Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:37:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Drukuj
Autor Wątek: kobieta przy ołtarzu...  (Przeczytany 34317 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #165 dnia: Października 21, 2011, 12:16:59 pm »

Czego Pan nie oczekiwał??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #166 dnia: Października 21, 2011, 12:19:23 pm »

Inaczej. Czy mógłby Pan wskazać Dokument Stolicy Apostolskiej w który wskazuje na "niepoprawność" NOMu?
Sacrosanctum Concilium

Tego, dziękuję. W najbliższym czasie postaram się z tym zapoznać.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #167 dnia: Października 21, 2011, 12:19:33 pm »

W takim razie proszę wyjaśnić znaczenie tego forum Panie Michale. Czy nie jest ono aby czegoś się od kogoś nauczyć? Zdobyć wiedzę? Wydawało mi się, iż przedstawi mi Pan wiarygodne argumenty. To takie troszkę chowanie głowy w piasek
Tu co jakiś czas pojawia się ktoś nowy (z problemami podobnymi jak dwie krople wody do poprzednika sprzed kilku miesięcy) generuje kilkadziesiąt wpisów na dobę więc niech się Pan nie dziwi adekwatnej reakcji.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #168 dnia: Października 21, 2011, 12:20:04 pm »

W takim razie proszę wyjaśnić znaczenie tego forum Panie Michale. Czy nie jest ono aby czegoś się od kogoś nauczyć? Zdobyć wiedzę? Wydawało mi się, iż przedstawi mi Pan wiarygodne argumenty. To takie troszkę chowanie głowy w piasek

Żeby się czegoś dowiedzieć, nauczyć, zdobyć wiedzę, to młody człowieku należało by się już wyciszyć, zacząć czytać o pewnych sprawach, które zostały podane, a nie mantrować, a które to mantrowanie nic! nowego nie wnosi.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #169 dnia: Października 21, 2011, 12:20:44 pm »

A gdzie ja napisałem o krytyce?? Proszę nie czytać między wierszami.
Trolowanie. Panie Jakubie, sam Pan szukaj stosownych dokumentów. Mamy Pana wyręczać.?? Nie bądź Pan śmieszny.

W takim razie proszę wyjaśnić znaczenie tego forum Panie Michale. Czy nie jest ono aby czegoś się od kogoś nauczyć? Zdobyć wiedzę? Wydawało mi się, iż przedstawi mi Pan wiarygodne argumenty. To takie troszkę chowanie głowy w piasek
Wg mnie, to Forum samo w sobie jest niesamowitą kopalnią wiedzy i jest pełne wspaniałych osób. Zakisił się Pan na dwu wątkach. Rusz Pan swoje cztery litery i grzeb Pan w otchłaniach forowych...tak trudno.? Odnajdziesz Pan odpowiedź na każde pytanie.
Zresztą sam wielokrotnie w cztery oczy mówiłem Panu o tym Forum.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #170 dnia: Października 21, 2011, 12:21:23 pm »

W takim razie proszę wyjaśnić znaczenie tego forum Panie Michale. Czy nie jest ono aby czegoś się od kogoś nauczyć? Zdobyć wiedzę? Wydawało mi się, iż przedstawi mi Pan wiarygodne argumenty. To takie troszkę chowanie głowy w piasek

Żeby się czegoś dowiedzieć, nauczyć, zdobyć wiedzę, to młody człowieku należało by się już wyciszyć, zacząć czytać o pewnych sprawach, które zostały podane, a nie mantrować, a które to mantrowanie nic! nowego nie wnosi.

Dziękuję za naukę świętą
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #171 dnia: Października 21, 2011, 12:21:27 pm »


Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany(zgodnie z prawem) NOM nie może obrazić Boga :)

Ale przecież NOM jest elementarnie niezgodny, nawet z ostatnim soborem. Wystarczy przeczytać każdy dobry komentarz na ten temat np. Pawła Milcarka.

p.s. pyta Pan, z którym dokumentem papieskim NOM jest niezgodny. Ktoś linkuje "Pascendi" - to błąd, bo raczej należałoby encyklikę Piusa XII http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xii/encykliki/mediator_dei_20111947.html zapodać
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #172 dnia: Października 21, 2011, 12:21:42 pm »

Inaczej. Czy mógłby Pan wskazać Dokument Stolicy Apostolskiej w który wskazuje na "niepoprawność" NOMu?
Sacrosanctum Concilium

Tego, dziękuję. W najbliższym czasie postaram się z tym zapoznać.
Nie przeczytał Pan SC a wypowiada się na temat Soboru VII i NOMu.?  :D
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #173 dnia: Października 21, 2011, 12:23:12 pm »

Inaczej. Czy mógłby Pan wskazać Dokument Stolicy Apostolskiej w który wskazuje na "niepoprawność" NOMu?
Sacrosanctum Concilium

Tego, dziękuję. W najbliższym czasie postaram się z tym zapoznać.
Nie przeczytał Pan SC a wypowiada się na temat Soboru VII i NOMu.?  :D

Niestety, nie pamiętam Go na pamięć :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #174 dnia: Października 21, 2011, 12:23:58 pm »


Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany(zgodnie z prawem) NOM nie może obrazić Boga :)

Ale przecież NOM jest elementarnie niezgodny, nawet z ostatnim soborem. Wystarczy przeczytać każdy dobry komentarz na ten temat np. Pawła Milcarka.

p.s. pyta Pan, z którym dokumentem papieskim NOM jest niezgodny. Ktoś linkuje "Pascendi" - to błąd, bo raczej należałoby encyklikę Piusa XII http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xii/encykliki/mediator_dei_20111947.html zapodać
Pascendi traktuję jako wstęp. Bez tego ten młody człowiek może niewiele zrozumieć. Dotyczy to wszystkiego o czym tu pisze na forum.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #175 dnia: Października 21, 2011, 12:24:59 pm »

Otrzymałem to czego chciałem, dziękuję ślicznie :)
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #176 dnia: Października 21, 2011, 12:29:13 pm »

Otrzymałem to czego chciałem, dziękuję ślicznie :)
Popatrzcie Państwo: przychodzi młody człowiek na FK, najpierw zaczyna osądzać wszystko i wszystkich, potem się oburza, że jest krytyka, następnie sam zaczyna atakować. Na końcu prosi o dokumenty, w których jest opisane wszystko, o czym pisał wcześniej. Jaka tu logika.? Od du** strony zaczęte. Ach, i ta miłosna pokora...
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #177 dnia: Października 21, 2011, 12:32:17 pm »

Otrzymałem to czego chciałem, dziękuję ślicznie :)
Popatrzcie Państwo: przychodzi młody człowiek na FK, najpierw zaczyna osądzać wszystko i wszystkich, potem się oburza, że jest krytyka, następnie sam zaczyna atakować. Na końcu prosi o dokumenty, w których jest opisane wszystko, o czym pisał wcześniej. Jaka tu logika.? Od du** strony zaczęte. Ach, i ta miłosna pokora...

Panie Warczachowski gdy powiedziałem, iż otrzymałem wszystko nie mówię o podesłanych dokumentach, lecz wie Pan dobrze o czym :) i jeszcze jedno, to sławne zdanie "Pycha, mój ulubiony grzech".
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #178 dnia: Października 21, 2011, 12:33:41 pm »

Zbiera Pan HAKI na kolegę???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #179 dnia: Października 21, 2011, 13:01:20 pm »

Wg mnie, to Forum samo w sobie jest niesamowitą kopalnią wiedzy i jest pełne wspaniałych osób. Zakisił się Pan na dwu wątkach. Rusz Pan swoje cztery litery i grzeb Pan w otchłaniach forowych...tak trudno.? Odnajdziesz Pan odpowiedź na każde pytanie.
Zresztą sam wielokrotnie w cztery oczy mówiłem Panu o tym Forum.
Dokładnie. Panie Jakubie nie zmarnuj Pan okazji. Ja mogę sobie już tylko pluć w brodę, że takiego forum nie znalazłem będąc w Pańskim wieku...
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!