Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:34:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654240 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #825 dnia: Lipca 13, 2010, 18:39:29 pm »

ale podlewa się wodą święconą, prawda?  :D


***
dlaczego św. Jan Vianney nie leży w relikwiarzu w ornacie?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #826 dnia: Lipca 13, 2010, 20:26:27 pm »

Ma dwa niezwykle błahe i trywialne pytania.
1. Na grobie mojego dziadka jest drewniany krzyż, który już jest dośc przyniszczały. Tata od jakiegoś czasu chce zmienić ten krzyż na kuty. Co należy zrobić ze starym krzyżem. Czy można pociąć i spalić w piecu?
2. Aż wstyd zadawać. Przeczytałem niedawno wreszcie "Ducha liturgii" (wydanie normalne, niealbumowe, z papieżem błogosławiącym ewangelią na okładce) i nigdzie nie mogę znaleźć tych znamienitych słów. Niemożliwe mi się wydaje, żebym nie zwrócił uwagi na coś takiego (znałem wcześniej już ten akapit):
Cytuj
"To, co się stało po soborze, było czymś innym: w miejsce liturgii będącej owocem stałego rozwoju, wprowadzono liturgię sfabrykowaną.

Zrezygnowano z życiowego procesu wzrostu i stawania się, aby przystąpić do fabrykowania. Nie chciano już kontynuować dokonującego sie przez wieki stawania się i dojrzewania żywego organizmu, a zastępowano to, w sposób właściwy produkcji technicznej, fabrykowaniem, czyli banalnym produktem chwili."
Jakby mi ktoś mógł powiedzieć w którym miejscu książki się to znajduje byłbym wdzięczny.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
samotnik
rezydent
****
Wiadomości: 266

« Odpowiedz #827 dnia: Lipca 13, 2010, 20:37:03 pm »

Jak powinniśmy "patrzeć" na książkę "Ostrzeżenia zza światów"?

Najlepiej wcale.
Raczej odwracać wzrok.
Zapisane
Krzysztof_
Gość
« Odpowiedz #828 dnia: Lipca 13, 2010, 21:56:24 pm »

Przeczytałem niedawno wreszcie "Ducha liturgii" (wydanie normalne, niealbumowe, z papieżem błogosławiącym ewangelią na okładce) i nigdzie nie mogę znaleźć tych znamienitych słów. Niemożliwe mi się wydaje, żebym nie zwrócił uwagi na coś takiego (znałem wcześniej już ten akapit):
Cytuj
"To, co się stało po soborze, było czymś innym: w miejsce liturgii będącej owocem stałego rozwoju, wprowadzono liturgię sfabrykowaną.

Zrezygnowano z życiowego procesu wzrostu i stawania się, aby przystąpić do fabrykowania. Nie chciano już kontynuować dokonującego sie przez wieki stawania się i dojrzewania żywego organizmu, a zastępowano to, w sposób właściwy produkcji technicznej, fabrykowaniem, czyli banalnym produktem chwili."
Jakby mi ktoś mógł powiedzieć w którym miejscu książki się to znajduje byłbym wdzięczny.

Przytoczone słowa pochodzą ze wstępu Józefa kard. Ratzingera do książki La réforme liturgique en question, str. 5-6.

Wiele ciekawych cytatów (z dokładnymi odnośnikami bibliograficznymi) można znaleźć w artykule ks. dr. Krzysztofa Tyburowskiego Kontekst historyczno-kościelny dokumentu Benedykta XVI <<Summorum Pontificum>>.
Zapisane
samotnik
rezydent
****
Wiadomości: 266

« Odpowiedz #829 dnia: Lipca 13, 2010, 23:34:26 pm »

Dlaczego?

Jakoś nie mogę dostrzec korzyści z czytania takich pozycji.
Ciekaw Pan piekielnych wyziewów?
Szczerze mówiąc nie chce mi się wracać do tej sprawy.
Poruszanej zresztą także na "tradycjopatycznych" forach.
Wystarczy w Google poszukać.
Rozumiem, że przejął się Pan radami, aby wiecej czytać, ale wątpię, czy radzący mieli akurat to na myśli...
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #830 dnia: Lipca 13, 2010, 23:43:01 pm »

Co zrobić z popsutym różańcem? Kiedyś kupiłem prosty z drucików, raz wylądował u złotnika/jubilera i nie można było nic zrobić na stałe tylko tymczasowo znowu ponaginać druciki.

Można go po prostu wyrzucić do kosza?

Trzeba będzie poczekać aż dostanie się w prezencie nowy od kogoś :)

sezon na psucie się różańców. mi się właśnie złamał krzyżyk w jedynym, który mi się ostał.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #831 dnia: Lipca 13, 2010, 23:54:23 pm »

 Bo te nowe, które kupuję, są strasznie nietrwałe. Już mam cały zestaw zniszczonych różańców.
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #832 dnia: Lipca 14, 2010, 22:42:49 pm »

http://www.institute-christ-king.org/gallery/album-75/67/
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #833 dnia: Lipca 15, 2010, 07:07:25 am »

1. czy księża tercjarze mogą odprawiac wg odpowiedniego mszału ( dominikańskiego, rzymsko-serafickiego, karmelitańskiego ) ?
2. czy księża i świecccy tercjarze moga nosic habit?
3. czy chowa ich się w habitach?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #834 dnia: Lipca 15, 2010, 08:01:27 am »

Wiem że kiedyś świeccy tercjarze habit dostawali. Teraz już nie, aczkolwiek dominikanie w Polsce chyba jeszcze ten zwyczaj pozostawili.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #835 dnia: Lipca 15, 2010, 09:15:51 am »


niebieski biret?

+

ICRSS ma całą hierarchię strojów. Generalnie jest tak: "zwykli" kapłani mają po prostu sutannę, fascie, mucety i czarny biret z niebieskim pomponem; przełożeni mają już dystynktoria, zaś superior (mons. Wach) opiewa we wszystkie możliwe szatki i paramenta, w tym także jego przywilejem jest noszenie niebieskiego biretu (niebieski jest generalnie kolorem ICRSS - od św. Franciszka Salezego, który najczęściej był/jest przedstawiany w niebieskich szatach); co ciekawe niedawno wprowadzili nawet to, że nieobłóczeni klerycy mają także własne szaty - specjalne płaszcze (można to zobaczyć na zdjęciach z tego roku, w albumie, który znajduje się na głównej stronie Instytutu).
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #836 dnia: Lipca 16, 2010, 19:42:14 pm »

http://www.rhetos.pl/index.php?s=sms_pay&plik=1489
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #837 dnia: Lipca 18, 2010, 19:22:42 pm »

czy moze mi ktos (łopatologicznie) wytlumaczyc o co chodzi w tej piesni?

"Weź w swą opiekę nasz Kościół święty,
Panno Najświętsza, Niepokalana!
Niechaj miłością każdy przejęty 
Czci w nim Jezusa, naszego Pana.

Niech Serce Twoje Ojca Świętego
Od nieprzyjaciół zasadzki chroni,
Niech się do Pana modli za niego,
Od złej przygody niechaj go broni.


I kraj nasz cały i lud Twój wiemy
Tobie, Maryjo, dziś polecamy!
Niechaj nas zbawi Bóg miłosierny,
Którego przez Twe Serce błagamy"
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #838 dnia: Lipca 18, 2010, 19:25:50 pm »

O to, żeby Serce Maryji broniło Ojca Świętego od masonów i innych żulów i żeby Maryja modliła się do Boga za Papieżem i broniła go przed złą przygodą, czyli nieszczęściem  :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #839 dnia: Lipca 18, 2010, 19:30:47 pm »

czyli powinno byc
"Niech Serce Twoje Maryjo
Ojca Świętego Od nieprzyjaciół zasadzki chroni, Niech się do Pana modli za niego, Od złej przygody niechaj go broni"

a ja całe zycie myslalem, ze chodzi o
"Niech Serce Twoje Ojcze Święty
Od nieprzyjaciół zasadzki chroni, Niech się do Pana modli za niego,  (tylko nie wiedzialem za kogo) Od złej przygody niechaj go broni"  :)

dzieki za odp.  ;)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!