Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:40:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj
Autor Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski  (Przeczytany 30113 razy)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #90 dnia: Grudnia 04, 2013, 23:59:36 pm »

Nie jestem fanem Brawaria ale ta inicjatywa jest nawet ciekawa.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #91 dnia: Grudnia 05, 2013, 00:20:49 am »

oufak!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #92 dnia: Grudnia 05, 2013, 08:29:20 am »

Mania wielkości z  Louis'em de Funes'em ma jedną trupią główkę.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #93 dnia: Grudnia 05, 2013, 10:16:48 am »

Nie jestem fanem Brawaria ale ta inicjatywa jest nawet ciekawa.

ale przeniosłem ją z działu humor do innego
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #94 dnia: Grudnia 05, 2013, 10:20:49 am »

Brawario na pierwszej stronie portalu wyborcza.pl :)))
Co się Pan Dziwisz? Cytując świra ośmiesza się Kościół...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #95 dnia: Grudnia 05, 2013, 11:38:15 am »

ale się temu Brawariu nudzi
byłoby to nawet i zabawne gdyby nie fakt, że znakomicie podłożył się GW do wyśmiewania katolicyzmu
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #96 dnia: Grudnia 05, 2013, 20:21:14 pm »

a mnie się te recenzje podobają. Uważam, ze są bardzo dobre (mówię na podstawie recenzji tych filmów, które sam oglądałem).

Np. recenzja "Brave heart" z Melem Gibbsonem jest bardzo dobra. Ponadto autor słusznie zauważył, że Mel lubuje się w drobiazgowym i realistycznym pokazywaniu przemocy zahaczającym o, hmmmm.... perwersję: Apocalipto, We were soldiers, Patriota, i wiele innych.

Tą reakcję na te recenzje można wytłumaczyć dokładnie tym, przed czym Brawario chce chronić: naszym przyzwyczajeniem do zła.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #97 dnia: Grudnia 06, 2013, 00:03:49 am »

Np. recenzja "Brave heart" z Melem Gibbsonem jest bardzo dobra. Ponadto autor słusznie zauważył, że Mel lubuje się w drobiazgowym i realistycznym pokazywaniu przemocy zahaczającym o, hmmmm.... perwersję:

Też tak uważam. Dla mnie sceny odcinania kończyn i podrzynania gardła w Brave heart były odstręczające. Zdecydowanie zahacza o to perwersję.

No i film fałszuje historię średniowiecza ("prima nocta" i inne bzdury).

Inicjatywa zdecydownanie godna pochwały. Często korzystam z takich serwisów aby wybrać jakiś filmy nadający się do oglądnięcia z całą rodziną. Bezdzietni forumowicze pewnie nawet nie zdają sobie sprawy, jak trudno znaleźć film nadający się do oglądania dla dzieci a nakręcony w ostatnim 20-leciu. To jak szukanie igły w stogu siana.

Brawario OK.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2013, 00:05:36 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #98 dnia: Grudnia 06, 2013, 01:43:22 am »

Ja do wątku pt Co święci mówili o kobietach - nie wiedzieć czemu jest zamknięty. Przez 8 stron panowie pisali głównie o tańcach i wypominali autorytety, cytaty, przemyślenia, ale żaden nie napisał o jakie tańce chodzi. Bo tutaj, panowie, jest wielka różnorodność.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #99 dnia: Grudnia 06, 2013, 09:54:14 am »

http://kulturadobra.pl/american-beauty/
Zgroza zgroza

Idiotyzmem jest  traktowanie większości współczesnych filmów jako pozytywistycznej powieści tendencyjnej z wyraźnym chrześcijańskim morałem. Idiotyzmem jest ocenianie dzieł tylko z uwagi na obecny w nich seks i przemoc. Ktoś po prostu obejrzał AB, ujrzał nagość, narkotyki, przemoc i homoseksualizm, więc uznał film za niebezpieczny. Wszystko co w filmie jest negacją współczesnego hedonizmu, w dodatku bliską konserwatywnym wartościom nie znalazło się w recenzji.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #100 dnia: Grudnia 06, 2013, 10:02:55 am »


Ktoś po prostu obejrzał AB, ujrzał nagość, narkotyki, przemoc i homoseksualizm, więc uznał film za niebezpieczny.
Nie ktoś a osoba z obsesją.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #101 dnia: Sierpnia 26, 2015, 23:08:07 pm »

Odgrzewam stary wątek, gdyż mam pytanie nieco związane z tematem:

Czy jest gdzieś na internecie miejsce, gdzie można sprawdzić, jak dany film sklasyfikowano w Polsce pod względem wiekowym ("dla dorosłych", "od lat 12", etc.)?   Na imdb.com podają klasyfikacje z USA i wielu krajów europejskich, ale nie z Polski. Ani filmweb ani stopklatka nie podają tej informacji.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #102 dnia: Sierpnia 28, 2015, 17:00:18 pm »

a mnie się te recenzje podobają. Uważam, ze są bardzo dobre (mówię na podstawie recenzji tych filmów, które sam oglądałem).

Np. recenzja "Brave heart" z Melem Gibbsonem jest bardzo dobra. Ponadto autor słusznie zauważył, że Mel lubuje się w drobiazgowym i realistycznym pokazywaniu przemocy zahaczającym o, hmmmm.... perwersję: Apocalipto, We were soldiers, Patriota, i wiele innych.

Tą reakcję na te recenzje można wytłumaczyć dokładnie tym, przed czym Brawario chce chronić: naszym przyzwyczajeniem do zła.

Po ponad półtora roku mogę dodać, że oglądnąłem od tego czasu kilka filmów uznanych przez autorów bloga "Kultura Dobra" za pozytywne i bardzo pozytywne. Z radością komunikuję, że filmy rzeczywiście przyjemnie mi się oglądało a niektóre rzeczy zapadły mi - w pozytywnym sensie tego słowa - w pamięć. Ogólnie powiedziałbym, że wzbudziły tęsknotę do Pana Boga.

Składam w niniejszym miejscu podziękowania do autorów tego bloga za bardzo dobrą robotę.


Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #103 dnia: Sierpnia 29, 2015, 09:25:50 am »

Póki co niemal wszystkie filmy które MS określa jako dobre i b. dobrze, rzeczywiście takie są.

Problem jest w tym, co (I JAK) krytykuje. Bo w ten sposób ośmiesza katolików przedstawiając ich jako durnych katoli.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #104 dnia: Marca 07, 2018, 13:51:10 pm »

pojawił się kolejny skopiec w stylu Brawaria:

http://godnosc.org/godnosc.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!