Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:00:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski  (Przeczytany 30117 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #45 dnia: Lipca 26, 2011, 21:43:22 pm »

(...) ten wnosek jest merytorycznie uzasadniony, osobnik miesza od lat.

Młodych nieopierzonych "tradycjonalistów" nie brakuje i przybywa  i to żadna dla nich nauka - nie jeden pana Brawaria i jego pisania nie zna, (nawet wątek taki ktoś założył z pytaniem o Brawario i brawaryzm). Można być ciętym na p. Salwowskiego, to jednak forma, w jakiej się zwalcza Brawaria, wiele o samych zwalczających zdradza i mówi. Przecież można w kulturalny sposób się wypowiedzieć. Ja również mam zastrzeżenia do tego apologetycznego tekstu. Np. z 4 pkt. i dla mnie to wystarczy:

Cytuj
Całość nauczania Soboru Watykańskiego II, Katechizmu Kościoła Katolickiego (z 1992 r.), oraz posoborowych papieży (mam tu na myśli np. ich encykliki, adhortacje apostolskie, etc, a więc te z pism, które obligują swą treścią do okazywania im posłuszeństwa serca i rozumu) są w pełni ortodoksyjne, a więc wolne od jakichkolwiek błędów doktrynalnych i herezji. Dlatego też zarówno soborowemu jak i posoborowemu nauczaniu Kościoła należy okazywać całkowite posłuszeństwo serca i rozumu, zwane też religijną uległością ducha.
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Lipca 26, 2011, 21:57:45 pm »

Nie wiem, czy to jest NLP (a co to w ogóle jest?),
... ja też.
ale p. Krusajder ostatnio ciągle chce kogoś wyrzucać.  :(
Może potrzebuje samotności.  :D
Tu nie chodzi o samotność ... ten wnosek jest merytorycznie uzasadniony, osobnik miesza od lat.

  :-X :-X :-X

i przepraszam za głupi dowcip.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #47 dnia: Lipca 26, 2011, 22:11:31 pm »

i przepraszam za głupi dowcip.
Wyrazy uznania i szacunku.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 27, 2011, 00:14:13 am »

Tu wakacyjna nuda i zastój panowały ostatnio. Teraz jest przynajmniej ciekawie

ten wnosek jest merytorycznie uzasadniony, osobnik miesza od lat.

Na wakacyjną nudę proponuję konkursik z dwoma pytaniami:
1) Ile razy P. Salwowski był już wyrzucany z FK?
2) Ile razy (np. w ciągu nastęonych 3 lat) zostanie jeszcze z FK wyrzucony?

Rozstrzygnięcie w lipcu 2014.
Zapisane
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #49 dnia: Lipca 27, 2011, 08:43:41 am »

Tu wakacyjna nuda i zastój panowały ostatnio. Teraz jest przynajmniej ciekawie

ten wnosek jest merytorycznie uzasadniony, osobnik miesza od lat.

Na wakacyjną nudę proponuję konkursik z dwoma pytaniami:
1) Ile razy P. Salwowski był już wyrzucany z FK?
2) Ile razy (np. w ciągu nastęonych 3 lat) zostanie jeszcze z FK wyrzucony?

Rozstrzygnięcie w lipcu 2014.
Te pytanie, można jeszcze sprecyzować. "Za co p. Salwowski zostały wyrzucony z FK?" Odpowiedź:

2. Do dziś dnia sugeruje się, iż na tzw. Forum Krzyż obraziłem i oczerniłem kilka osób, po czym zostałem, w reakcji na owe rzekome zachowanie z mej strony, „sprawiedliwie zabanowany” przez administrację owego Forum.

Jaka jest prawda na ten temat? Otóż, to w stosunku do mnie, kilku aktywnych uczestników „Forum Krzyż” (dalej FK) zachowywało się w sposób urągający niemal wszystkim zasadom cywilizowanej dyskusji. W sposób otwarty nazywano tam mnie „zboczeńcem” (twierdząc jednocześnie przy tym, iż ze względu na owo „zboczenie” nie powinien być dopuszczany w żaden sposób do pracy z dziećmi – co można było zinterpretować jako przypisywanie mi wręcz żywienia skłonności pedofilskich). W pewnym momencie założono wątek, w którym zachęcano pozostałych użytkowników do głosowania w ankiecie poświęconej mej skromnej postaci. Owa ankieta zadawała pytania w rodzaju „Kim jest Brawario: a. Agentem; b. Wariatem; c. Koniem Trojańskim, próbującym od środka zniszczyć ruch Tradycji katolickiej”? W reakcji na tego rodzaju haniebne i wstrętne zachowania wystosowałem do ich autorów kilka zdań, w których napiętnowałem ich postępowanie i wyraziłem nadzieję, iż przyjdzie dzień, w którym będzie mi dane spotkać z nimi osobiście, by w sposób bardziej bezpośredni i konkretny porozmawiać na temat prezentowanej przez nich postawy. Chociaż ów napisany przeze mnie „internetowy post” nie zawierał żadnych wulgaryzmów, ani też gróźb typu: „Poczekajcie tylko, jak was spotkam osobiście, to obiję wam gęby” to oczywiście szybko pojawiły się na FK głosy właśnie w tym duchu go interpretujące. Najpewniej rozpowszechniane do dziś na FK legendy o mym rzekomym obrażaniu i oczernianiu jego uczestników nawiązują do opisanej powyżej sytuacji. Sam jednak nie mogę na tym forum zdementować owych nieprawdziwych interpretacji mego zachowania, gdyż jestem tam konsekwentnie banowany, przez co de facto odmawia mi się prawa do obrony. Warto jednak podkreślić, iż swego pierwszego „bana” na FK otrzymałem niezależnie od opisanej przeze mnie reakcji na ciągłe poniżanie i zniesławianie mej osoby. Otóż pierwszy „ban” na FK został mi przyznany jeszcze PRZED napisaniem przeze mnie owego postu, a jedną z części jego uzasadnienia było stwierdzenie: „Jest Pan nudny”.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2011, 08:49:14 am wysłana przez Mirosław Salwowski » Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #50 dnia: Lipca 27, 2011, 09:06:07 am »

a jedną z części jego uzasadnienia było stwierdzenie: „Jest Pan nudny”.
Dodałbym jeszcze monotematyczny.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #51 dnia: Lipca 27, 2011, 09:24:19 am »

Godzi się postawić jeszcze kilka pytań:

1. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem TFP ?
2. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem FSSPX ?
3. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem IBP ?

Podobno on sam uważa, że to brzidki pan Klusejdel swoimi długimi łapami mu to uniemożliwiał. Beeeeeeeeeee !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #52 dnia: Lipca 27, 2011, 09:38:55 am »

Godzi się postawić jeszcze kilka pytań:

1. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem TFP ?
2. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem FSSPX ?
3. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem IBP ?

Podobno on sam uważa, że to brzidki pan Klusejdel swoimi długimi łapami mu to uniemożliwiał. Beeeeeeeeeee !!
Akurat jeśli chodzi o FSSPX to nigdy nie pretendowałem do tego by być jego członkiem (klerykiem, bratem lub księdzem). Nigdy nie powiedziałem np. "Chcę wstąpić do seminarium FSSPX".
Jeśli zaś chodzi o TFP i IBP to okoliczności tego, iż nie przyjęto mnie tam są dla mnie bardzo niejasne. Ty sam pisałeś kiedyś, iż jest Twą zasługą, że nie przyjęto mnie do tych miejsc. Ks. Leszek Królikowski odpisał mi zaś, iż po zasięgnięciu opinii innych osób - bez jakiejkolwiek rozmowy ze mną - przynajmniej na razie musi odrzucić mój akces do seminarium IBP. To się składa w jakąś tam całość. Wiele wskazuje więc na to, że w przypadku IBP odbył się tu jakiś sąd kapturowy. Sąd na podstawie plotek, złośliwych pomówień i nadinterpretacji, oszczerstw, w którym osoba oskarżona nie miała prawa się nawet bronić.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2011, 09:43:33 am wysłana przez Mirosław Salwowski » Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
tosia
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Lipca 27, 2011, 10:17:51 am »


Cytuj
Całość nauczania Soboru Watykańskiego II, Katechizmu Kościoła Katolickiego (z 1992 r.), oraz posoborowych papieży (mam tu na myśli np. ich encykliki, adhortacje apostolskie, etc, a więc te z pism, które obligują swą treścią do okazywania im posłuszeństwa serca i rozumu) są w pełni ortodoksyjne, a więc wolne od jakichkolwiek błędów doktrynalnych i herezji. Dlatego też zarówno soborowemu jak i posoborowemu nauczaniu Kościoła należy okazywać całkowite posłuszeństwo serca i rozumu, zwane też religijną uległością ducha.

P. Mamo, a czyje to słowa?
Zapisane
Marcin_
uczestnik
***
Wiadomości: 100

« Odpowiedz #54 dnia: Lipca 27, 2011, 12:39:14 pm »

Aha, więc nie ma pan ŻADNYCH cytatów, czy to ze świętych, czy papieży, które mogłyby ukształtowac moją opinie o Savonaroli? Trudno, bo ja bym ich tak nie traktował jak pan pisze, ale widać że nie mam nawet co traktować. A teraz, ktoś wie, dlaczego jest taki opis na Te Deum?
Widziałem książkę w księgarni, jeżeli dobrze pamiętam jest to tekst umieszczony na okładce.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #55 dnia: Lipca 27, 2011, 12:48:00 pm »

Z tego apologetycznego tekstu, mały fragment z 4 pkt.

http://salwowski.msza.net/pub/odpowiedz-na-rozne-zarzuty-watpliwosci-i-kontrowersje.html
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #56 dnia: Lipca 27, 2011, 13:09:14 pm »

Z tego apologetycznego tekstu, mały fragment z 4 pkt.

http://salwowski.msza.net/pub/odpowiedz-na-rozne-zarzuty-watpliwosci-i-kontrowersje.html

Dzięki.
Kawałek dalej też jest ciekawe. 
 
 
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #57 dnia: Lipca 27, 2011, 13:12:52 pm »

Godzi się postawić jeszcze kilka pytań:

1. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem TFP ?
2. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem FSSPX ?
3. Dlaczego Mirosław Salwowski nie został członkiem IBP ?

Podobno on sam uważa, że to brzidki pan Klusejdel swoimi długimi łapami mu to uniemożliwiał. Beeeeeeeeeee !!
Akurat jeśli chodzi o FSSPX to nigdy nie pretendowałem do tego by być jego członkiem (klerykiem, bratem lub księdzem). Nigdy nie powiedziałem np. "Chcę wstąpić do seminarium FSSPX".
Jeśli zaś chodzi o TFP i IBP to okoliczności tego, iż nie przyjęto mnie tam są dla mnie bardzo niejasne. Ty sam pisałeś kiedyś, iż jest Twą zasługą, że nie przyjęto mnie do tych miejsc. Ks. Leszek Królikowski odpisał mi zaś, iż po zasięgnięciu opinii innych osób - bez jakiejkolwiek rozmowy ze mną - przynajmniej na razie musi odrzucić mój akces do seminarium IBP. To się składa w jakąś tam całość. Wiele wskazuje więc na to, że w przypadku IBP odbył się tu jakiś sąd kapturowy. Sąd na podstawie plotek, złośliwych pomówień i nadinterpretacji, oszczerstw, w którym osoba oskarżona nie miała prawa się nawet bronić.

Tak, zawsze piszę w formule, jaką zastosowałem dziś o 9:24. Mówiłem Ci to kiedyś w 4 oczy, powtórzę dziś publicznie. Niestety, nie mam żadnych zasług w stopowaniu Twoich dążeń. Ludzie odpowiadający za nabór w FSSPX, IBP czy TFP są znacznie mądrzejsi i bardziej kompetentni odemnie i czego jak czego, ale moich rad w tych zakresach nie potrzebują.

A że podejmują słuszne decyzje, to widać najlepiej po stronie salwowski.msza.net. Oby jeszcze kiedyś p. Jakub, właściciel strony msza.net przejrzał na oczy i zrezygnował z Twojej publicystyki.

p.s. godzi się, abyś publicznie przeprosił x. Leszka Królikowskiego za swoje niecne pomówienia.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #58 dnia: Lipca 27, 2011, 15:43:46 pm »

Mówiłem Ci to kiedyś w 4 oczy, powtórzę dziś publicznie. Niestety, nie mam żadnych zasług w stopowaniu Twoich dążeń.
Nie przypominam sobie, byśmy w 4 oczy omawiali akurat tą konkretną kwestię. Ty sam zaś na jednym z forów internetowych chwaliłeś się tym, iż to między innym dzięki Tobie mój akces to tych miejsc został odrzucony.

p.s. godzi się, abyś publicznie przeprosił x. Leszka Królikowskiego za swoje niecne pomówienia.
Jakie pomówienie??? Ksiądz Leszek Królikowski NIGDY nie rozmawiał ze mną osobiście na temat okoliczności mej deklaracji o chęci wstąpienia do seminarium IBP - i to jest fakt. Nigdy też ks. Królikowski nie poprosił mnie bym odniósł się do opinii i zarzutów innych osób względem mnie w związku z tym akcesem - to jest też fakt. Ksiądz Leszek po prostu napisał, że po zasięgnięciu opinii innych osób na mój temat postanowił, iż przynajmniej na razie, nie jest czas, bym wstąpił do seminarium IBP.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #59 dnia: Lipca 27, 2011, 16:03:46 pm »

Moze w seminarium IDP po prostu juz maja profesora teologii moralnej i drugiego im nie potrzeba ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!