Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:21:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: kobieta przy ołtarzu...  (Przeczytany 34340 razy)
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #135 dnia: Października 21, 2011, 08:54:57 am »

1. Ministrantki nie są zgodne ani z ruchem Oazowym, ani z Tradycją.
2. Ksiądza, który profanuje Najśw. Sakrament w sposób wibitnie gorszący mamy prawo usztywnić krzesłem? Czemu? Lepiej, żeby zmądrzał od krzesła niż po śmierci.
3. Jak Pana Jakuba ksiądz proboszcz denerwuje to proponuję modlić się jeszcze więcej za niego.
4. Jeśli to nie pomaga w krótkim to proszę spróbować szczerą i miłą rozmowę. Najlepiej w konfesjonale. tam nic Panu nie może zrobić.
5. Pościć, umartwiać się w tej intencji. Nie pomaga? Porzucić.
6. Obojętność(uległość) na zło jest gorsze niż sprzyjaniu. To świadome i dobrowolne sprzeciwianiu się Bogu.

Panie Gumini. Przykład z Proboszczem był zmyślony na potrzebę wątku. Bardzo podoba mi się Pana wypowiedz i zgadzam się z punktami 3,4,5,6. Chciałbym wyrazić różnicę miedzy pokorą a obojętnością. Nie porównujmy ministrantek czy rodzaju postawy komunijnej do profanacji.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #136 dnia: Października 21, 2011, 08:57:51 am »

Panie Jakubie, czy Pan nie powinien być w szkole???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #137 dnia: Października 21, 2011, 08:58:52 am »

Panie Jakubie:
1) Zdaje się nie odróżniać pojęcia "zezwolił" od "dopuścił". Bo np. małżeństwa katolika z niekatolikiem są dopuszczone, ale Kościół gorąco je odradza. podobnie z komunią na rękę (oficjalnie), nadzwyczaj nienadzwyczajnymi świeckimi szafarzami, czy posługą ministrancką kobiet. Dopuścił to także "pozbył by się przy pierwszej okazji, bo w gruncie rzeczy uważa a złe, ale na razie nie do uniknięcia".
2) Nota bene - o wprowadzeniu ministrantek decyduje nie kongregacja, a biskup miejsca, który na dodatek nie może (formalnie, bo praktycznie to inna bajka) zmusić kapłana do korzystania z takiej posługi (http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/31/4.htm )
3) Żeby było jeszcze "zabawniej" oficjalne dokumenty mówią:
Cytuj
7. Według przepisów liturgicznych w Kościele przekazywanych, zabrania się kobietom (dziewczęta, zamężne, zakonnice) posługiwać kapłanowi przy ołtarzu tak w kościołach, jak w domach, konwentach, kolegiach, instytutach żeńskich.
LITURGICA INSTAURATIONES
Trzecia Instrukcja o należytym wykonaniu Konstytucji o Świętej Liturgii - cyt za http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentypovii/trzecia.htm - należy zwrócić uwagę na pogrubienie - jasno mówiące że należy to do Tradycji Kościoła. Potem było:
Cytuj
18 Różne są, jak wiadomo, funkcje, jakie kobieta może spełniać w zgromadzeniu liturgicznym, wśród nich czytanie Słowa Bożego i intencji Modlitwy wiernych. Kobiety nie mogą być dopuszczone do pełnienia funkcji "akolitów" (ministrantów)
INSTRUKCJA
"INAESTIMABILE DONUM"
W SPRAWIE NIEKTÓRYCH NORM DOTYCZNĄCYCH KULTU TAJEMNICY EUCHARYSTYCZNEJ
cyt za: http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentypovii/inaetimabile/2.htm
Ale jak przystało na posoborowie - najlepszą metodą uniknięcia przestępstw jest zniesienie przepisów. Stąd już po 4 latach - nie bacząc, że jest to Tradycja - dopuszczono ministrantki. Nie wynika to ani z nauczania soboru, jest sprzecznie z Tradycją. Podobnie zresztą było z Komunią św. na rękę.Upór w nieposłuszeństwie+poparcie kilku wpływowych biskupów=legalizacja...
4) W historii Kościoła św. Paweł sprzeciwił się św. Piotrowi; Św. Katarzyna ze Sieny p(doktor Kościoła) listownie pouczała bodajże 3 kolejnych papieży,aż ją posłuchał; Profesorowie z Sorbony i kardynałowie ZMUSILI Jana XXII do odwołania heretyckiej nauki. Tyle o papieżu, zejdźmy do biskupów i kapłanów:
WSZYSTKIE herezje 3-5 wiek zaczęły się od biskupów, albo chociaż prezbiterów. W jednym przypadku LUD Konstantynopola słysząc w kazaniu biskupa (patriarchy!!!) - opuścił kościół, i wezwał na pomoc innych biskupów. Co do soborów powszechnych - to synod uchwalający semiariańskie credo - był uważany za sobór powszechny.
5) Co do soborów raz jeszcze - Obowiązuje pana wiara w Nauczanie nieomylne KAŻDEGO z soborów. W przypadku nauczania jest odwrotnie niż ze współczesnym prawem, gdzie nowszy przepis znosi starszy, jeśli jest z nim niezgodny . Późniejsze nauczanie nie może być niezgodne ze starszym, bo staje się tym samym herezją.

Dziękuję za odpowiedź. Niewątpliwie wiele spraw mi wyjaśnia :)
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #138 dnia: Października 21, 2011, 09:01:31 am »

Panie Jakubie, czy Pan nie powinien być w szkole???

Widać za kogo mnie Pan uważa. Nie Panie Szkielet. Nie powinienem. Ale to chyba nic związanego z tematem.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #139 dnia: Października 21, 2011, 09:04:33 am »

Widać za kogo mnie Pan uważa. Nie Panie Szkielet. Nie powinienem. Ale to chyba nic związanego z tematem.
Nie za bardzo rozumiem co ma Pan na myśli, ale z tego co się orientuję to istnieje coś takiego jak obowiązek szkolny do uzyskania pełnoletności. Pan ma 17 lat, więc po prostu pytam.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #140 dnia: Października 21, 2011, 09:54:16 am »

Mam bardziej ogólne pytanie do p. Jakuba.

Zakładam, że jest ministrantem, bo chce służyć Bogu. No ale posoborowa liturgja często nie jest służbą Bogu, lecz Jego obrazą. Gdzie ustawia Pan sobie granicę posłuszeństwa ?

Przecież nie trzeba być ministrantem, nie trzeba uczestniczyć w NOMach, które obiektywnie P. Boga obrażają.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #141 dnia: Października 21, 2011, 10:58:00 am »

Nie za bardzo rozumiem co ma Pan na myśli, ale z tego co się orientuję to istnieje coś takiego jak obowiązek szkolny do uzyskania pełnoletności. Pan ma 17 lat, więc po prostu pytam.

Jak widać obowiązek szkolny jest totalną bzdurą, bo Pan Jakób (czy mogę używać tradycyjnej pisowni p. imienia?  ;)) może nauczyć się więcej na naszym forum niż w szkole. ;D
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #142 dnia: Października 21, 2011, 10:59:08 am »

Nie za bardzo rozumiem co ma Pan na myśli, ale z tego co się orientuję to istnieje coś takiego jak obowiązek szkolny do uzyskania pełnoletności. Pan ma 17 lat, więc po prostu pytam.

Jak widać obowiązek szkolny jest totalną bzdurą, bo Pan Jakób (czy mogę używać tradycyjnej pisowni p. imienia?  ;)) może nauczyć się więcej na naszym forum niż w szkole. ;D
A Pan mu wystawi świadectwo ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #143 dnia: Października 21, 2011, 11:07:14 am »

Panie Jakubie - to tylko kilka z myśli które chciałem/mógłbym przekazać. Jakby Pan chciał coś więcej - to proszę pytać. Niestety w Kościele mało osób reaguje tak jak Pan. Zwykle o wątpliwościach woli się nie myśleć, albo wręcz reaguje na nie agresją. Ponieważ większość tu piszących forowiczów wielokroć się z tym zetknęła - nauczyli się odpłacać tą samą monetą...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #144 dnia: Października 21, 2011, 11:36:46 am »

Widać za kogo mnie Pan uważa. Nie Panie Szkielet. Nie powinienem. Ale to chyba nic związanego z tematem.
Nie za bardzo rozumiem co ma Pan na myśli, ale z tego co się orientuję to istnieje coś takiego jak obowiązek szkolny do uzyskania pełnoletności. Pan ma 17 lat, więc po prostu pytam.

Dostałem zwolnienie ze szkoły w związku z uroczystą Msza z okazji 30-lecia szkoły. :) I pragnę powtórzyć, że to nie jest temat wątku :)
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #145 dnia: Października 21, 2011, 11:41:09 am »

Mam bardziej ogólne pytanie do p. Jakuba.

Zakładam, że jest ministrantem, bo chce służyć Bogu. No ale posoborowa liturgja często nie jest służbą Bogu, lecz Jego obrazą. Gdzie ustawia Pan sobie granicę posłuszeństwa ?

Przecież nie trzeba być ministrantem, nie trzeba uczestniczyć w NOMach, które obiektywnie P. Boga obrażają.

Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany(zgodnie z prawem) NOM nie może obrazić Boga :) Co do posłuszeństwa, jako świecki nie jestem objęty żadną przysięgą czy przyrzeczeniem aczkolwiek uważam iż świeckiemu ministrantowi nie wolno zwracać uwagi wyświęconemu kapłanowi. Co innego z rozmową. W naszej parafii często prowadzimy rozmowy z opiekunem naszej wspólnoty celem jedności i dobrego wykonywania służby :) Zadać pytanie, czy aby na pewno jest to właściwe i zgodne z nauczaniem Kościoła. Tyle co mogę zrobić to spokojna rozmowa. Tak to widzę :)
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2011, 11:51:11 am wysłana przez Jakub Horbacz » Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #146 dnia: Października 21, 2011, 11:42:12 am »

Panie Jakubie - to tylko kilka z myśli które chciałem/mógłbym przekazać. Jakby Pan chciał coś więcej - to proszę pytać. Niestety w Kościele mało osób reaguje tak jak Pan. Zwykle o wątpliwościach woli się nie myśleć, albo wręcz reaguje na nie agresją. Ponieważ większość tu piszących forowiczów wielokroć się z tym zetknęła - nauczyli się odpłacać tą samą monetą...

Ta wypowiedz również mi wiele wyjaśnia :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #147 dnia: Października 21, 2011, 11:50:13 am »

Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany NOM nie może obrazić Boga :)
Powiem szczerze, żem takiego daaaawno nie widział. Co prawda wiem ze słyszenia, że taki NOM odprawiał swego czasu Ojciec Nikodem OCD i wszystkie babinki ciągnęły nań, ale to już historia.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #148 dnia: Października 21, 2011, 11:51:32 am »

Poza tym czemu się Pan czepił tego ostatniego Soboru?? To najniżej uplasowany sobór w hierarchii. Taki przypadek w historii Kościoła.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #149 dnia: Października 21, 2011, 11:52:01 am »

Mam bardziej ogólne pytanie do p. Jakuba.

Zakładam, że jest ministrantem, bo chce służyć Bogu. No ale posoborowa liturgja często nie jest służbą Bogu, lecz Jego obrazą. Gdzie ustawia Pan sobie granicę posłuszeństwa ?

Przecież nie trzeba być ministrantem, nie trzeba uczestniczyć w NOMach, które obiektywnie P. Boga obrażają.

Wydaje mi się, iż mogę tu przytoczyć pewną formułę w temacie Ostatniego Soboru. "Roma locuta, causa finita est" :) To zdanie jest dla mnie dowodem, iż dobrze wykonywany NOM nie może obrazić Boga :)
Z tego co wiem (albo i nie wiem) Ostatni Sobór nie wypowiedział się na temat NOMu.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!