Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 10:34:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: List biskupów na sierpień.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: List biskupów na sierpień.  (Przeczytany 6220 razy)
Mara
bywalec
**
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 01, 2011, 15:25:34 pm »

Ja miałam wątpliwą przyjemność wysłuchania tego nieszczęsnego listu o alkoholu już 17. lipca (mój brat dziwił się, co tak wcześnie - on zawsze trafia na niego podczas pobytu u przyjaciela w Goszczynie - pod koniec lipca) w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Pasterce (Góry Stołowe).

Raaany. Byłam prawie że zniesmaczona. Cały czas chodziło mi po głowie, co odczytywanie takich danych statystycznych robi na Mszy św.
Dodatkowo był to mój pierwszy NOM od ponad roku (z masą nadużyć, odprawiony w tempie 33 minut, wliczając w to ów nieszczęsny list. Jedyne co mogę zapisać na plus to bardzo ładny ornat gotycki - widać, że stary - ale cóż, mała wioska, kościół filialny, widać nie stać ich było na nowoczesne plastiki - i dobrze) i cóż:  :-X
(Jednak człowiek przyzwyczaja się do dobrego ( w tym przypadku do porządnych kazań).)

Po raz kolejny Panu Bogu dziękuję, że mam u siebie codzienną Tridentinę.

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 01, 2011, 17:00:20 pm »

http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/08/abstynencja-przyczynkiem-do-zgrzytu-w.html

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adeen
bywalec
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 01, 2011, 20:17:26 pm »

Cytuj
Ja też nie rozumiem. To tak jakby ustalić jakąś magiczną granicę wiekową, poza którą (prawie) wszystko można. A nie oszukujmy się - wiek 18 lat to zdecydowanie jeszcze nie dorosłość.
Dokładnie tak jest. Prohibicja jest nieskuteczna. Im bardziej zakazuje się młodzieży picia alkoholu tym bardziej będą po trunki sięgać. Niestety, taka jest ludzka natura. Gdyby nie wyraźny zakaz ze strony Boga, Adam i Ewa też pewnie by nie skosztowali owocu z drzewa poznania dobra i zła.
A co "silniejsze" jednostki przestrzegają tej prohibicji, jednak najczęściej cierpią one na alkoholofobie; a po osiemnastce- hulaj duszo...
Zapisane
abu josef
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 01, 2011, 22:00:36 pm »

nie czytalem/nie sluchalem listu biskupow
ale co tutaj duzo pisac..
http://ultramontes.pl/gorzalka.htm

 :)

o!



Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 01, 2011, 22:01:23 pm »

Wyrzekajmy się wszyscy gorzałki i żydów.

Wszystko dla Pana Jezusa!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 01, 2011, 22:28:25 pm »

A ja się niczego nie wyrzekam! :) Papież Pius XII w piśmie z 26 lipca 1929  napisał i wyznaczył właściwą drogę w duchu wybitnie katolickim:

"Katolik w trunkach nie widzi trucizny lecz jeden z darów bożych. Winna latorośl została nawet przez Stwórcę upatrzona na przedziwną osłonę tajemnicy Eucharystii. Lecz nadmierne użycie trunków wyskokowych jest trucizną, trucizną dla dobrobytu, trucizną małżeńskiego szczęścia i pokoju domowego, a także aż nazbyt gwałtowną i częstą trucizną dla rozwoju przyszłych pokoleń. Ostrożne i umiarkowane używanie napojów alkoholowych nie jest grzechem. Ale nadużycie alkoholu jest grzechem, a tam, gdzie staje się powodem smutnych następstw, grzechem ciężkim, a nawet wołającym o pomstę do nieba.
Umiarkowanie i abstynencja są w pierwszej linii naturalnymi środkami panowania nad sobą i dlatego jak wszystkie inne siły czysto naturalne nie są zdolne do wyrobienia moralnie mocnych charakterów. Lecz tam, gdzie wzrastają one na gruncie silnej woli, na którą pada nadprzyrodzona rosa łask, są one bardzo cennymi i nieodzownymi środkami do wytworzenia równowagi między ciałem i duszą, materią a duchem, której Bóg się domaga. Kościół katolicki nie może się zgodzić na przymus całkowitej prohibicji. Obowiązek całkowitej abstynencji zachodzi tylko wtedy, gdy inaczej nie można opanować namiętności. Lecz dobrowolna abstynencja w celu zadośćuczynienia za grzechy nadużycia alkoholu, dawania bliźnim dobrego przykładu i powstrzymywania ich od nadmiernego spożycia trunków wyskokowych jest apostolstwem, które Kościół św. popiera i uznaje, pochwala i błogosławi."


Trzeba się trzymać zasady -  umiarkowanie we wszystkim! i w jedzeniu i w piciu. Ostrzeżenie Zbawiciela: "Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa" (Łk 21, 34).
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 01, 2011, 22:45:42 pm »

Papież Pius XII w piśmie z 26 lipca 1929  napisał i wyznaczył właściwą drogę w duchu wybitnie katolickim:
Pani Mamo! 26 lipca 1929 papieżem był Pius XI a nie XII
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 01, 2011, 22:53:49 pm »

No więc własnie, jakby posoborowiki napisały tylko tyle:

Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem. Możemy ją ofiarować drugiemu człowiekowi w trosce o jego godność. To niezawodny lek na uzależnienie oraz bezcenne wsparcie trzeźwiejących. To wartościowy przykład wychowawczy dla najmłodszych oraz umocnienie tych, którzy zachowują umiar. Abstynencję możemy także ofiarować naszej Ojczyźnie. Pamiętając o bohaterach polskiej niepodległości i wolności, mamy okazję podjąć osobistą walkę z tym, co niszczy i osłabia naród.

Podjęcie abstynencji to również szkoła samokontroli. Wiele osób deklaruje, że alkohol nie stanowi problemu w ich życiu. Gdy jednak przychodzi do podjęcia abstynencji, rzekomo wolni ludzie nie potrafią przeżyć kilku tygodni bez alkoholu. Niech więc miesiąc abstynencji będzie próbą naszej wolności. Pokażmy, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu.


to list byłby całkiem w porządku.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:21:15 pm »

Papież Pius XII w piśmie z 26 lipca 1929  napisał i wyznaczył właściwą drogę w duchu wybitnie katolickim:
Pani Mamo! 26 lipca 1929 papieżem był Pius XI a nie XII

Wiem, po prostu nie napisałam na początku; przyszły papież Pius XII w piśmie z 26 lipca 1929 r ....  - poszłam na skróty:
http://msza.net/i/rozmyslania-51.html
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:54:14 pm »

Skoro napisali (zacytowali), że każda ilość alkoholu jest niebezpieczna, to usiąść i płakać. Chrystus w Kanie - chciał potruć weselników, a w Wieczerniku - apostołów?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 02, 2011, 13:02:35 pm »

ale tylko przed 18tką
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 02, 2011, 14:03:59 pm »

Przypominam, że krucjata wyzwolenia człowieka zakłada DOBROWOLNĄ ABSTYNENCJĘ niektórych jako ofiarę w intencji trzeźwości wszystkich.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 05, 2011, 07:47:09 am »

Papież Pius XII w piśmie z 26 lipca 1929  napisał i wyznaczył właściwą drogę w duchu wybitnie katolickim:
Pani Mamo! 26 lipca 1929 papieżem był Pius XI a nie XII

Wiem, po prostu nie napisałam na początku; przyszły papież Pius XII w piśmie z 26 lipca 1929 r ....  - poszłam na skróty:
http://msza.net/i/rozmyslania-51.html
Tak myślałem. :)
Przypominam, że krucjata wyzwolenia człowieka zakłada DOBROWOLNĄ ABSTYNENCJĘ niektórych jako ofiarę w intencji trzeźwości wszystkich.
Dokładnie tak. Nie ma przymusu wstąpienia do Krucjaty na oazach. Krucjata nie występuje przeciwko alkoholowi jako takiemu. Powstrzymanie się od picia alkoholu nie oznacza zakazu jego spożywania w ogóle. Można przyjmować alkohol w lekarstwach, potrawach, słodyczach itp.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 05, 2011, 07:52:46 am »

znam osobiście osobę, która była w krucjacie, nie piła nawet kieliszka szampana na św. Sylwestra, ale dość często wlewała sobie do herbaty taką dawkę rumu, że tylko marynarz dałby radę to wypić bez skrzywienia na twarzy

:D :D :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:10:28 pm »

znam osobiście osobę, która była w krucjacie, nie piła nawet kieliszka szampana na św. Sylwestra, ale dość często wlewała sobie do herbaty taką dawkę rumu, że tylko marynarz dałby radę to wypić bez skrzywienia na twarzy

:D :D :D

Z kolei mój znajomy, zwolennik o.Dyrektora twierdzi, że drób to nie mięso i zajada kurczaki w piątek. Każdy zakaz mozna ominąć.

Wczoraj na adoracji Najświętszego Sakramentu ksiądz w czasie rozważań mówił ile to można zbudować, gdyby ludzie nie pili. Powtórka z listu sprzed tygodnia.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: List biskupów na sierpień. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!