Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:07:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: kobieta przy ołtarzu...  (Przeczytany 34309 razy)
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #105 dnia: Października 20, 2011, 23:09:36 pm »

Aha,czyli byłby pan niepokorny. Nieładnie.

Niepokornością bym nie nazwał odmówienie tańców w prezbiterium.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #106 dnia: Października 20, 2011, 23:09:52 pm »

Wie Pan, że w tej chwili jakby określił Pan znaczenie Soboru. To tak jakby Sobór był negatywny dla katolika. Tak rozumiem tę wypowiedź.
A ten cały II Sobór Watykański uchwalił jakieś nowe dogmaty ? Był soborem doktrynalnym ? Więc czemu jest ważniejszy w Pańskim mniemaniu np. od takiego I Soboru Watykańskiego ?
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #107 dnia: Października 20, 2011, 23:10:56 pm »

Aha,czyli byłby pan niepokorny. Nieładnie.

Niepokornością bym nie nazwał odmówienie tańców w prezbiterium.
Czyli sprawa wyjaśniona. :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #108 dnia: Października 20, 2011, 23:11:03 pm »

Aha,czyli byłby pan niepokorny. Nieładnie.

Niepokornością bym nie nazwał odmówienie tańców w prezbiterium.

Ksiadz kazał, wiec nie masz wyjscia jeśli nie chcesz wykazac sie brakiem pokory.
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #109 dnia: Października 20, 2011, 23:11:47 pm »


Panie, pokora, pokora, pokora, pokora. Znam swoje miejsce.

A o grzechu zaniedbania słyszałeś?

Mam chyba inną definicję zaniedbania.

Milczec gdy ktoś grzeszy to nie zaniedbanie?

Jeżeli człowiek postępuje zgodnie z prawem, grzeszy?

A kobieta mordująca dzeicko zgodnie z prawem  grzeszy?

Cóż to za przykład? Przypominam, że rozmawiamy o postawach przyjmowania komunii i ministrantkach
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #110 dnia: Października 20, 2011, 23:12:49 pm »

Nie kolego, rozmawiamy o ogolnej zasadzie, na którą się powołujesz. Jesli chcesz rozmawiac o ministrantkach to poproszę o argumenty uzasadniające zezwolenie dziewczynom na pelnienie funkcji ministranta.
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #111 dnia: Października 20, 2011, 23:16:05 pm »

Aha,czyli byłby pan niepokorny. Nieładnie.

Niepokornością bym nie nazwał odmówienie tańców w prezbiterium.

Ksiadz kazał, wiec nie masz wyjscia jeśli nie chcesz wykazac sie brakiem pokory.

Proszę Pana. Proszę nie zmieniać sensu moich wypowiedzi. Proszę nie kpić. Oczywiście, że nie dopuszczę, czy nie będę uczestniczyć w Mszy podczas której odbywały by się opisane wcześniej profanacje. Nie jestem robotem by patrzeć. Ale muszę ocenić czy mogę zwrócić uwagę. Czy mój wiek i posada zezwala mi na to. Niech Pan nie porównuje pokory do obojętności.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #112 dnia: Października 20, 2011, 23:16:44 pm »

widzę wielki pozytyw tej dyskusji: nasz młody przyjaciel wyzwolił pokłady lasandryzmu z naszego starego przyjaciela JGP
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #113 dnia: Października 20, 2011, 23:18:31 pm »

widzę wielki pozytyw tej dyskusji: nasz młody przyjaciel wyzwolił pokłady lasandryzmu z naszego starego przyjaciela JGP

Tak, też jestem mile zaskoczony.  :)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #114 dnia: Października 20, 2011, 23:19:18 pm »

widzę wielki pozytyw tej dyskusji: nasz młody przyjaciel wyzwolił pokłady lasandryzmu z naszego starego przyjaciela JGP
Też się zdziwiłem. :D
Aha,czyli byłby pan niepokorny. Nieładnie.

Niepokornością bym nie nazwał odmówienie tańców w prezbiterium.

Ksiadz kazał, wiec nie masz wyjscia jeśli nie chcesz wykazac sie brakiem pokory.

Proszę Pana. Proszę nie zmieniać sensu moich wypowiedzi. Proszę nie kpić. Oczywiście, że nie dopuszczę, czy nie będę uczestniczyć w Mszy podczas której odbywały by się opisane wcześniej profanacje. Nie jestem robotem by patrzeć. Ale muszę ocenić czy mogę zwrócić uwagę. Czy mój wiek i posada zezwala mi na to. Niech Pan nie porównuje pokory do obojętności.
Do czego.? Do celebracji Mszy, czy do Pańskiej służby.? :D
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #115 dnia: Października 20, 2011, 23:21:05 pm »


Proszę Pana. Proszę nie zmieniać sensu moich wypowiedzi. Proszę nie kpić. Oczywiście, że nie dopuszczę, czy nie będę uczestniczyć w Mszy podczas której odbywały by się opisane wcześniej profanacje. Nie jestem robotem by patrzeć. Ale muszę ocenić czy mogę zwrócić uwagę. Czy mój wiek i posada zezwala mi na to. Niech Pan nie porównuje pokory do obojętności.

Co zatem daje ci prawo do oceny mojej postawy jako braku pokory? Nie zagalopował się kolega? Ja mam patrzec jak ciele i nic nie mowic, bo pokora? Proszę o zastanowienie się zanim zacznie kolega znowu nas tu pouczac. I bede kpił, gdy bedzie sobie kolega pozwalal na tego typu teksty.


Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #116 dnia: Października 20, 2011, 23:22:05 pm »

Dla podsumowania moich wypowiedzi. Uważam, że ludzie którzy przyjmują komunię w postawie stojącej czy na rękę nie jest właściwe. Służba ministrantek przy Ołtarzu także nie jest właściwa. Ale to jest moje PRYWATNE zdanie. Nie mogę wyrażać moich pretensji Proboszczowi czy innemu zwierzchnictwu w tych sprawach. Ludzie mają do tego prawo. Dokumenty na to zezwalające istnieją i ja muszę w duchu pokory zaakceptować to. Przykład tańczenia w prezbiterium wydaje mi się nie na temat a jeżeli są Państwo ciekawi mojej reakcji to mogę powiedzieć, iż zrobiłbym wszystko co mogę by temu zapobiec.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #117 dnia: Października 20, 2011, 23:23:07 pm »

\Nie mogę wyrażać moich pretensji Proboszczowi czy innemu zwierzchnictwu w tych sprawach.

Bzdura.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #118 dnia: Października 20, 2011, 23:24:04 pm »

Mój lasandryzm lasandryzmem, bardziej martwi mnie to, że jemiolizm sie pleni.
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #119 dnia: Października 20, 2011, 23:24:09 pm »

widzę wielki pozytyw tej dyskusji: nasz młody przyjaciel wyzwolił pokłady lasandryzmu z naszego starego przyjaciela JGP
Też się zdziwiłem. :D
Aha,czyli byłby pan niepokorny. Nieładnie.

Niepokornością bym nie nazwał odmówienie tańców w prezbiterium.

Ksiadz kazał, wiec nie masz wyjscia jeśli nie chcesz wykazac sie brakiem pokory.

Proszę Pana. Proszę nie zmieniać sensu moich wypowiedzi. Proszę nie kpić. Oczywiście, że nie dopuszczę, czy nie będę uczestniczyć w Mszy podczas której odbywały by się opisane wcześniej profanacje. Nie jestem robotem by patrzeć. Ale muszę ocenić czy mogę zwrócić uwagę. Czy mój wiek i posada zezwala mi na to. Niech Pan nie porównuje pokory do obojętności.
Do czego.? Do celebracji Mszy, czy do Pańskiej służby.? :D

Nie dopuszczę - postaram się zrobić wszystko, żeby do takowej profanacji nie doszło
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!