Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:22:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: kobieta przy ołtarzu...  (Przeczytany 34302 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #120 dnia: Października 20, 2011, 23:24:26 pm »

Dobra. Trzeba zostawić chłopaka w spokoju, a chłopak pogada z x. Tomaszem, poczyta forum i wróci za czas jakiś i bedzie gadał inaczej.
Amen.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #121 dnia: Października 20, 2011, 23:25:35 pm »


Proszę Pana. Proszę nie zmieniać sensu moich wypowiedzi. Proszę nie kpić. Oczywiście, że nie dopuszczę, czy nie będę uczestniczyć w Mszy podczas której odbywały by się opisane wcześniej profanacje. Nie jestem robotem by patrzeć. Ale muszę ocenić czy mogę zwrócić uwagę. Czy mój wiek i posada zezwala mi na to. Niech Pan nie porównuje pokory do obojętności.

Co zatem daje ci prawo do oceny mojej postawy jako braku pokory? Nie zagalopował się kolega? Ja mam patrzec jak ciele i nic nie mowic, bo pokora? Proszę o zastanowienie się zanim zacznie kolega znowu nas tu pouczac. I bede kpił, gdy bedzie sobie kolega pozwalal na tego typu teksty.

Ja jedynie przedstawiam moje zdanie.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #122 dnia: Października 20, 2011, 23:27:59 pm »


Proszę Pana. Proszę nie zmieniać sensu moich wypowiedzi. Proszę nie kpić. Oczywiście, że nie dopuszczę, czy nie będę uczestniczyć w Mszy podczas której odbywały by się opisane wcześniej profanacje. Nie jestem robotem by patrzeć. Ale muszę ocenić czy mogę zwrócić uwagę. Czy mój wiek i posada zezwala mi na to. Niech Pan nie porównuje pokory do obojętności.

Co zatem daje ci prawo do oceny mojej postawy jako braku pokory? Nie zagalopował się kolega? Ja mam patrzec jak ciele i nic nie mowic, bo pokora? Proszę o zastanowienie się zanim zacznie kolega znowu nas tu pouczac. I bede kpił, gdy bedzie sobie kolega pozwalal na tego typu teksty.

Ja jedynie przedstawiam moje zdanie.
Każdy tu przedstawia swoje zdanie. Wcześniej Pan napisał, że każdy walczy o swoją rację. Hipokryzja.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #123 dnia: Października 20, 2011, 23:28:46 pm »


Proszę Pana. Proszę nie zmieniać sensu moich wypowiedzi. Proszę nie kpić. Oczywiście, że nie dopuszczę, czy nie będę uczestniczyć w Mszy podczas której odbywały by się opisane wcześniej profanacje. Nie jestem robotem by patrzeć. Ale muszę ocenić czy mogę zwrócić uwagę. Czy mój wiek i posada zezwala mi na to. Niech Pan nie porównuje pokory do obojętności.

Co zatem daje ci prawo do oceny mojej postawy jako braku pokory? Nie zagalopował się kolega? Ja mam patrzec jak ciele i nic nie mowic, bo pokora? Proszę o zastanowienie się zanim zacznie kolega znowu nas tu pouczac. I bede kpił, gdy bedzie sobie kolega pozwalal na tego typu teksty.

O, nie oceniam Pana, nie znam Pana. Ja usiłuję przedstawić ważność pokory w tym wszystkim.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #124 dnia: Października 20, 2011, 23:30:43 pm »



Ja jedynie przedstawiam moje zdanie.

Oj, a co z pokorą?

Cytuj
O, nie oceniam Pana, nie znam Pana. Ja usiłuję przedstawić ważność pokory w tym wszystkim.

Czyli poucza mnie kolega i twierdzi, że moja postawa byłaby złem, bo oznacza brak pokory?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #125 dnia: Października 20, 2011, 23:31:42 pm »

Dobra. Trzeba zostawić chłopaka w spokoju, a chłopak pogada z x. Tomaszem, poczyta forum i wróci za czas jakiś i bedzie gadał inaczej.
Amen.


Racja.
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #126 dnia: Października 20, 2011, 23:31:48 pm »

Dobra. Trzeba zostawić chłopaka w spokoju, a chłopak pogada z x. Tomaszem, poczyta forum i wróci za czas jakiś i bedzie gadał inaczej.
Amen.

Dziś rano byłem neutralny względem tradycjonalistów. Teraz się to troszkę zmieniło. Wie Pan jaka jest cecha, którą cenię najbardziej u tego zacnego kapłana? Pokora
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #127 dnia: Października 20, 2011, 23:36:30 pm »

Ja usiłuję przedstawić ważność pokory w tym wszystkim.

A "reszta świata" chce Panu powiedzieć, że pokorę z rozsądkiem i wiedzą trzeba łączyć.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #128 dnia: Października 20, 2011, 23:36:47 pm »

Eh moim celem nie była kłótnia z Panami. To wszystko nabrało trochę złego charakteru. Może to już trochę emocje kierują dziś moimi wypowiedziami. Wydaje mi się, iż egzekwowanie prawa jest ważne, ale czasami brak w tym tego największego i najważniejszego prawa.. i tu jest ten ból. Życzę spokojnej nocy :)
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #129 dnia: Października 20, 2011, 23:37:14 pm »

Ja usiłuję przedstawić ważność pokory w tym wszystkim.

A "reszta świata" chce Panu powiedzieć, że pokorę z rozsądkiem i wiedzą trzeba łączyć.

Zgadzam się.
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #130 dnia: Października 20, 2011, 23:42:06 pm »



Ja jedynie przedstawiam moje zdanie.

Oj, a co z pokorą?

Cytuj
O, nie oceniam Pana, nie znam Pana. Ja usiłuję przedstawić ważność pokory w tym wszystkim.

Czyli poucza mnie kolega i twierdzi, że moja postawa byłaby złem, bo oznacza brak pokory?

Przedstawianie zdania nie jest brakiem pokory. Brakiem byłoby nasuwanie komuś swojego zdania. Nie chciałem Pana pouczać, może to tak troszkę wygląda. Jeśli aż tak to Pana uraziło, szczerze przepraszam
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #131 dnia: Października 20, 2011, 23:46:57 pm »



Przedstawianie zdania nie jest brakiem pokory. 

Sam sobie zaprzeczasz, przed chwilą twierdziłeś, że jest.
Zapisane
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #132 dnia: Października 20, 2011, 23:59:48 pm »

Jeśli to nie pomaga w krótkim to proszę spróbować szczerą i miłą rozmowę. Najlepiej w konfesjonale. tam nic Panu nie może zrobić.

Niestety może, gadając głupoty i prowadząc na złą drogę. Ba, może jeszcze więcej w drugą stronę, może rozgrzeszyć! - a to łaska niepojęta dla
grzesznika. Proszę więc zastanowić P. Gumini co się pisze, nim się napisze; boć ogólnikami głupoty napisaliście.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #133 dnia: Października 21, 2011, 01:22:11 am »

Panie Jakubie:
1) Zdaje się nie odróżniać pojęcia "zezwolił" od "dopuścił". Bo np. małżeństwa katolika z niekatolikiem są dopuszczone, ale Kościół gorąco je odradza. podobnie z komunią na rękę (oficjalnie), nadzwyczaj nienadzwyczajnymi świeckimi szafarzami, czy posługą ministrancką kobiet. Dopuścił to także "pozbył by się przy pierwszej okazji, bo w gruncie rzeczy uważa a złe, ale na razie nie do uniknięcia".
2) Nota bene - o wprowadzeniu ministrantek decyduje nie kongregacja, a biskup miejsca, który na dodatek nie może (formalnie, bo praktycznie to inna bajka) zmusić kapłana do korzystania z takiej posługi (http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/31/4.htm )
3) Żeby było jeszcze "zabawniej" oficjalne dokumenty mówią:
Cytuj
7. Według przepisów liturgicznych w Kościele przekazywanych, zabrania się kobietom (dziewczęta, zamężne, zakonnice) posługiwać kapłanowi przy ołtarzu tak w kościołach, jak w domach, konwentach, kolegiach, instytutach żeńskich.
LITURGICA INSTAURATIONES
Trzecia Instrukcja o należytym wykonaniu Konstytucji o Świętej Liturgii - cyt za http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentypovii/trzecia.htm - należy zwrócić uwagę na pogrubienie - jasno mówiące że należy to do Tradycji Kościoła. Potem było:
Cytuj
18 Różne są, jak wiadomo, funkcje, jakie kobieta może spełniać w zgromadzeniu liturgicznym, wśród nich czytanie Słowa Bożego i intencji Modlitwy wiernych. Kobiety nie mogą być dopuszczone do pełnienia funkcji "akolitów" (ministrantów)
INSTRUKCJA
"INAESTIMABILE DONUM"
W SPRAWIE NIEKTÓRYCH NORM DOTYCZNĄCYCH KULTU TAJEMNICY EUCHARYSTYCZNEJ
cyt za: http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentypovii/inaetimabile/2.htm
Ale jak przystało na posoborowie - najlepszą metodą uniknięcia przestępstw jest zniesienie przepisów. Stąd już po 4 latach - nie bacząc, że jest to Tradycja - dopuszczono ministrantki. Nie wynika to ani z nauczania soboru, jest sprzecznie z Tradycją. Podobnie zresztą było z Komunią św. na rękę.Upór w nieposłuszeństwie+poparcie kilku wpływowych biskupów=legalizacja...
4) W historii Kościoła św. Paweł sprzeciwił się św. Piotrowi; Św. Katarzyna ze Sieny p(doktor Kościoła) listownie pouczała bodajże 3 kolejnych papieży,aż ją posłuchał; Profesorowie z Sorbony i kardynałowie ZMUSILI Jana XXII do odwołania heretyckiej nauki. Tyle o papieżu, zejdźmy do biskupów i kapłanów:
WSZYSTKIE herezje 3-5 wiek zaczęły się od biskupów, albo chociaż prezbiterów. W jednym przypadku LUD Konstantynopola słysząc w kazaniu biskupa (patriarchy!!!) - opuścił kościół, i wezwał na pomoc innych biskupów. Co do soborów powszechnych - to synod uchwalający semiariańskie credo - był uważany za sobór powszechny.
5) Co do soborów raz jeszcze - Obowiązuje pana wiara w Nauczanie nieomylne KAŻDEGO z soborów. W przypadku nauczania jest odwrotnie niż ze współczesnym prawem, gdzie nowszy przepis znosi starszy, jeśli jest z nim niezgodny . Późniejsze nauczanie nie może być niezgodne ze starszym, bo staje się tym samym herezją.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #134 dnia: Października 21, 2011, 08:50:31 am »



Przedstawianie zdania nie jest brakiem pokory. 

Sam sobie zaprzeczasz, przed chwilą twierdziłeś, że jest.

Wydaje mi się iż przedstawienie zdania a wytknięcie komuś błędu jest czymś innym.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!