Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 11:22:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Refleksje Jana Turnaua
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Refleksje Jana Turnaua  (Przeczytany 1261 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« dnia: Lipca 29, 2011, 00:16:22 am »

Najnowszy wpis na blogu czołowego eksperta spraw kościelnych:
Cytuj
Już taki jestem od wieków, że lubię nowości. Staram się odnawiać mój Kościół, inne sprawy już mniej, muzyki i sztuki nowej nie trawię, poezji również. W sprawach religijnych nie jestem jednak radykałem, choć na tle polskim pewnie tak wypadam.
Coraz bardziej wydaje mi się, że Kościół nie może być na jedno kopyto. Nie był taki, gdy się zaczynał: najlepszy dowód to cztery ewangelie, każda trochę inna. Jakoś nikomu to nie przeszkadzało, wręcz zostało utrwalone w kanonie. Gdyby ci, co go ustalali, mieli mentalność watykańską, nie pozwoliliby na taki „zamęt". Inne Kościoły też mają skłonności uniformistyczne, choć pewnie nie tak dotkliwe.
Niech jedni przyjmują Komunię na rękę, drudzy do ust, jak to jest w kościele Matki Bożej Jerozolimskiej, w Warszawie przy trasie Łazienkowskiej (gdzie na domiar nowego kielich podają wszystkim kobiety: co prawda zakonnice, ale one też płciowe...). Niech jeden przedtem klęka, drugi nie, jak jest tam również. Pewien proboszcz w Łodzi wpadł podobno w nowinkarską skrajność: zabrania przyklękać! Nie przeszkadza mi wcale rytuał trydencki, byle bez antyjudaizmu w Wielki Piątek. W końcu msza prawosławna też odcina lud od kapłana, nawet bardziej. Mam nadzieję, że ruch ekumeniczny doprowadzi do pojednania na podstawie dużej różnorodności. Amen!
PS. Cieszę się, że mój blog pozwala na swobodną dyskusję o sprawach kościelnych. ale błagam o grzeczność wobec siebie nawzajem, też o trochę szacunku dla krytykowanych instytucji. Nawet dla mojego Kościoła...
http://janturnau.blox.pl/2011/07/Stare-i-nowe-rownie-dobre.html#ListaKomentarzy
Takiego stężenia bzdur i nonsensów dawno nie widziałem. Nie wiem czy jest sens to komentować. A może to ja jestem przewrażliwiony i upierdliwy.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 29, 2011, 00:24:51 am »

Matko, starszy facet od mojej babci, a intelektualnie jej do pięt nie dorasta, jednak mnie zamiast tego pajacyka zaintersował bardziej "proboszcz z Łodzi, co zabronił przyklękać" - o kogo chodzi, wie ktoś?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 29, 2011, 00:26:30 am »

Matko, starszy facet od mojej babci, a intelektualnie jej do pięt nie dorasta, jednak mnie zamiast tego pajacyka zaintersował bardziej "proboszcz z Łodzi, co zabronił przyklękać" - o kogo chodzi, wie ktoś?
Też chętnie bym się dowiedział jako żem łodzianin.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 29, 2011, 00:27:44 am »

Matko, starszy facet od mojej babci, a intelektualnie jej do pięt nie dorasta, jednak mnie zamiast tego pajacyka zaintersował bardziej "proboszcz z Łodzi, co zabronił przyklękać" - o kogo chodzi, wie ktoś?
Też chętnie bym się dowiedział jako żem łodzianin.

Niestety musimy się z tym przespać - jest nas teraz na forum tylko czterech.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 29, 2011, 07:48:39 am »

podejscie jana t. 'niech jeden bierze tak, drugi siak, trzeci kleka, czwarty podskakuje' wydaje sie byc spowodowane przekonaniem, ze to andruty i kieliszek z winem, a nie N.Sakrament
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 29, 2011, 07:59:57 am »

Tytuł wątku powinien raczej brzmieć: REFLUKSJE Jana Turnaua ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 29, 2011, 08:55:28 am »

Dajmy sobie spokój z tym panem. To jest jeden z członków skompromitowanego ,towarzystwa ekumenicznego" związanego z nieistniejącą już Unią Wolności. Ludzie Ci gromadzili się kiedyś w kościele św. Marcina na Piwnej w Warszawie. To maniacy ,,odnowy soborowej" w rodzaju Henelowej, Mazowieckiego, itp.
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 29, 2011, 09:53:18 am »

"Dajmy sobie spokój z tym panem. To jest jeden z członków skompromitowanego ,towarzystwa ekumenicznego" związanego z nieistniejącą już Unią Wolności".
 
Unia Wolności istnieje i ma się bardzo dobrze. Oczywiście na potrzeby kolejnych kampanii wyborczych zmieniła nazwę.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 29, 2011, 20:21:47 pm »

Unia Wolności istnieje i ma się bardzo dobrze.
Niestety, wyrzucono ich drzwiami po kompromitacji AWS (którą przewidziałem, ze względu na ich tam udział), to wleźli przez okno
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Refleksje Jana Turnaua « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!