Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:11:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski  (Przeczytany 30118 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 26, 2011, 13:15:22 pm »

@ thomas12345
Moja uwaga nie odnosi się żadną miarą do meritum, ale do formy.
Po prostu proszę skrócić część cytowaną do ostatniej wypowiedzi.

Aaa, nie zrozumiałem w ogóle o co chodzi.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 26, 2011, 13:23:02 pm »

Panowie, nie ma potrzeby cytowania całej wcześniejszej dyskusji w każdej wypowiedzi, bo już te cytaty osiągają monstrualne rozmiary.
Co będzie na 27 stronie  ???  ;D

Ja po prostu się pytam, jeśli taki opis widnieje na Te Deum, to święty to człek był, czy nie? Pan Mirosław nie daje absolutnie żadnych podstaw, oprócz opinii niepotwierdzonych źródłami, więc nic na razie nie wiem. Scio me nihil scire.  :)
Powołuję się na konkretne źródła, w których przytoczone są opinie papieży i świętych na temat Savonaroli, jednak w niedosłowny sposób. Rozumiem, że rezerwuje sobie Pan prawo do nieufności względem tych źródeł. Ja jednak im ufam i też uważam, że mam do tego prawo. Myślę więc, że na tym można zakończyć omawianie w tym temacie sprawy Savonaroli. Nie temu zagadnieniu został poświęcony ów wątek, a i dla mnie kwestia ta nie jest aż tak ważna, by w najbliższych dniach iść do biblioteki w poszukiwaniu dosłownych cytatów z papieży i świętych.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 26, 2011, 13:24:31 pm »

Panowie, nie ma potrzeby cytowania całej wcześniejszej dyskusji w każdej wypowiedzi, bo już te cytaty osiągają monstrualne rozmiary.
Co będzie na 27 stronie  ???  ;D

Ja po prostu się pytam, jeśli taki opis widnieje na Te Deum, to święty to człek był, czy nie? Pan Mirosław nie daje absolutnie żadnych podstaw, oprócz opinii niepotwierdzonych źródłami, więc nic na razie nie wiem. Scio me nihil scire.  :)
Powołuję się na konkretne źródła, w których przytoczone są opinie papieży i świętych na temat Savonaroli, jednak w niedosłowny sposób. Rozumiem, że rezerwuje sobie Pan prawo do nieufności względem tych źródeł. Ja jednak im ufam i też uważam, że mam do tego prawo. Myślę więc, że na tym można zakończyć omawianie w tym temacie sprawy Savonaroli. Nie temu zagadnieniu został poświęcony ów wątek, a i dla mnie kwestia ta nie jest aż tak ważna, by w najbliższych dniach iść do biblioteki w poszukiwaniu dosłownych cytatów z papieży i świętych.

Autor, który wmawia komuś słowa, musi je podać. W szczególności, że są to osoby z górnej półki.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 26, 2011, 14:10:49 pm »

Nie temu zagadnieniu został poświęcony ów wątek,
Gwoli przypomnienia, poświęcony został pytaniu, kiedy i za co użytkowniaka 'Mirosław Salwowski' wyrzucą z forum.

a i dla mnie kwestia ta nie jest aż tak ważna, by w najbliższych dniach iść do biblioteki w poszukiwaniu dosłownych cytatów z papieży i świętych.
Jak nie do biblioteki, to może na ławeczkę do ogródka albo parku? (byle się jakaś nieskromna niewiasta nie przysiadła ... )
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 26, 2011, 15:24:01 pm »

Ja po prostu się pytam, jeśli taki opis widnieje na Te Deum, to święty to człek był, czy nie? Pan Mirosław nie daje absolutnie żadnych podstaw, oprócz opinii niepotwierdzonych źródłami, więc nic na razie nie wiem. Scio me nihil scire.  :)
Ja wyczytałam powyżej, że są  podane źródła do których można sięgnąć. Odnośnie tej jednej pozycji, która znajduje się w Te-Deum, to chyba pan zwrócił uwagę na Wydawnictwo, że wydawcą jest Wydawnictwo Dębogóra i jest to jedna z dwu pozycji, które to Wydawnictwo wydało w temacie Savonaroli

http://www.debogora.com/product_info.php/products_id/3847

http://www.debogora.com/product_info.php/products_id/3825

http://www.debogora.com/advanced_search_result.php?keywords=Hieronim+SAVONAROLA&osCsid=603004164ccf5f6f185f97d9a28fa7b1&x=7&y=9

Autor, który wmawia komuś słowa, musi je podać. W szczególności, że są to osoby z górnej półki.

Nie wiem, co ktoś, komuś tu wmawia.  Nikt nikomu też więcej nie musi nic podać, może! ale nie musi! Wiele źródeł jest podanych i kto dociekliwy w temacie  Savonaroli - znajdzie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 26, 2011, 16:29:30 pm »

Użytkownik Mirosław Salwowski zawitał w nasze skromne progi gdyż na forum rebelya nikt nie chce z nim gadać. Nie sądzę, aby był sens trzymać go tutaj. Wystarczająco kompromituje tradycjonalizm wegetując na stronie msza.net
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 26, 2011, 16:39:05 pm »

Użytkownik Mirosław Salwowski zawitał w nasze skromne progi gdyż na forum rebelya nikt nie chce z nim gadać. Nie sądzę, aby był sens trzymać go tutaj. Wystarczająco kompromituje tradycjonalizm wegetując na stronie msza.net
Alez panie Michale. Tu wakacyjna nuda i zastój panowały ostatnio. Teraz jest przynajmniej ciekawie
Zapisane
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 26, 2011, 17:36:09 pm »

Użytkownik Mirosław Salwowski zawitał w nasze skromne progi gdyż na forum rebelya nikt nie chce z nim gadać. Nie sądzę, aby był sens trzymać go tutaj. Wystarczająco kompromituje tradycjonalizm wegetując na stronie msza.net
Ćwiczysz się w NLP?
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #38 dnia: Lipca 26, 2011, 17:42:11 pm »

Użytkownik Mirosław Salwowski zawitał w nasze skromne progi gdyż na forum rebelya nikt nie chce z nim gadać. Nie sądzę, aby był sens trzymać go tutaj. Wystarczająco kompromituje tradycjonalizm wegetując na stronie msza.net
Ćwiczysz się w NLP?
Co ma do zreczy NLP?
Zapisane
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #39 dnia: Lipca 26, 2011, 17:47:34 pm »

Użytkownik Mirosław Salwowski zawitał w nasze skromne progi gdyż na forum rebelya nikt nie chce z nim gadać. Nie sądzę, aby był sens trzymać go tutaj. Wystarczająco kompromituje tradycjonalizm wegetując na stronie msza.net
Ćwiczysz się w NLP?
Co ma do zreczy NLP?
To, że jedną z cech NLP - z tego co mi wiadomo - jest amoralność. Amoralność może zaś przejawiać się w żerowaniu na czyichś domniemanych, urojonych bądź rzeczywistych kompleksach. Chwyt "Słuchajcie: z Salwowskim nikt nie chce gadać, jest mu z tego powodu przykro, więc szuka sobie nowego miejsca do dyskusji; nie gadajcie zatem z nim" polega właśnie na takim żerowaniu.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 26, 2011, 17:56:07 pm »

Użytkownik Mirosław Salwowski zawitał w nasze skromne progi gdyż na forum rebelya nikt nie chce z nim gadać. Nie sądzę, aby był sens trzymać go tutaj. Wystarczająco kompromituje tradycjonalizm wegetując na stronie msza.net
Ćwiczysz się w NLP?
Co ma do zreczy NLP?
To, że jedną z cech NLP - z tego co mi wiadomo - jest amoralność. Amoralność może zaś przejawiać się w żerowaniu na czyichś domniemanych, urojonych bądź rzeczywistych kompleksach. Chwyt "Słuchajcie: z Salwowskim nikt nie chce gadać, jest mu z tego powodu przykro, więc szuka sobie nowego miejsca do dyskusji; nie gadajcie zatem z nim" polega właśnie na takim żerowaniu.

Chyba to daleko posunięta nadinterpretacja.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 26, 2011, 18:17:19 pm »

http://rebelya.pl/discussion/28958/2/brawaryzm-odpowiedz-na-przerozne-zarzuty-watpliwoci-i-kontrowersje/#Item_32
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #42 dnia: Lipca 26, 2011, 19:37:19 pm »

Daleko posunietą nadinterpretacja nazwałem oczywiście posądzenie pana Krusejdera o NLP
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Lipca 26, 2011, 20:37:57 pm »

Daleko posunietą nadinterpretacja nazwałem oczywiście posądzenie pana Krusejdera o NLP

Nie wiem, czy to jest NLP (a co to w ogóle jest?), ale p. Krusajder ostatnio ciągle chce kogoś wyrzucać.  :(

Może potrzebuje samotności.  :D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 26, 2011, 20:48:02 pm »

Nie wiem, czy to jest NLP (a co to w ogóle jest?),
... ja też.
ale p. Krusajder ostatnio ciągle chce kogoś wyrzucać.  :(
Może potrzebuje samotności.  :D
Tu nie chodzi o samotność ... ten wnosek jest merytorycznie uzasadniony, osobnik miesza od lat.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Mirosław Salwowski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!