Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 12, 2021, 15:59:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
222292 wiadomości w 6435 wątkach, wysłana przez 1603 użytkowników
Najnowszy użytkownik: nizamalmulk
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Skandal na KUL-u -- zniesławienie zmarłego Wielkiego Kanclerza KUL
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Skandal na KUL-u -- zniesławienie zmarłego Wielkiego Kanclerza KUL  (Przeczytany 12935 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7099

« dnia: Maj 15, 2011, 20:03:33 pm »

"Abp Życiński był kłamcą i łajdakiem" - skandal na KUL-u
(...)
Grzegorz Braun gościł na uczelni podczas pokazu swojego filmu pt. "Eugenika - w imię postępu". Po projekcji, w trakcie spotkania ze studentami w bardzo krytyczny sposób wypowiadał się na temat abp. Życińskiego. - Józef Życiński jako uczestnik życia publicznego był kłamcą i łajdakiem. Łajdactwem nazywam przyczynianie się do szerzenia zamętu wśród bliźnich i rodaków. Zamętu w sprawach kluczowych, w płaszczyźnie politycznej, społecznej. Łajdactwem było perfidne oszukiwanie opinii publicznej w sprawach lustracyjnych - mówił Braun.
(...)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title,Abp-Zycinski-byl-klamca-i-lajdakiem---skandal-na-KUL-u,wid,13409069,wiadomosc.html

KAI:

Wrócimy do sprawy

KUL nie zamknął sprawy wypowiedzi Grzegorza Brauna zniesławiającej śp. abp. Józefa Życińskiego. Rozmowy o tym incydencie będą przebiegać w przyszłym tygodniu.

We wczorajszej „Gazecie Wyborczej” ukazał się artykuł opisujący zdarzenie z 11 kwietnia. Reżyser Grzegorz Braun, będąc gościem Koła Naukowego Historyków Studentów KUL oraz miesięcznika „Polonia Christiana” nazwał zmarłego Wielkiego Kanclerza KUL „łajdakiem i kłamcą”, powiedział także, że jego zdaniem abp Życiński „w ostatnich dwudziestu latach swojego uczestnictwa w życiu publicznym opowiedział się po stronie wrogów Kościoła i wrogów państwa polskiego”.
(...)

http://ekai.pl/wydarzenia/x41866/wrocimy-do-sprawy/Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1 dnia: Maj 15, 2011, 20:07:08 pm »

A to jest ciekawe, bo pan Grzegorz jest monarchistą i tradycjonalistą. No ciekawe jak z tą współpracą było, ciekawe... Nie każdy odważyłby się użyć tak mocnych słów bez rzeczowych, naprawdę silnych dowodów.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 22:18:23 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #2 dnia: Maj 15, 2011, 20:21:47 pm »

Grzegorz Braun o arcybiskupie Józefie Życińskim.

Katolicki Uniwersytet Lubelski, 11 kwietnia 2011r.

http://youtu.be/Orrv3x4CADg

a "skandal" został ogłoszony przez Wybióre ...14 maja....w dniu emisji filmu "Eugenika" na TVP2
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7099

« Odpowiedz #3 dnia: Maj 15, 2011, 20:29:26 pm »

Nie wiem jakie miał czy nie miał te silne dowody rzeczowe, mocne słowa powiedziane.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Braun

Wydawnictwo ANTYK w 2011 roku wydało książkę ks.Henryka Łuczaka:
Zniszczmy obraz Bestii! Moje kapłańskie listy do Ojca Świetego, arcybiskupów, biskupów, polityków i dziennikarzy. Do przeciwników i zwolenników apokaliptycznej Bestii.

Książka ma formę listów dedykowanych tym, którzy stoją jeszcze na gruncie i na straży katolicyzmu oraz listów kierowanych do zagorzałych lub ukrytych przeciwników Kościoła i Polski.

Jeden z listów kierowany jest do jeszcze żyjącego wtedy arcybiskupa, którego działalność tak wiele szkody przyniosła i Kościołowi i Ojczyźnie naszej:

Wdzięk europejskiej ogłady
(...)
http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016399-23010001.html

Na bibule też jest:
http://www.bibula.com/?p=35426
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Maj 16, 2011, 12:55:04 pm »


Co by nie mówić Pan Grzegorz przegiął. Nawet jeśli to prawda, to kultura zachodnia wymaga jednak nieco innego języka w stosunku do niedawno zmarłej osoby. A Pan Braun (przy całym szacunku dla jego dorobku) pojechał Niesiołem i Palikotem. Chyba nie musimy zniżać się do ich poziomu.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #5 dnia: Maj 16, 2011, 13:36:01 pm »

ja tez uważam podobnie. Tym bardziej że mógł to powiedzieć, jak żył Arcybiskup Życiński, a tak to Zmarły nie może się bronić. Nie byłem fanem śp. arcybiskupa, ale nie podoba się mi się taka forma ataku.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #6 dnia: Maj 16, 2011, 14:06:26 pm »

A ja uważam, że nic nie przegiął. Ten osobnik był niestety nie lada szkodnikiem, a to jego szkodnictwo było tak wielkie, dlatego że był biskupem. Wilk w owczej skórze. Każdy kapłan, który nie jest za Mszą trydencką i nie wspomaga działań, aby Msza św.  wróciła do Kościoła jest najemnikiem, a nie pasterzem, a ten który dodatkowo sprzeciwia się i utrudnia to wilk w owczej skórze, taki właśnie jak bp Życiński i jeszcze kilku jemu podobnych biskupow w Polsce.

Trudne słowo: roztropność.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Maj 16, 2011, 14:20:55 pm »

Kardynał Stefan Wyszyński, też był szkodnikiem i wilkiem w owczej skórze? Bo podporządkował się Ojcu Świętemu i wprowadził NOM w Polsce. Też zaczniemy go atakować? Teoretycznie mógł się sprzeciwić tak jak jeden z biskupów w Brazylii i trzymać się KRR.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #8 dnia: Maj 16, 2011, 14:28:59 pm »

Kardynał Stefan Wyszyński, też był szkodnikiem i wilkiem w owczej skórze? Bo podporządkował się Ojcu Świętemu i wprowadził NOM w Polsce. Też zaczniemy go atakować? Teoretycznie mógł się sprzeciwić tak jak jeden z biskupów w Brazylii i trzymać się KRR.

mógł, ale miał "ważniejsze" sprawy na głowie, jak walka z komunizmem. Cóż sprawa jest trudna, ale jedno jest pewne, to za Prymasa Tysiąclecia wyglądało niegroźnie, mowa o NOM, dziś zgoła inaczej wygląda.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #9 dnia: Maj 16, 2011, 14:33:26 pm »

Trudno powiedzieć jakby się teraz zachowywał Prymas Wyszyński, jaki byłby jego stosunek do mszy trydenckiej, FSSPX.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #10 dnia: Maj 16, 2011, 14:39:38 pm »

nie ma żadnych danych jednak, żeby twierdzić, iż Kardynał Wyszyński mógłby prezentować postawę inną niż umiarkowaną. Jeśli wypowiadał się radykalnie to dlatego, że wymagały tego okoliczności związane z anormalnym realiami PRL. Ale czy taka postawa, umiarkowana, w odniesieniu do spraw liturgii nie byłaby zgodą na funcjonowanie dwóch jakże odmiennych rytów ???
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #11 dnia: Maj 16, 2011, 18:38:23 pm »

Powiedział to z miłości do Kościoła- kto broniąc Matki nie da profanowi w mordę. ;D

Wnerwił się i już. Święty gniew! ;D ;D ;D

Wreszcie ktoś się odważył, dobrze, że po śmierci, bo jeszcze biskup by zszedł na zawał, albo co gorsza nie zrozumiał!


KUL to skandal, dlatego nie daję na tą niekatolicką uczelnię grosza!


To się wyżyłem. :-)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2011, 18:40:02 pm wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7099

« Odpowiedz #12 dnia: Maj 16, 2011, 19:13:56 pm »

Mamy takiego świętego od gniewu sprawiedliwego i świętego, jest nim św. Leutfryd. Niezwykle święty, ale mało znany święty Leutfryd jest przykładem dla naszych dni, charakteryzujących się powszechnością miernoty.

Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1845


« Odpowiedz #13 dnia: Maj 16, 2011, 19:15:30 pm »

Słów kilka do Frondowego wpisu.
Cytuj
Nasz apel podyktowany jest troską o dobre imię KUL. Uczelnia była i jest dla nas miejscem wolnego i roztropnego dyskursu, szkołą obywatelskiego myślenia o sprawach publicznych, a także moralnej odpowiedzialności za dobro wspólne - Kościół, Uniwersytet, Polskę. Wierzymy, że taką pozostanie i już nigdy nie powstanie nawet wrażenie, że w KUL aprobowane są opinie podobne do tych wygłoszonych przez p. Brauna na spotkaniu 11 kwietnia 2011 r. - czytamy w liście
Proszę jaka piękna nowomowa. Może właściwie nie nowomowa tylko staromowa, w końcu my w tym kraju już od dawna znamy ten typ "argumentacji". Miejsce "wolnego i roztropnego dyskursu" a któż będzie decydował czy taka wypowiedź jest roztropna czy nie? Można by jakaś wewnętrzną policję uniwersytecką z redaktorów z GóWnianej na prędce zmontować? W końcu kto jak kto - ale Oni doskonale znają się na "wonlej" i jednocześnie "roztropnej" dyskusji.

Cytuj
Dziś głos w tej sprawie zabrał rektor KUL ks. prof. Stanisław Wilk. Przeprosił on za zachowanie reżysera Grzegorza Brauna i poinformował o podjęciu decyzji o zawieszeniu na rok działalności studenckiego koła historyków. Odwołany został również zarząd koła oraz jego kurator dr. Zbigniew Piłat.
Dzięki Panu Bogu Wszechmogącemu, jeszcze do łagrów nie wysyłają za "nieroztropne" wypowiedzi. Jeszcze nie.

Cytuj
Wyrażam najgłębsze oburzenie i ubolewanie z powodu tak haniebnego zachowania pana Brauna.
Ja bym temu Panu Xiędzu poradził zostawić to "najgłębsze oburzenie" na inne okazje, których Katolicki podobno (przynajmniej z nazwy) uniwersytet dostarcza katolikom pod dostatkiem.

Cytuj
Dodał, że w piątek społeczność KUL weźmie udział we Mszy Św. "w duchu zadośćuczynienia, za obrazę osoby zmarłego arcybiskupa".
Rozumiem, że to będzie ekumeniczna msza, z koncelebrą Szechtera albo przynajmniej z jego kazaniem?

Cytuj
Rektor powiedział dziennikarzom, że spotkał się ze studentami z koła historyków, którzy zapewnili go, że nie podzielają poglądów Brauna dotyczących osoby zmarłego abp. Życińskiego.
Moim skromnym zdaniem powinno się obiąć opieką psychiatryczną wszystkich uczestników. Mogą być w ciężkim szoku!

Cytuj
Ks. Wilk zaznaczył, że winą studentów było niepowiadomienie władz uczelni o tym wydarzeniu. On sam dowiedział się o nim dopiero w piątek
Ledwo co zdążył powiadomić tajniaków z GóWnianej co by nastroili mikrofony, naszykowali ukryte kamery i po doklejeniu pejsów (tfu) - wąsów, wtopili się w tłum kryptolefebrystów (tfu) kryptofaszystów, podostrzających na to "haniebne"  spotkanie.

Cytuj
Gdyby wiedział ktokolwiek, byłaby jakaś reakcja - zapewnił rektor.

Tak, tak teraz się wszyscy tłumaczcie a mleko się wylało, faszyzm, lefebryzm i inne prawicowe ekstremizmy ujrzały światło dzienne. I to gdzie? NA KULu? Długoletni współpracownik ... Szechtera - się w grobie przewraca.


Gdzie jak gdzie - naprawdę - ale żeby na uniwersytecie (bez wspomnienia, że KATOLICKIM) zabraniać wygłaszać argumenty i to zabraniać tym wybranym według klucza z Czerskiej to naprawdę... szkoda gadać.
Jak się nie podoba temu czy tamtemu to niech powie Panie Braun, mówisz pan palikotojęzykiem - wstydź się.
Jak się ktoś nie zgadza z argumentami to niech powie Panie Braun, argument1, argument2, argument3 - nie miałeś Pan racji - wstydź się.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 6125


« Odpowiedz #14 dnia: Maj 16, 2011, 20:05:25 pm »

A ja tam nie byłem i tego nie słyszałem. Bardziej wierzę Panu Braunowi niż michniku ben szechteru.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Skandal na KUL-u -- zniesławienie zmarłego Wielkiego Kanclerza KUL « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!