Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 20:46:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231945 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29 Drukuj
Autor Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)?  (Przeczytany 79502 razy)
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #270 dnia: Października 24, 2011, 16:20:55 pm »

Pan se jaja robi : jest jak wół napisane: czas ściśle nieokreślony - mamy zapis nieścisły jak w konstytucjach V2 i forumowi papieże mogą go interpretować zgodnie z potrzebami
Pan se jaj nie robi. Dobrze, że Pan zaznaczył: "mamy zapis nieścisły". Temat z mojej strony zamknięty.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #271 dnia: Października 24, 2011, 16:48:39 pm »

Ja nie w kwestii czy administracja wpuści na salony FK pana Salwowskiego, czy nie, ale  powiem krótko, że nie raz wolę poczytać co pisze pan M Salwowski jak pan M Barcikowski!
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2011, 17:04:01 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #272 dnia: Października 24, 2011, 19:06:47 pm »

Ja nie w kwestii czy administracja wpuści na salony FK pana Salwowskiego, czy nie, ale  powiem krótko, że nie raz wolę poczytać co pisze pan M Salwowski jak pan M Barcikowski!

A ja na odwrót, ale nieraz zmieniam na zawsze albo prawie zawsze.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #273 dnia: Października 24, 2011, 19:15:52 pm »

No i oczywiście jest znacznie większy prawdopodobieństwo, że to Ty masz rację, a nie św. Jan Maria Vianney. ;D
A tak poza tym, dlaczego niemal ciągle próbujesz stawiać sprawę tak jakby to tylko św. Proboszcz z Ars był niechętny tańcom d-m? Przecież to jest ewidentna nieprawda.
Moderniści obrzydzili słowo miłość a p.Salwowski próbuje zrobić to samo z przeuroczym Świętym Proboszczem z Ars.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #274 dnia: Października 24, 2011, 19:18:47 pm »

I w dodatku z każdym użytkownikiem Forum jest na "TY" (Takie szerokie ma znajomości ?).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #275 dnia: Października 24, 2011, 19:49:44 pm »

Do niektórych nawet per: 'bracie"...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #276 dnia: Października 24, 2011, 20:01:21 pm »

Kto myśli, to będzie dociekał, szukał dalej i mu nikt nic nie obrzydzi. Kiedyś podałam takie kazanie św. Proboszcza z Ars:

"O nieczystości (Św. Jan Maria Vianney)"
(...)
http://in-humility.blog.onet.pl/O-nieczystosci-Sw-Jan-Maria-Vi,2,ID420257775,n

... gdzie o złym wpływie balów i tańców jest tylko krótka wzmianka w tym kazaniu i wie pan co?  ile było paluchów w dół na nie!? - bardzo dużo!  i pan Salwowski tego nie pisał. Mam książkę z kazaniami tego świętego i głowę dają - a mam jedną - że gdyby to dziś zacząć głosić, to było by pół na pół do przyjęcia, albo nawet więcej na nie do przyjęcia  dla współczesnego człowieka, a przeciez wiara i moralność się nie zmieniła w kościele. Dziś się wiele nie mówi, ale pamiętam takie jedno kazanie ks. tradycjonalisty ze Śląska, ks. Wojciecha, abyło to tak w tym kazaniu:

"Dziś nie mówi się o grzechu, że konkubinat to grzech ciężki zgorszenia publicznego, że zamieszkiwanie chłopaka z dziewczyna przed ślubem to jawnogrzeszność, związki na kocią łapę - to zażywanie trucizny. ... W ogóle jest jeszcze coś takiego jak grzech, że prócz miłosierdzia, Bóg nadal jest sędzią naszych czynów! ..."

I nie wińmy garbatego, że ma dzieci proste  :)

A to czy z każdym jest na TY? - ze mną nie jest :) - jak się tu wszyscy, czy większość znają z panem Salwowskim jak łyse konie , jeszcze z realu, to może z dobrych czasów znajomości to zostało. Uwagę można zawsze zwrócić  ;)
Zapisane
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #277 dnia: Października 24, 2011, 20:13:03 pm »

I w dodatku z każdym użytkownikiem Forum jest na "TY" (Takie szerokie ma znajomości ?).
Nie z każdym. Z Panem np. nie jestem na "Ty". Z Panem Arturem Rumpelem i panem JWK też nie. Z Panią Mamą i Panią Tosią, Panią Genofewa i Panią Teresą też nie.
Zwracam się jednak na "Ty" do:
Krusajdera, gdyż dyskutujemy w tej formie od wielu lat, a poza tym dwa razy widzieliśmy się w realu i też w ten sposób się do siebie zwracaliśmy.
Thomasa, gdyż nie jest jeszcze osobą pełnoletnią
Fons Blaundi, gdyż od wielu lat zwracamy się do siebie na "Ty" na jednym z innych forów internetowych i sztucznością byłoby udawanie przez formę "per Pan", iż nie znamy się z innych miejsc
Majora, gdyż widzieliśmy się w realu niejeden raz, a raz to nawet przez kilkanaście dni i wówczas byliśmy na "Ty".
Z większością użytkowników nie jestem więc na "Ty", a co do zdecydowanej mniejszości do której zwracam się w takiej formie uważam, iż mam uzasadnione powody by takową zachowywać. Jeśli jednak ktoś nie życzy sobie bym zwracał się do niego "per Ty" niech mi zwróci na to uwagę, a będę wówczas używał formy "pan".
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2011, 20:52:15 pm wysłana przez Mirosław Salwowski » Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #278 dnia: Października 24, 2011, 20:15:50 pm »

No i oczywiście jest znacznie większy prawdopodobieństwo, że to Ty masz rację, a nie św. Jan Maria Vianney. ;D
A tak poza tym, dlaczego niemal ciągle próbujesz stawiać sprawę tak jakby to tylko św. Proboszcz z Ars był niechętny tańcom d-m? Przecież to jest ewidentna nieprawda.
Moderniści obrzydzili słowo miłość a p.Salwowski próbuje zrobić to samo z przeuroczym Świętym Proboszczem z Ars.
Problem  chyba polega na tym, iż panu wygodniej by było mieć "przeuroczego", cukierkowatego św. Jana Vianneya z kiczowatych obrazków, ale prawdziwego św. Proboszcza z Ars to nie chce pan widzieć na oczy.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #279 dnia: Października 24, 2011, 21:42:19 pm »

Owszem jesteśmy na "ty". Zresztą mi taka forma bardziej odpowiada. Dzisiaj na treningu na "ty" byłém z gimnazjalistką. Cieszy mnie że również dziewczyny chcą trenować sztuki walki. :)
Dla mnie wiek XIX był wiekiem hipokryzji. Św. Proboszcz walczył z tańcami dlatego że trafił na parafię wręcz pogańską. Ale nie wiemy jakby zachował się dzisiaj. Mam na mysli tańce. Na pewno by walczył w sprawie moralności.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #280 dnia: Października 24, 2011, 22:18:46 pm »

Thomasa, gdyż nie jest jeszcze osobą pełnoletnią
Skoro tu pisze jest pełnoprawnym Panem Thomasem.

Moderniści obrzydzili słowo miłość a p.Salwowski próbuje zrobić to samo z przeuroczym Świętym Proboszczem z Ars.
Problem  chyba polega na tym, iż panu wygodniej by było mieć "przeuroczego", cukierkowatego św. Jana Vianneya z kiczowatych obrazków, ale prawdziwego św. Proboszcza z Ars to nie chce pan widzieć na oczy.
Przeuroczy a cukierkowaty to nie to samo. Podobnie jak prostolinjny a tępy.

P.S. Męsko-damskie sztuki walki? Z gimnazjalistką? Toż to powód dla zgorszenia dla [...] koła gospodyń miejskich.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #281 dnia: Października 24, 2011, 22:21:51 pm »

A ładna chociaż ta gimnazjalistka ? A może była wyzywająco ubrana (na treningu, he, he) ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #282 dnia: Października 24, 2011, 22:26:39 pm »

Wszystkie dziewczyny na treningach są ładne. :)Wolą trenować niż włóczyć się po galeriach.
 No cóż Panie PTRF. Była w granatowej judoge. Więc raczej nie wyzywająco. :)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #283 dnia: Października 24, 2011, 22:31:12 pm »

Była w granatowej judoge. Więc raczej nie wyzywająco. :)

Zależy, co się ma na myśli ( ;) ;D ;D). W granatowej judoge, mówi Pan... ("no, co bijesz się, chcesz w mordę...").
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #284 dnia: Października 24, 2011, 22:36:59 pm »

Trenuje drugi miesiąc ale musi pomału się przygotowywać na chamskie zaczepki itp chłopaków/facetów(też tak bywa). Pare siniaków na pewno ma. Ja zreszta też bo chwilę potem trenowałem z gościem minimum 20 kilo cięższym ode mnie. :)
Zaczęcam wszystkich do treningu. :)
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!