Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:08:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wystartowały I Komunie Święte.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16 Drukuj
Autor Wątek: Wystartowały I Komunie Święte.  (Przeczytany 56512 razy)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #180 dnia: Kwietnia 19, 2011, 19:48:58 pm »

Ale Pan to był takim dość późnym "pierwszo-komunistą" ;)
Zapisane
toshirskij
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #181 dnia: Kwietnia 20, 2011, 11:10:46 am »

Ale Pan to był takim dość późnym "pierwszo-komunistą" ;)


Ciekawe określenie :P Właśnie jak byłem mały i niezbyt kumałem o co w ogóle u tych katolików chodzi, ale słyszałem już słowo I Komunia, to myślałem, że to ma coś wspólnego z Paryską Komuną, bo właśnie na ulicy jej imienia jest ulokowany jeden z kościołów Grodna, oraz przy okazji lokalne WSD.


Zresztą, jeśli chodzi o moje teoretyczne przyszłe dzieci, to pewnie pistolety by dostali raczej na bierzmowanie :D
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #182 dnia: Kwietnia 20, 2011, 12:09:45 pm »

"pierwszo-komunistą"
Ciekawe określenie :P
dosc czesto spotykane

***
pistolety to sie teraz na chrzest daje ; P
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #183 dnia: Kwietnia 20, 2011, 12:33:55 pm »

pistolety to sie teraz na chrzest daje ; P

Słusznie, aby od malego gotowac do walki o jedynie sluszna sprawe powrotu cywilizacji do tradycyjnej poboznosci  ;)
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #184 dnia: Maja 16, 2011, 09:04:46 am »

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ksiadz-sowa-to-swieto-jest-spoganione,1,4303975,wiadomosc.html

Wreszcie ktoś z duchownych zaprotestował.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #185 dnia: Maja 16, 2011, 09:14:25 am »

I kto protestuje - ks. Sowa!
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #186 dnia: Maja 16, 2011, 10:12:52 am »

Nie byle kto  8)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #187 dnia: Maja 16, 2011, 10:29:48 am »

Pewnie że tak, tu w stroju duchownego:
http://breviarium.blogspot.com/search?q=Sowa
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #188 dnia: Maja 16, 2011, 20:48:45 pm »

Komunia 1998, strój regionalny, dziewczynki w tunikach. Komunia na klęcząco, ksiądz mówił, że na rowerze w niedziele nie jeździć, ale w poniedziałek to już o 6 rano można popod okna plebani nawet, zdawka też była, cały zeszyt na pamięć wykułem, ale zbyt trudno nie był, rodzice obecni byli. W prezencie kilka Biblii w obrazkach, trochę innych książek, aparat fotograficzny (całą kliszę w dzień Komunii wytrzaskałem) :P, zegarek co mi po miesiącu zginął, ale i tak najbardziej pamiętam to, że akurat w dzień komunii ocieliła się w domu krowa i wszyscy poszli oglądać cielątko :)
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #189 dnia: Maja 28, 2012, 10:29:19 am »

Czy jest ktoś z okolic Żar i może potwierdzić lub zaprzeczyć temu artykułowi?
http://www.wykop.pl/ramka/1151333/spotkanie-z-bogiem-za-120zl/
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #190 dnia: Maja 13, 2013, 16:34:20 pm »

Znalezione w necie:

Cytuj
Mój Najśredniejszy syn prosił Ojca Chrzestnego wraz rodziną na Pierwszą Komunię Świętą. Zapraszani byli w nie lada kłopocie, gdyż tego samego dnia mają komunię własnego dziecka. Chcieli to jakoś wyjaśnić i przeprosić. Przyjęli zaproszenie i zaczęli dziecku tłumaczyć:
- Przykro nam bardzo, że nie możemy być z Tobą w tym najważniejszym dniu, ale przyjedziemy w odwiedziny specjalnie do Ciebie. Szkoda, że nie możemy być  przy Twojej Pierwszej Komunii Świętej.
- Przecież Pierwsza Komunia Święta nie różni się niczym od Drugiej Komunii Świętej!  – oświadczył chłopak.
Wszyscy jednomyślnie zamilkli… Kłopotliwe milczenie sprawiło, że syn chciał się upewnić, czy nie powiedział czegoś niewłaściwego.
– Przecież każda Komunia święta to Najważniejsze Święto – podsumował i nie sposób się było z nim nie zgodzić. Ojciec Chrzestny odetchnął z ulgą. Przyjedzie w tydzień po Pierwszej Komunii i też weźmie udział w Najważniejszym Święcie mojego syna.
Przystępując do Stołu Pańskiego zdarza mi się zapominać, że oto uczestniczę w Najważniejszym Święcie jedności z Chrystusem. Warto to zmienić!

http://www.areopag21.pl/livka/artykul_1885_krotko-o-najwazniejszym-swiecie.html
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #191 dnia: Maja 13, 2013, 17:01:34 pm »

Panie Najmłodszy Synu, kanon 917 Kodeksu Prawa Kanonicznego zezwala na przyjęcie drugiej Komunii Świętej tego samego dnia, byleby podczas Mszy. Sądzę, że dobrze o tym Pan wie :)
Zapisane
Taki sobie o...
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #192 dnia: Maja 20, 2013, 08:44:33 am »

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130511/POWIAT04/130519911
Niepełnosprawny niech nie przystępuje z naszymi zdrowymi, bo to będzie źle wyglądało.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #193 dnia: Maja 21, 2013, 01:44:23 am »

A ja mam pytanie o postawę dzieci.

Już drugi rok w niedalekiej ode mnie parafii (3 km) I Komunia udzielana jest na stojąco!
Dzieci podchodzą do balasek (fragmentu, który pozostał na szerokość (nowego) ołtarza) wraz z rodzicami, i tak w trójkę, w postawie stojącej.
I ja tam byłem, się modliłem, i jako jedyny klęknąłęm (znaczy się: w postawie klęczącej) do komunii.

Czy to szerszy zwyczaj?
Zapisane
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #194 dnia: Maja 27, 2013, 11:15:39 am »

Z mojej obserwacji wynika, że zwyczaj rozprzestrzenia się - 3 lata temu w pewnej szkole/kościele dzieci klękały na klęcznikach, teraz procesyjnie idą gęsiego o przyjmują komunię na stojąco.

Smutne, bo w kazaniu przed udzieleniem komunii ksiądz mówił, jak to z przejęciem klękał przy balaskach 40 lat wcześniej.

I jeszcze jedna sprzeczność: słyszałem 2 tygodnie temu kazanie w pewnym kościele na Podlasiu, w którym ksiądz rozprawiał o szacunku do Eucharystii i jednym z cudzie eucharystycznym, którym zwierzęta klękały w stajni przed ukrytą pod sianem Hostią. Przesłanie było takie: nawet zwierzęta klękają, a ludzie nie chcieli.

Co z tego wynikło? - oczywiście komunia na stojąco.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wystartowały I Komunie Święte. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!