Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:15:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654085 razy)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #465 dnia: Grudnia 21, 2009, 17:58:13 pm »

Panie JGP, czy zna Pan jakies inne powody wstretu ksiezy do Kanonu poza lenistwem, analfabetyzmem oraz uprzedzeniami ideologicznymi? A moze zna Pan jakies powody szlachetne?
Chyba nie zaprzeczy Pan, ze w polskich kosciolach Kanon slyszy sie m/w raz na rok, wiec zapraszam do wyrazenia wlasnych opinii na temat zrodel tego fenomenu. Warto by wyjasnic co takiego sie dzieje, ze ta modlitwa jest u ksiezy w takiej nielasce, czyz nie?

Ja np. moge powiedziec, ze znam przypadki i lenistwa, i analfabetyzmu, i uprzedzen.

PS. Skadinad ja tez Pana szczerze podziwiam: z wielu Pana postow mozna wywnioskowac, ze przejrzal Pan na wylot tradycjonalistow, forumowiczow, FSSPX, cale Chiny Ludowe i ktoz wie co jeszcze.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #466 dnia: Grudnia 21, 2009, 18:09:18 pm »

Pani Murko, ja nie lubie zbyt daleko idacych uogolnien, szczegolnie krzywdzacych. I tylko do tego sie odnioslem. A inne powody? No np. pielgrzymki wiernych do zakrystii, ze msza za dluga, a zimno itp. I jeszcze jedno. Ja wcale nie twierdze, ze podane przez pana FB powody nie dotycza jakiejs tam czesci duchowienstwa, ale ekstrapolowanie pana FB doswiadczen na cale duchowienstwo to lekka przesada.

I zeby bylo jasne, co do Chin to jest dziedzina mojej specjalizacji, jako sinolog moge sie w tej kwestii wypowiadac, ale nigdy nie twierdzilem, ze przejrzalem cale Chiny. Co do reszty zarzutow to juz pani interpretacje, nigdy sie nie podawalem za eksperta. Pani wnioski wziely sie pewnie z tego, ze nie lubi pani gdy ktos ma, szczegolnie w kwestii FSSPX, odmienne zdanie, stad taki stosunek do adwesarza.
..........
PS. Jeszcze jeden powod mi przyszedl do glowy, byl u mnie na parafii wikary , ktory bardzo chcial uzywac tylko kanonu, czasami nawet po lacinie. Niestety wierni sie skarzyli i proboszcz mu zabronil. Mlody byl ksiadz, zaraz po seminarium.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2009, 18:12:23 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #467 dnia: Grudnia 21, 2009, 18:23:45 pm »

..........
PS. Jeszcze jeden powod mi przyszedl do glowy, byl u mnie na parafii wikary , ktory bardzo chcial uzywac tylko kanonu, czasami nawet po lacinie. Niestety wierni sie skarzyli i proboszcz mu zabronil. Mlody byl ksiadz, zaraz po seminarium.
A to proboszcz ma władzę zakazać używania zatwierdzonych tekstów liturgicznych???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #468 dnia: Grudnia 21, 2009, 18:31:10 pm »

..........
PS. Jeszcze jeden powod mi przyszedl do glowy, byl u mnie na parafii wikary , ktory bardzo chcial uzywac tylko kanonu, czasami nawet po lacinie. Niestety wierni sie skarzyli i proboszcz mu zabronil. Mlody byl ksiadz, zaraz po seminarium.
A to proboszcz ma władzę zakazać używania zatwierdzonych tekstów liturgicznych???

Nie moze, ale moze skutecznie uprzykrzyc zycie niepokornym. Proboszcz szczegolnie w niewielkich miejscowosciach, w dodatku przyjaciel biskupa, moze wiecej. Tym bardziej jak przyjdzie mlody ksiadz. Wiekszosc ksiezy sie ugina, ten akurat sie nie ugial i poszedl na wojne z proboszczem. Przegral, a potem wyjechal z kraju.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #469 dnia: Grudnia 21, 2009, 18:35:49 pm »

Pani Murko, ja nie lubie zbyt daleko idacych uogolnien, szczegolnie krzywdzacych.

No dlatego prosze o inne powody, zeby nie bylo uogolnien wymienmy wszystkie. Rowniez te szlachetne.

Cytuj
No np. pielgrzymki wiernych do zakrystii, ze msza za dluga, a zimno itp.

I ksieza sobie interpretuja, ze ta za dluga Msza to jest za dluga z powodu Kanonu??
Trzy homilie okej, ogloszenia przez kwadrans okej, ale 3-5 minut dluzej na ME to niby jakos Msze przedluza?

Moze Pan w to wierzy, ale ja nie. NOM z Kanonem mozna odprawic w 30 minut, bez zadnego pospiechu.

Natomiast moje doswiadczenie parafialne i pozaparafialne podpowiada mi, ze "pielrzymki" na zakrystie ze "msza za dluga" to zdarzaja sie w jednym jedynym przypadku: kiedy trafi sie taki "homiliant", co niech no tylko dorwie mikrofon (spiewac kazdy moze), a bedzie tworzyl jak potluczony nie wiadomo o czym przez 45 minut i nie ma najmniejszej litosci dla skulonych, zmarznietych ludzi, ktorzy zlorzecza mu w myslach.

Cytuj
I jeszcze jedno. Ja wcale nie twierdze, ze podane przez pana FB powody nie dotycza jakiejs tam czesci duchowienstwa, ale ekstrapolowanie pana FB doswiadczen na cale duchowienstwo to lekka przesada.

Nie cale, tylko to, ktore unika Kanonu. Nie doczytal Pan?

Cytuj
I zeby bylo jasne, co do Chin to jest dziedzina mojej specjalizacji, jako sinolog moge sie w tej kwestii wypowiadac, ale nigdy nie twierdzilem, ze przejrzalem cale Chiny.

No mnie sie zdaje, ze jednak cale Pan przejrzal, i nie tylko Chiny, ale i wole Boza w stosunku do Chin, skoro jest Pan w stanie tak kategorycznie zadecydowac, ze nie potrzeba im KRR.

Cytuj
Co do reszty zarzutow to juz pani interpretacje, nigdy sie nie podawalem za eksperta.

A pan FB pdawal sie gdzies za eksperta? Czy to tylko Pana interpretacje?

Cytuj
Pani wnioski wziely sie pewnie z tego, ze nie lubi pani gdy ktos ma, szczegolnie w kwestii FSSPX, odmienne zdanie, stad taki stosunek do adwesarza.

A nie. Nie lubie kiedy ktos maci i manipuluje, fakt ze szczegolnie tego nie lubie kiedy tak czyni w kwestii FSSPX, ale w innych kwestiach rowniez.

Cytuj
PS. Jeszcze jeden powod mi przyszedl do glowy, byl u mnie na parafii wikary , ktory bardzo chcial uzywac tylko kanonu, czasami nawet po lacinie. Niestety wierni sie skarzyli i proboszcz mu zabronil. Mlody byl ksiadz, zaraz po seminarium.

Pan mu przekaze, ze urzekla mnie jego historia, zwlaszcza w kontekscie Osmego Przykazania. Wierni sie skarzyli, moj Boze. To chyba jakas modelowa parafia, bo zwykle wierni nie wiedza co zacz "modlitwa eucharystyczna". Ciekawe co zrobi, jak wierni zazycza sobie wycofania wszystkich ME.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #470 dnia: Grudnia 21, 2009, 18:37:21 pm »

Bardzo ladnie pan zegzemplifikowal epoke posoborowia. Proboszcz nie ma prawa, ale robi. Biskup nie ma prawa, ale robi. Papiez nie ma prawa, ale robi. To sie w ujeciu arystotelesowskim nazywa tyrania, a po nowoczesnemu - naduzycie wladzy.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #471 dnia: Grudnia 21, 2009, 18:51:38 pm »

Cytuj
No dlatego prosze o inne powody, zeby nie bylo uogolnien wymienmy wszystkie. Rowniez te szlachetne.

Po pierwsze taki, ze nie ma obowiazku odmawiania Kanonu.

Cytuj
Moze Pan w to wierzy, ale ja nie. NOM z Kanonem mozna odprawic w 30 minut, bez zadnego pospiechu.

I co z tego? Czy ja odprawiam msze NOM z kanonem? Po co mi to pani pisze?

Cytuj
Natomiast moje doswiadczenie parafialne i pozaparafialne

Ja mam inne i sam bylem kilkakrotnie swiadkiem takich pielgrzymek.

Cytuj
Nie cale, tylko to, ktore unika Kanonu

Ach tak, uzywanie Kanonu w NOM to podstawowe krytetium oceny lenistwa/wyksztalcenia/wiedzy teologicznej ksiedza?

Cytuj
No mnie sie zdaje, ze jednak cale Pan przejrzal, i nie tylko Chiny, ale i wole Boza w stosunku do Chin, skoro jest Pan w stanie tak kategorycznie zadecydowac, ze nie potrzeba im KRR.

Ja tylko wyrazilem swoja opinie i odnioslem sie do kwestii praktycznych, od decydowania co jest dobre, a co zle, jest na tym forum pani, a nie ja, wiec nie wiem dlaczego pani pisze cos o decydowaniu.

Cytuj
A nie. Nie lubie kiedy ktos maci i manipuluje, fakt ze szczegolnie tego nie lubie kiedy tak czyni w kwestii FSSPX, ale w innych kwestiach rowniez.

No tak, moje manipulacje sa grubymi nicmi szyte i pani juz wie lep jakiej propagandy kryje sie za tymi nicmi.

Cytuj
Pan mu przekaze, ze urzekla mnie jego historia, zwlaszcza w kontekscie Osmego Przykazania. Wierni sie skarzyli, moj Boze. To chyba jakas modelowa parafia, bo zwykle wierni nie wiedza co zacz "modlitwa eucharystyczna". Ciekawe co zrobi, jak wierni zazycza sobie wycofania wszystkich ME.

Oskarza mnie pani o klamstwo, a to bardzo nieladnie. Jak rozumiem powinienem przedstawic swiadkow tych zdarzen? Alez po co, pani juz mnie przejrzala.
Zeby nie bylo, ze stawiam tego ksiedza jako przyklad jakiejs heroicznej walki o Kanon, bo w zasadzie on cala sprawe skopal od poczatku do konca. A ze w mojej parafii wiedza jak brzmi II ME to chyba nic dziwnego i niczym dziwnym nie jest ze sie oburzaja, gdy nagle ksiadz zamiast krociutkiej dwojki daje Kanon albo wrecz odmawia go po lacinie, szczegolnie w dzien powszedni. Slyszala pani o babciach i dziadkach kosciolkowych? Oni doskonale wiedza kiedy cos jest nie tak.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2009, 18:54:02 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #472 dnia: Grudnia 21, 2009, 19:28:21 pm »

Po pierwsze taki, ze nie ma obowiazku odmawiania Kanonu.

Jest wyrazne wskazanie w OWMR (albo w mszale, nie pamietam). Wiec slucham, jak to sie dzieje, ze mimo wskazania Kanon sie olewa, a dwojki nigdzie nikt nie wskazuje, a uzywana jest non-stop?

Cytuj
I co z tego? Czy ja odprawiam msze NOM z kanonem? Po co mi to pani pisze?

Jak to co z tego? Jak to po co to pisze? No bo pisze Pan o jakichs pielgrzymkach na zakrystie, ze niby Msze przedluza, i ze to ma byc niby wg Pana powod, dla ktorego ksieza unikaja Kanonu. Skoro NOM z Kanonem bez pospiechu mozna odprawic w 30 minut, zatem Pana powod jest zwyczajnie wyssany z palca.

Cytuj
Ja mam inne i sam bylem kilkakrotnie swiadkiem takich pielgrzymek.

Zaraz Pan doda, ze conajmniej raz w roku, a liczebnie przewyzszyly jasnogorskie.
Ja jestem w stanie uznac, ze jakis promil parafian wie co to Kanon, i ze promil z tego promila tak Kanonu nie cierpi, ze az protestuje na zakrystii. Ale ten promil promila to za malo na "pielgrzymke". A ksiezy jakichs wybitnie pokornych ma Pan w parafii, skoro tak sie dostosowuja do zadan wiernych. Mam nadzieje, ze wykorzystal Pan te spolegliwosc i zaimplantowal juz Tridentine w parafii?

Cytuj
Ach tak, uzywanie Kanonu w NOM to podstawowe krytetium oceny lenistwa/wyksztalcenia/wiedzy teologicznej ksiedza?

No i po co Pan manipuluje? Jaka z tego korzysc? Prosze doczytac pytanie inicjujace dyskusje. Rozmawiamy o tej czesci duchowienstwa, ktora unika Kanonu. Kryterium jest tu nie uzywanie, ale unikanie. Unikanie modlitwy zalecanej przez Kosciol.

Cytuj
Ja tylko wyrazilem swoja opinie i odnioslem sie do kwestii praktycznych

Pan FB tylko wyrazil swoja opinie i odniosl sie do kwestii praktycznych. Nb jego opinia to wlasciwie truizm, bo tez trudno inaczej niz truizmem odpowiedziec na tak truistyczne pytanie, jak to, ktore zadal pan Maksym. Pana zas "tylko wyrazona swoja opinia", jakoby Msza w KRR mogla niesc za soba jakies zlo, zagrozenie czy zgorszenie, jest jedna z bardziej kontrowersyjnych, jakie przeczytalam kiedykolwiek na tym forum.

Cytuj
od decydowania co jest dobre, a co zle, jest na tym forum Pani, a nie ja, wiec nie wiem dlaczego pani pisze cos o decydowaniu.

Az sobie jeszcze raz przeczytalam ten watek o Chinach. W tym watku byl Pan dyskutantem, ktory zlo KRR odmienil w kazdym przypadku i za pomoca wszelkich synonimow. Ale wiem, to "tylko opinia", podobnie jak "ja nic nie mam do FSSPX".

Cytuj
No tak, moje manipulacje sa grubymi nicmi szyte i pani juz wie lep jakiej propagandy kryje sie za tymi nicmi.

Zlapalam Pan co najmniej kilkanascie razy na manipulacjach. Nic na to nie poradze.

Cytuj
Oskarza mnie pani o klamstwo, a to bardzo nieladnie.

A to Pan byl tym ksiedzem? I to panska historia mnie urzekla?

Cytuj
Slyszala pani o babciach i dziadkach kosciolkowych? Oni doskonale wiedza kiedy cos jest nie tak.

Drogi Panie, z babciami i dziadkami kosciolkowymi, jako zwykla parafianka, mialam w zyciu wiecej do czynienia, niz z mlodziencami uformowanymi na jakichs protestanckich czterech krokach czy jak to tam. I jak dotad nie spotkalam ANI JEDNEJ babci (o dziadkach nie wspominajac), ktora by wyklocala sie o modlitwe eucharystyczna. A co dopiero, zeby babcie organizowaly sie w komando, ktore zorganizuje anty-kanoniczna pielgrzymke. Jedyne kryptokomando babc, skadinad raz-dwa rozgromione, widzialam w kwestii Komunii na stajaco. Tak to juz babcie maja, ze wola po staremu.

Czekam wiec na powody, dla ktorych ksieza nie mowia Kanonu. Sensowne, nie wyssane z palca. Wszak nie pozostawimy "krzywdzacego uogolnienia" pana FB bez sprostowania.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #473 dnia: Grudnia 21, 2009, 19:48:50 pm »

Cytuj
Jest wyrazne wskazanie w OWMR (albo w mszale, nie pamietam). Wiec slucham, jak to sie dzieje, ze mimo wskazania Kanon sie olewa, a dwojki nigdzie nikt nie wskazuje, a uzywana jest non-stop?

a) powody podane przez pana FB  b)z przyzwyczajenia  c) preferencje (niektorzy lubia inne ME)  d)kwestie praktyczne - wierni nie lubia jak jest dlugo i ksieza sie niestety dostosowuje. 
Pewnie sa tez jakies inne, ale uwazam ze pan FB poszedl w swych osadach zbyt daleko

Cytuj
Jak to co z tego? Jak to po co to pisze? No bo pisze Pan o jakichs pielgrzymkach na zakrystie, ze niby Msze przedluza, i ze to ma byc niby wg Pana powod, dla ktorego ksieza unikaja Kanonu. Skoro NOM z Kanonem bez pospiechu mozna odprawic w 30 minut, zatem Pana powod jest zwyczajnie wyssany z palca.

Pani to powie ksiezom i parafianom, a nie mnie. Ja nie mam nic przeciwko Kanonowi, ja bym chcial Kanon na kazdej mszy i jesli mam jakis wplyw na ksiedza w parafii w ktorej przebywam to sie staram go na Kanon namawiac.

Cytuj
Zaraz Pan doda, ze conajmniej raz w roku, a liczebnie przewyzszyly jasnogorskie.
Ja jestem w stanie uznac, ze jakis promil parafian wie co to Kanon, i ze promil z tego promila tak Kanonu nie cierpi, ze az protestuje na zakrystii. Ale ten promil promila to za malo na "pielgrzymke". A ksiezy jakichs wybitnie pokornych ma Pan w parafii, skoro tak sie dostosowuja do zadan wiernych. Mam nadzieje, ze wykorzystal Pan te spolegliwosc i zaimplantowal juz Tridentine w parafii?

Nie wiem czy wiedza co to Kanon, wiedza natomiast ze to cos innego niz II ME nagminnie stosowana i wielu sie nie podoba ze ksiadz nagle "wydziwia". Prawdopodobnie zadna z tych osob nie orientuje sie w Mszale, ale ze nagle msza jest dluzsza i nie wiadomo kiedy kleknac to tyle wiedza.
A co do tridentiny to nie wiem czemu mialbym ja zalatwiac w parafii skoro nie jestem tradycjonalista.

Cytuj
No i po co Pan manipuluje? Jaka z tego korzysc? Prosze doczytac pytanie inicjujace dyskusje. Rozmawiamy o tej czesci duchowienstwa, ktora unika Kanonu. Kryterium jest tu nie uzywanie, ale unikanie. Unikanie modlitwy zalecanej przez Kosciol.

Nie wiem, na wieksze swieta zawsze slysze Kanon. Owszem nie slychac go w kazda niedziele, ale nie jest to jedyna ME zalecana na niedziele.

Cytuj
Pana zas "tylko wyrazona swoja opinia", jakoby Msza w KRR mogla niesc za soba jakies zlo, zagrozenie czy zgorszenie, jest jedna z bardziej kontrowersyjnych, jakie przeczytalam kiedykolwiek na tym forum.

Teraz pani manipuluje, nigdy nie stawialem stwierdzen tak kategorycznych, a wszystko co napisalem, pisalem w pewnym waskim kontekscie.

Cytuj
Zlapalam Pan co najmniej kilkanascie razy na manipulacjach. Nic na to nie poradze.

Mysle ze nawet kilkaset razy, ale wiem ze to ze skromnosci pani tak pisze.

Cytuj
W tym watku byl Pan dyskutantem, ktory zlo KRR odmienil w kazdym przypadku i za pomoca wszelkich synonimow. Ale wiem, to "tylko opinia", podobnie jak "ja nic nie mam do FSSPX".

Druga manipulacja, nigdy nie przedstawialem KRR jako takiego jako zlo, pisalem jedynie ze uwazam iz aktualnie jest zly moment na wprowadzanie tam KRR.

Cytuj
A to Pan byl tym ksiedzem? I to panska historia mnie urzekla?

Byc moze nie zrozumialem pani aluzji do osmego przykazania.

Cytuj
Drogi Panie, z babciami i dziadkami kosciolkowymi, jako zwykla parafianka, mialam w zyciu wiecej do czynienia, niz z mlodziencami uformowanymi na jakichs protestanckich czterech krokach czy jak to tam. I jak dotad nie spotkalam ANI JEDNEJ babci (o dziadkach nie wspominajac), ktora by wyklocala sie o modlitwe eucharystyczna. A co dopiero, zeby babcie organizowaly sie w komando, ktore zorganizuje anty-kanoniczna pielgrzymke. Jedyne kryptokomando babc, skadinad raz-dwa rozgromione, widzialam w kwestii Komunii na stajaco. Tak to juz babcie maja, ze wola po staremu.

Pani doswiadczenie nijak sie ma do mojej malomiasteczkowej parafii. Sam widzialem sporo nalotow na zakrystie, a z opowiesci mlodszych znajomych wiem, ze w czasie gdy mnie nie bylo, a minirewolucje w parafii robil ten mlody ksiadz od kanonu, takie naloty byly dosyc czeste. Glownie ze wzgledu na Kanon i na lacine.  Prosze sie nie obrazac, ale kazda parafia jest inna. W malym miasteczku Kosciol jest blizej ludzi, dla niektorych starszych to cale zycie i sa na kazdej mszy, codziennie. I wielu z nich sie wydaje, ze przez to zyskali prawo pouczania mlodych ksiezy np. w kwestii dlugosci mszy.
Protestanckie cztere kroki, nie wiem jak sie maja do dyskusji.
Pozdrawiam
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #474 dnia: Grudnia 21, 2009, 20:00:57 pm »

A co do tridentiny to nie wiem czemu mialbym ja zalatwiac w parafii skoro nie jestem tradycjonalista.

Dziekuje, nie mam wiecej pytan.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #475 dnia: Grudnia 21, 2009, 20:02:42 pm »

A co do tridentiny to nie wiem czemu mialbym ja zalatwiac w parafii skoro nie jestem tradycjonalista.

Dziekuje, nie mam wiecej pytan.

Prosze bardzo, dodam tylko, ze to pani o tym przesadzila w jednym z dawnych watkow i ja nie smiem z tym orzeczeniem dyskutowac.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #476 dnia: Grudnia 21, 2009, 20:07:14 pm »

Prosze bardzo, dodam tylko, ze to pani o tym przesadzila w jednym z dawnych watkow i ja nie smiem z tym orzeczeniem dyskutowac.

Czy Pan nie smie dyskutowac, to mniejszy problem, ale ze Pan nie smie Mszy zalatwiac w parafii na podstawie mojego przesadzenia, to juz niemal casus owego wikariusza, co sie tak przestraszyl wiernych. I rownie prawdziwy.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #477 dnia: Grudnia 21, 2009, 20:09:13 pm »

Myli sie pani. Nie napisalem, ze sie nie staram o MT w mojej parafii. Sugerowalem jedynie, ze skoro orzekla pani ze nie jestem tradycjonalista, to nie powinna pani mi stawiac takich wymagan, jak staranie sie o tridentine. Prosze byc konsekwentnym.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2009, 20:19:03 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #478 dnia: Grudnia 21, 2009, 20:21:00 pm »

Myli sie pani.

Ja sie myle? To ja napisalam tekst "nie wiem czemu mialbym ja zalatwiac w parafii"?

Cytuj
Staram sie o msze trydencka we wlasnej parafii

Slabo sie Pan stara. Przy tak spolegliwym proboszczu, ze babciom kosciolkowym udalo sie wyegzekwowac wyrugowanie Kanonu, wlasciwie wystaczy zrobic "pielgrzymke na zakrystie" i nazajutrz proboszcz zarzadzi Tridentine. Nie?

Cytuj
i moze bym napisal cos na tym forum proszac o pomoc lub opinie, niestety juz sie przekonalem przy okazji innych watkow tego typu ze narazilbym sie jedynie na kpiny.

Tez to zauwazylam. Ile razy ktos na forum Krzyz prosi o pomoc w organizacji Mszy w swojej parafii, tyle razy dostaje kopa w brzuch, smiech i szyderka to po prostu jedyna reakcja forumowiczow.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #479 dnia: Grudnia 21, 2009, 20:25:03 pm »

Cytuj
Ja sie myle? To ja napisalam tekst "nie wiem czemu mialbym ja zalatwiac w parafii"?

Wyedytowalem post i wyjasnilem o co chodzi.:
Myli sie pani. Nie napisalem, ze sie nie staram o MT w mojej parafii. Sugerowalem jedynie, ze skoro orzekla pani ze nie jestem tradycjonalista, to nie powinna pani mi stawiac takich wymagan, jak staranie sie o tridentine. Prosze byc konsekwentnym.

Cytuj
Slabo sie Pan stara. Przy tak spolegliwym proboszczu, ze babciom kosciolkowym udalo sie wyegzekwowac wyrugowanie Kanonu, wlasciwie wystaczy zrobic "pielgrzymke na zakrystie" i nazajutrz proboszcz zarzadzi Tridentine. Nie?

Jak bedzie pani gdzies na polnocy kraju to da mi pani znac, przejdziemy sie razem i pogadamy. Byc moze nie przyszlo pani do glowy, ze proboszcz jest spolegliwy jedynie w kwestiach w ktorych sie z babciami zgadza.
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!