Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:50:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa  (Przeczytany 60478 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #210 dnia: Sierpnia 16, 2011, 12:04:51 pm »

Nie ma czegoś takiego jak msza cicha w rycie rzymskim. Jest msza czytana. To zasadnicza różnica. Aktywne uczestnictwo wiernych, tak zewnętrzne jak i wewnętrzne nie jest niczyim wymysłem, ale zobowiązaniem, jakie wiernym stawia Kościół. Odzwyczajanie ich od tego to uczenie ich wtórnego analfabetyzmu.   
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:25:12 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #211 dnia: Sierpnia 16, 2011, 12:13:57 pm »

sekcja gimnastyczna czeka ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #212 dnia: Sierpnia 16, 2011, 12:20:05 pm »

sekcja gimnastyczna czeka ...

Będę się w niej czuł dobrze w towarzystwie Mszału Rzymskiego, w której to sekcji jest jego naturalne miejsce.
A tak poważniej: klęczenie w czasie mszy cichej i powstanie na Ewangelie to naprawdę taka gimnastyka?
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #213 dnia: Sierpnia 16, 2011, 12:26:11 pm »

Nie ma czegoś takiego jak msza cicha w rycie rzymskim. Jest msza czytana. To zasadnicza różnica. Aktywne uczestnictwo wiernych, tak zewnętrzne jak i wewnętrzne nie jest niczyim wymysłem, ale zobowiązaniem, jakie wiernym stawia Kościół. Odzwyczajanie ich od tego to uczenie ich wtórnego analfabetyzmu.
Albo się uda Panu pogodzić z "wtórnym analfabetyzmem" albo trzeba będzie na NOM wrócić.  :P
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #214 dnia: Sierpnia 16, 2011, 12:36:34 pm »

W ramach odtrutki na "aktywne uczestnictwo" zalecane jest całkowite milczenie zewnętrzne (na NOM w szczególności). Ja powrócę do pomysłu zorganizowania cichej Mszy w niedzielę w mojej parafii i przekonania proboszcza. A jeśli się uda, zaproszę X. Konstantyna do odprawienia. Mam nadzieję, że X. się zgodzi.
Msza cicha nie jest dobrym sposobem rozpoczęcia regularnej celebracji. Ludzie są przesiąknięci aktywizmem i jak słusznie zauważył p. Bolt do Mszy cichej trzeba dojrzeć.

Nie ma czegoś takiego jak msza cicha w rycie rzymskim. Jest msza czytana. To zasadnicza różnica. Aktywne uczestnictwo wiernych, tak zewnętrzne jak i wewnętrzne nie jest niczyim wymysłem, ale zobowiązaniem, jakie wiernym stawia Kościół. Odzwyczajanie ich od tego to uczenie ich wtórnego analfabetyzmu.

sekcja gimnastyczna czeka ...
A tak poważniej: klęczenie w czasie mszy cichej i powstanie na Ewangelie to naprawdę taka gimnastyka?
To w końcu jest ta Msza cicha czy jej nie ma.? :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #215 dnia: Sierpnia 16, 2011, 12:41:21 pm »

sekcja gimnastyczna czeka ...

Będę się w niej czuł dobrze w towarzystwie Mszału Rzymskiego, w której to sekcji jest jego naturalne miejsce.
A tak poważniej: klęczenie w czasie mszy cichej i powstanie na Ewangelie to naprawdę taka gimnastyka?

sekcja gimnastyczna to pojęcie aliturgiczne z filmu REJS
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #216 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:26:44 pm »

Nie ma czegoś takiego jak msza cicha w rycie rzymskim. Jest msza czytana. To zasadnicza różnica. Aktywne uczestnictwo wiernych, tak zewnętrzne jak i wewnętrzne nie jest niczyim wymysłem, ale zobowiązaniem, jakie wiernym stawia Kościół. Odzwyczajanie ich od tego to uczenie ich wtórnego analfabetyzmu.
Albo się uda Panu pogodzić z "wtórnym analfabetyzmem" albo trzeba będzie na NOM wrócić.  :P

Z tym nie muszę się godzić. Mam po swojej stronie Mszał, Piusa X i Piusa XII. To dużo więcej niż opinie kilku nowożytnych rubrycystów.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2011, 13:31:15 pm wysłana przez Michał Barcikowski » Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #217 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:28:01 pm »

W ramach odtrutki na "aktywne uczestnictwo" zalecane jest całkowite milczenie zewnętrzne (na NOM w szczególności). Ja powrócę do pomysłu zorganizowania cichej Mszy w niedzielę w mojej parafii i przekonania proboszcza. A jeśli się uda, zaproszę X. Konstantyna do odprawienia. Mam nadzieję, że X. się zgodzi.
Msza cicha nie jest dobrym sposobem rozpoczęcia regularnej celebracji. Ludzie są przesiąknięci aktywizmem i jak słusznie zauważył p. Bolt do Mszy cichej trzeba dojrzeć.

Nie ma czegoś takiego jak msza cicha w rycie rzymskim. Jest msza czytana. To zasadnicza różnica. Aktywne uczestnictwo wiernych, tak zewnętrzne jak i wewnętrzne nie jest niczyim wymysłem, ale zobowiązaniem, jakie wiernym stawia Kościół. Odzwyczajanie ich od tego to uczenie ich wtórnego analfabetyzmu.

sekcja gimnastyczna czeka ...
A tak poważniej: klęczenie w czasie mszy cichej i powstanie na Ewangelie to naprawdę taka gimnastyka?
To w końcu jest ta Msza cicha czy jej nie ma.? :)

No tak, ma mnie Pan. Normalnie leżę i kwiczę :)
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #218 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:28:37 pm »

sekcja gimnastyczna czeka ...

Będę się w niej czuł dobrze w towarzystwie Mszału Rzymskiego, w której to sekcji jest jego naturalne miejsce.
A tak poważniej: klęczenie w czasie mszy cichej i powstanie na Ewangelie to naprawdę taka gimnastyka?

sekcja gimnastyczna to pojęcie aliturgiczne z filmu REJS

Niemożliwe. Naprawdę?
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #219 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:30:38 pm »

Z niczym nie muszę się godzić. Mam po swojej stronie Mszał, Piusa X i Piusa XII.
A ekumeniści po swojej stronie mają bł. Piusa IX.   ;)
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #220 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:33:27 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=NsjDNO3yrSs
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #221 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:36:04 pm »

Z niczym nie muszę się godzić. Mam po swojej stronie Mszał, Piusa X i Piusa XII.
A ekumeniści po swojej stronie mają bł. Piusa IX.   ;)

Świetny przykład. Papież, który potępiał relatywizm i synkretyzm nigdy nie dopuścił, by walka z tymi zjawiskami miała polegać na prostackim odwróceniu stwierdzeń ich zwolenników o 180 stopni. Tylko na pokazywaniu prawdy. Której nie mogą zaślepić ani heretycy, ani antyheretycy, którzy dla zwalczenia błędu gotowi są ukryć prawdę. Żeby nie gorszyła.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #222 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:36:21 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=NsjDNO3yrSs
Aronia.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #223 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:39:05 pm »

Której nie mogą zaślepić ani heretycy, ani antyheretycy, którzy dla zwalczenia błędu gotowi są ukryć prawdę. Żeby nie gorszyła.
Ciosu poniżej pasa po Panu się nie spodziewałem. Nie ładnie Panie Barcikowski.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #224 dnia: Sierpnia 16, 2011, 13:43:23 pm »

Której nie mogą zaślepić ani heretycy, ani antyheretycy, którzy dla zwalczenia błędu gotowi są ukryć prawdę. Żeby nie gorszyła.
Ciosu poniżej pasa po Panu się nie spodziewałem. Nie ładnie Panie Barcikowski.

Ksiądz raczy żartować. Uciekanie się do takich zagrywek jest niegodne dyskutanta. Zwłaszcza dyskutanta w sutannie.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!