Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:39:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654701 razy)
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #675 dnia: Kwietnia 25, 2010, 22:58:40 pm »

Czy to prawda, że w internecie w seminariach blokują dostęp do kroniki Novus Ordo i tego forum?

Dostępu do kroniki NOM raczej nie blokują, bo moi znajomi są na bieżąco :D Co do forum to nie wiem.
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #676 dnia: Kwietnia 25, 2010, 23:14:58 pm »

Odprawić NOM, a co to za sztuka?
Myślałem podobnie, dopóki nie trafiłem na OWMR 352:
„Duszpasterska skuteczność liturgii z pewnością się zwiększy, gdy teksty ... będą dostosowywane do ... poziomu intelektualnego uczestników."

 Ja uciekam przez okno z krzykiem...
... na potrzeby liturgii dla hospitalizowanych w psychiatrykach?

Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #677 dnia: Kwietnia 26, 2010, 01:08:43 am »

„Duszpasterska skuteczność liturgii z pewnością się zwiększy, gdy teksty czytań, modlitw i śpiewów w miarę możliwości będą dostosowywane do potrzeb, duchowego przygotowania i poziomu intelektualnego uczestników."
Jakby ten punkt był w pełni realizowany, to w niektórych parafiach teksty Mszalne musiałyby rozwijać najprostsze prawdy nim by można było osiągnąć przyzwoity poziom.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #678 dnia: Kwietnia 26, 2010, 01:41:03 am »

Czy świeckiemu katolikowi wolno symulować celebrowanie Mszy świętej (jak to przecież często się zdarza na Zachodzie, także przez diakonki)?
Nie. nie wolno symulować sakramentów.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #679 dnia: Kwietnia 26, 2010, 13:50:16 pm »

Czy świeckiemu katolikowi wolno symulować celebrowanie Mszy świętej (jak to przecież często się zdarza na Zachodzie, także przez diakonki)?
Nie. nie wolno symulować sakramentów.

Pamiętam, jako mały chłopiec "odprawiałem" Novus Ordo Missae z książeczki komunijnej. Już wtedy coś mi nie pasowało, brakowało sacrum. Młody i mądry byłem. :)
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #680 dnia: Kwietnia 26, 2010, 16:13:26 pm »

A ja będąc mały odprawiałem Tridentinę  ;D ;D ;D PO mszaliku, który odziedziczyłem po babci. Oczywiście będąc małym, nie znałem łaciny, wszystko było po polsku i versus populum, ale treść teologiczna została nienaruszona  :D
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #681 dnia: Kwietnia 26, 2010, 16:46:00 pm »

Ja oryginalnie - odprawiałem 1965 ryt. Z książeczki. Ale dawno. Potem był NOM z Oremusa.
Zapisane
Taki sobie o...
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #682 dnia: Kwietnia 27, 2010, 21:24:28 pm »

Ważne pytanie: czy umieszczenie w sieci internetowej w całości niemieckiej książki z 1925 roku będzie nielegalne? Orientuje się ktoś? Ma tu moc prawo niemieckie, polskie, czy jakieś międzynarodowe?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #683 dnia: Kwietnia 27, 2010, 21:30:33 pm »

Prawa wygasaja po jakimś czasie, poza tym to jest wydawnictwo sprzed wojny ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #684 dnia: Kwietnia 27, 2010, 21:32:02 pm »

Wydaje mi się, że w normalnym wypadku prawa autorskie wygasają 70 lat po śmierci autora, dawniej było to 25. Mysle, ze mozna bezpiecznie umiescic.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #685 dnia: Kwietnia 28, 2010, 07:16:48 am »

Ważne pytanie: czy umieszczenie w sieci internetowej w całości niemieckiej książki z 1925 roku będzie nielegalne? Orientuje się ktoś? Ma tu moc prawo niemieckie, polskie, czy jakieś międzynarodowe?
W razie czego bedziemy pamietac o paczkach ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #686 dnia: Kwietnia 28, 2010, 21:25:00 pm »

Ważne pytanie: czy umieszczenie w sieci internetowej w całości niemieckiej książki z 1925 roku będzie nielegalne? Orientuje się ktoś? Ma tu moc prawo niemieckie, polskie, czy jakieś międzynarodowe?
Dokładnie to nie wiem, ale jeśli to jest Mein Kampf to organy ścigania (a konkretnie organiści tych organów) mogą być zainteresowane.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #687 dnia: Kwietnia 28, 2010, 22:37:43 pm »

Ważne pytanie: czy umieszczenie w sieci internetowej w całości niemieckiej książki z 1925 roku będzie nielegalne? Orientuje się ktoś? Ma tu moc prawo niemieckie, polskie, czy jakieś międzynarodowe?
Dokładnie to nie wiem, ale jeśli to jest Mein Kampf to organy ścigania (a konkretnie organiści tych organów) mogą być zainteresowane.
Do MK prawa autorskie jeszcze nie wygasły, posiada je Bawaria i ściga z tego tytułu.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Torus
Gość
« Odpowiedz #688 dnia: Kwietnia 28, 2010, 23:41:48 pm »

Cytuj
Do MK prawa autorskie jeszcze nie wygasły, posiada je Bawaria i ściga z tego tytułu.

i właśnie prawa do MK wygasają za rok lub coś koło tego. Dlatego w RFN, chcą czynniki oficjalne wydać MK z odpowiednim koment. by uprzedzić swobodne robienie pieniędzy na tej książce.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #689 dnia: Kwietnia 29, 2010, 03:25:11 am »

Jeśli ktoś odmawia różaniec dwakroć w ciągu dnia, to które tajemnice powinien rozważać za pierwszym, które za drugim razem?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!