Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:19:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654396 razy)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #525 dnia: Stycznia 31, 2010, 18:15:12 pm »

Obejrzałem spory kawałek tego filmiku. Państwo wybaczą moje być może niestosowne w tym miejscu poczucie humoru, ale pewnego dnia w studenckiej toalecie męskiej zaświadczyłem napis; "Pamiętaj, ze umrzesz a ten stolec może być twoim ostatnim."

A na poważnie - nie tędy droga. W ten sposób nie przyciąga się do gorliwej wiary. Wprost odwrotnie - taki film ośmiesza wiarę i u mnie, gdybym jej nie miał, skutkowałby natychmiastowym ateizmem. Wolę już widzieć piekło jako miejsce tęsknoty za Bogiem, miejsce odrzucenia i wyrzutów sumienia.

Proszę zwrócić uwagę na obsesję grzechu wynikającym z pożądania cielesnego. "Najbardziej będą cierpieć te częsci twojego ciała którymi grzeszyłeś" - (czy coś takiego tam było). Paranoja.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #526 dnia: Stycznia 31, 2010, 19:36:37 pm »

"Najbardziej będą cierpieć te częsci twojego ciała którymi grzeszyłeś" - (czy coś takiego tam było). Paranoja.

Pewnie o mózg chodziło ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #527 dnia: Stycznia 31, 2010, 19:59:30 pm »

Proszę zwrócić uwagę na obsesję grzechu wynikającym z pożądania cielesnego. "Najbardziej będą cierpieć te częsci twojego ciała którymi grzeszyłeś" - (czy coś takiego tam było). Paranoja.

"Niech grzesznik wie, jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą, piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie jako tam jest."

To z dzienniczka św. siostry Faustyny. Hmm, też ciężko mi zrozumieć taką wizję piekła.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #528 dnia: Lutego 01, 2010, 15:42:28 pm »

Czy jeśli będę na NOM i zrezygnuje z tzw. "przekazywania znaku pokoju" tzn. będę patrzył w stronę ołtarza to będę miał grzech?
Przyznam, ze utrudnia mi zachowanie spokoju to dziwne, jakby od niechcenia, kiwanie głową sąsiadującej osoby, nie wiadomo czy to do mnie czy koło mnie, że zacytuję klasyka  ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Buntek
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #529 dnia: Lutego 02, 2010, 12:03:09 pm »

Kończy mi się woda święcona  :( ("hurtowo" używam do błogosławieństwa dzieci i siebie :) Czy jak doleję trochę święconej wody do zwykłej to będę miał nowy zapas czy też coś  ???, co nie wiem nawet jak to nazwać?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #530 dnia: Lutego 02, 2010, 12:08:37 pm »

Niech Pan wezmie wiaderko w takim razie i idzie do Ksiedza zeby posiwecil,po co sie bawic w eliksiry jakies?? ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #531 dnia: Lutego 02, 2010, 12:28:30 pm »

Kończy mi się woda święcona  :( ("hurtowo" używam do błogosławieństwa dzieci i siebie :) Czy jak doleję trochę święconej wody do zwykłej to będę miał nowy zapas czy też coś  ???, co nie wiem nawet jak to nazwać?

Jesli jest tak jak z olejami swietymi, to mozna duplikowac w proporcji 1/3 - 2/3.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #532 dnia: Lutego 02, 2010, 15:03:17 pm »

No chyba, że gorzej z księdzem chętnym do poświęcenia.
Ale zawsze możemy pobawić się w kazuistykę:
1 - 20% wody święconej w roztworze - woda lekko poświęcona
21 - 40% ---''--- - woda poświęcona w stopniu wystarczającym
41%-60% ---"--- - woda święcona strong
 ;D
(wg tego co napisał Pan Fons Blaudi nie popełniłem wielkiego błędu :P )
Z całą mocą orzekamy, że wzór na stężenie procentowe, to:
Cp= ms/mr-r * 100%

Nikomu nie wolno naruszyć lub nierozważnie zmienić wzoru Naszego. Ktokolwiek by ośmielił się tak uczynić, niech wie, iż naraża się na gniew błogosławionych Apostołów Piotra i Pawła.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 15:05:13 pm wysłana przez FidelisTraditioni » Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Torus
Gość
« Odpowiedz #533 dnia: Lutego 02, 2010, 16:55:10 pm »

poniżej 1 % to już homeopatia (wstrząśnięte nie mieszane!).
O ile pamiętam specjalistami od homeopatii i innych sztuk tajemnych są hierarchowie z Lublina.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #534 dnia: Lutego 02, 2010, 17:06:41 pm »

poniżej 1 % to już homeopatia

Błąd! Poniżej 1% z 1% z 1% z....
Robi sie to tak: szklankę wody święconej extra-strong wlewamy do zbiornika wodnego z którego Wodociągi pobierają wode pitną dla ludności i...
nalewanmy sobie homeopatyczną święconą wode z kranu!
Zapisane
Buntek
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #535 dnia: Lutego 02, 2010, 20:49:30 pm »

Niech Pan wezmie wiaderko w takim razie i idzie do Ksiedza zeby posiwecil,po co sie bawic w eliksiry jakies?? ;D
Poszedłem do zakrystii z litrowym słoikiem  ;D x Proboszcz miał dość dziwny wyraz twarzy. nie wiem, czy by przeżył gdybym przyszedł z wiadrem  ;D ;D

Jesli jest tak jak z olejami swietymi, to mozna duplikowac w proporcji 1/3 - 2/3.
Dzięki, jest to jakiś ratunek... ale jakbym zaczął to dalej duplikować :)
Chyba mi przyjdzie iść do x Proboszcza ze słoikiem  :) Wiaderko zostawię na lato  ;D
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #536 dnia: Lutego 02, 2010, 21:49:46 pm »

Nie wiem jak to jest z woda swiecona, ale swiete oleje traktuje sie wlasnie tak. Olej czysty miesza sie z poswieconym przez biskupa w odpowiednich proporcjach. W ten sposob calosc oleju zmienia nature. Np. z litra oleju zwyklego i dwu litrow oleju katechumenow otrzymuje sie trzy litry oleju katechumenow. Pilnujac proporcji mozna z buteleczki otrzymac cysterne. Gdyby biskup diecezjalny mial konsekrowac wystarczajaca ilosc olejow swietych dla calej diecezji, to by trzeba bylo faktycznie wiadrami je z prezbiterium wynosic.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #537 dnia: Lutego 03, 2010, 14:29:12 pm »

Czy jeśli będę na NOM i zrezygnuje z tzw. "przekazywania znaku pokoju" tzn. będę patrzył w stronę ołtarza to będę miał grzech?
Przyznam, ze utrudnia mi zachowanie spokoju to dziwne, jakby od niechcenia, kiwanie głową sąsiadującej osoby, nie wiadomo czy to do mnie czy koło mnie, że zacytuję klasyka  ;)

Myślę, że rozwiązaniem może być przynoszenie z sobą do kościoła książeczki.
W odpowiednim momencie może Pan ją przypadkiem zrzucić, a potem podnosić, na tyle długo by wszyscy dookoła zdążyli udzielić sobie tego pocałunku pokoju przez kiwanie lub uścisk.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Torus
Gość
« Odpowiedz #538 dnia: Lutego 03, 2010, 15:06:01 pm »

Cytuj
Myślę, że rozwiązaniem może być przynoszenie z sobą do kościoła książeczki.
W odpowiednim momencie może Pan ją przypadkiem zrzucić, a potem podnosić, na tyle długo by wszyscy dookoła zdążyli udzielić sobie tego pocałunku pokoju przez kiwanie lub uścisk.

Niech Pan uważnie patrzy na celebransa (ów) podczas skłonów na Credo i robi to samo na "znak pokoju"... czyli ogląda sznurówki w butach, przekłada karteczki na stoliku lub po prostu wyśle sobie SMS.
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #539 dnia: Lutego 03, 2010, 15:55:19 pm »


Niech Pan uważnie patrzy na celebransa (ów) podczas skłonów na Credo i robi to samo na "znak pokoju"... czyli ogląda sznurówki w butach, przekłada karteczki na stoliku lub po prostu wyśle sobie SMS.
Bez przesady - smsa chyba jeszcze nikt w tym czasie nie wysyłał z celebransów?

PS. Ja nie jestem w stanie patrzeć na celebransa podczas skłonu w Credo... może gdybym stał na balkonie jakimś nad prezbiterium, to byłby w zasięgu wzroku...
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!