Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:52:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: kobieta przy ołtarzu...  (Przeczytany 34304 razy)
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Października 20, 2011, 22:14:05 pm »

Skoro Kongregacja zatwierdziła ministrantki uznaję to i pokornie przyjmuję.
Nie "pokornie" lecz bezkrytycznie, bezmyślnie..

Uważa Pani, że powinienem się sprzeciwiać Kongregacji?
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Października 20, 2011, 22:16:22 pm »

Sobór watykański II zezwolił na ministrantki i kremowanie zwłok. Albo na kremowanie ministrantek i zwłoki
(por. http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/10/kremacje-dopusci-sobor-watykanski-ii.html )
Nie zapominajmy o odwróceniu ołtarzy "twarzą do ludu": http://breviarium.blogspot.com/2011/06/biskup-tadeusz-jak-prometeusz.html

Czasy dzisiejsze obejmuje Sobór Watykański II. Tym właśnie Soborem się kieruję :) Jesteśmy ludzi XXI wieku :)
Marzyciel z Pana, Panie Jakubie :) Ufam jednak, że wypowiedzi uczestników starszych ode mnie stażem na tym forum (i wiekiem) szybko sprowadzą Pana na ziemię.

Dziękuję Panu ale wolę by dalej kształtowała mnie służba i wspólnota :)
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Października 20, 2011, 22:24:08 pm »

Zapomniałem wspomnieć najważniejszego. To, że szanuję dokument Kongregacji nie znaczy, że się z nim zgadzam :)
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #48 dnia: Października 20, 2011, 22:25:01 pm »

Zapomniałem wspomnieć najważniejszego. To, że szanuję dokument Kongregacji nie znaczy, że się z nim zgadzam :)
???
To ja już nie rozumiem...
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #49 dnia: Października 20, 2011, 22:26:39 pm »

Zapomniałem wspomnieć najważniejszego. To, że szanuję dokument Kongregacji nie znaczy, że się z nim zgadzam :)
O, to już naprawdę niezłe wygibasy....
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #50 dnia: Października 20, 2011, 22:26:49 pm »

Zapomniałem wspomnieć najważniejszego. To, że szanuję dokument Kongregacji nie znaczy, że się z nim zgadzam :)

Jasne. Zawsze będzie można powiedzieć : "Ja wykonywałem tylko rozkazy".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #51 dnia: Października 20, 2011, 22:27:33 pm »

Panie Jakubie... Wie Pan co to jest Tradycja??
Każdy może się mylić, a naszym obowiązkiem jest prostowanie ludzkich pomyłek. Przede wszystkim poprzez Tradycję.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Października 20, 2011, 22:27:37 pm »

Powiem to tak. Gdy widzę ministrantkę służącą do Mszy czuję niesmak, gdy widzę postawę stojącą podczas Komunii czuję niesmak, gdy widzę deformowanie Liturgii przez kapłana czuję niesmak ale muszę to szanować.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #53 dnia: Października 20, 2011, 22:28:17 pm »

Dziękuję Panu ale wolę by dalej kształtowała mnie służba i wspólnota :)
Przerażające co z tego "kształtowania" już wyszło! Czas wydorośleć. Jak ktoś tu mądrze przypominiał, Pan Jezus nie obiecywał, że będzie łatwo i przyjemnie. Podkreślam słowo Pan, jego brak to nie dysgrafia, czy dyskleksja ale brak szacunku dla Boga.

Powiem to tak. Gdy widzę ministrantkę służącą do Mszy czuję niesmak, gdy widzę postawę stojącą podczas Komunii czuję niesmak, gdy widzę deformowanie Liturgii przez kapłana czuję niesmak ale muszę to szanować.
Nie, nie musi Pan. Może trudno się przemóc młodemu, żeby to wygarnąć w oczy ale szanować?
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 22:31:02 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Października 20, 2011, 22:29:00 pm »

Panie Jakubie... Wie Pan co to jest Tradycja??
Każdy może się mylić, a naszym obowiązkiem jest prostowanie ludzkich pomyłek. Przede wszystkim poprzez Tradycję.

Oczywiście. Ale trzeba wiedzieć kiedy, jak, z kim, i do kogo :) i przede wszystkim pomyśleć o konsekwencjach :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #55 dnia: Października 20, 2011, 22:32:51 pm »

i przede wszystkim pomyśleć o konsekwencjach :)
Oportunizm?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #56 dnia: Października 20, 2011, 22:32:51 pm »

Panie Jakubie... Wie Pan co to jest Tradycja??
Każdy może się mylić, a naszym obowiązkiem jest prostowanie ludzkich pomyłek. Przede wszystkim poprzez Tradycję.

Oczywiście. Ale trzeba wiedzieć kiedy, jak, z kim, i do kogo :) i przede wszystkim pomyśleć o konsekwencjach :)
Człowiecze, jakich konsekwencjach??? Ludzkich, czy Boskich??
Kto jest ważniejszy??
Jak będą bili kogoś na ulicy to też się będzie Pan zastanawiał??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #57 dnia: Października 20, 2011, 22:33:32 pm »

Powiem to tak. Gdy widzę ministrantkę służącą do Mszy czuję niesmak, gdy widzę postawę stojącą podczas Komunii czuję niesmak, gdy widzę deformowanie Liturgii przez kapłana czuję niesmak ale muszę to szanować.
Nie ma sposobu aby połączyć   niesmak z szacunkiem ...
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #58 dnia: Października 20, 2011, 22:33:44 pm »

Zapomniałem wspomnieć najważniejszego. To, że szanuję dokument Kongregacji nie znaczy, że się z nim zgadzam :)

Jasne. Zawsze będzie można powiedzieć : "Ja wykonywałem tylko rozkazy".

Nie zrozumiał Pan. Niech Pan zobaczy prosty przykład. Taki Luter. Przeciwstawił się płatnym odpustom(i nie tylko). Płatne odpusty nie należą do chlubnej historii kościoła. Niech Pan zobaczy negatywne skutki braku posłuszeństwa.
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #59 dnia: Października 20, 2011, 22:35:20 pm »

Powiem to tak. Gdy widzę ministrantkę służącą do Mszy czuję niesmak, gdy widzę postawę stojącą podczas Komunii czuję niesmak, gdy widzę deformowanie Liturgii przez kapłana czuję niesmak ale muszę to szanować.
Nie ma sposobu aby połączyć   niesmak z szacunkiem ...

Chodzi mi o szacunek do prawa jakie na to zezwala. Tylko o to :)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!