Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 11:37:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Katolicki ksiądz uzdrawia za pieniądze.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Katolicki ksiądz uzdrawia za pieniądze.  (Przeczytany 5359 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« dnia: Czerwca 27, 2011, 16:30:17 pm »

2 lipca w Łodzi odbędzie się sesja "Jezus uzdrawia dziś". Uzdrawiał będzie ks. John Bashobora.
Przed laty anglikanin Harris Clive robił to bezpłatnie.Dziś katolicki ksiądz bierze 15 zł od łebka.

http://www.odnowa.jezuici.pl/index.php?page=john
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:19:16 pm »

2 lipca w Łodzi odbędzie się sesja "Jezus uzdrawia dziś". Uzdrawiał będzie ks. John Bashobora.
Przed laty anglikanin Harris Clive robił to bezpłatnie.Dziś katolicki ksiądz bierze 15 zł od łebka.

http://www.odnowa.jezuici.pl/index.php?page=john

W sumie nie wiadomo, czy kassa jest na honorarium dla uzdrowiciela, czy dla oprawców
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:09:22 pm »

Daję głowę że Xiądz Jan nie ma z tego ani grosza.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:14:35 pm »

Daję głowę że Xiądz Jan nie ma z tego ani grosza.
Ja tam lubię swoją głowę, ładnie wygląda na karku.  ;D
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:21:05 pm »

Daję głowę że Xiądz Jan nie ma z tego ani grosza.

To kto według Pańskiego długoletniego doświadczenia licealisty ma z tego grosz ?

Zamiast wydawać takie kategoryczne sądy niech Pan raczej zadba o swoja głowę....
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:23:56 pm »

Po prostu ufam ludziom, kapłanom szczególnie i denerwują mnie tego typu wątki. "Katolicki ksiądz uzdrawia za pieniądze". Skąd ta pewność? Wynajem hali na której odbywać się bedzie to spotkanie darmowe na pewno nie jest. Poza tym mam znajmą która kilkakrotnie była na stpotkaniach z Ks. Janem. Gdy spotkanie odbywa się w kościele, opłaty nie ma żadnej.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:32:56 pm »

Drogi Licealisto -Idealisto racz zainteresować się występami ks.Bashobory w kościele u warszawskich Dominikanów i cennikowi jaki wtedy obowiązywał.
Znakomicie opisała to Maria Kominek OPs ( świecka Tercjanka Dominikańska )
http://www.bibula.com/?p=3988
Zaufanie nie zwalnia od używania rozumu i wyciągania wniosków z zaistniałych faktów...no chyba , że odpowiada Panu rola kolejnego Parafia Boy widzącego tylko same pozytywy u swych ukochanych kapłanów..nawet jak rzeczywistoć jest inna...
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:48:42 pm »

Pozostanę idealistą, nie będę doszukiwał się pazerności u innych, zwłaszcza kapłanów. Wystarczająco mają z tym problemów.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:56:45 pm »

Daję głowę że Xiądz Jan nie ma z tego ani grosza.
Może ma, może nie, ksiądz też człowiek i coś jeść musi. Wszystko byłoby cacy, ale
1.Są sponsorzy.
2.Katolicką normą jest ofiara co łaska (Jak wygląda w parafii, to już zupełnie inny  temat.)
Wątpliwości budzi też rozmach imprezy. Co prawda stadionowi ChKS daleko do ŁKS-u, czy Widzewa, ale może kiedyś kto wie...
Bóg jest Bogiem uzdrawiającym, ale nie na pstryk palcem. Własnie czytam książkę o św Pio, który też uzdrawiał i czynił inne cuda, ale nie robił tego na stadionach. Ciekaw jestem, jak to będzie wyglądać.Pewnie będzie przypominać show, w rodzaju:
-"A teraz bracia wyciągnijcie ręce"

Warunkiem cudu jest wola jego uczynienia ze strony Boga, a ze strony człowieka wiara,  pokorna prośba i modlitwa, a nie zapłacenie w kasie 15 zł.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 20:30:54 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
Mari
bywalec
**
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 28, 2011, 20:59:20 pm »

Gdy spotkanie odbywa się w kościele, opłaty nie ma żadnej.

Teraz ks. Bashobora był we Wrocławiu i Wałbrzychu - nie było opłat za udział we Mszy św. w kościele, były natomiast za udział w 2, czy 3-dniowych rekolekcjach (posiłek itp.)
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 28, 2011, 21:00:31 pm »

Gdy spotkanie odbywa się w kościele, opłaty nie ma żadnej.

Teraz ks. Bashobora był we Wrocławiu i Wałbrzychu - nie było opłat za udział we Mszy św. w kościele, były natomiast za udział w 2, czy 3-dniowych rekolekcjach (posiłek itp.)

Zmiana strategi, hmmm... cwany
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Mari
bywalec
**
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 30, 2011, 01:35:03 am »



Gdy spotkanie odbywa się w kościele, opłaty nie ma żadnej.

Teraz ks. Bashobora był we Wrocławiu i Wałbrzychu - nie było opłat za udział we Mszy św. w kościele, były natomiast za udział w 2, czy 3-dniowych rekolekcjach (posiłek itp.)

Zmiana strategi, hmmm... cwany

Chyba jednak nie... :-) Rekolekcje w wynajętym centrum kongresowym, z obiadem lub dwoma muszą coś kosztować... Rekolekcje zamknięte z reguły są za jakąś opłatą.

http://www.plomienpanski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1312:ojciec-dr-john-baptist-bashobora-we-wrocawiu-zapisy-na-rekolekcje&catid=4:newsy&Itemid=16
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 30, 2011, 07:10:44 am »



Gdy spotkanie odbywa się w kościele, opłaty nie ma żadnej.

Teraz ks. Bashobora był we Wrocławiu i Wałbrzychu - nie było opłat za udział we Mszy św. w kościele, były natomiast za udział w 2, czy 3-dniowych rekolekcjach (posiłek itp.)

Zmiana strategi, hmmm... cwany

Chyba jednak nie... :-) Rekolekcje w wynajętym centrum kongresowym, z obiadem lub dwoma muszą coś kosztować... Rekolekcje zamknięte z reguły są za jakąś opłatą.

http://www.plomienpanski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1312:ojciec-dr-john-baptist-bashobora-we-wrocawiu-zapisy-na-rekolekcje&catid=4:newsy&Itemid=16
Jeżeli są to rekolekcje zamknięte to tak. Wtedy jest ograniczona ilość miejsc, wcześniejsze zgłoszenia, rezerwacje itd. Tu jednak jest impreza masowa, nawet przewidziano dodatkowe linie autobusowe, 15 zł to cena biletu, a nie opłata za rekolekcje zamknięte.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 30, 2011, 11:52:28 am »

A jakiś komentarz do cytatu?
Przepraszam, źle zacytowałem i nie pojawił się mój post.  :)



Gdy spotkanie odbywa się w kościele, opłaty nie ma żadnej.

Teraz ks. Bashobora był we Wrocławiu i Wałbrzychu - nie było opłat za udział we Mszy św. w kościele, były natomiast za udział w 2, czy 3-dniowych rekolekcjach (posiłek itp.)

Ale podobno brał wcześniej i za rekolekcje i być może doszły go słuchy, jaki to on niedbory jest i zmienił strategię przyciągania. :)

Zmiana strategi, hmmm... cwany

Chyba jednak nie... :-) Rekolekcje w wynajętym centrum kongresowym, z obiadem lub dwoma muszą coś kosztować... Rekolekcje zamknięte z reguły są za jakąś opłatą.

http://www.plomienpanski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1312:ojciec-dr-john-baptist-bashobora-we-wrocawiu-zapisy-na-rekolekcje&catid=4:newsy&Itemid=16
Jeżeli są to rekolekcje zamknięte to tak. Wtedy jest ograniczona ilość miejsc, wcześniejsze zgłoszenia, rezerwacje itd. Tu jednak jest impreza masowa, nawet przewidziano dodatkowe linie autobusowe, 15 zł to cena biletu, a nie opłata za rekolekcje zamknięte.

Chodzi mi o to, że słyszałem iż wcześniej pobierał opłatę za rekolekcje (same) i jeśli się nie mylę, to zmienił pół żartem, pół serio mówiąc strategię, ażeby przyciągnąć do siebie wyznawców tych ekscesów. Tak mi się wydaję, ale pewnie się mylę  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2011, 18:29:01 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 30, 2011, 18:14:08 pm »

Fakt, na taki stadion wejdzie więcej ludzi, a więcej ludzi to więcej kasy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2011, 10:56:14 am wysłana przez bruno1960 » Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Katolicki ksiądz uzdrawia za pieniądze. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!