Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 14:32:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231956 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: List biskupów na sierpień.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: List biskupów na sierpień.  (Przeczytany 6230 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:16:45 pm »

Z kolei mój znajomy, zwolennik o.Dyrektora twierdzi, że drób to nie mięso i zajada kurczaki w piątek. Każdy zakaz mozna ominąć.
1). To chyba jednak nie ma nic wspólnego z Ojcem Dyrektorem, więc po co ten wtręt?
2). Teoria Pańskiego znajomego wywodzi się zapewne z epoki gierkowiańskiej, kiedy mączki rybnej było ci dostatek i kurczaki (pojawiły się wtedy kurczaki wędzone, w tym taki ewenement anatomiczny jak "pierś z kością"!) bardziej przypominały rybinę, niż kurzynę ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:17:10 pm »

znam osobiście osobę, która była w krucjacie, nie piła nawet kieliszka szampana na św. Sylwestra, ale dość często wlewała sobie do herbaty taką dawkę rumu, że tylko marynarz dałby radę to wypić bez skrzywienia na twarzy

:D :D :D

Z kolei mój znajomy, zwolennik o.Dyrektora twierdzi, że drób to nie mięso i zajada kurczaki w piątek. Każdy zakaz mozna ominąć.

Wczoraj na adoracji Najświętszego Sakramentu ksiądz w czasie rozważań mówił ile to można zbudować, gdyby ludzie nie pili. Powtórka z listu sprzed tygodnia.

W całym moim mieście list ten był czytany wczoraj, dziwne...
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:31:58 pm »

Z kolei mój znajomy, zwolennik o.Dyrektora twierdzi, że drób to nie mięso i zajada kurczaki w piątek. Każdy zakaz mozna ominąć.
1). To chyba jednak nie ma nic wspólnego z Ojcem Dyrektorem, więc po co ten wtręt?
2). Teoria Pańskiego znajomego wywodzi się zapewne z epoki gierkowiańskiej, kiedy mączki rybnej było ci dostatek i kurczaki (pojawiły się wtedy kurczaki wędzone, w tym taki ewenement anatomiczny jak "pierś z kością"!) bardziej przypominały rybinę, niż kurzynę ;).
Oczywiście, że nie ma nic wspólnego z o.Dyrektorem. Tak mi się napisało. Przykład znajomej p.Krusejdera też nie świadczy, że cała KWC jest do bani.
znam osobiście osobę, która była w krucjacie, nie piła nawet kieliszka szampana na św. Sylwestra, ale dość często wlewała sobie do herbaty taką dawkę rumu, że tylko marynarz dałby radę to wypić bez skrzywienia na twarzy

:D :D :D

Z kolei mój znajomy, zwolennik o.Dyrektora twierdzi, że drób to nie mięso i zajada kurczaki w piątek. Każdy zakaz mozna ominąć.

Wczoraj na adoracji Najświętszego Sakramentu ksiądz w czasie rozważań mówił ile to można zbudować, gdyby ludzie nie pili. Powtórka z listu sprzed tygodnia.

W całym moim mieście list ten był czytany wczoraj, dziwne...
Rzeczywiście. U mnie w parafii był przed tygodniem.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:34:19 pm »


W całym moim mieście list ten był czytany wczoraj, dziwne...

Bynajmniej. Dziekan dał ludziom opcję na picie przez 1 tydzień sierpnia ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: List biskupów na sierpień. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!