obrażanie.
3 maja w parku chorzowskim było pole harcerzy - różnych maści - i mój syn świetnie się bawił.
To chyba lepsze niż łyse kibole na stadio... hm, na ulicach.
Jedna z drużyn to była strażacka  - Szymon rozwijał i zwijał prawdziwe sikawki, latał w kasku i zdobył dyplom.
Kretynów tam nie zauważyłem (może schowali się przede mną w namiotach?).

obrażanie kogo znowu ? Wpisuję żart sytuacyjny odnoszący się do "sprawności" i "edukacji" w ZHR, a nie piszę o Obrońcach Lwowa czy uczestnikach 2 wojny światowej. To zaczyna przypominać mi awanturę z FF z pewnym paputczikiem ZNP, który wierzył, że protestując wraz z komunistami jest w stanie coś ugrać dla szkolnictwa.

A co do kibiców, to proszę wybaczyć, opinia nietrafna. To w zdecydowanej większości nasi ludzie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #55 dnia: Maja 07, 2009, 14:26:19 pm »

Świetny żart!  ;D
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 07, 2009, 15:54:51 pm »


A co do kibiców, to proszę wybaczyć, opinia nietrafna. To w zdecydowanej większości nasi ludzie.

Oczywiście...

C R A C O V I A!! ;D
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #57 dnia: Maja 07, 2009, 16:21:26 pm »

Nie aż w takiej większości i zależy w jakim sensie "nasi"...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #58 dnia: Maja 07, 2009, 18:27:58 pm »

A ja jakoś nie trawię kibiców.
Zapisane
musk
adept
*
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #59 dnia: Maja 07, 2009, 21:52:00 pm »

Kibice to w większości tradycyjni katolicy?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Na Forum Frondy o niektórych sprawnościach w ZHR « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!