Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 05:51:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj
Autor Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa  (Przeczytany 60541 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #330 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:27:12 pm »

wyszedł Pan poza "kanon kultury" a nawet wszystkie zatwierdzone numerowe "me kultury"
nawet te z udzialem dzieci?  ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2011, 11:10:56 am wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #331 dnia: Sierpnia 25, 2011, 23:37:35 pm »

ej, a to po benku nie ma byc murzyn i koniec swiata?  ;-D
gdzie jest Pan Andris Inkvizitors ??

Na wakacjach. Pije piwo "lubuskie jasne" i pisze z komórki. Kultura? Tak, imiona zawsze zaczynamy wielką literą.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #332 dnia: Sierpnia 25, 2011, 23:41:54 pm »

Jeśli Asyż był zgorszeniem, to współsprawcami rozmiarów tego zgorszenia są również ci, którzy stworzyli sobie z  niego rodzaj poręcznej pałki na nielubianego papieża i walą nią bez opamiętania ani bez nawet cienia roztropności. Bo utwierdzają i wyolbrzymiają to wydarzenie zamiast minimalizować szkody a nawet (tak, tak) wydobyć z tego jakieś dobro.       
straszne ... cudzołóstwo !!

A jeżeli bedzie jakaś krytyka, to trzeba zrobić tak, aby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #333 dnia: Sierpnia 25, 2011, 23:49:45 pm »

Jeśli Asyż był zgorszeniem, to współsprawcami rozmiarów tego zgorszenia są również ci, którzy stworzyli sobie z  niego rodzaj poręcznej pałki na nielubianego papieża i walą nią bez opamiętania ani bez nawet cienia roztropności. Bo utwierdzają i wyolbrzymiają to wydarzenie zamiast minimalizować szkody a nawet (tak, tak) wydobyć z tego jakieś dobro.     

Tym większym zgorszeniem był Asyż, że wspomniany przez Sz. Pana Kolegę Papież był powszechnie lubiany. I jest nadal, wśród użytkowników tego Forum też. Ale "wydobywanie dobra" z tego ... wydarzenia to już, Sz. P. Kolego, przegięcie pały.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #334 dnia: Sierpnia 29, 2011, 08:57:48 am »

Zwykłe praktykowanie cnoty sprawiedliwości.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:54:16 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #335 dnia: Sierpnia 29, 2011, 14:15:42 pm »

wydobywanie dobra ze zła to obowiązek

Pan Bóg z największego zła: bogobójstwa - wyciągnął największe dobro: zbawienie

np. jedno zamordowane dziecko podczas aborcji może uratować miliony innych np. przez to, że ludzie zobaczą zdjęcia itd. 
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #336 dnia: Sierpnia 29, 2011, 20:16:48 pm »

Upowszechnianie wiedzy o Asyżu może w końcu doprowadzi do potępienia ponurych wybryków jakie się tam odbywały. Liczymy na wyprowadzenie takiego dobra.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:54:39 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #337 dnia: Sierpnia 29, 2011, 23:43:33 pm »

Czyli generalnie uważają Panowie, że te spotkania były w sumie czymś dobrym?
Bo Pan Jezus powiedział, że "Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców".
No to skoro spotania w Asyżu wydały w Panów opinii dobre owoce, to nie mogły być czymś złym...  ::)
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #338 dnia: Sierpnia 30, 2011, 08:57:54 am »

Słyszał Pan o grzechu obmowy? A o cnocie roztropności? Wreszcie o cnocie sprawiedliwości?
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:57:24 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #339 dnia: Sierpnia 30, 2011, 10:10:54 am »

Ja o zupie a Pan o du... czymś innym.

Na proste pytanie coś tam Pan wydumał, niekoniecznie na temat. Odpowiadanie pytaniem na pytanie bardziej by rabinowi przystawało.
"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi".
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #340 dnia: Sierpnia 30, 2011, 10:40:51 am »

Ja o zupie a Pan o du... czymś innym.

Na proste pytanie coś tam Pan wydumał, niekoniecznie na temat. Odpowiadanie pytaniem na pytanie bardziej by rabinowi przystawało.
"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi".

Myli się Koledze prostota z prostactwem.
Ja domagałem się postawy prostej: czynnego praktykowania cnoty sprawiedliwości (przedstawienie tego, co się rzeczywiście w Asyżu działo), chrześcijańskiego miłosierdzia (interpretowania w sposób możliwie najkorzystniejszy dla bliźniego), wreszcie porzucenie grzechu obmowy często połączonego z grzechem oszczerstwa (gardłowanie gdzie się da o prawdziwym i wydumanym złu Asyżu). 
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #341 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:07:28 am »

Myli się Koledze prostota z prostactwem.

Mam w Panu niedościgniony wzór do naśladowania.
I niech mnie Pan kolegą nie tytułuje. [Tak, tak, wiem - identyfikuje się Pan z tymi, którzy "Panów się pozbyli" w czasach stalinowskich. Ale ja nie, więc nie życzę sobie takiej z Panem zażyłości.]

Cytuj
(...) często połączonego z grzechem oszczerstwa (gardłowanie gdzie się da o prawdziwym i wydumanym złu Asyżu).

Niech Pan sobie popyta szeregowych katolików (tych którzy cokolwiek na ten temat słyszeli) i poszpera w internecie na temat oceny wydarzeń z Asyżu.
A przeciętny katolik (wśród nich osoby duchowne) , który słyszał o Asyżu twierdzi, że skoro zostały zorganizowane na polecenie papieża, Kościół do nich dopuścił, to modły wszystkich (również pogańskich) wyznań są Panu Bogu miłe; że w każdej religii tkwi dobro itd. itp. O pierwszym przykazaniu się raczej pod ich wpływem zapomina.

Czy taka dezorientacja jest dobrym owocem Asyżu?
Nie może dobre drzewo wydać złych owoców.
Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #342 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:16:34 am »

Czyli generalnie uważają Panowie, że te spotkania były w sumie czymś dobrym?
Bo Pan Jezus powiedział, że "Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców".
No to skoro spotania w Asyżu wydały w Panów opinii dobre owoce, to nie mogły być czymś złym...  ::)

ja tak nie uważam

sama aborcja jest jednym z największych grzechów, ale można ją "przekuć" w dobro, oczywiście to nie zmniejszy zła jakie było wcześniej

ani w aborcji nie ma nic dobrego, ani późniejsze dobro zrobione "na jej podstawie" nie zmniejsza jej zła
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #343 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:19:12 am »

Znakomita analiza. Jak Marka Jurka wciągną w końcu na listy senatorskie PiSu, to kol. MB będzie miał idealną argumentację, czemu ten PiS nie jest taki zły :))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #344 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:25:44 am »

A coś merytorycznie?
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:58:22 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!