Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:25:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14 Drukuj
Autor Wątek: kobieta przy ołtarzu...  (Przeczytany 34315 razy)
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #150 dnia: Października 21, 2011, 11:55:10 am »

Mam bardziej ogólne pytanie do p. Jakuba.

Zakładam, że jest ministrantem, bo chce służyć Bogu. No ale posoborowa liturgja często nie jest służbą Bogu, lecz Jego obrazą. Gdzie ustawia Pan sobie granicę posłuszeństwa ?

Przecież nie trzeba być ministrantem, nie trzeba uczestniczyć w NOMach, które obiektywnie P. Boga obrażają.

Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany NOM nie może obrazić Boga :)
Z tego co wiem (albo i nie wiem) Ostatni Sobór nie wypowiedział się na temat NOMu.

A czy to nie jest tak, że każdy kolejny Sobór coś dodaje do poprzednich? Skoro podkreślił zakończenie takimi słowami znaczy iż zamknął prawo :)
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #151 dnia: Października 21, 2011, 11:57:16 am »

Mam bardziej ogólne pytanie do p. Jakuba.

Zakładam, że jest ministrantem, bo chce służyć Bogu. No ale posoborowa liturgja często nie jest służbą Bogu, lecz Jego obrazą. Gdzie ustawia Pan sobie granicę posłuszeństwa ?

Przecież nie trzeba być ministrantem, nie trzeba uczestniczyć w NOMach, które obiektywnie P. Boga obrażają.
Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany NOM nie może obrazić Boga :)
Z tego co wiem (albo i nie wiem) Ostatni Sobór nie wypowiedział się na temat NOMu.

A czy to nie jest tak, że każdy kolejny Sobór coś dodaje do poprzednich? Skoro podkreślił zakończenie takimi słowami znaczy iż zamknął prawo :)
Ale co dokładnie ma Pan na myśli.?? O co Pan pyta.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #152 dnia: Października 21, 2011, 11:59:28 am »

Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany(zgodnie z prawem) NOM nie może obrazić Boga :)

Odnośnie NOM - to proszę sobie poczytać tu:

[FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących
(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1647.msg54799.html#msg54799


Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #153 dnia: Października 21, 2011, 12:01:30 pm »

Skoro Sobór Watykański II ustanowił NOM i żaden inny Sobór tego nie zniósł i zakończył obrady znaczy ,iż dobrze wykonywany(zgodnie z prawem) NOM nie może obrazić Boga(jeżeli się mylę proszę poprawić).
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #154 dnia: Października 21, 2011, 12:03:08 pm »

Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany(zgodnie z prawem) NOM nie może obrazić Boga :)

Odnośnie NOM - to proszę sobie poczytać tu:

[FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących
(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1647.msg54799.html#msg54799

Dziękuję, chętnie się z tym zapoznam :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #155 dnia: Października 21, 2011, 12:03:15 pm »

Skoro Sobór Watykański II ustanowił NOM i żaden inny Sobór tego nie zniósł i zakończył obrady znaczy ,iż dobrze wykonywany(zgodnie z prawem) NOM nie może obrazić Boga(jeżeli się mylę proszę poprawić).
SV II nie ustanowił NOM-u. Dał tylko podwaliny.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #156 dnia: Października 21, 2011, 12:04:16 pm »

Skoro Sobór Watykański II ustanowił NOM i żaden inny Sobór tego nie zniósł i zakończył obrady znaczy ,iż dobrze wykonywany(zgodnie z prawem) NOM nie może obrazić Boga(jeżeli się mylę proszę poprawić).
SV II nie ustanowił NOM-u. Dał tylko podwaliny.

Czy mógłby Pan podesłać dokument Stolicy Apostolskiej ,w której krytykuje ona NOM?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #157 dnia: Października 21, 2011, 12:10:06 pm »

A gdzie ja napisałem o krytyce?? Proszę nie czytać między wierszami.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #158 dnia: Października 21, 2011, 12:11:57 pm »

A gdzie ja napisałem o krytyce?? Proszę nie czytać między wierszami.
Trolowanie. Panie Jakubie, sam Pan szukaj stosownych dokumentów. Mamy Pana wyręczać.?? Nie bądź Pan śmieszny.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #159 dnia: Października 21, 2011, 12:12:06 pm »

Inaczej. Czy mógłby Pan wskazać Dokument Stolicy Apostolskiej w który wskazuje na "niepoprawność" NOMu?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #160 dnia: Października 21, 2011, 12:13:46 pm »

Inaczej. Czy mógłby Pan wskazać Dokument Stolicy Apostolskiej w który wskazuje na "niepoprawność" NOMu?
TU: http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius_X/pascendi_dominici_gregis/

Proszę to przeczytać DOKŁADNIE I WNIKLIWIE. Potem pogadamy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #161 dnia: Października 21, 2011, 12:14:42 pm »

A gdzie ja napisałem o krytyce?? Proszę nie czytać między wierszami.
Trolowanie. Panie Jakubie, sam Pan szukaj stosownych dokumentów. Mamy Pana wyręczać.?? Nie bądź Pan śmieszny.

W takim razie proszę wyjaśnić znaczenie tego forum Panie Michale. Czy nie jest ono aby czegoś się od kogoś nauczyć? Zdobyć wiedzę? Wydawało mi się, iż przedstawi mi Pan wiarygodne argumenty. To takie troszkę chowanie głowy w piasek
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #162 dnia: Października 21, 2011, 12:15:10 pm »

Moge przytoczyć słowa kard. Ratzingera:

"To, co się stało po soborze, było czymś innym: w miejsce liturgii będącej owocem stałego rozwoju, wprowadzono liturgię sfabrykowaną.
Zrezygnowano z życiowego procesu wzrostu i stawania się, aby przystąpić do fabrykowania. Nie chciano już kontynuować dokonującego sie przez wieki stawania się i dojrzewania żywego organizmu, a zastępowano to, w sposób właściwy produkcji technicznej, fabrykowaniem, czyli banalnym produktem chwili."
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #163 dnia: Października 21, 2011, 12:16:00 pm »

Inaczej. Czy mógłby Pan wskazać Dokument Stolicy Apostolskiej w który wskazuje na "niepoprawność" NOMu?
TU: http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius_X/pascendi_dominici_gregis/

Proszę to przeczytać DOKŁADNIE I WNIKLIWIE. Potem pogadamy.

Nie tego oczekiwałem ale dziękuję za podesłanie :)
Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #164 dnia: Października 21, 2011, 12:16:55 pm »

Inaczej. Czy mógłby Pan wskazać Dokument Stolicy Apostolskiej w który wskazuje na "niepoprawność" NOMu?
Sacrosanctum Concilium
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!