Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:25:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Drukuj
Autor Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski  (Przeczytany 30112 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #60 dnia: Lipca 27, 2011, 17:25:53 pm »

Z obserwacji przypadków wykluczeń z seminariów odnoszę wrażenie, że unikają tam osób nadgorliwych, przesadnych, "nawiedzonych".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #61 dnia: Lipca 27, 2011, 17:53:14 pm »

Mówiłem Ci to kiedyś w 4 oczy, powtórzę dziś publicznie. Niestety, nie mam żadnych zasług w stopowaniu Twoich dążeń.
Nie przypominam sobie, byśmy w 4 oczy omawiali akurat tą konkretną kwestię. Ty sam zaś na jednym z forów internetowych chwaliłeś się tym, iż to między innym dzięki Tobie mój akces to tych miejsc został odrzucony.

p.s. godzi się, abyś publicznie przeprosił x. Leszka Królikowskiego za swoje niecne pomówienia.
Jakie pomówienie??? Ksiądz Leszek Królikowski NIGDY nie rozmawiał ze mną osobiście na temat okoliczności mej deklaracji o chęci wstąpienia do seminarium IBP - i to jest fakt. Nigdy też ks. Królikowski nie poprosił mnie bym odniósł się do opinii i zarzutów innych osób względem mnie w związku z tym akcesem - to jest też fakt. Ksiądz Leszek po prostu napisał, że po zasięgnięciu opinii innych osób na mój temat postanowił, iż przynajmniej na razie, nie jest czas, bym wstąpił do seminarium IBP.

Mnożysz pomówienia, tymczasem nie wiem, według jakich zasad IBP miałoby konsultować się z odrzucanymi kandydatami ?! Przecież znali Cię wystarczająco dobrze choćby z pielgrzymki FSSPX pod koniec lat 90tych XX wieku, kiedy to byłeś uprzejmy nie myć się przez cały ten czas. Wyczuli pismo nosem.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tosia
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Lipca 27, 2011, 19:28:14 pm »

No tak, dużo się dowiedziałam szczegółów nt. obu Panów, ale chyba lepiej je zachowam dla siebie.   :D

 
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #63 dnia: Lipca 27, 2011, 19:48:50 pm »

Mówiłem Ci to kiedyś w 4 oczy, powtórzę dziś publicznie. Niestety, nie mam żadnych zasług w stopowaniu Twoich dążeń.
Nie przypominam sobie, byśmy w 4 oczy omawiali akurat tą konkretną kwestię. Ty sam zaś na jednym z forów internetowych chwaliłeś się tym, iż to między innym dzięki Tobie mój akces to tych miejsc został odrzucony.

p.s. godzi się, abyś publicznie przeprosił x. Leszka Królikowskiego za swoje niecne pomówienia.
Jakie pomówienie??? Ksiądz Leszek Królikowski NIGDY nie rozmawiał ze mną osobiście na temat okoliczności mej deklaracji o chęci wstąpienia do seminarium IBP - i to jest fakt. Nigdy też ks. Królikowski nie poprosił mnie bym odniósł się do opinii i zarzutów innych osób względem mnie w związku z tym akcesem - to jest też fakt. Ksiądz Leszek po prostu napisał, że po zasięgnięciu opinii innych osób na mój temat postanowił, iż przynajmniej na razie, nie jest czas, bym wstąpił do seminarium IBP.

Mnożysz pomówienia, tymczasem nie wiem, według jakich zasad IBP miałoby konsultować się z odrzucanymi kandydatami ?! Przecież znali Cię wystarczająco dobrze choćby z pielgrzymki FSSPX pod koniec lat 90tych XX wieku, kiedy to byłeś uprzejmy nie myć się przez cały ten czas. Wyczuli pismo nosem.

No, no, nooo - zaraaz się zacznie nawalanka.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Pinace
Gość
« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 27, 2011, 20:19:22 pm »

Cytuj
Moze w seminarium IDP po prostu juz maja profesora teologii moralnej i drugiego im nie potrzeba ?


Ks. Leszek Królikowski, wicerektor
(Profesor Teologii Moralnej Fundamentalnej, Filozofii Natury i Logiki)
http://www.seminairesaintvincent.fr/home.php?area=descr&bt=32&lang=po
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 27, 2011, 21:15:06 pm »

Przecież znali Cię wystarczająco dobrze choćby z pielgrzymki FSSPX pod koniec lat 90tych XX wieku, kiedy to byłeś uprzejmy nie myć się przez cały ten czas. Wyczuli pismo nosem.
Z tym uciążliwym niemyciem, to chyba coś jest. Mieliśmy na parafialnym spływie uczestnika, który miał delikatnie mówiąc nieświeże elementy garderoby. Potem jego mama stała się aktywną neonistką ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Olaaa
bywalec
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #66 dnia: Sierpnia 14, 2011, 13:16:50 pm »

Mnożysz pomówienia, tymczasem nie wiem, według jakich zasad IBP miałoby konsultować się z odrzucanymi kandydatami ?! Przecież znali Cię wystarczająco dobrze choćby z pielgrzymki FSSPX pod koniec lat 90tych XX wieku, kiedy to byłeś uprzejmy nie myć się przez cały ten czas. Wyczuli pismo nosem.

Oh, nie! Nie myć się na pielgrzymce? Ja bym tak nie mogła. :O
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #67 dnia: Sierpnia 15, 2011, 11:04:39 am »

Pamietam tą sławetną pielgrzymkę w 1998 roku. A niemycie wtedy było chyba najmniejszym problemem. Większym problemem było głoszenie znanych nam poglądów Pana Mirosława i szczególna jakaś niechęć do uczestników pielgrzymki płci odmiennej. Przynajmniej ja tak to odebrałem.
Zapisane
Olaaa
bywalec
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #68 dnia: Sierpnia 15, 2011, 11:24:19 am »

@ Major
Ciekawe, czy pan Salwowski nie lubi wszystkich kobiet, czy tylko tańczących i nieskromnie poubieranych?

Publicystyka p. Salwowskiego jest mi znana, sporo wątków wydaje się być trochę przejaskrawionych, ale generalnie jakiś problem jest (dyskoteki, czy niezbyt skromny ubiór). Pan Salwowski dostałby spazmów, gdyby siedział koło pewnej dziewoji, obok której ja dziś siedziałam. :P Spódniczka długości (?) paska do spodni i bluzka również nieodpowiednia. Ale to na NOMie, na Tridentinie raczej żadna się nie odważy. I bdb!
Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #69 dnia: Sierpnia 15, 2011, 11:45:39 am »

Co do stroju, to wczoraj na Mszy Świętej jedno dziewczę miało dwa czytania, i bardzo pięknie, ale.....sukienczyna ledwo zakrywała  cztery litery, ksiądz spojrzał się  i odwrócił głowę. Cóż, jego wina, że dopuścił toto przed ołtarz.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #70 dnia: Sierpnia 15, 2011, 12:02:50 pm »

@ Major
Ciekawe, czy pan Salwowski nie lubi wszystkich kobiet, czy tylko tańczących i nieskromnie poubieranych?

Publicystyka p. Salwowskiego jest mi znana, sporo wątków wydaje się być trochę przejaskrawionych, ale generalnie jakiś problem jest (dyskoteki, czy niezbyt skromny ubiór). Pan Salwowski dostałby spazmów, gdyby siedział koło pewnej dziewoji, obok której ja dziś siedziałam. :P Spódniczka długości (?) paska do spodni i bluzka również nieodpowiednia. Ale to na NOMie, na Tridentinie raczej żadna się nie odważy. I bdb!

No tak to akurat nie powinna się ubierać na żadną Mszę, nie tylko na Tridentinę, jako że wchodzi do świątyni.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #71 dnia: Sierpnia 15, 2011, 12:09:13 pm »

Właśnie, nie trzeba być M. Salwowskim, by to krytykować. Aczkolwiek rozumiem, że dla piętnastolatków to może być główna atrakcja NOMu, atrakcja towarzyska. Gdy bywam na wsi, widzę takie grupki w bardzo tylnej części kościoła, 10 metrów za drzwiami wyjściowemi ;)))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #72 dnia: Sierpnia 15, 2011, 12:23:10 pm »

@ Major
Ciekawe, czy pan Salwowski nie lubi wszystkich kobiet, czy tylko tańczących i nieskromnie poubieranych?
Lubię wszystkie kobiety, również te tańczące i nieskromnie poubierane  :D
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #73 dnia: Sierpnia 15, 2011, 12:26:11 pm »

@ Major
Ciekawe, czy pan Salwowski nie lubi wszystkich kobiet, czy tylko tańczących i nieskromnie poubieranych?

Publicystyka p. Salwowskiego jest mi znana, sporo wątków wydaje się być trochę przejaskrawionych, ale generalnie jakiś problem jest (dyskoteki, czy niezbyt skromny ubiór). Pan Salwowski dostałby spazmów, gdyby siedział koło pewnej dziewoji, obok której ja dziś siedziałam. :P Spódniczka długości (?) paska do spodni i bluzka również nieodpowiednia. Ale to na NOMie, na Tridentinie raczej żadna się nie odważy. I bdb!

No tak to akurat nie powinna się ubierać na żadną Mszę, nie tylko na Tridentinę, jako że wchodzi do świątyni.
A nie na Mszę to można się tak ubierać?
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #74 dnia: Sierpnia 15, 2011, 12:28:35 pm »

@ Major
Ciekawe, czy pan Salwowski nie lubi wszystkich kobiet, czy tylko tańczących i nieskromnie poubieranych?

Publicystyka p. Salwowskiego jest mi znana, sporo wątków wydaje się być trochę przejaskrawionych, ale generalnie jakiś problem jest (dyskoteki, czy niezbyt skromny ubiór). Pan Salwowski dostałby spazmów, gdyby siedział koło pewnej dziewoji, obok której ja dziś siedziałam. :P Spódniczka długości (?) paska do spodni i bluzka również nieodpowiednia. Ale to na NOMie, na Tridentinie raczej żadna się nie odważy. I bdb!

No tak to akurat nie powinna się ubierać na żadną Mszę, nie tylko na Tridentinę, jako że wchodzi do świątyni.
A nie na Mszę to można się tak ubierać?

Ja jestem za skromnym ubiorem również poza Mszą, ale skrajności istnieją, czy tego pan chce czy nie. Kiedyś do kaplicy FSSPX przychodziłu starsze babcie, co to jednego pana za jeansy na Mszy prawie że wyganiały.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!