Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 00:33:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 660888 razy)
tosia
Gość
« Odpowiedz #1500 dnia: Lipca 23, 2011, 12:51:59 pm »

Ma pani książkę, czy jest gdzieś w internecie, a może skan?

Myślę, że na Allegro dostanie Pan bez problemu, warto to mieć w domu, a tymczasem mogę dla Pana zrobić skan, ale dopiero w poniedziałek.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #1501 dnia: Sierpnia 02, 2011, 11:22:38 am »

Jak to jest z o. Wojciechem Męcińskim jezuitą który poniósł męczeńską śmierć w Japonii za głoszenie Ewangelii. Czyżby polscy jezuici o nim zapomnieli, ponieważ nie słychać nic o ewentualnej beatyfikacji (może się o nią nie  starają).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2011, 13:44:35 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1502 dnia: Sierpnia 03, 2011, 18:24:19 pm »

Czy pierwsze piątki i soboty miesiąca w Przeoracie warszawskim są Mszami śpiewanymi wraz ze śpiewanymi antyfonami?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1503 dnia: Sierpnia 03, 2011, 18:52:03 pm »

Czy pierwsze piątki i soboty miesiąca w Przeoracie warszawskim są Mszami śpiewanymi wraz ze śpiewanymi antyfonami?
W gdyńskim przeoracie w piątek jest cicha a w sobotę śpiewana. Myślę, że w Warszawie jest podobnie jak w Gdyni, ale mogę się mylić.
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #1504 dnia: Sierpnia 03, 2011, 20:49:14 pm »

Czy pierwsze piątki i soboty miesiąca w Przeoracie warszawskim są Mszami śpiewanymi wraz ze śpiewanymi antyfonami?

W pierwsze soboty są śpiewane (wieczorne).  Jest też czuwanie całą noc.  :)  (Godzina św., Różaniec św., rozważanie) 

Czuwania nie ma w wakacje, ale od września znowu będzie.  ;D

 
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1505 dnia: Sierpnia 05, 2011, 21:51:19 pm »

"Ze względów higienicznych i humanitarnych nie powinni kapłani, zwłaszcza młodsi, przyjmować ucałowania rąk od wiernych, i to zarówno od kobiet, jak i mężczyzn oraz dzieci. Byłoby rzeczą wysoce pretensjonalną i brzydką, gdyby kapłani zwyczajem niektórych kobiet podnosili odruchowo rękę do ust wiernych przy powitaniu lub gdyby w inny sposób domagali się od nich ucałowania ręki. Jeśli w jakimś środowisku zwyczaj całowania księdza w rękę jest bardzo rozpowszechniony i głęboko zakorzeniony, należy ludziom wytłumaczyć, że nie powinni tego czynić, bo to jest niehigieniczne, i pouczyć ich, że szacunek można okazać kapłanowi w inny sposób, np. przez głęboki ukłon przy powitaniu, albo w sposób daleko doskonalszy, np. przez poszanowanie dobrego imienia osób duchownych i modlitwę za kapłanów."
http://msza.net/i/czytaj,decus_clericorum,52.html

Dlaczego więc w Przeoracie w Warszawie ks. Stehlin wyciągał rękę do pocałowania przy przywitaniu?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1506 dnia: Sierpnia 05, 2011, 22:08:42 pm »

Wielokrotnie witałem się z ksieżmi z Przeoracie, w tym z x. Stehlinem i nigdy żaden z nich nie domagał się całowania w rękę.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1507 dnia: Sierpnia 05, 2011, 22:22:04 pm »

Wielokrotnie witałem się z ksieżmi z Przeoracie, w tym z x. Stehlinem i nigdy żaden z nich nie domagał się całowania w rękę.

A ja podszedłem, mówię "niech będzie pochwalony..." a ksiądz Stehlin rękę wystawia w tym geście. Inne osoby również się tak witały, bo widziałem. Dziwne w kontekście przytoczonego przeze mnie cytatu.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1508 dnia: Sierpnia 05, 2011, 22:29:59 pm »

Powiem szczerze, uczęszczam dość często do przeoratu od 2002 roku, ale nie widziałem nic takiego. Chociaz są tam osoby ,,nadgorliwe". Moim zdaniem nie powinno się całować ksieży w rękę podczas przywitania. To już nie te czasy. W czasie mszy trydenckiej czynią to ministranci, ale to co iinego.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1509 dnia: Sierpnia 05, 2011, 22:35:35 pm »

Powiem szczerze, uczęszczam dość często do przeoratu od 2002 roku, ale nie widziałem nic takiego. Chociaz są tam osoby ,,nadgorliwe". Moim zdaniem nie powinno się całować ksieży w rękę podczas przywitania. To już nie te czasy. W czasie mszy trydenckiej czynią to ministranci, ale to co iinego.

To dziwne, bo jak patrzyłem to myślałem że to normalna praktyka w Przeoracie.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1510 dnia: Sierpnia 05, 2011, 22:44:53 pm »

Wie Pan, ja tak na co dzień nie angażuję się w życie w Przeoracie. Jeżdzę tam często tylko na mszę. W żadnych rekolekcjach nie uczestniczyłem. Więc oczywiście wierzę Panu, że opisana sytuacja mogła się zdarzyć. I nie popieram całowania księży w rękę.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #1511 dnia: Sierpnia 05, 2011, 22:59:01 pm »

Byłam w lipcu na Mszy Św. prymicyjnej księdza Dawida, witałam się z księdzem Stehlinem i księdzem Wesołkiem, witali się z księżmi inni przybyli na tę uroczystość i nie widziałam ani jednej sytuacji o jakiej pisze Pan thomas12345.
Nigdy nie widziałam też takiego zachowania w kaplicy, w której od czasu do czasu uczestniczę we Mszy Św. czy rekolekcjach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2011, 23:00:33 pm wysłana przez ececylia » Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
tosia
Gość
« Odpowiedz #1512 dnia: Sierpnia 05, 2011, 23:05:01 pm »

Powiem szczerze, uczęszczam dość często do przeoratu od 2002 roku, ale nie widziałem nic takiego. Chociaz są tam osoby ,,nadgorliwe". Moim zdaniem nie powinno się całować ksieży w rękę podczas przywitania. To już nie te czasy. W czasie mszy trydenckiej czynią to ministranci, ale to co iinego.

To dziwne, bo jak patrzyłem to myślałem że to normalna praktyka w Przeoracie.

Jaj też nie widziałam, aczkolwiek nie mam nic przeciwko całowaniu księdza w rękę, uważam, ze jest to zwyczaj bardzo pożyteczny dla obu stron, a szczególnie dla wiernych.
Może to byli ludzie, którzy zwykle to robią a Pan się "zaplątał" wśród nich.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1513 dnia: Sierpnia 05, 2011, 23:55:16 pm »

Może to byli ludzie, którzy zwykle to robią a Pan się "zaplątał" wśród nich.

Najprawdopodobniej, bo ksiądz sam podsunął rękę.  :)
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 03:03:09 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1514 dnia: Sierpnia 06, 2011, 05:25:24 am »

W czasie mszy trydenckiej czynią to ministranci, ale to co iinego.
nie jest to (na szczescie) ani obowiazek, ani polska tradycja. a sa nawet tacy co sie w tym szatana dopatruja :>
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!