Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:31:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 29 Drukuj
Autor Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)?  (Przeczytany 78899 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #150 dnia: Września 26, 2011, 09:03:04 am »

przynajmniej na tem forum, Brawario prezentuje naukę katolicką, jeno "za często".
Kto wie, może z czasem zostanie świątobliwym jurodiwem ...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jurodiwy
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #151 dnia: Września 26, 2011, 09:52:54 am »

Zwracam uwagę, że parę dni temu, po kilkunastu latach wkładania Brawariowi do łba nauki katolickiej, w zasadzie przyznał on rację poglądom, jakie mu wyłożył p. Fons Blaudi. Zatem obecnie, przynajmniej na tem forum, Brawario prezentuje naukę katolicką, jeno "za często".

Bzdura, od lat mówię i powtarzam w sprawie tańców d-m to samo. A więc, że co prawda nie są one same w sobie złe, a przez to zakazane we wszelkich okolicznościach, ale mimo to "zazwyczaj", "prawie zawsze", "prawie wszystkie" są niebezpieczne i bliską okazją do grzechu. Przez te wszystkie lata oponenci tradycyjnego nauczania katolickiego w tej sprawie próbowali (i wciąż próbują) wmówić innym, iż głoszę, że wszystkie tańce są złe, grzeszne i występne. A tak naprawdę istota sporu była inna: ja twierdziłem, iż tradycyjne nauczanie Ojców, Doktorów i Świętych o tym, iż tańce d-m są zazwyczaj niebezpieczne tym bardziej trzeba zastosować do naszych czasów, moi oponenci twierdzili zaś, że niebezpieczeństwo tańców d-m nawet jeśli istnieje to jest sporadyczne, okazyjne i dotyczy tylko marginesu tego zjawiska.


« Ostatnia zmiana: Września 26, 2011, 10:00:09 am wysłana przez Mirosław Salwowski » Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #152 dnia: Września 26, 2011, 09:57:48 am »

Zwroty:

"Nawet nie uważam wszystkich pozamałżeńskich tańców damsko-męskich za bliską okazję do grzechu. Meneuty, pawany, tańce belgijskie i irlandzkie w dzisiejszych czasach mogą być uznane za będące OK."

oraz

"I wcale nie upieram się przy tym, że walc w XXI wieku jest zazwyczaj bliską okazją do grzechu (wedle mnie raczej już takową nie jest)"

to prawdziwa minirewolucja kopernikańska
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #153 dnia: Września 26, 2011, 10:27:27 am »

moi oponenci twierdzili zaś, że niebezpieczeństwo tańców d-m nawet jeśli istnieje to jest sporadyczne, okazyjne i dotyczy tylko marginesu tego zjawiska.
Mam nadzieje, ze nie zostalem do nich klamliwie zaliczony...
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #154 dnia: Września 26, 2011, 10:45:10 am »

moi oponenci twierdzili zaś, że niebezpieczeństwo tańców d-m nawet jeśli istnieje to jest sporadyczne, okazyjne i dotyczy tylko marginesu tego zjawiska.
Mam nadzieje, ze nie zostalem do nich klamliwie zaliczony...
Podążając śladem "myśli teologicznej" p. Bravaria należy zaniechać pożycia małżeńskiego, bo przyszłe potomstwo narażamy na ewentualność wiecznego potępienia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #155 dnia: Września 26, 2011, 10:58:34 am »

moi oponenci twierdzili zaś, że niebezpieczeństwo tańców d-m nawet jeśli istnieje to jest sporadyczne, okazyjne i dotyczy tylko marginesu tego zjawiska.
Mam nadzieje, ze nie zostalem do nich klamliwie zaliczony...
Podążając śladem "myśli teologicznej" p. Bravaria należy zaniechać pożycia małżeńskiego, bo przyszłe potomstwo narażamy na ewentualność wiecznego potępienia.
Jak zawsze Pana spostrzeżenia wyjątkowo trafione. Swą teologiczną błyskotliwością i przenikliwością dorównuje Pan komentarzom rodem z forum Onet.pl ;D
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #156 dnia: Września 26, 2011, 11:08:43 am »

Jak zawsze Pana spostrzeżenia wyjątkowo trafione. Swą teologiczną błyskotliwością i przenikliwością dorównuje Pan komentarzom rodem z forum Onet.pl ;D
Dziękuje za uznanie, ale to nie moja zasługa. To zasada "każdemu według jego potrzeb".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #157 dnia: Października 03, 2011, 15:23:00 pm »

moi oponenci twierdzili zaś, że niebezpieczeństwo tańców d-m nawet jeśli istnieje to jest sporadyczne, okazyjne i dotyczy tylko marginesu tego zjawiska.
Mam nadzieje, ze nie zostalem do nich klamliwie zaliczony...
Co prawda sam tego nie napisałeś, ale gorliwie promowałeś polemikę Nizama, gdzie taka sugestia była postawiona, nie mówiąc już o wyśmiewaniu mego listu skierowanego do p. Bosaka, gdzie krytykowałem go za udział w tańcach polegających m.in. na wsadzaniu kolana w krocze ...
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #158 dnia: Października 03, 2011, 15:26:20 pm »

Zwroty:

"Nawet nie uważam wszystkich pozamałżeńskich tańców damsko-męskich za bliską okazję do grzechu. Meneuty, pawany, tańce belgijskie i irlandzkie w dzisiejszych czasach mogą być uznane za będące OK."

oraz

"I wcale nie upieram się przy tym, że walc w XXI wieku jest zazwyczaj bliską okazją do grzechu (wedle mnie raczej już takową nie jest)"

to prawdziwa minirewolucja kopernikańska
Żadna tam rewolucja, ani minirewolucja. Nie pierwszy raz o tym mówię vel piszę. I tak jednak względnie pozytywna ocena tych tańców nie zmienia tego o czym piszę od dawna, gdyż współcześnie tańce te stanowią margines marginesu pląsów d-m.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #159 dnia: Października 03, 2011, 15:45:38 pm »

listu skierowanego do p. Bosaka, gdzie krytykowałem go za udział w tańcach polegających m.in. na wsadzaniu kolana w krocze ...
Chodzi o aktora Marcina Bosaka?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #160 dnia: Października 03, 2011, 16:09:21 pm »

listu skierowanego do p. Bosaka, gdzie krytykowałem go za udział w tańcach polegających m.in. na wsadzaniu kolana w krocze ...
Chodzi o aktora Marcina Bosaka?
Posła LPR, Krzysztofa Bosaka
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #161 dnia: Października 03, 2011, 16:18:29 pm »


Co prawda sam tego nie napisałeś, ale gorliwie promowałeś polemikę Nizama, gdzie taka sugestia była postawiona, nie mówiąc już o wyśmiewaniu mego listu skierowanego do p. Bosaka, gdzie krytykowałem go za udział w tańcach polegających m.in. na wsadzaniu kolana w krocze ...

Juz rozumiem. Uwazam, ze X, bo "promowalem" (cokolwiek by to mialo znaczyc) jakis tekst, w ktorym podobno jest teza X, a poza tym krytykowalem jakis tekst, ktory wg. p. Salwowskiego ma podobno jakis zwiazek z teza X. Nic dziwnego, ze pisze to osoba publicznie chlubiaca sie z uciekania sie do petitio principi.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #162 dnia: Października 03, 2011, 16:22:44 pm »

Prawda że niektóre tańce są erotyczne ale nie oznacza to że para pójdzie zaraz w ustronne miejsce.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #163 dnia: Października 03, 2011, 18:40:58 pm »

Niektore sa, niektore nie sa. Niektorych nalezy odradzac, niektorych zabraniac. I co z tego ?
Ale teza, ze zakaz tanca jest najbardziej zapomniana prawda nauczania katolickiego (zapewne przemilczana zlosliwie przez spisek integrystyczno-progresistowski) jest nieprawdziwa.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #164 dnia: Października 03, 2011, 18:55:16 pm »

Proponowałbym zarchiwizować i zamknąć dostęp do tych wątków erotycznych. Niech osoba z problemami otworzy sobie listę dyskusyjną za zaproszeniami i nie molestuje postronnych użytkowników Forum.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 29 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co biskup Lefevre pisał o tańcach i balach ;)? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!