Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 01:12:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 141 142 [143] 144 145 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 663564 razy)
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #2130 dnia: Kwietnia 19, 2014, 21:13:45 pm »

Kiedyś na kazaniu w mojej parafii ksiądz mówił, że dla niektórych ludzi od siedmiu sakramentów ważniejsze są sakramentalia: gromnice, popiół, święconka, wianki, zioła...
Ksiądz katecheta z mojego liceum podsumowywał temat mówiąc, że "na Msze z gadżetami przychodzi więcej ludzi".
Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #2131 dnia: Kwietnia 19, 2014, 22:26:07 pm »

Czy poświęcenie pokarmów występuje tylko w Polsce? Wydaje mi się, że  niektórym wiernym śniadanie wielkanocne wydaje się najważniejsze. Tak samo jest z kolacją wigilijna. Czy jedzenie jest ważniejsze od obchodzonych Świąt?
Moi gimnazjaliści przeżyli szok, że kazałem im przyjść na Wigilię Paschalną. Ich argumentem było "przecież będę z koszyczkiem" :) Nie potrafili zrozumieć różnicy między święceniem pokarmów, a Mszą.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2132 dnia: Kwietnia 21, 2014, 17:42:53 pm »

Nie ma różnicy między święceniem pokarmów, a mszą w nowym rycie. Przynajmniej w intencjach jej projektantów
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2133 dnia: Kwietnia 22, 2014, 08:54:13 am »

Nie ma różnicy między święceniem pokarmów, a mszą w nowym rycie. Przynajmniej w intencjach jej projektantów
[głos z Mortal Combat] FATALITY!!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #2134 dnia: Kwietnia 24, 2014, 17:36:11 pm »

1. Czy Kościół wypowiadał się kiedykolwiek nt. praktyki zanoszenia przez wiernych ognia poświęconego w Wigilię Paschalną na grób (do zniczy)?
2. Czy ktoś z Państwa czytał książkę "Taka jest nasza wiara" ks. F. Krenzera i mógłby napisać o niej parę słów?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2135 dnia: Kwietnia 24, 2014, 22:45:01 pm »

2. Czy ktoś z Państwa czytał książkę "Taka jest nasza wiara" ks. F. Krenzera i mógłby napisać o niej parę słów?

Wydanie Polskie Paliotyni Editions du Dialogue, Paryż 1977(?)
Książka doczekała się kilku wznowień w NRF/RFN, podobno był to posoborowy hicior.

Książka "chodziła" za mną całe moje życie - kupiłem ją u Pallotynów w Gdańsku.
Przez wszystkie lata nie byłem w stanie jej przeczytać bo zasypiałem. Popadłem nawet z tego powodu w kompleksy ;).
Dwa lata temu, po lekturze Iota Unum, wykonałem ostatnie "podejście" do Krenzera. Przeczytałem kilkanaście stron bez zjawiska zasypiania. Więcej, czytając jedną stronę wiedziałem do czego autor zmierza na sąsiedniej stronie. Słowem, antycypowałem myśli autora.
"Taka jest nasza wiara" to zagęszczony syrop, esencja posoborowia.

Pamiętam takie zdanie: "I kto by pomyślał dzisiaj, że jeszcze kilka la temu msze odprawiano tyłem do wiernych w niezrozumiałym języku"

Wywaliłem ją do śmietnika wraz z Katechizmem katolickim wyd. Znak - tłumaczenie z j.niemieckiego.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #2136 dnia: Kwietnia 25, 2014, 17:49:24 pm »

L.I.Ch.

Czemu najważniejszą światynią Chrześcijaństwa jest bazylika Św. Jana na Lateranie a nie Bazylika Św. Piotwa w Watykanie?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2137 dnia: Kwietnia 25, 2014, 18:37:53 pm »

L.I.Ch.

Czemu najważniejszą światynią Chrześcijaństwa jest bazylika Św. Jana na Lateranie a nie Bazylika Św. Piotwa w Watykanie?
Bo powstała jako pierwsza?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #2138 dnia: Kwietnia 25, 2014, 18:57:31 pm »

L.I.Ch.

Czemu najważniejszą światynią Chrześcijaństwa jest bazylika Św. Jana na Lateranie a nie Bazylika Św. Piotwa w Watykanie?
Bo powstała jako pierwsza?
Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu jest starsza. Zresztą czy nie powinno być jakiegoś teologicznego uzasadnienia związanego z życiem Św. Piotra apostoła?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #2139 dnia: Kwietnia 25, 2014, 19:44:36 pm »

L.I.Ch.

Czemu najważniejszą światynią Chrześcijaństwa jest bazylika Św. Jana na Lateranie a nie Bazylika Św. Piotwa w Watykanie?
Jest od wieków katedrą Biskupa Rzymu. Bazylika św. Piotra nią nigdy nie była.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #2140 dnia: Kwietnia 25, 2014, 20:38:08 pm »

3-go maja będę przebywać na terenie niepolskiej diecezji, gdzie ten dzień nie jest żadnym świętem. Czy mam wówczas obowiązek wysłuchania Mszy?
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2141 dnia: Kwietnia 25, 2014, 20:50:41 pm »

Nie. Zresztą w Polsce też nie ma obowiązku uczestniczenia w ten dzień we Mszy.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Pavlvs
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #2142 dnia: Kwietnia 25, 2014, 21:13:59 pm »

Mam takie pytanie:

Wiele rzeczy, które się święci się święci (palmy, obrazy itd) po dłuższym czasie trzeba "wymienić".
Jasna sprawa, że trzeba je spalić, natomiast mam pytanie:
1. Czy można to zrobić w takim normalnym piecu domowym, gdzie też pali się drewnem, węglem, a nierzadko i innymi rzeczami,
gdzie także trafia popiół i "kiepy"?
2. Czy popiół (w tym wypadku będzie to popiół zmieszany) można wyrzucić na kompostownik, bądź inne miejsca w ogrodzie?

I co robicie z medalikami i innymi rzeczami, których nie można spalić, a które po jakimś czasie także się zużywają?
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #2143 dnia: Kwietnia 25, 2014, 21:19:22 pm »

Nie. Zresztą w Polsce też nie ma obowiązku uczestniczenia w ten dzień we Mszy.
Dziękuję  :)
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #2144 dnia: Kwietnia 25, 2014, 21:51:08 pm »

L.I.Ch.

Czemu najważniejszą światynią Chrześcijaństwa jest bazylika Św. Jana na Lateranie a nie Bazylika Św. Piotwa w Watykanie?
Jest od wieków katedrą Biskupa Rzymu. Bazylika św. Piotra nią nigdy nie była.
To wiem ale czemu ona została wybrana na katedre Biskupa Rzymu? A nie bazylika wzniesiona na grobie papieża Piotra czy np. jakąś świątynia wzniesiona na katakumbach Św. Kaliksa? Czy zdecydowały o tym tylko względy praktyczne papież potrzebował katedry i ot Konstanty I wybrał poprostu wolne miejsce do zagospodarowanie?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2014, 23:16:17 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Strony: 1 ... 141 142 [143] 144 145 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!