Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:55:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: kobieta przy ołtarzu...  (Przeczytany 34332 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #30 dnia: Października 20, 2011, 21:53:27 pm »

Skoro Kongregacja zatwierdziła ministrantki uznaję to i pokornie przyjmuję.

Czyli nie masz zadnej wiedzy na ten temat i nic ciekawego do powiedzenia. Przypuszczam, że jak wiekszosc dzisiejszych ministrantow nie wiesz nawet czym ta sluzba jest i skad sie wywodzi i jaka jest jej rola, moze dlatego nie bardzo rozumiesz o czym sie tu pisze.

Służę we Wspólnocie Liturgicznej Służby Ołtarza.

Niezly potworek koledze wyszedł.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #31 dnia: Października 20, 2011, 21:55:42 pm »

Skoro Kongregacja zatwierdziła ministrantki uznaję to i pokornie przyjmuję.
Nie "pokornie" lecz bezkrytycznie, bezmyślnie..

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #32 dnia: Października 20, 2011, 21:56:17 pm »

Ogólnie tłumaczy się, iż dokument pozwalający służyć kobietom został wydany po Soborze Watykańskim II, więc nie obejmuje Mszy Trydenckich :)


Mało tego !! Ten Niemiec wyraźnie im zabronił w Summorum Pontificum
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Października 20, 2011, 21:57:27 pm »

Panie thomas12345 oraz Panie Andriusza. Czasy dzisiejsze obejmuje Sobór Watykański II. Tym właśnie Soborem się kieruję :) Jesteśmy ludzi XXI wieku :)
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #34 dnia: Października 20, 2011, 21:58:31 pm »

Panie thomas12345 oraz Panie Andriusza. Czasy dzisiejsze obejmuje Sobór Watykański II. Tym właśnie Soborem się kieruję :) Jesteśmy ludzi XXI wieku :)
Czasy dzisiejsze są objęte KAŻDYM SOBOREM POWSZECHNYM w dziejach Kościoła.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #35 dnia: Października 20, 2011, 21:59:23 pm »

Nie. Czasy dzisiejsze obejmuje duuuuużo więcej soborów, a tak w ogóle to SVII nie mówił NIC, podkreślam NIC o ministrantkach. Nawet by im to do głowy nie przyszło.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #36 dnia: Października 20, 2011, 22:03:03 pm »

Czasy dzisiejsze obejmuje Sobór Watykański II. Tym właśnie Soborem się kieruję :) Jesteśmy ludzi XXI wieku :)

Sobór watykański II zezwolił na ministrantki i kremowanie zwłok. Albo na kremowanie ministrantek i zwłoki
(por. http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/10/kremacje-dopusci-sobor-watykanski-ii.html )
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Października 20, 2011, 22:05:37 pm »

Panie Jean Gabriel Perboyre nie zna mnie Pan i bardzo proszę zachować takie spostrzeżenia dla siebie. Mam dla pana pytanie które odpowie mi  na całą starte moich pytań. Co by Pan zrobił gdyby dajmy na to Proboszcz pańskiej parafii zgodził się na posługę kobiety i musiałby Pan służyć razem z nią?
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #38 dnia: Października 20, 2011, 22:07:26 pm »

Panie Jean Gabriel Perboyre nie zna mnie Pan i bardzo proszę zachować takie spostrzeżenia dla siebie. Mam dla pana pytanie które odpowie mi  na całą starte moich pytań. Co by Pan zrobił gdyby dajmy na to Proboszcz pańskiej parafii zgodził się na posługę kobiety i musiałby Pan służyć razem z nią?
Od kiedy to jest mus.? ;)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #39 dnia: Października 20, 2011, 22:09:31 pm »

Panie Jean Gabriel Perboyre nie zna mnie Pan i bardzo proszę zachować takie spostrzeżenia dla siebie. Mam dla pana pytanie które odpowie mi  na całą starte moich pytań. Co by Pan zrobił gdyby dajmy na to Proboszcz pańskiej parafii zgodził się na posługę kobiety i musiałby Pan służyć razem z nią?
Pozwolę sobie odpowiedzieć. I myślę, że Pan JGP zgodzi się ze mną.
Najpierw bym takowego xiędza spokojnie nakierowal na własciwy tor i wytłumaczył mu pewne kwestie, których posoborowie nie uczy w seminariach. Gdyby to nic nie dało to przestałbym służyć.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #40 dnia: Października 20, 2011, 22:10:51 pm »

Szkielet OK. Pan Jezus nie powiedział, że będzie łatwo.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Października 20, 2011, 22:11:17 pm »

Panie Jean Gabriel Perboyre nie zna mnie Pan i bardzo proszę zachować takie spostrzeżenia dla siebie. Mam dla pana pytanie które odpowie mi  na całą starte moich pytań. Co by Pan zrobił gdyby dajmy na to Proboszcz pańskiej parafii zgodził się na posługę kobiety i musiałby Pan służyć razem z nią?
Pozwolę sobie odpowiedzieć. I myślę, że Pan JGP zgodzi się ze mną.
Najpierw bym takowego xiędza spokojnie nakierowal na własciwy tor i wytłumaczył mu pewne kwestie, których posoborowie nie uczy w seminariach. Gdyby to nic nie dało to przestałbym służyć.

Uważa Pan za stosowne "nakierowywać" Proboszcza na "właściwy tor"?
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #42 dnia: Października 20, 2011, 22:11:53 pm »

Panie Jean Gabriel Perboyre nie zna mnie Pan i bardzo proszę zachować takie spostrzeżenia dla siebie. Mam dla pana pytanie które odpowie mi  na całą starte moich pytań. Co by Pan zrobił gdyby dajmy na to Proboszcz pańskiej parafii zgodził się na posługę kobiety i musiałby Pan służyć razem z nią?
Pozwolę sobie odpowiedzieć. I myślę, że Pan JGP zgodzi się ze mną.
Najpierw bym takowego xiędza spokojnie nakierowal na własciwy tor i wytłumaczył mu pewne kwestie, których posoborowie nie uczy w seminariach. Gdyby to nic nie dało to przestałbym służyć.
...albo przeniósł się do innego kościoła. Mało to KRR...NOMu w Polsce.? ;D
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #43 dnia: Października 20, 2011, 22:12:30 pm »

Sobór watykański II zezwolił na ministrantki i kremowanie zwłok. Albo na kremowanie ministrantek i zwłoki
(por. http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/10/kremacje-dopusci-sobor-watykanski-ii.html )
Nie zapominajmy o odwróceniu ołtarzy "twarzą do ludu": http://breviarium.blogspot.com/2011/06/biskup-tadeusz-jak-prometeusz.html

Czasy dzisiejsze obejmuje Sobór Watykański II. Tym właśnie Soborem się kieruję :) Jesteśmy ludzi XXI wieku :)
Marzyciel z Pana, Panie Jakubie :) Ufam jednak, że wypowiedzi uczestników starszych ode mnie stażem na tym forum (i wiekiem) szybko sprowadzą Pana na ziemię.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #44 dnia: Października 20, 2011, 22:13:55 pm »

Panie Jean Gabriel Perboyre nie zna mnie Pan i bardzo proszę zachować takie spostrzeżenia dla siebie. Mam dla pana pytanie które odpowie mi  na całą starte moich pytań. Co by Pan zrobił gdyby dajmy na to Proboszcz pańskiej parafii zgodził się na posługę kobiety i musiałby Pan służyć razem z nią?
Pozwolę sobie odpowiedzieć. I myślę, że Pan JGP zgodzi się ze mną.
Najpierw bym takowego xiędza spokojnie nakierowal na własciwy tor i wytłumaczył mu pewne kwestie, których posoborowie nie uczy w seminariach. Gdyby to nic nie dało to przestałbym służyć.

Uważa Pan za stosowne "nakierowywać" Proboszcza na "właściwy tor"?
Ja zawszem myślał, że to nasz psi obowiązek w ekstremalnych sytuacjach.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!