Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:35:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj
Autor Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony?  (Przeczytany 115726 razy)
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #330 dnia: Czerwca 12, 2017, 02:05:36 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
i Maryja Zawsze Dziewica,
Oblubienica Ducha Świętego,
Pośredniczka Wszelkich Łask Bożych!!!

Wstrząsające są skutki kazań ks. Piotra Natanka o Duchu Świętym łączące się z tajemnicami Księgi Rodzaju wyjaśnianymi przez Don Guido Bortoluzzi. Można prosić Ducha Świętego zwykłymi słowami śmiertelnika i otrzymywać po zwykłej modlitwie nowe umiejętności, których nie posiadałem, mogę prosić Ducha i mój duch będzie odnowiony i nareperowany. Prosiłem, żebyście zainteresowali się teorią działania Boga, bo jest piękna, przepiękna, niemożliwa do wymyślenia przez człowieka, bo 2000 lat myśleli, a czegoś takiego jeszcze nie było. Tylko Pan Bóg sam może prosto mówić o Sobie. Teraz jest nowa możliwość. Duch Święty, w 2000 lat po narodzeniu Jezusa Chrystusa ponownie chce obficie udzielać Swoich darów, jak po Pierwszej Pieśdziesiątnicy:
"Pokolenie, użyźnione Moimi ciepłymi promieniami Światła, mówię tobie, że zostaniesz wyniesione do nadprzyrodzoności i przebóstwione [18] w Naszej Trójjedynej Boskości. Dziś, (...) każdy widzi tak daleko, jak potrafi widzieć. Jednak po Moim przejściu przez was wszystkich nie będziecie już więcej ograniczeni do widzenia w sposób, w jaki spostrzegacie teraz. Lecz w sposób najbardziej niewysłowiony i najbardziej boski ujrzycie Moje Światło i przenikniecie nawet sprawy Boga, które są przed wami zakryte, bo zobaczycie rzeczy w Moich promieniach.[19] Całe wasze ciało rozbłyśnie promieniejącym Światłem. Ja będę Lampą waszego ciała,[20] która napełni je wspaniałościami Naszego Królestwa. A są nimi: mądrość, łagodność, miłość, miłosierdzie, radość, pokój, cierpliwość, wierność, prawdomówność, dobroć i uprzejmość.1"
Mówię jakby do niedowiarków, którzy słyszeli, ale nie dowierzają, bo nie chcą być śmieszni. Dziwne jednak, że wszystko jakby się zgadza. Jeśli, np. Ron Wyatt, nie był mistycznym archeologiem, to znaczy prowadzonym przez Łaskę Boga i nie odkrył w Turcji Arki Noego, Sodomy i Gomory, Góry Synaj, Kadesz-Barnea, w Morzu Czerwonym rydwanów faraona, a pod Miejscem Czaszki -Arki Przymierza, jeśli nie uczestniczył w badaniu Żywej Krwi Chrystusa, to skąd wziął się Owoc Granantu z kości słoniowej z napisem, że jest własnością Świątyni Salomona? Mistycznym archeologiem, to znaczy prowadzonym przez Łaskę Prawdziwego Żywego Boga. Pierwsze zatrybienie rozumu i woli człowieka właśnie zadziałało: "Pokarzę ci, gdzie to jest, obejrzysz sobie na zdjęciu, ale tego nie poruszysz, dopóki ci  na to nie pozwolę ....!"
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2017, 17:07:57 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #331 dnia: Czerwca 19, 2017, 07:41:49 am »

Jakie to dziwne czasy. Słowa Boga tułają się po wielu książkach,  z ambon*100 usłyszeć ich nie można:

Dla tych (...) - którzy szukają raju w prostocie serca i którzy nie wystawiają Mnie na próbę - wyleję Moje Światło. Moje Promienie oświetlą ich. Wtedy wytyczę w nich Moją drogę i oczyszczę ich. A kiedy drżąc dojdą do uznania swej nieczystości i grzechów, wtedy z jękiem, brzmiącym jak płacz nowo narodzonego, urodzą się do nowego życia we Mnie, poddawszy się Zazdrosnej Miłości. Po zdobyciu ich przez Błogosławieństwo wleję w nich jakby ożywiającą Rzekę. Moje ożywcze przejście w nich nie będzie niedostrzeżone. Nie będę jak statek, który przecina silne fale, nie pozostawiając śladu tam, gdzie przepłynął. [Nie będę] jak ptak szybujący w przestworzach, który nie zostawia żadnego dowodu swego lotu ani znaku swego przelotu. Przyjdę do nich i poślubię ich i przyoblekę ich w Chrystusa. Przemienię ich dusze w Eden, gdyż będą nosili Boga ze sobą jak swą Lampę. To będzie znak, który zostanie im dany w Mojej niewysłowionej Świętości. Pozostanę w nich, troszcząc się o nich. *1
1.     Nie możesz być zaskoczona, że świat pozostaje dziś martwy na Moje wezwanie i kiedy słyszy - nie rozumie. Tak długo, jak długo będzie nimi kierował Zły i będą lgnąć do tego przemijającego świata, pozostanę dla nich Kimś nie znanym. *3
2.     Zatem nie patrz na nikogo innego, Moja droga, jak tylko na twego Boga Trzykroć Świętego. Niech nikt inny na ziemi nie daje ci takiej radości, jak Ten, który karmi cię mlekiem Życia ze Swych Źródeł. Nie tęsknij z miłości do nikogo innego na ziemi, jak tylko do Króla Królów, Pierwszego i Ostatniego i do Jego Domu. *4
3.     Głębokości Boga to bogactwa, które nie są z tego świata. Zachowanie ich beze Mnie jest niemożliwe. Przeniknięcie zamiarów Boga lub pojęcie Jego sposobów [działania] jest beze Mnie niemożliwe. Jeśli jednak uznacie Mnie w waszym sumieniu, wtedy Ja - przenikając waszą inteligencję - ukształtuję was we Mnie, abyście się Nam podobali rzeczywiście. *5
4.     Gdybyście Mnie szukali w prostocie serca, nie wystawiając Mnie na próbę, wtedy Ja w Mojej życzliwości zstąpiłbym z nieba jak błyskawica do waszych ciał i byłbym waszą lampą. *6
5.     Ja was przemienię z buntowników w istoty prawe.(...) Wtedy grzech nie będzie miał już nad wami żadnej władzy. Grzech jest w was jak zły pan. Nie powinniście dawać temu panu żadnej okazji, w żadnych okolicznościach, do panowania nad wami. Jednak Ja, który jestem źródłem wszystkiego co dobre, mogę pokonać waszego złego pana, jakim jest grzech, gdyż Moje Prawo to Prawo Dobroci i Życia, zwyciężające wszelkie wasze złe skłonności. Przyjdźcie znaleźć Mnie w prostocie serca i przywiążcie wasze serce do Mnie. *7
6.      Dzięki Mnie (...) wasze ciało jest żywe i we Mnie i przeze Mnie będziecie uznani za dzieci Boże. To dlatego powinniście Mi pozwolić królować w waszych sercach i uczynić was córkami i synami Najwyższego. Pismo mówi «Błogosławieni czystego serca, gdyż oni ujrzą Boga». Aby ujrzeć Boga i uznać Go za waszego Ojca, powinniście się zrodzić ze Mnie, Ducha Świętego, przez łaskę. W przeciwnym razie jak ujrzycie Boga? *8
Zdaj się na Mnie, umiłowana, gdyż to Ja doprowadzę tak wielu, jak to tylko możliwe, do zjednoczenia z Naszą Jednością i włożę w nich Światło, aby zostali napełnieni całkowitą pełnią Naszej Trynitarnej Boskości. Przyjdźcie i dowiedzcie się: w doświadczeniach Ja zawsze jestem z wami. Ja jestem waszym Pocieszycielem i tam, gdzie jest rozpacz, pocieszam i uzdrawiam. Ja jestem Dawcą Życia. Moim chrzcielnym pocałunkiem tchnę na was i odnawiam was. Ja was odnawiam, żeby wasze duchowe skłonności - tak bardzo przeciwne Bogu i jeszcze tak bardzo ludzkie i światowe, prowadzące was do śmierci - mogły być przemienione i przebóstwione w Mojej Boskości i Szlachetności i żeby stały się jak u aniołów i świętych. Próbuję was wszystkich przyciągnąć do dziecięcego związku z Bożą Miłością: z Ojcem i Synem oraz ze Mną samym, abyście się w Nas poruszali i abyśmy My poruszali się w was. Mogę przemienić wasze uwięzione myśli i wyzwolić je, żeby one i wasze wypowiedzi dotyczyły jedynie rzeczy duchowych. *9

Przypisy:
*100 Ambona - to jest takie coś w kościele, że wchodzi się mówić kazanie po schodkach i mówi je się z góry, żeby ludzie wiedzieli, że to jest od Boga, a nie od człowieka.
*1 - *9- (póki co, zabroniono mi spamować  ::)   :)    :o    :-\    :-* )

P.s. Pragnę pokłonić się, w tej chwili, Najświętszej Maryi Pannie, Mamie Jezusa Chrystusa i Królowej Polski, we wszystkich znakach jej figur, usuwanych w Polsce z należnych Jej miejsc czci i stawianych pod filarami  w kościołach, na znak, że Matka Boga to nic takiego i może sobie stać pod filarkiem, na równi i w demokracji ze wszystkimi innymi świętymi. Tak jest od dziś w świątyni, w której zostałem ochrzczony.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2017, 18:07:07 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #332 dnia: Czerwca 19, 2017, 21:47:40 pm »

Panie docent0 powiem tak wprost i bez ogródek: Jeśli jeszcze raz wklei Pan tu, albo gdziekolwiek indziej na FK jakiekolwiek pierdoły Vassuli Ryden, Marii Valtorty, czy innego chłamu to pożegnamy się w trybie natychmiastowym.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2017, 21:49:22 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #333 dnia: Czerwca 22, 2017, 09:50:27 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
i Maryja Zawsze Dziewica.

Cytuj
to pożegnamy się w trybie natychmiastowym
Oj !?  A dokąd to, wybiera się mój Starszy Kolega? Gdzie, sądzi, że będzie mu lepiej niż u nas?
Wreszcie się odważyłem zażartować. Właśnie tłumaczę siostrzenicy, co to jest pytanie retoryczne.

Cytuj
szkielet: Panie docent0 powiem tak wprost i bez ogródek...

1. Rad bym, aby zawsze mówił Pan tylko szczerze i uczciwie wprost, a nie tylko z okazji zdenerwowania się z jakiegoś powodu, czego serdecznie życzę. Niestety publicznie jest to trudne i nie zawsze jest możliwe. Zdaję sobie z tego sprawę.
2. Jestem pod wrażeniem liczby4323 Pana wypowiedzi. Zawodowcy z takiej liczy wpisów potrafili by określić jakiej kategorii jest pan człowiekiem. Ja niestety nie mam tyle czasu aby prześledzić i przeanalizować dostępny materiał, a chciałbym z grubsza rozumieć.
3. Vassula Ryden, Maria Valtorta i inny chłam -co by to oznaczało? Indeks ksiąg zakazanych, albo przynajmniej błędnych jest właściwym rozwiązaniem. Rad bym taki posiadać? Może ma Pan taki osobisty, choć lepszy byłby wspólny. Gdzie, jako mój nauczyciel, w tej chwili, radził by mi Pan o tym  poczytać?
4. Kogo wolno wklejać i cytować?
4. Czy ma Pan na Sobie ŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA RZYMSKO-KATOLICKIEGO ?

P.s. Z tego co słyszałem, to instytucję obrońcy oskarżonego w procesach sądowych w cywilizacji łacińskiej zawdzięczamy właśnie Kościołowi Świętemu. Podobnie ważne jest pojęcie "Indeks ksiąg zakazanych". Skąd rodzic ma wiedzieć o jakichś "wrednych pokemonach" niebezpiecznych dla dziecka, a tak usłyszy, że są na indeksie i już rozumie. Czerwona lampka się zapala. To czego nie wolno? Uznajecie jakichś mistyków? Czy Bóg mówi dziś do Kościoła przez swoich proroków, jak mówił od Początku do czasu Soboru Watykańskiego 2. ?

« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2017, 05:15:37 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #334 dnia: Czerwca 28, 2017, 04:16:18 am »

W pierwszych słowach mojego listu:
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
i Maryja zawsze dziewica!

Na obrazie widzimy młodego Saula, który przypomina Helemu nakazy Boga. Sędzia Heli miał koncepcję swojego życia otwartą na świat. Oprócz Woli Boga miał na względzie swoich, swój tim,  swoją rodzinę i jej wolę. Bóg jest dobry, to przepuści. W tamtym czasie Bóg mieszkał w Przybytku, a Heli sądził naród na stołeczku przed Przybytkiem przez wiele lat. Bóg jakby się nie wtrącał w rządy Helego. "W owym czasie rzadko odzywał się Bóg, a widzenia nie były częste."1Sa3.1 Wszakże były, i Heli był upominany przez męża Bożego, nie zaś bezpośrednio, kilka razy. Heli 'czuł blues-a' dlatego sam spał na swoim miejscu. (Czysty) "Samuel zaś spał w przybytku Pańskim, gdzie znajdowała się Arka Przymierza."1Sa3.3 Miał być wilk syty i kozy (pożądliwości) całe.

A teraz odpowiem tutaj na kilka ciekawych pytań zadanych gdzie indziej:
1. Bożą pomocą chciałbym odpowiedzieć na pytanie Regiomontanus: Cuda - są czy ich nie ma?
Dlaczego przed pokoleniem naszych rodziców Bóg ukrywał swoje istnienie, a cuda Boże, jeżeli już były, to tylko mało okazałe i rzadkie?
Cytuj
Dlaczego tak jest? A może cudów już dzisiaj zwyczajnie nie ma, a uzdrowienia to tylko wynik poszukiwania ich niejako "na siłę", wśród zjawisk o bardzo małym prawdopodobieństwie, ale jednak naturalnych?
-A co mówią święci? Moja babcia Stefania Sokołowska często powtarzała: "-Nie znają prorocy Boskiej Mocy!" Pewnie, tym bardziej licho stoi znajomość Boskiej Mocy u zawodowych teologów, dręczonych przez niewierzącą wierchuszkę i zmuszanych do realizacji planów swoich ziemskich szefów.
Bóg "musi" ukrywać się, jak człowiek nie życzy sobie obcowania z Bogiem. Człowiek, który nie chce wierzyć, musi mieć taką możliwość. Kto nie chce kochać na wieki, musi mieć miejsce, w którym będzie nienawidził.
Coś wyszło i ks. Piotr Natanek przez pośrednika prosił: '-Pochwal mnie Panie Jezu, bo tak fajnie wyszło.' A Pan Jezus powiedział: "-Często powtarzaj. Sługą nieudolnym jestem, co uczynić powinienem, uczyniłem." Innym razem, jak Bóg upomniał ksiądz Piotr nie mógł sobie znaleźć miejsca, gdzie się schować przed Bogiem, takie ciężkie są dla człowieka Jego Słowa. Wierzcie, że tak jest. Jak już musicie, to wątpcie, ale w co innego. Dlatego, Bóg za często nie mówi do człowieka o nim samym? -Dziękuję, Ci Dobry Boże, że mam jeszcze trochę czasu do rozliczenia się.

Brak spektakularnych cudów w dzisiejszych czasach.
Cytuj
Czy można to jakoś uzasadnić, czy też musimy przyznać, że problem przerasta nasz intelekt?
-Dlaczego Bóg tak działa? -Bóg Jest w swoich myślach niezbadany. Wiemy, że Jest Miłością działającą przez swoje miłosierdzie i Sprawiedliwością Samą. Aby Boga kochać nie musimy wszystkiego znać i wszystko zrozumieć. Zważ człowieku o czym nie masz pojęcia, bo tam nie byłeś, że:
-Niezbadana jest wieczność Boga przed stworzeniem Nieba i Ziemi, niepojęta w szczegółach jest historia wszechświata od chwili stworzenia do dziś, niepojęta dla człowieka jest czekająca nas wieczność. Niemożliwe do ogarnięcia przez człowieka są wszystkie interakcje pomiędzy duszami ludzkimi, aniołami i Bogiem. A Duch Święty Swoją Wszechmogącą Wolą wszystko to utrzymuje w istnieniu, a to co stworzył, przed Jego Oczami ciągle wzrasta. Mądrze jest nie sądzić Boga swoim skończonym, krótkim rozumem, ale uwierzyć Bogu, w to, co powiedział i ufać jego Dobroci. Jak osądzisz Boga będziesz musiał być przez Niego sądzony. Często jest to natychmiast, po grzesznym akcie woli, upadającej duszy. Jak pierwszoklasista może zagiąć z matematyki genialnego profesora. A iluż nicponi chciało już udowodnić swoją wyższość i większą świętość od Prawdziwego Boga? Ilu mamy w historii zbuntowanych na zawsze, na całą wieczność.-Objawieniowcy powtarzają za Bogiem, że do tej pory nikomu nie wyszło oszukanie Boga. Jak mogło by to wyjść, skoro jest On w każdym miejscu, w każdym czasie i we wszystkich rzeczach jednocześnie? O budowie samego wszechświata, o podcząstkach, na których istnieje czas i przestrzeń jest u Don Guido Bortoluzzi.
Jeszcze o Helim i jego synach. Chofni i Pinchas mieli od Boga czas do zastanowienia. "Synowie Helego, istni synowie Beliala, nie zważali na Pana ani na prawa kapłańskie wobec ludu1Sa2.12". W końcu starszyzna narodu i bezbożni kapłani zarządzili Arką Przymierza  jak swoją własnością, ku własnej zgubie. Zabieramy Arkę na pole walki aby dała nam zwycięstwo! Bo, my tak chcemy, a Boga już od dawna o nic nie pytamy, nie mamy już w zwyczaju pytać. Teraz na środku, w Bożych Świątyniach, wszędzie stoją nasze trony. My rządzimy, więc jest bardzo dobrze i nie ma żadnej klęski. Bóg nam błogosławi w ekumenizacji Kościoła Świętego i modernizmie.
2. Oczekuję, że w Prawie Bożym ani jota się nie zmieni, od początku aż do końca. Jak to może się stać? Czy, przy końcu świata dalej będą linearne wydania Biblii i co z tą jotą? Myślę, że Grota Jeremiasza z Namiotem Spotkania i Arką Przymierza została już odnaleziona. Jak to dobrze, że Ron Wyatt był godzien zostać mistycznym archeologiem. Jeżeli tak, to istnieją, na skórach, w bardzo dobrym stanie, zapisane oryginały Słowa Bożego i jego wymagania przekazane nam jako Przymierze. Żywe Słowo Boga bez zniekształceń zajaśnieje nad nami na nowo. I nie będzie więcej mowy o mitach i legendach. Nie będą rozważane rodzaje literackie, tylko najpierwej będzie rozważany przekaz Woli Bożej w nich zawarty, czego już dziś Wam życzę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2017, 17:15:22 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #335 dnia: Czerwca 30, 2017, 18:40:58 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i
Najświętsza Maryja Panna nasza Mama.

Mój ulubiony młody ksiądz powiedział do studentów:
Cytuj
W niebie nie będzie już Wiary i Nadziei, tylko Miłość, bo jaka wiara, jak wszystko będziemy już widzieć.

Nie kochaniutki, bo cnoty Boże, cnoty Samego Boga nie przestaną istnieć tylko dlatego, że ty wkroczysz do Nieba. Wszagże tajemnica Nieba trwa i czas próby jeszcze się nie skończył. "Tak więc będą trwać wiecznie Wiara, Nadzieja i Miłość, te trzy, z nich zaś największa jest Miłość."
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2017, 18:43:46 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #336 dnia: Czerwca 30, 2017, 20:57:22 pm »

będą trwać wiecznie

Nie "będą" i nie "wiecznie", ale "trwają". Proszę nie przerabiać Pisma Świętego.
W niebie u zbawionych nie będzie nadziei, jak o tym pisze św. Paweł (Rz 8, 24): "Nadzieja zaś, której spełnienie już się ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda?". Podobnie z wiarą (1 Kor 13, 12): "Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś zobaczymy twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany". Tylko "miłość nigdy nie ustaje".
Jak pisze Akwinata: "przedmiotem głównym nadziei jest szczęście wieczne [...]; dlatego, gdzie szczęście nie jest rzeczą przyszłości, ale już jest obecne, tam nie może być cnoty nadziei. Stąd to nadzieja jak i wiara znikną w niebie i żadnej z nich nie można spotkać u niebian".
http://www.katedra.uksw.edu.pl/suma/suma_15.pdf
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #337 dnia: Lipca 01, 2017, 03:14:52 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i
Maryja Zawsze Dziewica!

Cytuj
Proszę nie przerabiać Pisma Świętego.
To nie miał być dosłowny cytat, ale powinien być. Przepraszam. Słyszałem, że Akwinata, tak jak ja, ma wielki brzuch i nie może się go pozbyć, to pewnie tak samo jak ja, nie jest nieomylny i całkiem potrafny. Bo jak by był, nie nosił by zbędnych ciężarów za życia i nie cierpiał zbędnego ośmieszania się wtedy i teraz. Głównym przedmiotem nadziei, jest spodziewanie się, co Bóg pięknego jeszcze uczyni, patrząc przez Wiarę na to, co wcześniej obiecał, objawił. Życie w Bogu, w Niebie zawierać będzie pełną wolność naszej woli, świętych obcowanie i Wielkie Tajemnice Nieba, których oko ludzkie nie widziało, ani serce człowieka nie przeczuło. Cnoty Boskie pozostaną w Bogu, pełne w swej nieskończoności, nasze zaś, mamy nadzieję, będą wzrastały dzięki Bogu, świętych obcowaniu i obcowaniu z aniołami. A przy obcowaniu z innymi istotami trzeba mieć Wiarę i Nadzieję, choć najważniejsza jest Miłość.
Cytuj
Stąd to nadzieja jak i wiara znikną w niebie i żadnej z nich nie można spotkać u niebian.
No,   nie był w Niebie, a mówi jak tam jest. Ja tam zawsze chcę mieć wiarę i nadzieję, i tym większej potrzebuję Wiary i Nadziei im Bóg bliżej mnie ujawnia swoją obecność.
Jak coś zniknie w Niebie, to z pewnością grzech. Spory między nami o rzeczywistość, której wielkość całkowicie nas przerasta, będzie uzasadniona dopiero wtedy, jeśli wyniknie z tego jakieś trwałe dobro. Bardzo mądry wpis widziałem wysłany przez Andrzej75. Chyba powinno być ks. Andrzej75. Jak możecie, dajcie znać
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2017, 03:50:03 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #338 dnia: Lipca 08, 2017, 18:01:39 pm »

Wątas został poddany prywatyzacji i przekształcony w bloga kolegi docenta
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #339 dnia: Lipca 08, 2017, 18:40:06 pm »

Nie pierwszy raz. Pan doc. działa jak muslimy. Atakuje ilością  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #340 dnia: Lipca 08, 2017, 18:42:08 pm »

Odpowiedzia na takie zachowanie jest nielubiana przez nas relokacja
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2017, 18:47:53 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #341 dnia: Lipca 11, 2017, 01:25:52 am »

Chwała Ojcu i Synowi I Duchowi Świętemu.
Jak była na początku, teraz, zawsze i na wieki wieków.
Amen!!!


Odpowiedzia na takie zachowanie jest nielubiana przez nas relokacja

A może, jak postaramy się razem, to Bóg udzieli swojej Łaski i uczyni z nas oddzielną swoją chorągiew, przydatną, zdolną do walki ze straszliwym, złośliwym wrogiem ludzkości?

I jeszcze  mam pomysła od Ferdka.
Cytat: szkielet
... działa jak muslimy. Atakuje ilością
Nie wiedziałem, że muslimy atakują miłością ! ! !   A, tam, ciągle człowiek jakiś niedouczony. Stara się, ale ciągle nie wychodzi. Dobrze,  że chociaż mi nie wybucha, jak laboratorium chemiczne mojego kolegi trzymane w lodówce, które częściowo wyleciało przez okno.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2017, 05:10:52 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #342 dnia: Lipca 11, 2017, 13:31:46 pm »



Cytuj
Fajnie, że ks. Piotr Natanek idzie w dobrą stronę. Tyle, że bardzo powoli, ...czego przyczyną jest niestety jego pycha. ...  teologicznie jest bardzo słaby ...
Cytuj
Czyli nie plątać się, nie rozkminiać tematów przerastających jego intelekt,
Cytuj
Ksiądz profesor Piotr Natanek, fragment z kazania z dnia 2017-07-10: ... mając warsztat naukowy, po 25 letniej pracy na uczelni, robię wam zwykłą analizę tekstu:
"... tylko temu, którego Pan wybrał, pozwolił zbliżyć się do siebie ..."

No, to może Wam coś zaśpiewam, albo lepiej nie, bo pouciekacie:
https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw

Cytuj
Czesław Niemen "dziwny jest ten świat" 1967

1/. Myślę, że kościół szybciej się odrodzi, jak ludzie posłuszni Bogu i dobrej woli w jakiś sposób będą ze sobą współpracować. Trzeba rozproszone, czyste fragmenty Kościoła odszukać, poskładać, powielić i w ten sposób zachować od zniszczenia przez kolejne reformy wrogów Boga i w razie fizycznego prześladowania Kościoła Świętego w Polsce. Ks. Piotr odtwarza aktualnie pieśni liturgiczne. Są już 2 tomy do kupienia, celem zachowania dla przyszłości.
2/. Nie zgadzam się, na śmierć duchową ks. Jacka M. Za duża strata dla Boga i Polski. Został wybrany przez Boga i jest obdarzony możliwością upraszania Bożej Łaski około 10.000x większą niż ja, świecki. Nie może przestać być kapłanem. Nie może zostać zwolniony z obowiązków kapłańskich. Nie może mieć współżycia małżeńskiego i cielesnej rodziny bez grzechu ciężkiego. Musi nosić koloratkę, codziennie odprawić przynajmniej jedną Mszę Świętą. Jego żona cielesna poszła by na potępienie, to lepiej nie. Może mieć "żonę duchową". Kapłani, nie zrobią mu łaski, jak umożliwią odprawianie Mszy Świętej przy zamkniętych drzwiach dla parafian. Naczynia liturgiczne, ornat muszą być dostępne dla każdego kapłana, który popadł w niełaskę z przyczyn politycznych. Nie ma żadnej sensownej działalności zastępującej czynności kapłańskie. Wybraństwo Boże jest najwyższą formą istnienia na ziemi. Takie jest moje zdanie i prośba, żeby w takim duchu Mu pomagać. Bez kapłanów naród przepadnie, dlatego musi o nich dbać. To jest najpierwsza troska narodu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2017, 04:56:54 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #343 dnia: Lipca 15, 2017, 23:55:58 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i
Maryja Zawsze Dziewica!


Cytuj
Wątas został poddany prywatyzacji i przekształcony w bloga kolegi docenta
Bywa, że idę sobie spacerkiem przez internetową wieś. Psy szczekają, jak to na wsi, czasem głośno i zbiorowo, choć niewiele mają do powiedzenia chętnie się wypowiadają. Miłość od ulicy trudno wypatrzeć. Lubi się ukryć i przeważnie milczy. Idę, idę, czasem gdzieś się człowiek zatrzyma, jak mu jest dobrze.

Pożyteczny byłby spis definicji używanych przez ks. Piotra Natanka. Co znajdę, to wkleję.

Czas pokazywania się Ducha Świętego ludzkości w Jedności Trynitarnej już wypełnił się.
Już wszystko wiemy, Kim Jest On.
Tytuły Ducha  Świętego są fragmentami Jego Istoty, całość daje Pełnię.
Oto przymioty Ducha Świętego (18):

1. Duch Stworzyciel
2. Duch Pocieszyciel
3. Duch Paraklet wzywany
4. Duch Boży
5. Duch uświęciciel
6. Duch ożywiciel
7. Duch odnowiciel
8. Duch prawdy
9. Duch łaski
10. Duch pokoju
11. Duch miłości
12. Duch dawca
13. Duch zbawienia
14. Duch namaszczenia
15. Duch uzdrowienia
16. Duch nadziei i obietnicy
17. Duch przybrania za synów
18. Duch rozeznania i dobrego wyboru.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2017, 12:11:06 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #344 dnia: Lipca 16, 2017, 00:21:52 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i
Maryja Zawsze Dziewica!


Cytuj
Wątas został poddany prywatyzacji i przekształcony w bloga kolegi docenta
Bywa, że idę sobie spacerkiem przez internetową wieś. Psy szczekają, jak to na wsi, czasem głośno i zbiorowo, choć niewiele mają do powiedzenia chętnie się wypowiadają. Miłość od ulicy trudno wypatrzeć. Lubi się ukryć i przeważnie milczy. Idę, idę, czasem gdzieś się człowiek zatrzyma, jak mu jest dobrze.

Pożyteczny byłby spis definicji używanych przez ks. Piotra Natanka. Co znajdę, to wkleję.
A czyż to nie prawda? Mam podać podobne przypadki?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!