Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:52:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Na Forum Frondy o niektórych sprawnościach w ZHR
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Na Forum Frondy o niektórych sprawnościach w ZHR  (Przeczytany 10379 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 30, 2009, 11:55:50 am »

A tym bardziej kiedy 'góra' zaczęła się bawić w politykę i  bratać z ... PiSem
Z PiSem? Hmmm ciekawe1 - chyba pierwszy szef ZHRu jest teraz POwskim prezydentem Bytomia
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 30, 2009, 12:05:23 pm »

Mi chodziło o opolską 'górę'
Zapisane
Jedrek
bywalec
**
Wiadomości: 76


Exurge Domine et iudica causam Tuam

« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 30, 2009, 12:56:19 pm »

czas chyba przypomnieć definicję harcerza ...

Harcerz - dziecko ubrane jak kretyn pod przywodztwem kretyna ubranego jak dziecko

Panie Michale, czegos takiego nie spodziewalem sie po Panu. :(
Takie rzeczy moze plesc ktos, kto nie ma bladego pojecia o tym, czym jest skauting. A jest czyms naprawde wyjatkowym. Zaswiadczaja o tym ochotnicy 1920 r., Orleta Lwowskie, konspiracja harcerska wszystkich nurtow czasow II wojny swiatowej, zolnierze wykleci, i mozna te wyliczanke zakonczyc na przemianach po roku 1989. O niewatpliwych zaletach i skutecznosci tej metody wychowawczej mozna pisac wiele. Tym razem skupie sie na naszym tradi-podworku. Czy ma dla Pana jakies znaczenie fakt, ze niemal wszyscy francuskojezyczni klerycy z Wigratzbad maja za soba bytnosc w katolickim skautingu? Nie jest tez chyba dzielem przypadku, ze poza Servi Jesu et Mariae jest jeszcze Instytut Świętego Krzyża w Riaumont, ktorego glownym zadaniem jest duszpasterstwo skautow. Instytut Dobrego Pasterza rowniez wsrod swoich dziel wymienia prace ze skautami.
Zdaje sobie sprawe, ze nie wiele osob mialo stycznosc z porzadnym harcerstwem i tylko to moze w jakis sposob tlumaczyc powtarzanie nieprawdziwych i osmieszajacych skauting opinii.

Ps. Wiem o co najmniej dwoch kaplanach obecnie sprawujacych Tridentine w Polsce, ktorzy sporo zawdzieczaja ZHR.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2009, 12:59:21 pm wysłana przez Jedrek » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 30, 2009, 14:03:25 pm »

No więc trochę odpowiem. Jeżeli młodzi chłopcy ubierają się w panterki i zaopatrują w sklepie militarnym i tak chodzą na zbiurki itp to inaczej tego nie nazwę ja zabawa w komandosów. Z tradycyjnego umundurowania został krzyż harcerski bo teraz i tak nie nosi się rogatywek tylko najczęściej beret i to czerwony.
Domyślam się że chłopcy ze ZS Strzelec są na tyle lepiej wyszkoleni od chłopaków z AT że sami by zdjęli bandytów z grupy mokotowskiej np. Wszystko pięknie kiedy są to treningi itp strzela się do tarczy z KBKS a czasami z AK-47 ale kiedy by do nich strzelano to jak reagują na stres? Hobby to jedno a prawdziwe życie i ostra broń to drugie. Jest faktem że wielu z ze Strzelca chce wstąpić do Policji czy wojska a to traktują jako przedszkole. Lecz jeżeli chłopcy w tym wieku tak bardzo bawią się w wojnę i lubią broń to te problemy wychodzą na psychotestach. Ale to bokotemat.
Harcerstwo w Polsce ma chlubną i waleczną i patriotyczną historię. To fakt. Ale teraz są trochę inaczej postrzegani i sam nie odpowiem na to czy idea harcerstwa w Polsce się przeżyła czy nie. Dla chłopaków w wieku do 15 lat myślę że może nie.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 30, 2009, 14:42:14 pm »

Jakoś od zawsze chłopców od małego się bronią uczono posługiwać i było dobrze. Mamisynków chce pan z nich zrobić? Co innego żeby uczyć ich właściwego wykorzystania a nie wyładowania agresji.
A że na zbiórki nie w mundurze... zależy jaka zbiórka. Na niektóre to lepsza panterka, a na niektóre lepszy mundur.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:00:23 pm »


Domyślam się że chłopcy ze ZS Strzelec są na tyle lepiej wyszkoleni od chłopaków z AT że sami by zdjęli bandytów z grupy mokotowskiej np.

Panie Major, a czy ja pisałem o AT? AT to inna bajka, najwyższa szkoła jazdy w Policji, i ułamek procenta w jej zasobach ludzkich ;-)
JA tu mówię o statystycznym "krawężniku", których znam wielu i mizerie jaką sobą reprezentują w porównaniu do chłopaków choćby z tego "Strzelca".
Za przeproszeniem, ale ja z procy lepiej strzelam niż oni ze swej ostrej ;-p
Przepraszam za ten bokotemat.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:10:36 pm »


Za przeproszeniem, ale ja z procy lepiej strzelam niż oni ze swej ostrej ;-p


Skoro strzelają na sucho bez nabojów to jak mają dobrze strzelać?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 30, 2009, 16:55:23 pm »

Z harcerstwa zrobił się bokotemat na policje. Policja to nie tylko AT ale też referat patrolowo interwencyjny chłopaki dają z siebie wszystko. Łatwo się wypowiadać jak się nie stoi na przeciw agresywnego dresa z kolegami itp. 2 lata temu byłem w sytuacji gdy na nas ruszyło podczas większej imprezy poza miastem kilkunastu agresywnych młodzieńców a nas 5 w tym koleżanka. Co Państwo by zrobili. Użyli broni ostrej? A tam obok dzieci, kobiety.
Widzę że wszyscy tu fachowcy od strzelania itp.
Ale wróćmy do tematu bo zaczęło się od sprawności ZHR. Dla mnie to idiotyzm ale z drugiej strony ZHR to nie jest organizacja katolicka.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 30, 2009, 17:09:01 pm »

Łatwo się wypowiadać jak się nie stoi na przeciw agresywnego dresa z kolegami itp. 2 lata temu byłem w sytuacji gdy na nas ruszyło podczas większej imprezy poza miastem kilkunastu agresywnych młodzieńców a nas 5 w tym koleżanka. Co Państwo by zrobili. Użyli broni ostrej? A tam obok dzieci, kobiety.


Ależ ja to doskonale rozumiem. Sytuacja jest mocna stresująca, do tego dochodzi dodatkowy silny stres wynikający z nieumiejętności posługiwania się własną bronią i strach przed jej użyciem. Zdaję sobie sprawę, że życie osób postronnych w takiej sytuacji jest zagrożone, bo policjanci nie mają najmniejszego pojęcia nt. strzelania dynamicznego, strzelania w ciasnych pomieszczeniach czy w tłumie.
Problemem jest celne (efektywne) strzelanie na torze, a co dopiero takie...
Ale racja, skończy ten off top :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 30, 2009, 17:17:53 pm »

Ja całkiem sprawnie strzelam. Dynamicznie jeszcze lepiej niż normalnie. Policjanci są świetnie w większości przygotowani do pracy ale dajcie im pracować.
I już koniec tematu.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 30, 2009, 17:37:07 pm »

A tam obok dzieci, kobiety.
Na Warszawskim Bródnie swego czasu było podobnie. Jeden dres stanął parę lat wcześniej przed Sądem Najwyższego (RIP+). Tylko policjant (był jeden) miał spore kłopoty...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 30, 2009, 18:25:02 pm »

Pamiętam tamtą sytuację. To było kilku dresów niedaleko przystanku a policjant po służbie zareagował. Miał problemy nawet nie wiem czy nie było zwolnienia ze służby ale zawieszenie było.
Państwo wiedzą że jak policjant trafia do aresztu nawet jak jest niesłusznie oskarżony to kazdej minuty ryzykuje życie bardziej niż w pracy.
Ale wróćmy do tematu sprawności harcerskich.
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 30, 2009, 19:08:03 pm »

Harcerz - dziecko ubrane jak kretyn pod przywodztwem kretyna ubranego jak dziecko

Szukałem łagodnych słów, aby to powiedzieć, ale skoro zostało powiedziane dosadnie, to nie będę się trudził. Straciłem resztki szacunku do (współczesnego) harcerstwa.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
fleon
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 30, 2009, 19:37:11 pm »

Harcerz - dziecko ubrane jak kretyn pod przywodztwem kretyna ubranego jak dziecko

Szukałem łagodnych słów, aby to powiedzieć, ale skoro zostało powiedziane dosadnie, to nie będę się trudził. Straciłem resztki szacunku do (współczesnego) harcerstwa.

A ja straciłem resztki szacunku do (współczesnych) tradycjonalistów. Jest mi po prostu przykro czytając te wypowiedzi, jako (będącemu w rezerwie z racji stypendium za granicą) instruktorowi ZHR. Dywagacje o strzelaniu i taktyce są ciekawe, ale harcerstwo jest w pierwszej kolejności skierowane do dzieciaków w wieku 10-16 lat. Ja nie wiem, czy 12-latek jest idealnym kandydatem do szkolenia antyterrorystycznego, ale wiem, że można go sporo nauczyć bawiąc się z nim w inscenizację Powstania Warszawskiego (do tego nie potrzeba karabinów snajpierskich, a wyobraźnia chłopca uczyni nawet z kawałka kija karabin) i pozwalając mu przy ognisku słuchać gawędy Powstańca. On się nie ma nauczyć taktyki prowadzenia wojny, a mamy w nim zrobić silny charakter, nauczyć pracy zespołowej, bycia liderem, itp. . Argument o masowości dziwi, kiedy wysuwany jest przez ludzi z ruchu, który masowy nie jest. Ale cóż...ważne, że można kogoś obrażać i wyzywać od kretynów, to sprawia przyjemność niejednemu tradycjonaliście.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 30, 2009, 20:03:48 pm »

Ja mam nadzieję nikogo nie obrażałem tylko podzieliłem się spostrzeżeniami na temat harcerstwa. Dla dzieci 10-16 lat spoko.
Ja w tym wieku też byłem a to lata 80-te. Miałem mundurek jeździłem na obozy i biwaki. Biegałem po lesie, bawiłem się w podchody. Były drużyny żeglarskie Młodzieżowej Służby Ruchu i inne specjalistyczne. Ale nie musiałem biegać po lesie w czerwonym berecie itp.
20 parolatek jeśli chce to może być świetnym instruktorem, czemu nie.
Ja poszukam linków do stron internetowych harcerzy i zobaczę się czym się zajmują .
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Na Forum Frondy o niektórych sprawnościach w ZHR « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!