Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 22:51:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa  (Przeczytany 60455 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #135 dnia: Sierpnia 10, 2011, 20:32:54 pm »

Szkielet, ty siedź cicho i się módl ;-)
Ja się modlę. Cały czas. A cicho siedział nie bedę. I już...

I już.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #136 dnia: Sierpnia 10, 2011, 21:44:25 pm »

Ruch lit. jak każda rewolucja jest ciągłym ruchem od łagodnych i ciekawych do coraz bardziej radykalnych zmian, aż dochodzi do tragedii.

Czy Dom Guéranger walczący z gallikanizmem o używanie we Francji mszału rzymskiego wykonywał pierwsze kroki prowadzące do tragedii? Czy pisząc "Herezję antyliturgiczną" i "Rok liturgiczny" był ojcem rewolucji?
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #137 dnia: Sierpnia 10, 2011, 22:19:04 pm »

Tych z ruchu liturgicznego?  :P

Ma Ksiądz na myśli reformy św. Piusa X, faktycznego przywódcę ruchu liturgicznego?
Widzę, że pod wieczór bierze Pana na żarty. :)

Żadne żarty. Rzetelna wiedza na temat historii Kościoła. Plus czynne praktykowanie cnoty sprawiedliwości (suum cuique). Żeby Ksiądz wiedział, jak ówcześni obrońcy Kościoła przed nowinkami reagowali na propagowanie przez niego chorału gregoriańskiego? W bardzo podobny sposób, jak niektórzy w tym wątku. Wydziwianie, nowinka, meczenie pobożnych wiernych.
Czy to się Księdzu podoba czy nie jest ksiądz dłużnikiem Ruchu Liturgicznego. I nie wiadomo, czy zycia starczy, żeby ten dług spłacić.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2011, 22:22:51 pm wysłana przez Michał Barcikowski » Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #138 dnia: Sierpnia 10, 2011, 22:21:17 pm »

Ruch lit. jak każda rewolucja jest ciągłym ruchem od łagodnych i ciekawych do coraz bardziej radykalnych zmian, aż dochodzi do tragedii.

Czy Dom Guéranger walczący z gallikanizmem o używanie we Francji mszału rzymskiego wykonywał pierwsze kroki prowadzące do tragedii? Czy pisząc "Herezję antyliturgiczną" i "Rok liturgiczny" był ojcem rewolucji?

Daj spokój.To na pewno był jakiś kryptoprotestant. Wróg mszy prywatnych. I w ogóle świnia.
Zapisane
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #139 dnia: Sierpnia 10, 2011, 22:28:59 pm »

Moja babcia mowila mi kiedys,ze z Ksiedzem sie nie dyskutowalo.
Wiadomo. To jest forum dyskusyjne, więc jak sama nazwa wskazuje dyskutować na nim nie wolno.

Sorry, ale jeśli rejestrują się tu osoby duchowne, to podlegają takim samym zasadom dyskusji jak wszyscy inni użytkownicy.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #140 dnia: Sierpnia 10, 2011, 23:10:27 pm »

Wiadomo. To jest forum dyskusyjne, więc jak sama nazwa wskazuje dyskutować na nim nie wolno.
Nie o to chodzi. Staracie sie na sile wsadzic dziecko w łono.Pouczacie Ksiedza Konstantyna jakby nie wiedzial tego wszystkiego.Ksiadz z tego co zdazylem zauwazyc nie jest przeciwny Mszom spiewanym, itd. Kurcze, naprawde nie rozumiem. Słuzy Wam Ksiadz ile wlezie, odprawia Msze to żle bo cicha i w niedziele.Absurd jakich malo. Macie do bani tego organiste jednego, ktory wiecznie nie przychodzi. Niech w kocu nauczy sie punktualnosci i nie olewania swoich obowiazkow to bedzie Msza spiewana.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #141 dnia: Sierpnia 10, 2011, 23:19:38 pm »

Ja tam lubię księdza Konstantyna i nic do niego nie mam. Ale jak na przykład czytam, że "ruch liturgiczny jest największym nieszczęściem liturgicznym naszych czasów" to nie wiem czy się śmiać, czy załamywać ręce.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:02:27 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
silvarerum
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #142 dnia: Sierpnia 10, 2011, 23:23:23 pm »

Sorry, ale jeśli rejestrują się tu osoby duchowne, to podlegają takim samym zasadom dyskusji jak wszyscy inni użytkownicy.

Chyba jednak osobie duchownej, nawet na forum dyskusyjnym, przysługują inne prawa niż wszystkim. Zwłaszcza, że to nie jest ksiądz z antypodów, tylko stąd - znany większości forumowiczów osobiście. Łatwo przekroczyć via internet granicę, której w rzeczywistości by się nie przekroczyło...

Poza tym wybaczy Kolega, ale tak jak każdy u nas jest wybitnym znawcą wszystkiego (zwłaszcza medycyny), to w tzw. tradiświatku mamy do czynienia również z tą przypadłością, z tym że każdy jest wybitnym znawcą liturgii, teologii itd. ;-)
Zapisane
Nawet poznanie dobra nie przynosi dzieciom takiego pożytku, jak ochrona przed poznaniem zła - św. Augustyn
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #143 dnia: Sierpnia 10, 2011, 23:48:33 pm »

Chyba jednak osobie duchownej, nawet na forum dyskusyjnym, przysługują inne prawa niż wszystkim.
Zacytuję kuraka: "Moja babcia mowila mi kiedys,ze z Ksiedzem sie nie dyskutowalo." :-)))))))))) Mamy więc pierwsze prawo osób duchownych - by inni z nimi nie dyskutowali ;-)
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #144 dnia: Sierpnia 11, 2011, 06:51:07 am »

Chyba jednak osobie duchownej, nawet na forum dyskusyjnym, przysługują inne prawa niż wszystkim.
siem wtroncem: ksiedzu, papiezowi, prezydentowi, zydowskiemu bankierowi, biznesmenowi, pani krysi z kiosku czy antoniemu-zbieraczowi smieci nalezy sie taki sam szacunek i kazda z tych osob ma takie same prawa - oczywiscie mowie nie tylko o tej blahej kwestii jak 'prawa duchownego na fk'
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2011, 07:55:15 am wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #145 dnia: Sierpnia 11, 2011, 08:19:09 am »

W debatach ze świeckimi mówi się "Nie ucz ojca dzieci robić", tu parafrazując napiszę: "Nie ucz księdza Mszę odprawiać". Zresztą Michale, wciąż chyba jeszcze możesz zostać xiędzem i w praktyce realizować swoje idee. Miał być PAX MIĘDZY CHRZEŚCIJANY a wraca chyba PAX - STOWARZYSZENIE ;)

Michał chyba już niejednego Wielebnego wyuczył, więc rada jakby chybiona...

Sądzi Pan, że tego nie wiem i nie jestem mu za to wdzięczny ? Mam przyjemność znać Michała dobre 10 lat i spierać się z nim przez ten czas. Oraz dostrzegam różnice między uczeniem a pouczaniem.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #146 dnia: Sierpnia 11, 2011, 08:24:30 am »

Wiadomo. To jest forum dyskusyjne, więc jak sama nazwa wskazuje dyskutować na nim nie wolno.
Nie o to chodzi. Staracie sie na sile wsadzic dziecko w łono.Pouczacie Ksiedza Konstantyna jakby nie wiedzial tego wszystkiego.Ksiadz z tego co zdazylem zauwazyc nie jest przeciwny Mszom spiewanym, itd. Kurcze, naprawde nie rozumiem. Słuzy Wam Ksiadz ile wlezie, odprawia Msze to żle bo cicha i w niedziele.Absurd jakich malo. Macie do bani tego organiste jednego, ktory wiecznie nie przychodzi. Niech w kocu nauczy sie punktualnosci i nie olewania swoich obowiazkow to bedzie Msza spiewana.

Dyskutujemy z opi niami ks. Konstantyna wygłaszanymi w tym wątku. Do niczego innego się nie odnosimy.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #147 dnia: Sierpnia 11, 2011, 12:35:54 pm »

Chyba jednak osobie duchownej, nawet na forum dyskusyjnym, przysługują inne prawa niż wszystkim.
Zacytuję kuraka: "Moja babcia mowila mi kiedys,ze z Ksiedzem sie nie dyskutowalo." :-)))))))))) Mamy więc pierwsze prawo osób duchownych - by inni z nimi nie dyskutowali ;-)
He he nadinterpretacja słów mojej babci :) Nie chodzi o brak rozmowy, lecz forsowanie na sile swojej wizji. Wydaje sie byc rzecza sluszna uznac za racje to co mowi kaplan, ktory Tradycji poswiecil swoje zycie..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #148 dnia: Sierpnia 11, 2011, 12:38:36 pm »

Na siłę?
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:03:27 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #149 dnia: Sierpnia 11, 2011, 12:46:04 pm »

No tak to wygląda. Ksiadz swoje, Wy Panowie swoje. Uwazam,ze powinno dac sie spokoj. Rozumiem,ze gdyby byla to osoba jakos wrogo nastawiona do Mszy spiewanej itd Jednak meczyc tak i meczyc X. Konstantyna.. Nie wygląda to za ładnie..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!