Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 23:30:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 Drukuj
Autor Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa  (Przeczytany 60464 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #345 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:28:02 am »

dlaczego mam psuć zabawę rodem z piaskownicy ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #346 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:28:57 am »

Mam w Panu niedościgniony wzór do naśladowania.
I niech mnie Pan kolegą nie tytułuje. [Tak, tak, wiem - identyfikuje się Pan z tymi, którzy "Panów się pozbyli" w czasach stalinowskich. Ale ja nie, więc nie życzę sobie takiej z Panem zażyłości.]


----


Cóż, jedynym sposobem, żeby tej zażyłości uniknąć to opuścić to Forum.



Niech Pan sobie popyta szeregowych katolików (tych którzy cokolwiek na ten temat słyszeli) i poszpera w internecie na temat oceny wydarzeń z Asyżu.
A przeciętny katolik (wśród nich osoby duchowne) , który słyszał o Asyżu twierdzi, że skoro zostały zorganizowane na polecenie papieża, Kościół do nich dopuścił, to modły wszystkich (również pogańskich) wyznań są Panu Bogu miłe; że w każdej religii tkwi dobro itd. itp. O pierwszym przykazaniu się raczej pod ich wpływem zapomina.


-----

I w związku z tym obowiązkiem tradycjonalisty jest szeregowego katolika w tej postawie utwierdzać?
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #347 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:30:49 am »

dlaczego mam psuć zabawę rodem z piaskownicy ?

No właśnie proponuję udział innego rodzaju niż za pomocą grabek i łopatek.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #348 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:34:05 am »

Cóż, jedynym sposobem, żeby tej zażyłości uniknąć to opuścić to Forum.

Ależ niech Pan nas nie opuszcza!
Czasami (wprawdzie nieczęsto, ale zawsze) coś ciekawego i niegłupiego Pan napisze. Proszę nie podejmowac aż tak drastycznych kroków. Wystarczy troszeczkę się otrzaskać z obowiązującymi zwrotami grzecznościowymi i po kłopocie.


Cytuj
I w związku z tym obowiązkiem tradycjonalisty jest szeregowego katolika w tej postawie utwierdzać?

Tak, tak, oczywiście, obowiązkiem tradycjonalisty jest dołączyć do chóru chwalącego "dobro płynące ze spotkań w Asyżu".
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #349 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:36:50 am »

Cóż, jedynym sposobem, żeby tej zażyłości uniknąć to opuścić to Forum.

Ależ niech Pan nas nie opuszcza!
Czasami (wprawdzie nieczęsto, ale zawsze) coś ciekawego i niegłupiego Pan napisze. Proszę nie podejmowac aż tak drastycznych kroków. Wystarczy troszeczkę się otrzaskać z obowiązującymi zwrotami grzecznościowymi i po kłopocie.


Cytuj
I w związku z tym obowiązkiem tradycjonalisty jest szeregowego katolika w tej postawie utwierdzać?

Tak, tak, oczywiście, obowiązkiem tradycjonalisty jest dołączyć do chóru chwalącego "dobro płynące ze spotkań w Asyżu".

AD. 1- Jeśli jesteś członkiem jakiegoś kolegium to jesteś kolegą innych jego członków. Proste. Jak Koledze koledzy nie odpowiadają, to może Kolega Kolegium opuścić.
AD. 2 - Wierzę, ze Kolegę stać na coś więcej niż budowanie prostackich dychotomii.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #350 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:39:01 am »


I w związku z tym obowiązkiem tradycjonalisty jest szeregowego katolika w tej postawie utwierdzać?

Fajnie, że mimo tego aktu apostazji Jan Paweł II najpewniej dostąpił zbawienia. Ale jeśli tak jest, to TERAZ powinien być najbardziej gorliwym przeciwnikiem podobnych bluźnierstw, które wprawdzie bez obecności Ojca Świętego, ale dość często się odbywają tu i ówdzie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #351 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:41:10 am »


I w związku z tym obowiązkiem tradycjonalisty jest szeregowego katolika w tej postawie utwierdzać?

Fajnie, że mimo tego aktu apostazji Jan Paweł II

Radzę uwzględnić to oszczerstwo przy następnym rachunku sumienia.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #352 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:49:01 am »

AD. 1- Jeśli jesteś członkiem jakiegoś kolegium to jesteś kolegą innych jego członków. Proste. Jak Koledze koledzy nie odpowiadają, to może Kolega Kolegium opuścić.
AD. 2 - Wierzę, ze Kolegę stać na coś więcej niż budowanie prostackich dychotomii.

1) No właśnie jak widać dla Pana niezbyt proste. Brak znajomości podstawowych form grzecznościowych świadczy właśnie o prostactwie. Z tego, że Pan tyle razy o nim dzisiaj pisał wnoszę, że ma Pan na jego punkcie jakieś kompleksy.
2) Niech się Pan tak nie nadyma. Zaraz pęknie Pan jak balonik.  :P
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #353 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:53:53 am »

Naprawdę zachęcam by czynnie praktykował wobec bł. Jana Pawła II cnotę sprawiedliwości a wobec Asyżu 1986 . cnotę roztropności.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:59:21 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #354 dnia: Sierpnia 30, 2011, 12:10:28 pm »

Naprawdę zachęcam by czynnie praktykował wobec bł. Jana Pawła II cnotę sprawiedliwości a wobec Asyżu 1986 . cnotę roztropności.

Czego sobie i Panu szczerze życzę. Amen.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #355 dnia: Sierpnia 31, 2011, 14:28:04 pm »

Nie mogąc skorzystać z posługi kapłana odprawiającego Mszę po katolicku, byłem na NOM (znów, niestety). Uczestniczyłem przede wszystkim wewnętrznie. Nie odezwałem się w czasie celebracji ani słowem. Nawet na NOM, można przekonać się, jak człowiek potrafi modlić się wewnętrznie, a nie tylko recytować i odpowiadać na zaczepki celebransa. Gimnastykę odprawiłem, nie chciałem siać zgorszenia. Polecam!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #356 dnia: Sierpnia 31, 2011, 14:49:48 pm »

Ale podczas modlitwy eucharystycznej mógł pan klęczeć chociaż  ;)
To prawda - polecam również odmawianie tajemnic bolesnych w czasie Mszy - od razu widać różnicę  :)
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:59:59 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #357 dnia: Sierpnia 31, 2011, 15:04:51 pm »

Nie mogąc skorzystać z posługi kapłana odprawiającego Mszę po katolicku, byłem na NOM (znów, niestety). Uczestniczyłem przede wszystkim wewnętrznie. Nie odezwałem się w czasie celebracji ani słowem. Nawet na NOM, można przekonać się, jak człowiek potrafi modlić się wewnętrznie, a nie tylko recytować i odpowiadać na zaczepki celebransa. Gimnastykę odprawiłem, nie chciałem siać zgorszenia. Polecam!

Całe szczęście, że ustrzegł się Kolega takiej ohydy spustoszenia, jak odśpiewanie Gloria czy odmówienie Wyznania Wiary. Zaciągnął by Kolega nieczystość rytualną.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #358 dnia: Sierpnia 31, 2011, 15:28:18 pm »

Żeby naprawdę uczestniczyć we Mszy św. nie trzeba "się odzywać", "odśpiewywać"  czy "odmawiać" na głos. NOM-u to też dotyczy. A są tacy, którzy dla dobra pozostałych uczestników, powinni całą Mszę siedzieć cicho. ;)
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 13:00:29 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #359 dnia: Września 02, 2011, 14:06:32 pm »

Całe szczęście, że ustrzegł się Kolega takiej ohydy spustoszenia, jak odśpiewanie Gloria czy odmówienie Wyznania Wiary. Zaciągnął by Kolega nieczystość rytualną.

Jeszcze Panu może wiaderko i łopatkę w postaci słowa "tak" podać i będzie Pan uszczęśliwiony?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!