Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 03:03:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa  (Przeczytany 60506 razy)
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #120 dnia: Sierpnia 10, 2011, 15:21:30 pm »

Liturgiści po ostatnich wydarzeniach tracą wiarygodność.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #121 dnia: Sierpnia 10, 2011, 15:33:58 pm »

Liturgiści po ostatnich wydarzeniach tracą wiarygodność.

Ja mówię o tych sprzed ostatnich wydarzeń.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #122 dnia: Sierpnia 10, 2011, 15:42:57 pm »

Tych z ruchu liturgicznego?  :P
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #123 dnia: Sierpnia 10, 2011, 15:46:22 pm »

Mityczne "babcie z różańcami" najczęściej zwartymi szeregami przeszły do obozu entuzjastów reformy.
gdyby ksiądz ogłosił z ambony, że mają robic fikołki w kościele to by robiły.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #124 dnia: Sierpnia 10, 2011, 15:51:51 pm »

X. Konstantyn Baaaardzo OK.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #125 dnia: Sierpnia 10, 2011, 16:50:26 pm »

w ogole to, że była cicha Msza to i tak wielki dar od Pana Boga, bo kiedyś nie było wcale, później raz na miesiąc itd. trzeba podziękować, ze sie miało okazję, że się dotarło etc.

to, że we Wrocławiu jest Msza św. codziennie to wielka łaska wyproszona przez wiernych na kolanach

w ogole lepiej się modlić i siedzieć chicho, jeszcze lepiej klęczeć na cichej Mszy, a nie: naczytać się i później mieć potrzebę pisania swoich "mądrości"

parafrazując: po co komu wzniośle i ze słyszalnym oczytaniem o Mszy św. cichej rozprawiać, skoro przez brak pokory Panu Bogu podobac się nie może?
i liturgicznych książek nie czytaj czego nie wiesz księdza Konstantyna pytaj ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2011, 17:42:03 pm wysłana przez m.a.p.w » Zapisane
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #126 dnia: Sierpnia 10, 2011, 16:54:54 pm »

W debatach ze świeckimi mówi się "Nie ucz ojca dzieci robić", tu parafrazując napiszę: "Nie ucz księdza Mszę odprawiać". Zresztą Michale, wciąż chyba jeszcze możesz zostać xiędzem i w praktyce realizować swoje idee. Miał być PAX MIĘDZY CHRZEŚCIJANY a wraca chyba PAX - STOWARZYSZENIE ;)

Michał chyba już niejednego Wielebnego wyuczył, więc rada jakby chybiona...
Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #127 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:13:08 pm »

Tych z ruchu liturgicznego?  :P

Ma Ksiądz na myśli reformy św. Piusa X, faktycznego przywódcę ruchu liturgicznego?
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #128 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:27:31 pm »

Tych z ruchu liturgicznego?  :P

Ma Ksiądz na myśli reformy św. Piusa X, faktycznego przywódcę ruchu liturgicznego?
Widzę, że pod wieczór bierze Pana na żarty. :)
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #129 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:45:41 pm »

w ogole to, że była cicha Msza to i tak wielki dar od Pana Boga, bo kiedyś nie było wcale, później raz na miesiąc itd. trzeba podziękować, ze sie miało okazję, że się dotarło etc.

to, że we Wrocławiu jest Msza św. codziennie to wielka łaska wyproszona przez wiernych na kolanach

w ogole lepiej się modlić i siedzieć chicho
Gdyby kiedyś we Wrocławiu wierni ograniczyli się do siedzenia cicho i modlitwy, to mielibyśmy Kononowicza, a nie dwie msze.
Zapisane
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #130 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:48:15 pm »

W debatach ze świeckimi mówi się "Nie ucz ojca dzieci robić", tu parafrazując napiszę: "Nie ucz księdza Mszę odprawiać". Zresztą Michale, wciąż chyba jeszcze możesz zostać xiędzem i w praktyce realizować swoje idee. Miał być PAX MIĘDZY CHRZEŚCIJANY a wraca chyba PAX - STOWARZYSZENIE ;)

Michał chyba już niejednego Wielebnego wyuczył, więc rada jakby chybiona...

Gdyby świeccy nie uczyli księży mszy odprawiać, to w Polsce byłoby o parę tridentin mniej, a spora część pozostałych byłaby materiałem do Kroniki Starus Ordo. Dziś właśnie dowiedziałem się o kolejnym księdzu nauczonym odprawiania przez świeckiego.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #131 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:48:27 pm »

w ogole to, że była cicha Msza to i tak wielki dar od Pana Boga, bo kiedyś nie było wcale, później raz na miesiąc itd. trzeba podziękować, ze sie miało okazję, że się dotarło etc.

to, że we Wrocławiu jest Msza św. codziennie to wielka łaska wyproszona przez wiernych na kolanach

w ogole lepiej się modlić i siedzieć chicho
Gdyby kiedyś we Wrocławiu wierni ograniczyli się do siedzenia cicho i modlitwy, to mielibyśmy Kononowicza, a nie dwie msze.
Panie, daj Pan już spokój. Tak po ludzku proszę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #132 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:51:38 pm »

Szkielet, ty siedź cicho i się módl ;-)
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #133 dnia: Sierpnia 10, 2011, 19:41:45 pm »

Trzeba powiedziec sobie,ze uczyc kaplana odnosnie do Mszy cichej czy spiewanej to czysty absurd. Do tego jest to niegrzeczne. Moja babcia mowila mi kiedys,ze z Ksiedzem sie nie dyskutowalo.Bo on wie co jest dobre dla mojej duszy a co zle. Patrzac na Ksiedza Konstantyna nie wydaje mi sie by byl on modernista i trzymal lewa strone. A moze nie mam racji? Gloszac herezje upominac trzeba. Smiech mnie bierze gdy widze tych "oczytanych" co to maja czelnosc kaplanowi Tradycji moraly prawic. Cieszyc sie,ze jest Msza i dac Ksiedzu swiety spokoj z tymi moralizatorskimi przemowieniami. Msza cicha w niedziele to zaden obciach. Za przeproszeniem naprawde niektorym sie w d... poprzewracało. Panowie,wstyd.Powaznie.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #134 dnia: Sierpnia 10, 2011, 20:20:38 pm »


Gdyby kiedyś we Wrocławiu wierni ograniczyli się do siedzenia cicho i modlitwy, to mielibyśmy Kononowicza, a nie dwie msze.


A może Pan Bóg by pobłogosławił pokorze i byśmy Salazara mieli.

Moja obserwacja jest taka, że od kiedy zjawiły się pewne osoby, które mało mówią, a dużo klęczą nie tylko wczasie Mszy ale przed i po, z comiesięcznych celebracji (za wkład w które jestem Panu wdzięczny) jakoś tak przypadkowo sprawy zaczęły nabierać takiego tempa, ze mamy juz 2 kapłanów.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza czytana - sposoby uczestnictwa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!